Chłodnica absorbera

Zdjęcie autora

Niko

Dometic CombiCool RC 1200 EGP - cichy, elektryczny chłodnicy absorber z przyłączem gazu 50 mbar, 40 litr, V i 12 230 V dla samochodów osobowych, ciężarowych i gniazdem

Chłodnica pochłaniająca - co to jest?

Jeśli szukasz odpowiedniego fajnego pudełka, asortyment na rynku może czasami być przytłaczający. Obecnie do kupienia jest wiele różnych typów i modeli fajnych pudełek. Aby znaleźć odpowiedni model dla siebie, ważne jest, aby być dobrze poinformowanym i porównywać. Szczególnie elastyczną chłodziarką jest tak zwana chłodziarka z absorberem. Ale czym właściwie jest pochłaniacz chłodzący?

[apn typ="vergleich2" asin="B01M2A15IB,B07DJS1D83,B07ZTQHXSL,B00CITS4J0,B01GI0WDXM,B00B6VN46Y,B07ZZCNJ5F" tpl-infobox="true" tpl-hidelegend="1" tpl-stars="true" tpl-buttontext="" tpl-buttontpl="3" false="" tpl-features="2" tpl-fmax="200"]

Ten rodzaj lodówki może być zasilany zarówno energią elektryczną, jak i gazem. Jest wyjątkowo cichy i nadaje się do podłączenia do gniazdka 230 V. Ponieważ jest również wyposażony w złącze 12/24 V, może być obsługiwany również w pojeździe. Dlatego jest szczególnie odpowiedni dla wczasowiczów lub urlopowiczów przyczep kempingowych.

Jak działa cool box?

Lodówka składa się z czterech głównych elementów:

1. makuch

2. absorber

3. parownik

4. kondensator

Zasada działania jest podobna do lodówki wyposażonej w kompresor. Jednak chłodzenie w chłodnicy absorbera nie jest realizowane przez elektronicznie sterowaną sprężarkę, ale zimno jest generowane termicznie. Nazywa się to tak zwanym „systemem dwuskładnikowym”, który składa się z czynnika chłodniczego i rozpuszczalnika. Tutaj jedna ciecz jest ostatecznie wchłaniana przez inną ciecz, a następnie ponownie oddzielana od siebie.

1. krok
Sposób działania polega na tym, że rozpuszczalnik i czynnik chłodniczy są podgrzewane w ekspelerze, a tym samym oddzielone od siebie. Powstała para amoniaku dociera do separatora i jest uwalniana od pozostałego rozpuszczalnika w wyniku kondensacji.

2. krok
Para czynnika chłodniczego jest teraz schładzana w skraplaczu. Odbywa się to poprzez oddawanie ciepła do wody grzewczej. Para się skrapla. Wewnątrz lodówki znajduje się przepustnica, która zapewnia spowolnienie ciekłego czynnika chłodniczego. Prowadzi to do obniżenia ciśnienia i temperatury.

3. krok
Następnie czynnik chłodniczy dociera do parownika. Tam odparowuje, ponieważ dostarczane jest do niej powietrze i woda i następuje efekt chłodzenia.

4. krok
Następnie pompa rozpuszczalnika zwraca roztwór do ekspelera i cykl zaczyna się od nowa.


⇒ WIĘCEJ NA TEMAT


Różnica w stosunku do innych fajnych pudełek

Największą różnicą jest to, że chłodnica absorbera może być zasilana nie tylko energią elektryczną, ale również gazem. Co więcej, można je połączyć w pojeździe, co jest ważne podczas wakacji na kempingu lub w przyczepie kempingowej. Sposób ich działania różni się również od konwencjonalnych chłodziarek, ponieważ zimno jest generowane termicznie. System dwupaliwowy oznacza, że ​​nie jest wymagana elektryczna sprężarka. Kolejną korzystną różnicą jest to, że chłodnica absorbera prawie nie wytwarza hałasu.

Zalety chłodziarki z absorberem

Ponieważ ta lodówka nie wymaga kompresora ani pompy, jest bezobsługowa. Reguluje się samoczynnie i dlatego działa prawie bez przeszkadzających odgłosów. W przypadku korzystania na wakacjach jest to szczególnie korzystne, gdy ma działać w nocy. Bardzo praktyczne jest również to, że nie potrzebujesz podłączenia do zasilania. Wystarczy wystarczająca ilość gazu lub energii słonecznej. Jest to szczególnie korzystne, gdy temperatura na zewnątrz jest wysoka, ponieważ skrzynka wykorzystuje to ciepło do ogrzewania systemu.

Co musisz wziąć pod uwagę przy zakupie?

Decydując się na zakup pochłaniacza chłodzącego, warto zastanowić się nad potrzebną objętością napełnienia. Pudełka można kupić z trzema różnymi przyłączami do naboju gazowego. Dostępne są lodówki z wkładami przebijającymi, z wkładami z zaworami śrubowymi oraz z wkładami z zaworami bagnetowymi. W zależności od pojazdu i lokalizacji czy okazji użytkowania, musisz wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie wersję.

Odkryj 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się produktów do lodówek absorpcyjnych w 2024 r., korzystając z uczciwych testów. Pokazujemy wybór najpopularniejszych produktów, które mają świetne recenzje klientów i stosunek jakości do ceny. Już teraz znajdź idealny produkt do lodówek absorberowych dostosowany do Twoich potrzeb!

Top10🔥Oferty🔥 🆕Online
- 93,81 €oferta
Dometic CombiCool RC 1200 EGP - cichy, elektryczny ...
Dometic CombiCool RC 1200 EGP - cichy, elektryczny ... *
Cicha chłodnica absorbera do podłączenia samochodu, gniazda i gazu (50 mbar); Skrzynia absorbera 12 woltów, 230 woltów i gaz 50 mbar
239,99 € - 93,81 € 146,18 € Amazon Prime
- 33,50 €oferta
DOMETIC ACX3 40G - przenośna lodówka absorbera, 41 litrów,...
DOMETIC ACX3 40G - przenośna chłodziarka absorberowa, 41 litrów,...*
Chłodzenie do 30°C poniżej temperatury otoczenia; Całkowicie cicha praca pozwala uniknąć uciążliwego hałasu
369,00 € - 33,50 € 335,50 €
- 97,43 €oferta
Mobicool MB40, hybrydowy, przenośny kompresor -...
Mobicool MB40, hybrydowa, przenośna sprężarka -... *
Dwa układy chłodzenia: kompresorowy i termoelektryczny; Chłodziarka elektryczna na 12 V DC / 230 V AC
299,00 € - 97,43 € 201,57 € Amazon Prime
- 64,10 €oferta
DOMETIC TropiCool TCX 35 - przenośna lodówka elektryczna, 33...
DOMETIC TropiCool TCX 35 - przenośna lodówka elektryczna, 33...*
Chłodzi do 27°C poniżej temperatury otoczenia, ogrzewa do +65°C; Aktywna ochrona akumulatora zapobiega...
274,00 € - 64,10 € 209,90 € Amazon Prime
- 39,05 €oferta
AEG Automotive termoelektryczna lodówka turystyczna KK 28 litrów, 12/230...
Lodówka termoelektryczna AEG Automotive KK 28 litrów, 12/230...*
Lodówka termoelektryczna – z podwójną wentylacją dla szybszej dystrybucji chłodu; Z przyłączem samochodowym 12 V i 230 V...
144,00 € - 39,05 € 104,95 € Amazon Prime

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 12.04.2024/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Schreibe einen Kommentar