Test: Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro (STYTJO2YM) | Odkurzacz automatyczny z funkcją wycierania

Zdjęcie autora

Katharina

Robot odkurzający Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro z funkcją mopa
Test: Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro (STYTJO2YM) | Odkurzacz robotyczny z funkcją mopowania 55 test: Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro (STYTJO2YM) | Robot sprzątający z funkcją wycierania

Czy odkurzanie też jest dla Ciebie irytujące? Czy czujesz się już jak Kopciuszek, gdy rano witają Cię zające? Więc dzisiaj mam dla ciebie małego, ale świetnego pomocnika domowego! ,de Xiaomi Mój robot odkurzający Mop Pro.

,de Odkurzacz automatyczny z funkcją wycierania był moim nowym najlepszym przyjacielem od kilku tygodni. W gospodarstwie domowym z dwoma długowłosymi dorosłymi i dwoma kotami domowymi można było codziennie odkurzać. Ale ponieważ jest to dla mnie zdecydowanie zbyt denerwujące, robot odkurzacza przejmuje kontrolę. Po prostu naciśnij start i gotowe!

Jeśli nie jesteś pewien, na co zwrócić uwagę kupując robota próżniowego, zastanów się wcześniej, czego potrzebujesz! Możesz zadać sobie między innymi następujące pytania: Czy potrzebujesz smoczka, który nadaje się również do sierści zwierzęcej? A może nawet wytrzeć? Ile metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej powinna pokrywać bateria i pojemnik na kurz? Czy chcesz mieć określony kolor? Przeczytaj poradnik: Kup robota próżniowego!

Teraz o to chodzi Mop próżniowy Xiaomi Mi Robot Pro i moje doświadczenia. Przede wszystkim tutaj są dane techniczne robota odkurzającego Xiaomi z funkcją wycierania.

Technische Daten: Mop próżniowy Xiaomi Mi Robot Pro

ImięOdkurzacz Mi Robot do wycieraczek P (Smart Vacuum)
ModellSTYTJO2YM
CenaOkoło 300 €
Kolorybiało-czarny
AbmessungenŚrednio 350 x 94,5 mm
Napięcie znamionowe20V
Nominalny prąd wejściowy1,2A
moc znamionowa33W
wydajność baterii3.200mAH
napięcie akumulatora14,8V
waga netto3,6 kg
Połączenie WiFiWLAN IEEE 802.11b / g / n 2,4 GHz

Zdjęcia | Mop próżniowy Xiaomi Mi Robot Pro

Zalety | Mop próżniowy Xiaomi Mi Robot Pro

Robot próżniowy Xiaomi z funkcją wycierania kosztuje około 300 € Cena zakupu w średnim segmencie cenowym. Ze względu na liczne zalety uważam jednak, że cena jest więcej niż uzasadniona, ponieważ dzięki temu jest silnym partnerem w gospodarstwie domowym!

1. Łatwy montaż

Xiaomi Odkurzacz automatyczny z funkcją wycierania jest dostarczany (prawie) w pełni zmontowany. Musieliśmy tylko podłączyć szczotkę do podłóg, co zajęło mniej niż pięć minut.

2. Praktyczny pomocnik w sprawach włochatych

Jeśli sam masz długie włosy lub zwierzęta domowe, możesz sobie wyobrazić, jak może wyglądać mieszkanie ... W tym miejscu do gry wkracza odkurzacz automatyczny Mi! Bez problemu odsysa zwierzęce lub ludzkie włosy, owady lub inny kurz domowy. Odważnie stawia czoła nawet żwirowi!

3. Funkcja 2w1

Ale codzienny pomocnik może nie tylko odkurzyć, ale także wytrzeć! W zakresie dostawy znajduje się oddzielny pojemnik na wodę do czyszczenia. W zależności od pojemnika i włożonej wycieraczki lub szczotki, robot odkurzający automatycznie wykrywa, o co jest proszony.

4. Skanowanie laserowe w celu optymalizacji trasy

,de Odkurzacz automatyczny z funkcją wycieraniar posiada wbudowany skaner laserowy, za pomocą którego nie tylko rozpoznaje przeszkody, ale także tworzy mapę mieszkania. Wykorzystuje to do każdego zadania, aby niezależnie optymalizować swoje trasy, a tym samym pracować dokładniej i przy mniejszym zużyciu energii.

5. Funkcja WLAN i sterowanie za pomocą aplikacji

Wspomnianą mapę można wyświetlić w aplikacji. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć odkurzacz robota do WiFi i zainstalować aplikację na swoim smartfonie.

6. Różne programy

Ponadto w aplikacji można wybrać jeden z czterech zainstalowanych programów: Silent, Standard, Medium i Turbo. Każdy program ma inną objętość, czas trwania i skuteczność czyszczenia. Program standardowy jest zawsze ustawiony wstępnie, co jest absolutnie wystarczające na początku.

7. Zaplanowane terminy sprzątania

Ponadto możesz użyć aplikacji, aby zdecydować, kiedy robot odkurzający ma zacząć działać. Chcesz przyjechać do świeżo odkurzonego mieszkania? Spodziewasz się gości, ale nie chcesz tracić czasu na odkurzanie? Następnie po prostu ustaw wcześniej czas.

8. możliwe częściowe czyszczenie

Dzięki aplikacji możesz również częściowo odkurzyć robota. W tym celu przejdź do utworzonej mapy i zaznacz obszar do oczyszczenia. Teraz jest twoje Odkurzacz automatyczny z funkcją wycierania po drodze odkurza i wyciera to miejsce w promieniu 2x2m, jeśli to konieczne.

9. Niewidoczne ściany

Tak jak możesz pozwolić odkurzaczowi robotowi tylko wyczyścić określone obszary, możesz również całkowicie zabronić poszczególnych obszarów. Możesz użyć do tego funkcji „niewidoczne ściany”. Twój pomocnik domowy już omija wybrany obszar.

10. Automatyczny tryb oszczędzania energii

Jeśli chcesz zachować swoje Odkurzacz automatyczny z funkcją wycierania chcesz uniknąć, na przykład aby oszczędzać energię elektryczną, po całkowitym naładowaniu należy ją odłączyć od stacji. Po około pięciu do dziesięciu minutach odkurzacz robota przejdzie w tryb oszczędzania energii, a po około 30 minutach całkowicie się wyłączy.

11. Pokonywanie przeszkód

Odkurzacz robota Xiaomi może pokonywać małe przeszkody o wysokości do 2 cm! Dzięki temu bez problemu czyści dywany i drobne krawędzie, np. Podstawę drapaka.

12. Ochrona przed upadkiem

Jeśli chcesz iść wysoko, możesz spaść głęboko. Nie tak robot odkurzający! Przed upadkiem codziennego pomocnika chroni zintegrowany czujnik przechyłu.

Wideo | Mop próżniowy Xiaomi Mi Robot Pro

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro (STYJ02YM) ► Najlepszy robot próżniowy Xiaomi z funkcją wycierania!

Wady

1. Ustawiony język

Domyślnym językiem odkurzacza robota Xiaomi jest angielski. Ale nawet jeśli nie mówisz po angielsku, nie jest to duża wada! Robot wysyła tylko komunikaty typu „zaczynam” lub „jadę do stacji ładującej”. Jednak wszystkie te plany są również widoczne, więc funkcja głosowa nie jest wymagana.

2. Konwersja między funkcją zasysania i wycierania

Aby móc przełączać się między odkurzaniem a wycieraniem, konieczna jest niewielka przeróbka. Można to jednak zrobić bez poświęcania dużo czasu.

3. Głośność w programie standardowym

Robota próżniowego już można odebrać jako głośnego. Ale są dwa sposoby, aby nie stanowiło to problemu: albo wybierzesz cichy program, albo pozwolisz robotowi odkurzyć, gdy Cię nie ma.

4. Nie nadaje się do dywanów z długim włosiem

Odkurzacz Xiaomi nie nadaje się do dywanów z długim włosiem. Jego pędzle tylko się zaplątały, więc żaden zadowalający rezultat nie byłby możliwy.

5. Kupki ziemi przytłaczają go

Aby uzyskać jak najlepsze ssanie, lepiej nie oferować odkurzaczowi żadnych stosów brudu. Rozprowadzał tylko to, tak aby drugie przejście było konieczne dla dobrego wyniku ssania.

6. Konieczne regularne czyszczenie

Zwłaszcza w dość owłosionym gospodarstwie domowym, na przykład ze zwierzętami, konieczne jest ciągłe czyszczenie szczotek i opróżnianie pojemnika na brud. W przeciwnym razie zbierze się tam zbyt dużo kłaczków, włosów i kurzu, co uniemożliwi robotowi odkurzanie.

Konkluzja: Mop próżniowy Xiaomi Mi Robot Pro

Osobiście nie chcę obejść się bez robota odkurzacza Xiaomi ze względu na wiele zalet! Jest aktywnym zwolennikiem walki z włosami i kurzem oraz oszczędza mnóstwo pracy, czasu i nerwów. Jeśli wolisz mniej zajmować się domem, a bardziej innymi, przyjemniejszymi rzeczami w swoim życiu, to mogę tylko polecić odkurzacz Xiaomi Mi z funkcją mopowania!

Zalecana literatura: robota próżniowy iRobot kontra Xiaomi Roborock S6

Odkryj 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się produktów odkurzaczy robotycznych Xiaomi w 2024 roku na podstawie uczciwych testów. Pokazujemy wybór najpopularniejszych produktów, które mają świetne recenzje klientów i stosunek jakości do ceny. Znajdź już teraz idealny produkt robota próżniowego Xiaomi do swoich potrzeb!

Top10🔥Oferty🔥 🆕Online
- 110,00 €oferta
Robot odsysający i mopujący Xiaomi Robot Vacuum S12, inteligentny...
Robot odsysający i mopujący Xiaomi Robot Vacuum S12, inteligentny...*
[Prywatność] Bezpieczeństwo i ochrona prywatności certyfikowane przez TÜV Rheinland
299,99 € - 110,00 € 189,99 € Amazon Prime
- 9,01 €oferta
- 119,05 €oferta
Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro Robot ssący i mopujący (3000 Pa...
Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro robot odkurzający i mopujący podłogę (3000 Pa...*
zawarte elementy: podkładka do wycierania
449,00 € - 119,05 € 329,95 €
- 100,00 €oferta
Nowość!
Nowość!
Odkurzacz robotyczny Xiaomi MI X10+ S10+ Szczotka, BHR6557GL
Odkurzacz robotyczny Xiaomi MI X10+ S10+ Szczotka, BHR6557GL*
Oryginalny produkt marki.; Dwuletnia gwarancja na wady produkcyjne.; Typ kontrolera: pilot
15,48 €
Nowość!
Robot próżniowy Xiaomi X10+ biały, automatyczne zbieranie kurzu,...
Robot próżniowy Xiaomi X10+ biały, automatyczne zbieranie kurzu,...*
Obsługuje kontrolę aplikacji i obsługuje Google i Alexa; Szczotka odkurzająca Robot Xiaomi Mi, szczoteczka w zestawie
759,10 € Amazon Prime
Nowość!
Xiaomi Robot Vacuum E12 EU Robot odkurzający i mopujący + Temperatura i...
Xiaomi Robot Vacuum E12 EU Robot odkurzający i mopujący + temperatura i...*
[Prywatność] Bezpieczeństwo i ochrona prywatności certyfikowane przez TÜV Rheinland; Wyrażenie wyrażające komfort...

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY projektów | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 26.05.2024/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Zdjęcie autora

Katharina

Cześć, nazywam się Katharina. Fajnie, że trafiłeś na mój post;) Chciałbym opublikować tutaj moje doświadczenia z produktami i piszę kilka porad.

Schreibe einen Kommentar