Test: Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Bosch AHS 50-20 Li

Zdjęcie autora

Dirk Re.

- 54,35 €
Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Bosch Dom i ogród Bosch AHS 50-20 LI (1x...
Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Bosch Dom i Ogród Bosch AHS 50-20 LI (1x...*
Cięcia w ścianach i podłogach dzięki zintegrowanej osłonie tarczy
209,99 € - 54,35 € 155,64 € Amazon Prime

Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Bosch AHS 50-20 Li

Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Bosch AHS 50-20 Li umożliwiają szybkie i łatwe cięcie żywopłotu. Specjalne zęby z przodu noża powinny z łatwością ciąć gałęzie o średnicy do 25 mm. Cięcia wzdłuż ścian i podłóg są możliwe dzięki istniejącej ochronie noża.

Ale jak mocny jest akumulator i jak dokładnie mogę naprawdę ciąć akumulatorowymi nożycami do żywopłotu Bosch AHS 50-20 Li?

Pierwsze wrażenie / uruchomienie

Natychmiast po rozpakowaniu można zauważyć, że nożyczki składają się tylko z jednostki silnikowej z mieczem, baterii i instrukcji. Bosch w zasadzie dobrze to opanował, ponieważ przy innych urządzeniach (odkurzacz do liści, dmuchawa do liści itp.) Nic nie trzeba montować w duży sposób, można szybko zacząć. W moim przypadku wszystko zostało poskładane po około 5 minutach. Na szczególną uwagę zasługuje ten niesamowity łatwość der Nożyce do żywopłotu Bosch.

Z 2,42 kg jest bardzo lekki w dłoni i robi świetne pierwsze wrażenie.

Wcześniej korzystałem z modelu z silnikiem benzynowym, ale szybko miałem trudności z utrzymaniem go częściowo do góry nogami. Ponieważ silnik benzynowy zużywa paliwo, jednocześnie zwiększa się jego masa, co sprawia, że ​​trzymanie go na dłuższą metę jest bardzo męczące. Z tego powodu jestem zadowolony i jednocześnie podekscytowany pracą przy zasilaniu bateryjnym.

Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Bosch Dom i ogród Bosch AHS 50-20 LI (1x...Nożyce do żywopłotu AHS 45-16, osłona ostrza, karton (420 W, 450 mm...Akumulatorowe nożyce do żywopłotu WORX 36V (40V MAX) WG284E, nożyce do żywopłotu...Elektryczne nożyce do żywopłotu DELTAFOX elektryczne - 680 W - 68cm cięte laserowo...Akumulatorowe nożyce do żywopłotu WORX WG260E.9 20V - elektryczne nożyce do...Akumulatorowe nożyce do żywopłotu AL-KO HT 4055 Energy Flex ((akumulator Li-Ion 40 V,...Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Metabo AHS 18-45 V (600466860) skrzynka 18V 1x2Ah...Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Metabo AHS 36 V (602177000) w pudełku; 2 ...Elektryczne nożyce do żywopłotu Grizzly Tools (moc silnika 450 W, 410 mm...BLUE RIDGE BR8202 Elektryczne nożyce do żywopłotu 600W z ...
Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Bosch Dom i Ogród Bosch AHS...*Nożyce do żywopłotu AHS 45-16, osłona ostrza, skrzynka...*Akumulatorowe nożyce do żywopłotu WORX 36V (40V MAX) WG284E, ... *Elektryczne nożyce do żywopłotu DELTAFOX - 680 W -... *Akumulatorowe nożyce do żywopłotu WORX WG260E.9 20V - ...Akumulatorowe nożyce do żywopłotu AL-KO HT 4055 Energy Flex ... *Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Metabo AHS 18-45 V (600466860) ... *Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Metabo AHS 36 V (602177000) w ... *Elektryczne nożyce do żywopłotu Grizzly Tools (450 W...*BLUE RIDGE BR8202 Elektryczna nożyce do żywopłotu 600W z ... *
Amazon Prime
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!
Ostatnia aktualizacja: [apn asin="B01AK0BY0O" typ="state" false="unknown"] Linki bezpośrednio do Amazon.de | Źródło/zdjęcie: Amazon API
Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Bosch AHS 50-20 Li

Aby działać, wystarczy podłączyć akumulator, ale dostarczany jest w stanie rozładowanym. Urządzenie jest wtedy gotowe do użycia. Uważam, że uchwyt jest trwały i nie stanowi przeszkody na dłuższą metę. Przez hojny chwyt można pracować na wprost, a nawet nad głową. Nożyczki Bosch można włączyć, naciskając przycisk.

Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Bosch AHS 101.2-23.8 Li o wymiarach 19 x 50 x 20 cm mają również dobre, poręczny rozmiar i na pierwszy rzut oka nadaje się do mniejszych żywopłotów.

Szczerze mówiąc, nie potrzebowałem załączonej instrukcji, ponieważ konstrukcja i uruchomienie są oczywiste. Tylko akumulator, jak już opisano, musi być w pełni naładowany przed pierwszym użyciem.

Pierwsze użycie | Jakość cięcia żywopłotu

Teraz byłem podekscytowany pierwszym użyciem i chciałem bezpośrednio przetestować akumulatorowe nożyce do żywopłotu Bosch AHS 50-20 Li. Podobne modele Stihl i Makita również mają technologię baterii, ale są droższe.

,de Akumulator 18 Volt był po około 1 godzina już naładowany i gotowy do użycia przez jony litu. Ta bateria ma moc 50 watów. W przeciwieństwie do nożyc do żywopłotu zasilanych benzyną od razu widać, że są włączone bardzo cicho i spokojnie działa. Pierwszy test wywarł na mnie natychmiastowe wrażenie. W szczególności uważam, że nożyce do żywopłotu działają bardzo cicho i bez wibracji, co jest godne uwagi przyjemne, dzięki czemu żywopłot można przycinać dokładnie i równomiernie. Oznacza to, że możesz skrócić całą żywotność baterii bez powodowania bólu ani dyskomfortu.

Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Bosch_ Cheap-E3B7A786

 Teraz byłem ciekawy jakości cięcia. Długość nożyczek to 50cm. Moim zdaniem tak Długość nieco bardziej hojna stają się. W przypadku wąskich żywopłotów te wymiary są całkowicie wystarczające, w przypadku szerokich żywopłotów konieczne jest jednak cięcie z obu stron, co oznacza więcej czasu i wysiłku. Ten Nożyce do żywopłotu Bosch Jeśli jednak jest przeznaczony do mniejszych żywopłotów, wymiary są w porządku.

Według producenta mocny akumulator litowo-jonowy Bosch 18 V o pojemności 2,5 Ah powinien wynosić 75 Chwila Stwórz. W moim teście tak było około 55 minut. Niemniej jednak uważam, że Bosch całkiem nieźle sobie radzi w specyfikacji z tą specyfikacją akumulatora. Jeden druga bateria Nadal mogę go polecić w tym momencie, aby nie musieć przerywać mojej pracy.

Jeśli gałąź nie zostanie odcięta od razu, kierunek obrotów noży zmienia się. W ten sposób to umożliwia System antywłamaniowy nieprzerwane cięcie tam, gdzie inne nożyce do żywopłotu się poddają. Bardzo mi się to podobało.

Po przycięciu żywopłotu brzeszczot można bezpiecznie przechowywać w plastikowej obudowie. Ząbki nożyczek są naprawdę ostry, należy zawsze zachować ostrożność.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z pierwszego testu nożyc akumulatorowych Bosch AHS 50-20 Li do żywopłotu.

- 54,35 €
Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Bosch Dom i ogród Bosch AHS 50-20 LI (1x...
Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Bosch Dom i Ogród Bosch AHS 50-20 LI (1x...*
Cięcia w ścianach i podłogach dzięki zintegrowanej osłonie tarczy
209,99 € - 54,35 € 155,64 € Amazon Prime

Wideo | Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Bosch AHS 50-20 Li

Który Zalety i wady Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Bosch AHS 50-20 Li

korzyści

  • Bardzo łatwe
  • Zasilanie bateryjne (przyjazne dla środowiska)
  • Wysoka wydajność
  • Ostre noże dla optymalnego cięcia
  • Antyblokada

Wady

  • Niska żywotność baterii - zalecana druga bateria
  • Dodatkowa praca ze względu na ograniczoną długość nożyczek (50cm)
  • Miecz nie może zostać usunięty, zwiększone koszty przechowywania

Rada do akumulatorowych nożyc do żywopłotu Bosch AHS 50-20 Li

Nożyce do żywopłotu akumulatorowego Bosch AHS 50-20 LI (bateria 1x, system 18 Volt, długość skoku: 20 mm, w pudełku)

Te nożyce do żywopłotu Bosch można kupić z akumulatorami o różnej mocy i długości ostrza. Najmniejszy wariant to nożyce do żywopłotu z akumulatorem 12 V i mieczem o długości 35 cm. Mój test dotyczy średniego modelu i, co nie mniej ważne, jest duża wersja z jednym Wariant 36 V. i długość miecza nawet 55 cm. Te modele Bosch różnią się również czasem ładowania, który staje się coraz krótszy.

Przed zakupem powinieneś zastanowić się, na przykład, jak duży i długi jest żywopłot, który chcesz przyciąć. W takim przypadku żywotność baterii jest bardzo różna i należy ją odpowiednio dostosować.

Ten przetestowany model jest wystarczający dla mniejszych żywopłotów, dla większych powinien być Model AHS 55-20 LI być przemyślanym.

Bosch oferuje szeroką gamę akcesoriów zapewniających optymalne użytkowanie. Zawsze polecam druga bateria kupować, aby zawsze mieć pod ręką pełną baterię zamienną. Można je kupić za około 45 euro. Sam Bosch oferuje również szybka ładowarka w. To, czy naprawdę tego potrzebujesz, pozostaje kwestią otwartą, ponieważ proces ładowania jest zakończony już po 1 godzinie. Jeśli dostępna jest druga bateria, to szybka ładowarka jest moim zdaniem zbędna.

Zasadniczo należy przechowywać nożyce do żywopłotu Sucha odpowiednio. Producent określa, że ​​w szczególności akumulator należy przechowywać w cieple w bardzo niskich temperaturach, aby zimno nie zniszczyło technologii.

Ostrzenie noża

Jeśli z czasem noże wydają się tępe, a gałęzie są odrywane, a nie przecinane, tak zwaną strzałkę nożycową można kupić u producenta za 19,99 EUR. Ponieważ w tym modelu jest wiele pojedynczych noży, uważam, że wysiłek jest bardzo duży, jeśli każdy pojedynczy nóż powinien być ostrzony ręcznie. Ponadto Bosch obiecuje długą żywotność noży, a nawet oferuje gwarancję.

- 54,35 €
Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Bosch Dom i ogród Bosch AHS 50-20 LI (1x...
Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Bosch Dom i Ogród Bosch AHS 50-20 LI (1x...*
Cięcia w ścianach i podłogach dzięki zintegrowanej osłonie tarczy
209,99 € - 54,35 € 155,64 € Amazon Prime

Konkluzja: Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Bosch AHS 50-20 Li

Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Bosch AHS 50-20 Li, bardzo lekkie i zasilane bateryjnie, są idealne do przycinania mniejszych żywopłotów o czasie cięcia do 50 minut. Wydajność jest dobra i absolutnie wystarczająca do normalnej pracy. Bez problemu można przecinać gałęzie o średnicy do 25 mm.

Moim zdaniem bateria mogłaby trwać trochę dłużej, ale druga bateria wystarcza na całą pracę.

Aktualna cena Myślę, że 134,90 euro to granica i nie powinien być droższy w użyciu. Jeśli chodzi o przechowywanie nożyc do żywopłotu, generalnie zalecam zamocowanie plastikowej obudowy w celu ochrony.

Jeśli więc szukasz dobrego, niezawodnego i zasilanego bateryjnie nożyc do żywopłotu, nie pomylisz się z tym modelem.

Być może Bosch będzie w stanie wymieniać miecz, aby w razie potrzeby można było użyć tego samego urządzenia do cięcia grubszych żywopłotów

Zalecana literatura: Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Stihl

Odkryj 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się bezprzewodowych nożyc do żywopłotu w 2024 roku na podstawie uczciwych testów. Pokazujemy wybór najpopularniejszych produktów, które mają świetne recenzje klientów i stosunek jakości do ceny. Już teraz znajdź idealne bezprzewodowe nożyce do żywopłotu odpowiadające Twoim potrzebom!

Top10🔥Oferty🔥 🆕Online
- 54,35 €oferta
Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Bosch Dom i ogród Bosch AHS 50-20 LI (1x...
Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Bosch Dom i Ogród Bosch AHS 50-20 LI (1x...*
Cięcia w ścianach i podłogach dzięki zintegrowanej osłonie tarczy
209,99 € - 54,35 € 155,64 € Amazon Prime
- 40,78 €oferta
Bosch Dom i ogród Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Bosch EasyHedgeCut...
Bosch Dom i ogród Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Bosch EasyHedgeCut...*
Narzędzia ogrodowe Easy firmy Bosch – do małych i średnich ogrodów; Lekkie i dobrze wyważone nożyce do żywopłotu do...
149,99 € - 40,78 € 109,21 €

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 19.04.2024/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Schreibe einen Kommentar