Skuteczne odśnieżanie: przewodnik po narzędziach i technikach odśnieżania zimą

Zdjęcie autora

Maren

Który jest najlepszym sposobem, aby pozbyć się śniegu za drzwiami

Przewodnik: Narzędzia do usuwania śniegu - Winterdienst

Słowo kluczowe obowiązkowa służba zimowa. Bez względu na to, jak bardzo zima może mieć swoje romantyczne strony, ma też swoje kłopotliwe. Aby dobry obywatel mógł wcześnie rano oczyścić chodniki i swój samochód ze śniegu i lodu. Do samochodu jest odmrażacz w sprayu, coś innego jest potrzebne na chodnik.

W tym wszystkim pomaga łopata do śniegu. Ale która łopata do śniegu jest odpowiednia? Musi być wysokiej jakości. Musi dobrze pchać i odgarniać. Nieważne jak, ścieżka musi być jasna, w przeciwnym razie może być kosztowna. W Berlinie kosztuje to nawet 10.000 XNUMX euro. Jeśli pieszy zostanie ranny, to:

Roszczenia odszkodowawcze. To wystarczający powód, aby oczyścić kilka metrów chodnika ze śniegu. Przeszukaliśmy ten przewodnik: co musi zrobić dobra łopata do śniegu, jak należy ją stworzyć, jakie modele są możliwe i ile kosztuje cała zabawa? - Poradnik: Narzędzia do usuwania śniegu - Serwis zimowy

Przewodnik: narzędzia do usuwania śniegu - serwis zimowy - w porównaniu

Łopata do śniegu HENGMEI z rolkami o regulowanej wysokości odśnieżarki...Łopata do śniegu aluŁopata do śniegu FUXTEC na kołach FX-SS740, regulacja wysokości -...Łopata do śniegu Prosperplast 14057 ArticUniwersalny slider PRO | Łopata do śniegu, odśnieżarka,...Original Snow Fox - odgarnianie śniegu bez ...Spalinowa dmuchawa do śniegu Hecht 9555 SE (rozrusznik elektryczny, 56cm, 4 kW / ...
Łopata do śniegu HENGMEI z rolkami ... *Łopata do śniegu, aluminium *Łopata do śniegu FUXTEC na kołach FX-SS740,...*Łopata do śniegu Prosperplast 14057 Artic *Uniwersalny slider PRO | Łopata do śniegu, odśnieżarka,...*Original Snow Fox - odgarnianie śniegu bez ... *Spalinowa odśnieżarka Hecht 9555 SE (rozrusznik elektryczny, ... *
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!
Ostatnia aktualizacja na [apn asin="B07Y9YVCQ4" typ="state" false="unknown"] Linki do Amazon.de | Źródło/zdjęcie: Amazon API
Łopata do śniegu Łopata do śniegu Łopata do śniegu na kółkach Łopata do śniegu model Kübler KSP-06

Co sprawia, że ​​dobra łopata do śniegu

Tak różne łopata do śniegu, tak różne, jak ich wymaganie. Zasadniczo na gładkich powierzchniach najlepiej nadaje się łopata do śniegu z metalową krawędzią. Kto popycha tutaj z plastikową krawędzią, często odkrywa, że ​​warstwa śniegu pozostaje na drodze. Dziwne chodniki, takie jak kostki brukowe, mają większe prawdopodobieństwo przesuwania się z krawędzią z tworzywa sztucznego. Dlaczego? Tworzywo znacznie lepiej dopasowuje się do nierówności. Tak zwane "szepczące krawędzie" powinny zapewniać mniejszy hałas.

Ale krawędź to nie jedyna rzecz. Ważną rolę odgrywa również szerokość łopaty. Przeważnie jest to około 50 cm. W rzeczywistości jest to wystarczające dla kogoś, kto ma tylko małą ścieżkę do przebycia przez kilka dni w roku. Sama łopata również powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby ponownie łatwo spuszczała śnieg. Niektóre modele naprawdę się trzymają. Musi być również odporny na szoki zimna, zimno sprawia, że ​​materiały są podatne na uszkodzenia, a „tanie wykonane” produkty bardzo łatwo pękają, na przykład przy uderzeniu w wybrzuszenie.

Różnica między łopatą śnieżną a a łopata do śniegu zwykle leży na krzywej. Łopata jest przeznaczona do łopaty. Można też łopatą popychać, ale zwykle jest to dość niewygodne. Za dużo wagi? Zwłaszcza osoby starsze i te, które wykonują bardzo mało pracy fizycznej, a co za tym idzie mają mniej w zanadrzu, ale także te, które nękają krążki międzykręgowe, muszą lub powinny zwracać uwagę na wagę urządzenia.

Oczywiście możesz też mieć go bardzo wygodnie. ten Łopata do śniegu z kołami pozwalają niemal ślizgać się, prawie bez wysiłku. Odśnieżarka robi prawie wszystko samo, ale jest również bardzo głośna i po prostu rzuca śnieg nieco dalej.

Jaki powinien to być materiał? Z tym urządzeniem naprawdę nie trzeba brać pod uwagę wyglądu. W przypadku plastiku upewnij się, że jest bardzo stabilny. Drewno jest miłe dla oka i jakoś bardziej związane z naturą, ale zimno, wilgoć i wreszcie żwir i ziemia pod śniegiem szybko na nią wpłynęły. Metal jest najbardziej stabilny.

Lekkie aluminium doskonale nadaje się do tej ciężkiej pracy. Wada: Sól szybko rdzewieje na łopacie. Dlatego zaleca się czyszczenie metalowej łopaty po użyciu. Trzeba na to trochę zwrócić uwagę. Poniższa lista kontrolna może pomóc w uzyskaniu przeglądu. Dobra łopata do śniegu charakteryzuje się:

✮ solidny materiał. Szczególnie plastik działa bardzo dobrze w temperaturach, a zimno sprawia, że ​​tworzywo jest twarde.

✮ Dobra przetworzona krawędź. Pamiętaj: metalowa krawędź jest lepsza dla gładkich powierzchni, ale nierówne powierzchnie łatwiej pozbyć się plastikowej krawędzi

✮ Wiadro nie jest suwakiem. Ze względu na krzywiznę i kąt samego wiadra, możesz albo lepiej kopać, albo popychać za pomocą odpowiedniego urządzenia,
✮ Jeśli masz mniej energii, możesz także użyć łopaty do śniegu z kołami.

✮ Ktoś, kto ma dużo śniegu do wyczyszczenia, może również pomyśleć o zakupie odśnieżarki. Dmuchawa do śniegu ma tę zaletę, że sama odbiera śnieg i rozpyla go przez kanał wyrzutowy.

✮ Uchwyt lub styl. Oba muszą być dobrze przetworzone, stabilne i bezpieczne w ostrzu lub w zasuwie. Jeśli się zepsuje, pomocna może być wymiana.

✮ To samo dotyczy krawędzi ostrza. W niektórych modelach jest on dostępny w akcesoriach, jeśli jest zbyt mocno uszkodzony.

Różnice - narzędzia do usuwania śniegu

Do suwaka, łopaty i Odśnieżarka można znaleźć różne różnice. W zależności od Twoich potrzeb jeden jest lepszy od drugiego. Kiedyś powiedzieliśmy to oddzielnie i podsumowaliśmy w słowach kluczowych, z zaletami i wadami.

Łopata do śniegu

Eine łopata do śniegu nadaje się do wszystkich obszarów, które muszą zostać odśnieżone, nawet jeśli śnieg musi być odłożony gdzie indziej. Na przykład nie możesz i nie powinieneś po prostu odgarniać śniegu z chodnika na ulicę. Łopata do śniegu musi być lekka, ponieważ trzeba również wziąć pod uwagę dodatkowy ciężar śniegu.

Ponadto, jeśli łopata jest „dobra”, ma ergonomiczny kształt i ma uchwyt na końcu stylu, który pozwala na mocne łopaty bez poślizgu. Może być wykonany z plastiku lub specjalnych mankietów termicznych, metal jest wtedy znacznie zimniejszy. Ostrza też nie potrzebują tak dużej szerokości. Zwykle wystarcza 40 - 50 cm.

Duża łopata do śniegu o szerokości 46 cm z ergonomicznym...
Duża łopata do śniegu o szerokości 46 cm z ergonomicznym...*
Solidna, specjalna plastikowa łopata do śniegu w kolorze czarnym, szerokość ok. 46 cm; Czarny lemiesz do odśnieżania z krawędzią z profilu aluminiowego...
19,99 €
Łopata do śniegu Łopata do śniegu zimowa szeroka 470 mm...
Łopata do śniegu Łopata do śniegu zimowa szeroka 470 mm...*
Solidna łopata z serii NONAME ECO z plastikowym ostrzem do standardowych zastosowań; Stabilny drewniany uchwyt o średnicy 31 mm...
19,78 €

Łopata do śniegu

Normalny łopata do śniegu zwykle składa się z drewna, aluminium lub tworzywa sztucznego. Można nim też łopatą, ale dla niedoświadczonych osób jest to trochę trudniejsze. Ponadto suwaki nie zawsze mają uchwyt, tylko styl. Drewniane modele nie są tak stabilne. Krawędzie są tutaj ważne, można je również wymienić. Aluminium jest najtrwalsze, ale i głośne. Istnieją tak zwane „szeptane krawędzie”, które mają nieco uciszać drapanie chodnika. Łopaty do śniegu mają średnią szerokość około 50 cm.

Duża łopata do śniegu o szerokości 46 cm z ergonomicznym...
Duża łopata do śniegu o szerokości 46 cm z ergonomicznym...*
Solidna, specjalna plastikowa łopata do śniegu w kolorze czarnym, szerokość ok. 46 cm; Czarny lemiesz do odśnieżania z krawędzią z profilu aluminiowego...
19,99 €
Łopata do śniegu Łopata do śniegu zimowa szeroka 470 mm...
Łopata do śniegu Łopata do śniegu zimowa szeroka 470 mm...*
Solidna łopata z serii NONAME ECO z plastikowym ostrzem do standardowych zastosowań; Stabilny drewniany uchwyt o średnicy 31 mm...
19,78 €

Łopata do śniegu z kołami

Znacznie łatwiej, a przez to łatwiejszy jest jeden Łopata do śniegu z kołami, On ślizga się dobrze po chodniku i popycha śnieg tam, gdzie chcesz, a nawet z powrotem. Dobre opony kołowe mają pneumatyczne opony, które umożliwiają łatwe pchanie. Możesz regulować je bezstopniowo, w zależności od kąta potrzeby i można je złożyć w regule. Jednak wymaga to opieki. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że mimika się nie nosi, po wysunięciu należy wyczyścić urządzenie, aw razie potrzeby również olej lub zapewnić ruchomość ruchomych części.

Odśnieżarka Schneefuchs Eco LxHxW: 119x58x40cm z 2 kołami...
Odśnieżarka Schneefuchs Eco DxWxW: 119x58x40cm z 2 kołami...*
Wysokiej jakości odśnieżarka stalowa malowana proszkowo z 2 kołami i ocynkowaną łopatą.; Kąt łopaty do śniegu wynosi...
84,99 €
vidaXL Łopata do śniegu z kółkami pług śnieżny Łopata do śniegu...
vidaXL Łopata do śniegu z kółkami pług do śniegu Łopata do śniegu...*
Waga: 12 kg ;Materiał pługu śnieżnego: metal ocynkowany ;Wymiary znaku: 74 x 46 cm (dł. x szer.)
71,46 €

Odśnieżarka

Eine Odśnieżarka jest największym bratem zespołu usuwania śniegu. Jest napędzany silnikiem i zasysa śnieg, aby uwolnić go przez rurę. Idealnie nadaje się na szlaki, które pozwalają nieco pozbyć się śniegu. Odśnieżarki są dostępne z silnikiem elektrycznym i benzynowym. Podczas gdy silniki elektryczne są ciszej niż te z benzyną, ale wymagają kabla zasilającego. Urządzenia te są zaprojektowane do dużo pracy i oczywiście wymagają ich konserwacji i pielęgnacji.

Wniosek: narzędzie do usuwania śniegu

Śnieg w zimie może być denerwujący. Niemniej jednak, jeśli musisz odśnieżać, nie możesz uniknąć odpowiednich narzędzi. Na szczęście istnieje odpowiednie rozwiązanie na każdą okoliczność. Niezależnie od tego, czy jest to łopata do śniegu, popychacz do śniegu, popychacz z kołami, a nawet rumpel. Wszystko ma swoje wady i zalety. Ważne jest, aby mieć wysokiej jakości materiał, aby nie było wypadków, rzeczy przedwcześnie się psują i nadal możesz z nich korzystać w przyszłym roku.

Koszt przyzwoitego slajdu zaczyna się od około 30 euro, w przypadku frezarki cena mieści się w zakresie trzycyfrowym. O tak: są małe łopaty do śniegu dla dzieci, jeśli nie masz ochoty samemu odśnieżać ☺

Odkryj 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się produktów do łopat do śniegu 2024 w uczciwych testach. Pokazujemy wybór najpopularniejszych produktów, które mają świetne recenzje klientów i stosunek jakości do ceny. Już teraz znajdź idealną łopatę do śniegu odpowiadającą Twoim potrzebom!

Top10🔥Oferty🔥 🆕Online
- 9,00 €oferta
Łopata do śniegu Gardena Combisystem KST 50: łopata do śniegu,...
Łopata do śniegu Gardena Combisystem KST 50: łopata do śniegu,...*
Drobna struktura powierzchni: Aby śnieg mógł się lepiej zsuwać
26,49 € - 9,00 € 17,49 € Amazon Prime
- 3,55 €oferta

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY projektów | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?

Yardwe Odśnieżarka z tworzywa sztucznego do usuwania śniegu Przenośna, poszerzona odśnieżarka z uchwytem w kształcie litery D i aluminiową krawędzią do podjazdu Samochód kempingowy Ogród

Auf Uczciwe testy możesz znaleźć kilka testów (w tym pływacki, Fitness, Dom i ogród) I Doradca (w tym Smart Home, Uroda, Handlowiec), którzy mogą Ci jeszcze pomóc.

1. najlepszy produkt
Duża łopata do śniegu o szerokości 46 cm z ergonomicznym...
Duża łopata do śniegu o szerokości 46 cm z ergonomicznym...*
Solidna, specjalna plastikowa łopata do śniegu w kolorze czarnym, szerokość ok. 46 cm; Czarny lemiesz do odśnieżania z krawędzią z profilu aluminiowego...
19,99 €

Wskazówka: Eine Geschenkidee lub Prezenty urodzinowe nigdy nie powinny być tanimi produktami, nie rozdawaj niczego, czego sam byś nie użył pod względem jakości.

Wiele pozytywów Oceny kupujących są często oznaką, że ludzie są zadowoleni z produktu z łopatą do śniegu.

Zalecana literatura: pistolet do masażu, Rower do ćwiczeń, testowanie produktów

więcej list 10 najlepszych

Źródła:
https://www.sueddeutsche.de/stil/test-schneeschieber-1.3854392


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 18.06.2024/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Zdjęcie autora

Maren

Jestem niezależnym autorem, który opublikował dwie książki, między innymi. Napisz jako namiętny ghostwriter, zaangażowany doradca, zapalony e-booker, a przede wszystkim za darmo. Moje motto: życie nie przyjdzie po tobie, ale zbliża się do ciebie dwa razy szybciej.

Schreibe einen Kommentar