Rolki | Rolki - fajny sport dla dzieci i dorosłych

Zdjęcie autora

Maren

Rolki, wrotki, łyżworolki - cieszymy się wszystkim, co można odkryć na nowo. Ci, którzy lubią ruch i potrafią jeździć na rolkach, pewnego dnia nie będą w stanie uniknąć rolek inline.

Przewodnik po zakupie rolek | rolki

Rolki, rolki,
Rolki | Rolki

Ten przewodnik dotyczy rolek inline: jakie są różnice, na co należy zwrócić uwagę w bestsellerze 2024: najlepsze i najpopularniejsze w 10 najlepszych porównaniach | Zwróć uwagę na uczciwe testy, jakie akcesoria są dla Ciebie dostępne i jakie masz opcje w ogóle? – Rolki | Rolki inline – ciekawy sport dla małych i dużych

Rolki | Rolki - w porównaniu

Łyżworolki K2 VO2 90 BOA M Męskie z miękkim butem K2,...Rolki damskie Rollerblade MACROBLADE 110 3WD W, ...Rollerblade unisex - dorosły MACROBLADE 110 3WD...Rolki chłopięce K2 RAIDER PRO, czarno - niebiesko - pomarańczowe,...Rolki regulowane Caroma dla dziewczynek i...Rolki chłopięce K2 RAIDER PRO, czarno - niebiesko - pomarańczowe,...Rolki HUDORA RX-90, rozmiar. 36, dla młodzieży i...Łyżworolki K2 ALEXIS 80 dla kobiet z miękkim butem K2, czarne -...
Rolki K2 VO2 90 BOA M Męskie z K2...*Rollerblade damskie MACROBLADE 110 3WD W ... *Rollerblade unisex – dla dorosłych MACROBLADE 110...*Rolki chłopięce K2 RAIDER PRO, czarne -...*Rolki regulowane Caroma dla...*Rolki chłopięce K2 RAIDER PRO, czarne -...*Rolki HUDORA RX-90, rozmiar. 36, dla ... *Rolki K2 ALEXIS 80 damskie Z K2 ... *
Amazon PrimeAmazon PrimeAmazon Prime
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!
Ostatnia aktualizacja: [apn asin="B087JXQ63V" typ="state" false="unknown"] Linki bezpośrednio do Amazon.de | Źródło/zdjęcie: Amazon API
YouTube

Pobierając film, akceptujesz politykę prywatności YouTube.
dowiedz się więcej

Załaduj wideo

Co to są rolki?

Jeden but - na kółkach. To byłaby najprostsza definicja rolek inline. Cztery rolki, które są dostępne z różnymi łożyskami kulkowymi, w różnych rozmiarach i stopniach twardości, są zamontowane liniowo (tj. W rzędzie) pod własnym butem. Te buty również spełniają różne wymagania.

Rolki i hamulce można wymienić w najpopularniejszych modelach, a rolki są dostępne nawet dla dzieci.
Ten sport jest i pozostaje popularny - a jeśli zimą nic nie działa, możesz łatwo zamienić rolki na łyżwy - ponieważ już możesz biegać.

Różnica między rolkami a rolkami

Rolki to rolki noszące tę markę. Całkiem słusznie oznacza to, że istnieją rolki. Podobnie jest z tempami, które oznaczają chusteczki do nosa lub seltzer, jeśli chodzi o wodę.

# Podgląd Produkt ocena Cena
1 Łyżworolki HUDORA Mia/Leon - Inlinery dla dzieci/młodzieży i... Łyżworolki HUDORA Mia/Leon - Rolki dla dzieci/młodzieży i...* Obecnie nie ma recenzji 84,95 € 52,72 €
2 Rolki męskie K2 Skates FIT 80 PRO, czarno-oliwkowe,... Rolki męskie K2 Skates FIT 80 PRO, czarno-oliwkowe,...* Obecnie nie ma recenzji 149,95 € 101,23 €Amazon Prime

Amerykańska firma jest odpowiedzialna za sport na wrotkach. W ostatnich latach ustawialiście coraz wyżej poprzeczkę dla innowacyjnych rozwiązań. Nie tylko postęp techniczny, ale absolutna rynkowa i ludzka adaptacja zapewnia stabilny trend wzrostowy firmy.

Różnica między wrotkami a rolkami

Wrotka składa się z podwozia z czterema rolkami, które nie są zamontowane w jednym rzędzie, jak w przypadku inlinera, ale w dwóch rzędach. Ten rodzaj transportu jest znany najpóźniej od 1743 roku i pochodzi z przedstawienia teatralnego.
Zaletą wrotek jest to, że nie można się tak łatwo przewrócić. Ale te buty na kółkach są znowu równie zwinne i szybkie jak rolki.

Bardzo popularne były również modele, które można było zawiązać wokół normalnego buta. Te role na podwoziu miały nawet regulowany rozmiar. Praktyczne, ponieważ wrotki mogą być noszone przez każde dziecko i każdy solidny but.

Typy wbudowane

W zależności od przeznaczenia, w świecie inline dostępne są różne typy rolek:

Łyżwy z miękkimi butami

Łyżwy z miękkimi butami są lżejsze i zbudowane z większej ilości materiału. Są wygodne i oddychające. Niemniej jednak są stabilne i idealnie nadają się na duże odległości.

Łyżwy z twardym butem

Zamiast miękkiej, zastosowano tutaj twardą skorupę: rolki z twardym butem to dziecko pierwszej generacji rolek inline. Są szczególnie grube i wytrzymałe, a czasem utrzymują się przez wiele lat.

# Podgląd Produkt ocena Cena
1 POWERSLIDE Sabres 4 ostrza do łyżew, L/XL Łyżwy POWERSLIDE Sabres 4, L/XL* Obecnie nie ma recenzji 49,90 € 44,90 €Amazon Prime
2 Rolki Powerslide Zoom Black 100, uniseks dla mężczyzn i... Rolki Powerslide Zoom Black 100, unisex dla mężczyzn i...* Obecnie nie ma recenzji 142,99 €

łyżwy prędkości

Łyżwy szybkie zostały tak naprawdę opracowane do letniego treningu przez rolkarzy szybkich. Łyżwy szybkie mają odpowiednio długą szynę i bardzo niski mankiet. Duże kółka zapewniają niezbędną przyczepność na drodze.

# Podgląd Produkt ocena Cena
1 K2 Skates Rolki unisex TRIO LT 100, czarno-pomarańczowe,... K2 Skates Rolki unisex TRIO LT 100, czarno-pomarańczowe,...* Obecnie nie ma recenzji 199,95 € 129,95 €Amazon Prime
2 Apollo Champion, rolki inline z regulacją rozmiaru dla chłopców i... Apollo Champion, rolki inline z regulacją rozmiaru dla chłopców i...* Obecnie nie ma recenzji 49,99 €Amazon Prime

Rolki hokejowe inline

Rolki do hokeja na rolkach są solidne i ciężkie, dzięki czemu mogą wytrzymać sporty w szybkim tempie, które czasami zbliżają się do siebie z puk i nietoperzem. Rolki mają małą średnicę - zapewnia to dobrą manewrowość.

Łyżwy uliczne

Jeśli lubisz jeździć na halfpipe lub rampach, możesz rozejrzeć się po sektorze łyżworolek ulicznych. Są wszechstronnymi, zwinnymi, solidnymi i stabilnymi.

# Podgląd Produkt ocena Cena
1 Rolki chłopięce Roces M12 UFS, czarne, 44, 101183-001 Rolki chłopięce Roces M12 UFS, czarne, 44, 101183-001* Obecnie nie ma recenzji 149,00 €Amazon Prime
2 Rolki Agresywne Anarchy Revolution II (UK 9 / EU 43) Rolki Agresywne Anarchy Revolution II (UK 9 / EU 43)* Obecnie nie ma recenzji 154,99 €

Wrotki crossowe

Specjalne wkładki do specjalnych wymagań: łyżworolki lub łyżworolki terenowe mają opony wypełnione powietrzem i dlatego mogą być używane również w niekonwencjonalnym terenie. Są również często używane z kijami do poruszania się do przodu.

# Podgląd Produkt ocena Cena
1 Rolki crossowe Skike V9 FIRE 200 Rolki crossowe Skike V9 FIRE 200 * Obecnie nie ma recenzji 499,00 €Amazon Prime
2 Skike® Cross Skater V9 Fire 150' Skike® Cross Skater V9 Fire 150"* Obecnie nie ma recenzji 534,00 € 449,00 €Amazon Prime

Kółka do rolek inline

Oprócz stabilności i komfortu, rolki są najważniejszą rzeczą w rolkach inline. To tutaj decyduje, jak szybko i jak dobrze się toczą, a Ty wreszcie jesteś na dobrej drodze. Jakie masz opcje?

Koła szlifierskie

Grindwheels są ważne, gdy chcesz się ślizgać, na przykład po balustradach i zabija. Są twardsze, a także mniejsze. Nie spowalniają twojego zamachu, tak jak w przypadku dużych i bardziej miękkich rolek.

Łożysko

Łożyska kulkowe zapewniają płynną pracę ról i to jest w Skala ABEC zestaw. Cechy są z ABEC 1 - ABEC 11, je höher scena, tym bardziej lepiej Jakość.
Łożyska pełnoceramiczne nadają jakości zupełnie nowy kierunek - w ogóle nie wymagają smarowania, są znacznie bardziej wytrzymałe i mają dłuższą żywotność.

Nasmarować łożyska kulkowe

Zwykłe łożyska kulkowe wymagają smarowania smarem do łożysk. Do tego nadaje się zwykły smar z akcesoriów samochodowych. Od czasu do czasu, w zależności od tego, jak zajęte są rolki, wiele łożysk wymaga czyszczenia, a następnie ponownego nasmarowania.

Łożyska można czyścić np. Benzyną lakową lub gorącą kąpielą w płynie do mycia naczyń.
Upewnij się, że łożyska nie są wykonane ze stali - mogą one szybko rdzewieć.

twardość

DIN 53505 określa test twardości według Shore'a A.Możesz zobaczyć, jak twarde lub miękkie są twoje rolki: 76 oznacza miękki, a następnie rośnie 90co oznacza trudne. Aby dowiedzieć się, jakiego stopnia twardości potrzebujesz, możesz skorzystać z poniższej listy:

 • Na ulicę: 82 - 68 A.
 • W pociągu: 85 - 90 A
 • Wypoczynek i wycieczki: 75 - 85 A
 • Alpejski: 73 - 85 A
 • Agresywny: 90-100 A.
 • Hokej halowy: 72 A
 • Hokej na świeżym powietrzu: 86 A

Jeśli nie jesteś pewien, zajrzyj do specjalistycznego sklepu i zasięgnij porady profesjonalisty. Możesz mu wyjaśnić swoje plany.

Durchmesser

Średnica kółek zależy również od tego, co planujesz zrobić z rolkami. Wielu jeźdźców, którzy odkryli jazdę na łyżwach kaskaderskich, preferuje średnicę wokół 54 - 66 mm z powrotem, natomiast osoby lubiące biegać na duże odległości, na rolkach o średnicy ok 90 mm i więcej .

Szukasz Rolki dla kobiet to niewielki wybór

Hamowanie rolek inline

Zwykle hamujesz za pomocą Gumowy korekznajduje się na pięcie rolki. Firma Rollerblade coś na to wymyśliła, ma Technologia aktywnego hamowania który jest połączony z cielęciem: cielę naciska dźwignię, która z kolei popycha stoper do podłogi. Jest to bardzo odpowiednie dla początkujących, którzy nadal nie są pewni.

Akcesoria do rolek inline

Czego jeszcze potrzebujesz, kupując rolki?

odzież ochronna

Zalecamy odzież ochronną i naukę prawidłowego upadku! Aby to zrobić, możesz wziąć udział w kursie lub poszukać renomowanych specjalistów w sieci. Polecamy:

 • Ster
 • nakolanniki
 • ochraniacze na łokcie

Nieważne, czy jesteś początkującym, czy profesjonalistą. Niebezpieczeństwo nieszczęśliwego zranienia się istnieje zawsze.

Werkzeug

Jeśli musisz lub chcesz zamienić się rolami lub jeśli chcesz na świeżo wyczyścić i ponownie nasmarować łożyska kulkowe, powinieneś mieć w domu kilka narzędzi i zająć się podstawami swoich rolek. Więc nie zawsze musisz iść do specjalistycznego warsztatu. Prawie nie masz całego zestawu zawierającego odpowiedni klucz dynamometryczny, końcówki, przedłużki i olej.

# Podgląd Produkt ocena Cena
1 K2 Inline Skate K-Tool (S970) - Czarny - OneSize -... K2 Inline Skate K-Tool (S970) - Czarny - OneSize -... * Obecnie nie ma recenzji 7,00 €Amazon Prime

Hokej

Gra jest również odpowiednia, jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności jazdy lub po prostu chcesz rozwinąć większą wytrzymałość. Kilka kijów hokejowych i puka można szybko kupić - są też bramki.

Co możesz zrobić z rolkami inline Bestseller 2024: Najlepsze i najpopularniejsze w 10 najlepszych porównaniach | Należy wziąć pod uwagę uczciwe testy

Aby znaleźć odpowiedni model dla Ciebie, podsumowaliśmy tutaj najważniejsze punkty:

 • aplikacja : Sport czy długodystansowe? To, co planujesz zrobić ze swoimi rolkami inline, ma decydujący wpływ na wybór modelu. Bardziej miękkie buty do wygodnego pływania czy twardsze buty do uprawiania sportu? Najlepiej wypróbować różne modele u wyspecjalizowanego sprzedawcy. Niektóre stopy w ogóle nie lubią niektórych modeli i mogą wystąpić bolesne punkty nacisku - każda stopa jest inna!
 • Rozmiar : Praktyczna zasada: nieco większa niż but uliczny. Zapewnia to dobrą swobodę ruchów, a stopa nadal trzyma się mocno w stanach.
 • Jakość: Wysoka jakość rolek jest nie tylko lepsza dla Twojej stopy, ale jeśli dużo jeździsz, na dłuższą metę jest też lepsza dla Twojego portfela. Rolki nie mogą się kołysać, materiał musi pozostać stabilny, kółka toczą się prawidłowo i nie poruszają się zbyt szybko, a jeśli coś się zepsuje, powinieneś być w stanie to wymienić.

Wskazówka: gdy znajdziesz model, który Ci odpowiada, przejrzyj opinie klientów w Internecie. Zwykle dość dokładnie opisują swoje doświadczenia.

Zalety i wady rolkarzy inline

Czy potrzebujesz w ogóle rolek inline?

Zalety jazdy na rolkach

✔ Jeśli lubisz jeździć na łyżwach zimą, latem sprawią Ci frajdę
✔ Zabawa dla całej rodziny: gry lub wycieczki, każdy może nauczyć się jeździć
✔ Dobre dla mózgu: jeśli uczysz się nowych rzeczy, może to mieć pozytywny wpływ na wydajność całego mózgu
✔ Sporty wytrzymałościowe są doskonałe dla stabilnego układu sercowo-naczyniowego

Wady rolek inline

✘ Jeśli chcesz naprawdę dobrze biegać na rolkach, musisz dużo ćwiczyć.

Wniosek: rolki | Przewodnik po rolkach inline

Dobre dla Ciebie i całej rodziny. Możesz sobie dobrze radzić, jeśli lubisz chodzić na rolkach. Sporty wytrzymałościowe są zdrowe, nauka kilku sztuczek to świetna zabawa, a kiedy założysz drużynę hokejową i zaczniesz biegać, to również zabawa w grupie. Prawie wszędzie można dostać dobre rolki. Z góry powinieneś wiedzieć tylko, co chcesz z nim zrobić. Różne role i różne buty pozwalają na niemal nieograniczoną przyjemność z jazdy.

Szukasz Rolki dla dzieci?

Odkryj 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się produktów inlinerowych w 2024 roku na podstawie uczciwych testów. Pokazujemy wybór najpopularniejszych produktów, które mają świetne recenzje klientów i stosunek jakości do ceny. Już teraz znajdź idealny produkt inlinerowy dla swoich potrzeb!

Top10🔥Oferty🔥 🆕Online
- 32,23 €oferta
- 24,01 €oferta
- 50,95 €oferta
Rolki męskie K2 Skates FIT 80 PRO, czarno-oliwkowe,...
Rolki męskie K2 Skates FIT 80 PRO, czarno-oliwkowe,...*
But: Original K2 Softboot --- Mankiet: Mankiet Stability Plus; Szyna: Szyna FBI; Łożyska kulkowe: ABEC-5 --- wałki: 80mm 80A
149,95 € - 50,95 € 99,00 € Amazon Prime

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?

HUDORA Inline Skates Mia/Leon - Rolki dla dzieci/młodzieży i dorosłych w różnych rozmiarach i kolorach - Wrotki z regulacją do 4 rozmiarów - Wygodne i stylowe wrotki

Auf Uczciwe testy możesz znaleźć kilka testów (w tym pływacki, Fitness, Dom i ogród) I Doradca (w tym Smart Home, Uroda, Handwerk), którzy mogą Ci jeszcze pomóc.

- 33,36 €1. najlepszy produkt

Wskazówka: Eine Geschenkidee lub Prezenty urodzinowe nigdy nie powinny być tanimi produktami, nie rozdawaj niczego, czego sam byś nie użył pod względem jakości.

Wiele pozytywów Oceny kupujących są często oznaką, że ludzie są zadowoleni z produktu rolek inline.

Zalecana literatura: pistolet do masażu, Rower do ćwiczeń, testowanie produktów

więcej list 10 najlepszych

Źródła:
https://www.inliner-blog.de/inline-skates-tipps-inliner-ratgeber/
http://www.inliner-top-10-ratgeber.de/


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 14.04.2024/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Zdjęcie autora

Maren

Jestem niezależnym autorem, który opublikował dwie książki, między innymi. Napisz jako namiętny ghostwriter, zaangażowany doradca, zapalony e-booker, a przede wszystkim za darmo. Moje motto: życie nie przyjdzie po tobie, ale zbliża się do ciebie dwa razy szybciej.

Schreibe einen Kommentar