Sauny na podczerwień i kabiny na podczerwień: doświadcz słońca w piwnicy

Zdjęcie autora

Maren

sauny podczerwieni

Sauna na podczerwień - bestseller kabiny na podczerwień 2024: najlepszy i najpopularniejszy w 10 najlepszych porównaniach | Uczciwe testy – słońce w piwnicy

Wszędzie podczerwień. Z podczerwieni można korzystać niemal w każdym miejscu łazienki. Niezależnie od tego, czy jest to automatyczny kosz na śmieci, dozownik mydła, czy nawet prośba o wypuszczenie wody ze ściany. Ale podczerwień to coś więcej: podczerwień może być również ciepła i w ten sposób ogrzewać ciało od wewnątrz. Jak to działa, możesz przeczytać tutaj. Dowiesz się również, dla kogo odpowiednia jest kabina na podczerwień, kto musi zachować ostrożność, jakie są różne możliwości terapii i na co zwrócić uwagę w bestsellerze 2024: Najlepsze i najpopularniejsze w 10 najlepszych porównaniach | Należy wziąć pod uwagę uczciwe testy. Inni schodzą do piwnicy się śmiać – idą tam odpocząć! – Sauna na podczerwień – bestseller kabiny na podczerwień 2024: Najlepszy i najpopularniejszy w 10 najlepszych porównaniach | Uczciwe testy

Zalecana literatura: Znajdziesz wiele poradników na różne tematy w dziale porad !

Sauna na podczerwień - bestseller kabiny na podczerwień 2024: najlepszy i najpopularniejszy w 10 najlepszych porównaniach | Uczciwe testy – porównanie

Dom Deluxe | kabina na podczerwień | Sahara XXL | grzałka o pełnym spektrum...Kabina na podczerwień Dewello® Sauna na podczerwień Pierson 135cm x 105cm 1-2...Strona główna Deluxe | Kabina na podczerwień | Maui | w tym wiele dodatków i...Artsauna kabina na podczerwień Helsinki 150 — sauna na podczerwień 3 osoby...Kabina na podczerwień Dewello® sauna na podczerwień Haley 160x160 na 2-4...Kabina na podczerwień Dewello® sauna na podczerwień Hyder 115x105 na 1-2...Kabina na podczerwień Artsauna Aalborg Triplex - 120x120x190 cm - 2...Dom Deluxe | kabina na podczerwień | Sahara XXL | grzałka o pełnym spektrum...Home Deluxe – Kabina na podczerwień REDSUN XL Deluxe - 155 x 120 x 190...Home Deluxe – Kabina na podczerwień – REDSUN XXL Deluxe -150 x 150 x...
Dom Deluxe | kabina na podczerwień | Sahara XXL |...*Kabina na podczerwień Dewello® Sauna na podczerwień Pierson...*Strona główna Deluxe | Kabina na podczerwień | Maui | w tym wiele...*Art sauna kabina na podczerwień Helsinki 150 —...*Kabina na podczerwień Dewello® sauna na podczerwień Haley...*Kabina na podczerwień Dewello® sauna na podczerwień Hyder...*Kabina na podczerwień Artsauna Aalborg Triplex -...*Dom Deluxe | kabina na podczerwień | Sahara XXL |...*Home Deluxe – Kabina na podczerwień REDSUN XL Deluxe -...*Home Deluxe – kabina na podczerwień – REDSUN XXL...*
Amazon Prime
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!
Ostatnia aktualizacja: [apn asin="B071LJSYMZ" typ="state" false="unknown"] Linki bezpośrednio do Amazon.de | Źródło/zdjęcie: Amazon API
YouTube

Pobierając film, akceptujesz politykę prywatności YouTube.
dowiedz się więcej

Załaduj wideo

Co to jest sauna na podczerwień?

Od 1 do 5 osób można zakwaterować w saunie na podczerwień. Różne modele wahają się od prostej kabiny po prawdziwe luksusowe projekty, w których wszystko jest zainstalowane. Kabiny są wyposażone w różne promienniki podczerwieni, które emitują ciepło. Są one montowane po bokach, a także w suficie. Ogrzewanie podłogowe może zapewnić dodatkowe ciepło. To powinno być bardzo zdrowe. Nawet dla osób, które nie tolerują odpowiedniej sauny lub sauny. Kabiny są wykonane z drewna. Wysokiej jakości drewno i tak musi być, aby nic nie mogło wybaczyć, a kabiny IR długo się trzymają. Ten rodzaj relaksu jest dostępny w różnych wersjach. Obejmują one:

 • różne reflektory
 • w innym układzie
 • Wyświetlacz temperatury i opcje ustawień
 • Jonizator - eliminuje nieprzyjemne zapachy i bakterie
 • Technologia LED do oświetlenia
 • Radio lub cały system dźwiękowy
 • Dozownik zapachów do aromaterapii

UV aka podczerwieni

Nasze słońce emituje promieniowanie UV i podczerwone. To światło „mówi” naszym ciałem, uwalnia serotoninę i zapewnia naszą opaleniznę - jak również całe oparzenie słoneczne. Promieniowanie słońca przebiega głęboko pod skórą. Zaczynamy się pocić. Jednak światło ultrafioletowe może być niebezpieczne. Kto zostaje zbyt długo na słońcu, poparzenia słoneczne. Kabina IR nie ma światła UV, a jedynie podczerwień. Oznacza to, że „szkodliwe” promienie są po prostu niedostępne. W związku z tym jeden nie staje się brązowy w kabinie na podczerwień, ale tylko ciepły. Sauna na podczerwień nie jest naturalnym źródłem, ale jest podobna, ale bioidentyczna.

reflektory

Istnieją modele, w których zainstalowano grzejniki powierzchniowe na podczerwień. Grzejnik powierzchniowy emituje bardzo łagodne ciepło w zakresie podczerwieni C. Są wbudowane w płyty węglowe, które można oprzeć i zrelaksować. Muszą się całkowicie rozgrzać, a następnie emitują promieniowanie podczerwone i mogą zostać wchłonięte przez ciało. Zasadniczo grzejnik panelowy wygląda jak kamień, który powoli rozgrzewa się na słońcu.

Ogrzewanie ceramiczny

Grzałka ceramiczna ma w środku przewodnik ciepła. Jest bardzo punktualny. Montaż pionowy jest możliwy dzięki temu, że znajdujący się wewnątrz piasek kwarcowy był wypełniony wibracjami. Podczerwień w zakresie B i C, które są wypromieniowywane przez grzejnik ceramiczny, chociaż nie wnikają tak głęboko w ciało, ale mogą być używane bardzo dokładnie.

➳ Uwaga: Grzałki ceramiczne nagrzewają się do stopni 750! Możliwe są więc oparzenia przy kontakcie. Potrzebują tylko kilku minut, aby osiągnąć temperaturę pracy.

Lampy pełne spektrum

Jak można się domyślić, emiter o pełnym spektrum emituje wiązki w zakresach A, B i C. Aby osiągnąć pełny efekt, musisz usiąść bezpośrednio przed reflektorem.

❁ Wskazówka: aby cieszyć się optymalną i bardzo dobrze rozłożoną dystrybucją ciepła, najlepiej kupić kabinę na podczerwień z sauną, w której zintegrowane są wszystkie trzy typy reflektorów.

Znaczenie IR A, B i C

Promieniowanie podczerwieni jest mierzone falami i podawane w nm (niutonometrach). Każda długość tych fal wnika głębiej lub mniej głębiej w materię, a więc także w nasze ciało. Ma to na nas pewien wpływ iz tego powodu różne promienie są krótko wymienione tutaj:

Podczerwień A

Podczerwień A ma długość fali 780 - 1400 nm i przenika do 4-5 mm w głąb skóry. Jest to długość fali, która wnika najgłębiej w skórę. Ogrzewa cudownie od wewnątrz. Oznacza to również, że IR A nie powinien być używany codziennie. Dla ludzi, którzy mają problemy z krążeniem, promienie te mogą mieć negatywny wpływ. Jednak w medycynie są one stosowane. Pod nadzorem i kontrolą.

Podczerwień B

Podczerwień B ma długość fali 1400 - 300 nm i przenika tylko 0,5 mm do skóry. W ten sposób ciepło osiąga tylko niewielką głębokość i przenika maksymalnie do skóry właściwej w tkance. Często instalowane są reflektory punktowe IR B. Efekt jest średnioterminowy i dlatego może być stosowany bardzo selektywnie.

Podczerwień C

Podczerwień C jest prawie powierzchowna. Przy ponad 3000 nm i głębokości penetracji 0,1 mm jest to tylko powierzchowne ciepło. W związku z tym IR C jest bardzo mało zainstalowany. Skuteczność spada do zera, ale wciąż się rozgrzewa.

Akcesoria

Popularne akcesoria takiej kabiny IR to:

 • Światło LED w zmieniających się kolorach
 • system dźwiękowy, w którym można słuchać radia lub podłączyć pamięć USB
 • Dozowniki aromatu, które mogą uwalniać harmonijne i relaksujące zapachy podczas sesji
 • różne wentylatory, które można ustawić automatycznie lub ręcznie
 • reflektory z funkcją ściemniania
 • do oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego
 • sterowanie cyfrowe (również z pilotem) dla żądanej temperatury
 • ogrzewanie podłogowe

Jak widać, z wyjątkiem jednoczesnego korzystania z palacza, nie ma ograniczeń co do twoich życzeń. Obejmuje to oczywiście dopływ świeżego powietrza. Po prostu odpocząć? Drzwi zamknięte i „Bye, world!” Lieblingstrack, pachnący olej, aby ustawić odpowiednie oświetlenie. Nigdy nie było tak łatwo!

Różnice w stosunku do normalnej sauny

Główna różnica między zwykłą sauną a kabiną na podczerwień, która generuje ciepło, polega na tym, że w normalnej saunie wilgotne ciepło uderza w ciało z zewnątrz. Tkanka musi jednak najpierw się rozgrzać. Ogrzewanie sauny zajmuje również dużo czasu. Kabina IR jest natychmiast ciepła i fale przenikają przez skórę. Zwykle jest to lepsze dla wielu osób, które nie tolerują normalnej sauny. Brakuje również wysokiej wilgotności. Dla tych, którzy wolą wyższą wilgotność z powodu astmy, taka kabina może być wykluczona.

Zalecana literatura: Znajdziesz wiele poradników na różne tematy w dziale porad !

Korzyści zdrowotne

W końcu można powiedzieć, że wszyscy korzystają z kabiny na podczerwień sauny, która jest mniej wilgotna, ale bardziej na ciepło. Cokolwiek związane z mięśniami, przyspieszoną regeneracją i metabolizmem, jest zazwyczaj wdzięcznie przyjmowane przez organizm. Obejmują one:

✙ Reumatyzm: każdy, kto cierpi na reumatyzm, zna ból związany z upośledzeniem czynnościowym. Dla wielu pacjentów ciepło pomaga utrzymać ciepłe i elastyczne ciało.

✙ Muskulatura, bolesność i regeneracja: właśnie uprawiałeś sport i masz pełny kac w marszu? Spróbuj kojącego ciepła sauny IR. Twoje mięśnie pozostają elastyczne, ciało może się lepiej regenerować, a mięśnie są optymalnie pielęgnowane. Po prostu dlatego, że wszystko jest lepiej ukrwione.

Ne Trądzik: Trądzik jest nie tylko irytujący, ale może również prowadzić do zaburzeń psychicznych. Terapia światłem jest uznaną formą leczenia - dlatego kabina IR może pomóc w walce z irytującymi kraterami.

Ema Wyprysk: Dzięki lepszej cyrkulacji skóry i lepszej opiece ciało może lepiej i szybciej zwalczać egzemę. Dla niektórych pacjentów oświetlenie pomaga w lepszym gojeniu.

✙ Cellulit: Cellulit to osłabienie tkanki łącznej. Ponadto pod skórą w tkance tłuszczowej odkładają się żużle. Ciało może wykorzystać ciepło, lepsze krążenie krwi i pot, aby lepiej wypłukać te żużle. Również obrzęk jest wypłukiwany.

Iller Zabójca tłuszczu: pocenie się o tłuszcz. Podczas pocenia się z organizmu uwalnia się więcej wody. Ale stymulowane przez lepsze krążenie tylko wszystkie komórki i te mięśni. Wyższy metabolizm może teraz zwalczać tłuszcz.

Wady zdrowotne

oczy: Kabiny z certyfikatem TÜV i IRGHV nie stanowią żadnego zagrożenia dla oczu.

Układ sercowo-naczyniowy: mogą być tutaj problemy. Ale nie musi. To zależy od osoby.

leki: należy zachować ostrożność w przypadku niektórych leków, takich jak rozcieńczalnik krwi lub leki do zwalczania patogenów. Jeśli to konieczne, porozmawiaj z lekarzem przed użyciem kabiny IR.

Ciąża: również w przypadku ciąży konieczna jest ostrożność. W razie wątpliwości lepiej unikać wizyty. Nie wolno zapominać, że promienie sięgają daleko w głąb skóry i że twoje ciało ma w tym czasie własne prawa.

A porażenie, padaczka, nadciśnienie, zaburzenia czucia i duże blizny wymagają uważnej uwagi lub konsultacji z lekarzem.

Dla kogo jest odpowiednia sauna na podczerwień?

Sauna IR jest odpowiednia dla każdej osoby, chyba że jest ograniczona przez wyżej wymienione słabości. Kojące ciepło może być przydatne każdemu. IR nadaje się również jako terapia. Niemniej jednak nie można zapominać, że każda osoba jest inna. Coś, co dobrze pasuje do jednego, niekoniecznie musi być odpowiednie dla drugiego. Po prostu spróbuj!

Czego można się spodziewać po bestsellerze 2024 r.: Najlepszy i najpopularniejszy w 10 najlepszych porównaniach | Należy wziąć pod uwagę uczciwe testy

W bestsellerze 2024: Najlepszy i najpopularniejszy w 10 najlepszych porównaniach | Aby uczciwie przetestować kabinę na podczerwień, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Dla uproszczenia stworzyliśmy listę:

 • Jaki rodzaj promieniowania (A, B lub C) jest dla mnie najlepszy?
 • który reflektor wolę?
 • Czy chcę jakieś akcesoria?
 • Ile pieniędzy chcę wydać?
 • ile osób musi zostać zakwaterowanych?

Koszty operacyjne

Sauna IR jest włączona i prawie natychmiast użyteczna. W przeciwieństwie do klasycznej sauny, nie ma potrzeby podgrzewania. Jest również wyłączona zaraz po zakończeniu. Reflektory nie potrzebują tak dużo energii, a oświetlenie LED nie. To sprawia, że ​​jest znacznie bardziej skuteczny niż zwykła sauna. To także wystarczający zwykły wylot. Praktyczne i wydajne!

Zalety i wady sauny IR

Oczywiście wszystko ma swoje zalety i wady. Mała lista:

korzyści

✔ bardzo energooszczędny

✔ wymaga mało miejsca

✔ i możesz je ustawić prawie wszędzie

✔ brak pary i odpowiednio mniejsza wilgotność

✔ jest już stosunkowo tani, a także

Up ustaw się dla siebie

Wady

✘ nie zastępuje „prawdziwego” słońca

Models wysokiej jakości modele kosztują trochę więcej przy zakupie

✘ nic dla wyżej wymienionych grup ryzyka

Konkluzja

Sauna była wczoraj, kabina na podczerwień jest dziś - praktyczna, ekonomiczna i dość naturalna, nowe modele są dostępne na rynku i są dostępne z różnego rodzaju akcesoriami. To sprawia, że ​​jesteś niezależny od pogody. Nie brązowiejesz, ale jesteś ciepły i może to być uczta. Skóra jest lepiej zaopatrzona w krew, co automatycznie wypłukuje toksyny i toksyny. Możesz wybierać spośród modeli, których reflektorów chcesz i gdzie jest to właściwe. Fale jasnej skały, a kiedy słońce znów świeci przez nieobecność, dlaczego nie pójść do piwnicy, żeby się zrelaksować?

Odkryj 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się produktów do kabiny do sauny na podczerwień w 2024 roku na podstawie uczciwych testów. Pokazujemy wybór najpopularniejszych produktów, które mają świetne recenzje klientów i stosunek jakości do ceny. Już teraz znajdź idealny produkt do sauny na podczerwień, dostosowany do Twoich potrzeb!

Top10🔥Oferty🔥 🆕Online

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?

Ergonomiczne oparcie do sauny Nordholz® - Idealne podparcie pleców zapewniające natychmiastowy efekt dobrego samopoczucia - Akcesoria do sauny wykonane w 100% ze świerku skandynawskiego do kabin na podczerwień - Drewniane oparcie do sauny

Auf Uczciwe testy możesz znaleźć kilka testów (w tym pływacki, Fitness, Dom i ogród) I Doradca (w tym Smart Home, Uroda, Handwerk), którzy mogą Ci jeszcze pomóc.

Wskazówka: Eine Geschenkidee lub Prezenty urodzinowe nigdy nie powinny być tanimi produktami, nie rozdawaj niczego, czego sam byś nie użył pod względem jakości.

Wiele pozytywów Oceny kupujących są często oznaką, że ludzie są zadowoleni z produktu do sauny na podczerwień.

Zalecana literatura: pistolet do masażu, Rower do ćwiczeń, testowanie produktów

więcej list 10 najlepszych

Źródła: https://www.infrarotsauna-top-10.de/infrarotkabine-oder-klassische-sauna-was-ist-besser/ https://www.infrarot-guide.de/wirkung-infrarotkabine-schaedlich-oder-gesund/


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 12.04.2024/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Zdjęcie autora

Maren

Jestem niezależnym autorem, który opublikował dwie książki, między innymi. Napisz jako namiętny ghostwriter, zaangażowany doradca, zapalony e-booker, a przede wszystkim za darmo. Moje motto: życie nie przyjdzie po tobie, ale zbliża się do ciebie dwa razy szybciej.

Schreibe einen Kommentar