Test: Promiennik ciepła ENDERS | Ogrzewacz gazowy zapewniający ciepło w ogrodzie

Nagrzewnica gazowa Enders

Od dawna szukałem promiennika do użytku na zewnątrz. Powodem było to, że chciałem siedzieć wieczorem w ogrodzie, a dzięki grzejnikowi gazowemu jest jeszcze ciepło. Patrzyłem na grzejnik tarasowy Enders, ponieważ ma wszystkie właściwości, które były dla mnie ważne, a cena też była w miarę odpowiednia.

Promiennik firmy Enders to zrobi gazem działa i ma płynna regulacja mocy zwischen 3,5 - 8 KW. Firma składa wielkie obietnice ekonomiczne zużycie z maksymalną skutecznością. Operacja powinna być również szybka i łatwa. Dodatkowo nagrzewnica gazowa Enders posiada szereg funkcji, które powinny być pomocne w codziennym użytkowaniu.

Testowałem promiennik za 119,90 euro i teraz opowiadam o swoich doświadczeniach oraz mocnych i słabych stronach urządzenia.

Nagrzewnica gazowa | W porównaniu z grzejnikiem tarasowym

Promiennik tarasowy Enders® Gas Elegance, promiennik gazowy 9376,...Gazowy grzejnik tarasowy wykonany ze stali nierdzewnej firmy Activa | Promiennik ciepła do ...Ogrzewacz tarasowy Enders® Gaz POLO 2.0, Nagrzewnica gazowa 5460, ...Gazowy grzejnik tarasowy APANA 14KW Bellamente ONE grzejnik gazowy do ...Gazowy promiennik tarasowy Enders® SOLID ze stali nierdzewnej, promiennik gazowy...Ogrzewacz tarasowy Amazon Basics, grzejnik tarasowy, sobolowy brązGrzejnik tarasowy Grodenberg Grzejnik tarasowy Gazowy grzejnik promiennikowy...Grzejnik tarasowy Amazon Basics, grzejnik tarasowy,...Grzejnik tarasowy empasa Grzejnik tarasowy Classic Light...grzejnik tarasowy empasa 'Classic Light' ...
129,90 €139,99 €172,17 €169,99 €277,25 €160,62 €182,78 €150,74 €192,99 €Sprawdź cenę
Ogrzewacz tarasowy Enders® Gas Elegance, ... *Gazowy grzejnik tarasowy wykonany ze stali nierdzewnej firmy Activa | ... *Gazowy grzejnik tarasowy Enders® POLO 2.0, ... *Gazowy grzejnik tarasowy APANA 14KW Bellamente ONE...*Gazowy grzejnik tarasowy Enders® SOLID Stal nierdzewna, ... *Promiennik Amazon Basics na taras, ... *Ogrzewacz tarasowy Grodenberg ... *Promiennik Amazon Basics na taras, ... *Promiennik tarasowy empasa 'Classic Light' promiennik...*grzejnik tarasowy empasa `` Classic Light '' ... *
◼️ Technologia palników ECO PLUS (EEP) firmy Endera zapewnia ekonomiczne ...◼️ Daje odczuwalnie przyjemne uczucie ciepła w zasięgu do 5 m◼️ ogrzewa dokładnie na wysokości siedziska bez strat? PRZYTULNA ATMOSFERA: Nasz praktyczny grzejnik tarasowy zapewnia ...◼️ Wyposażony w turbopalnik ze stali nierdzewnej i ...◼️ grzejnik tarasowy do użytku komercyjnego; ...◼️ Mocny grzejnik tarasowy 13,5 KW◼️ grzejnik tarasowy do użytku na zewnątrz; ...◼️ Kolor: antracyt◼️ nie dotyczy
◼️ Promiennik gazowy wykonany ze stopowej stali nierdzewnej zapewniający długotrwałe ...◼️ Ekonomiczne zużycie dzięki palnikowi Eco-Plus◼️ rozległe i wysoce wydajne promieniowanie podczerwone ...? PIECZARKI OGRZEWANIA Z GAZEM: Butla z gazem znajduje się głęboko pod obudową ...◼️ szybki i łatwy montaż dzięki częściowemu montażowi w fabryce◼️ Wykonany z aluminium, wytrzymałego tworzywa sztucznego i wytrzymałego ...◼️ w tym klucz do regulatora, spray do wykrywania nieszczelności, wąż gazowy 1,50 m ...◼️ Wykonany z aluminium, wytrzymałego tworzywa sztucznego i wytrzymałego ...◼️ przetestowany zgodnie z rozporządzeniem (UE) 2016/426 dotyczącym urządzeń gazowych◼️ nie dotyczy
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
Promienniki Promienniki, promienniki gazowe, promienniki tarasowePromienniki Promienniki, promienniki gazowe, promienniki tarasowePromienniki Promienniki, promienniki gazowe, promienniki tarasowePromienniki Promienniki, promienniki gazowe, promienniki tarasowePromienniki Promienniki, promienniki gazowe, promienniki tarasowePromienniki Promienniki, promienniki gazowe, promienniki tarasowePromienniki Promienniki, promienniki gazowe, promienniki tarasowePromienniki Promienniki, promienniki gazowe, promienniki tarasowePromienniki Promienniki, promienniki gazowe, promienniki tarasowePromienniki Promienniki, promienniki gazowe, promienniki tarasowe
129,90 €139,99 €172,17 €169,99 €277,25 €160,62 €182,78 €150,74 €192,99 €Sprawdź cenę
do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤
Ostatnia aktualizacja 21 czerwca 2022 r. 16:02 Linki prowadzą do Amazon.de | Źródło / Zdjęcie: Amazon API

Pierwsze wrażenie | Zakres dostawy

Pierwszym krokiem jest skonfigurowanie nagrzewnicy gazowej. Struktura składa się zasadniczo z 3 stopni. Masz plastikową podstawę, pręty i podgrzewaną pokrywę, które w rzeczywistości muszą być szybko i łatwo zmontowane przy użyciu dostarczonego materiału montażowego. Konstrukcja w moim przypadku dotyczy grzejnika tarasowego Zajęło około 30 minut i zawsze można to zrobić z jedną osobą.

Oprócz wymienionych części, zakres dostawy obejmuje tylko instrukcję obsługi, która początkowo okazała się pomocna. Jest to łatwe do zrozumienia i wyjaśnia wszystkie ważne funkcje.

Więc moje pierwsze wrażenie było takie Bardzo profesjonalnie. Ogrzewacz tarasowy ma jeden mocne oparcieco było dla mnie bardzo ważne. Ogrzewacz gazowy również ma zintegrowane role, dzięki czemu grzyb można po prostu wepchnąć w wybrane miejsce.

Sama obudowa składa się z stopowa stal nierdzewna i powinien w ten sposób zapewniać długotrwałą jakość i jednocześnie chronić przed zarysowaniami.

Zdjęcia | Ogrzewacz tarasowy Endera

Działanie nagrzewnicy | Zalety

Uważam, że działanie promiennika jest bardzo proste i nie wymaga wyjaśnień. Kroki są nawet wydrukowane na obudowie, więc nie musisz zaglądać do instrukcji.

Przede wszystkim krótki przegląd operacji:

,de Ogrzewacz tarasowy Enders jest zasilany gazem. W tym celu butla gazowa z Maksymalna objętość 11 kg schowane i używane. Połączenie jest wykonywane po prostu z zamierzonym obiektem. Następnie butla z gazem jest otwierana i uruchamiana jest grzałka za pomocą przycisku spalania.

Intensywność ciepła można określić na podstawie bezstopniowo Urządzenie można zmienić w dowolnym momencie bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności na butelce lub obudowie.

Jakie są jednak zalety grzejnika tarasowego Enders?

Ten grzejnik tarasowy posiada tzw Technologia palnika ECO PLUS (EEP). Zapewnia to ekonomiczne zużycie przy zoptymalizowanym promieniowaniu cieplnym. Jego 8 kW generuje takie samo promieniowanie cieplne, jak konwencjonalny grzejnik tarasowy o mocy 12 kW.

Z tym on konsumuje 30 procent mniej gazu i wyemitowane 30 procent mniej CO2.

Uważam to za bardzo ważne, ponieważ w cieplejsze dni często siedzisz w ogrodzie, a butla z gazem powinna wystarczyć na długi czas.

Zmniejszone zużycie gazu umożliwia butla z gazem o pojemności 11 kg Ogrzewanie do 50 godzin. Ten aspekt nie tylko chroni środowisko poprzez zmniejszenie emisji CO2, ale także oczywiście zmniejsza jednocześnie koszty eksploatacji.

Ogrzewacz tarasowy ma jeden Rozmiar 218 cm i średnica 76 cm. Jednak średnica 76 cm mierzona jest na podgrzewanej pokrywie, grzejnik traci średnicę aż do dołu i dlatego nie zajmuje dużo miejsca. Dzięki temu można go również ustawić na przykład obok stołu lub salonu, nie naruszając przestrzeni.

To, co chciałbym wspomnieć jako bardzo ważne, to to, że grzejnik z zintegrowana ochrona przed przewróceniem Jest zapewniony. Dzięki temu ma mocną i stabilną podstawę, dzięki czemu jest jednocześnie chroniony przed uderzeniami i wiatrem.

Ogrzewacz tarasowy Enders® Gaz POLO 2.0, Nagrzewnica gazowa 5460, ...
Ogrzewacz tarasowy Enders® gazowy POLO 2.0, grzejnik gazowy 5460, ... *
ogrzewa się dokładnie i bez strat rozproszenia dokładnie na wysokości siedziska; 3 - 6 kW ciągła regulacja mocy
179,00 €
- 109,10 €
Gazowy promiennik tarasowy Enders® ECOLINE PURE, promiennik gazowy 5640,...
Gazowy promiennik tarasowy Enders® ECOLINE PURE, promiennik gazowy 5640,...*
nowy, nowoczesny design dzięki połączeniu materiałów z anodowanego aluminium i powlekanej stali; Ukierunkowane promieniowanie cieplne pod kątem 90 stopni jest wyjątkowe i bardzo wydajne
389,00 € - 109,10 € 279,90 €

Pierwsze użycie | Ocena rozwoju ciepła

Po znalezieniu stałego miejsca musiałem najpierw skorzystać z Zainstaluj butlę z gazem i połącz. Aby to zrobić, wystarczy lekko podnieść obudowę ze stali nierdzewnej i umieścić butlę z gazem w dostarczonym urządzeniu. Połączenie jest łatwe, ponieważ wszystko jest już wstępnie zmontowane. Następnie butla z gazem jest całkowicie otwarta. Teraz można ponownie opuścić obudowę.

Następnym krokiem jest pobranie pliku Włącz grzejnik. Aby to zrobić, najpierw ustawia się na kontrolerze intensywność na najniższym poziomie. W rezultacie naciśnięto przycisk do płonięcia. W ten sposób nastąpi zapłon w urządzeniu i nastąpi zapłon gazu. Grzejnik zacznie się teraz nagrzewać. Stan ten utrzymuje się przez około 20 sekund, po czym intensywność można dowolnie zwiększać.

Obudowa ze stali nierdzewnej nagrzewa się, ale nie nagrzewa się. Dlatego podczas normalnej pracy można wykluczyć spalanie.

Lista kontrolna uruchomienia:

1) Zainstaluj butlę z gazem

2) Wybierz najniższą intensywność

3) Rozpocznij proces nagrywania przyciskiem

4) odczekaj 20 sekund

5) Zmieniaj intensywność do woli

W moim teście wszystko od razu działało dobrze. Gdy już to zrozumiesz, proces ten szybko stanie się rutyną. W żadnym momencie nie czułam się z tego powodu niebezpieczna Nagrzewnica gazowa działa bezpiecznie, także jeśli chodzi o obsługę gazu.

Akcesoria - promiennik z gazem

Producent Enders oferuje odpowiednie akcesorium jako akcesorium osłona w. Zjazd nabiera kształtu ale nie takie prosteponieważ jest bardzo szczelny i nie zapewnia dużo powietrza. Musiałem mocno ciągnąć w pewnym momencie, zwłaszcza jeśli chodzi o pokrywkę.

Kaptur można następnie zamknąć zamkiem błyskawicznym.

Youtube

Pobierając film, akceptujesz politykę prywatności YouTube.
dowiedz się więcej

Załaduj wideo

Zalety i wady

korzyści

 • Szybka konstrukcja
 • Łatwa obsługa
 • Pewne oparcie - bezpieczne obchodzenie się z butlą gazową
 • Dobry segment cenowy
 • Dobry rozwój ciepła
 • niskie zużycie gazu
 • Regulowana intensywność

Wady

 • Osłona ochronna trudna w użyciu

Wniosek: grzejnik gazowy Endera

W moim teście użyłem promiennika Enders dobre doświadczenia zrobiony. Konstrukcja jest prosta, a obsługa przyjemnie prosta. szczególnie przyjazna dla użytkownika obsługa Uważam to za duży plus.

Jeśli więc często siedzisz w ogrodzie lub na tarasie i tęsknisz za odrobiną ciepła, z tym promiennikiem możesz zrobić wszystko dobrze za 119,90 euro. Urządzenie zostało włączone

Mój test okazał się solidnym i niezawodnym urządzeniem, które również spełnia różne standardy bezpieczeństwa, a nawet chroni środowisko dzięki niskiej emisji CO2.

Zalecana literatura: Przewodnik po ogrzewaniu basenu tutaj!

Znajdź w top 10 najlepiej sprzedających się gazowych grzejników tarasowych 2022 na uczciwych testach

Topseller% oszczędności % Nowe wydania
1. Najlepszy sprzedawca
Blumfeldt Lavastone - piec tarasowy, piec gazowy z...*
 • SMART: dzięki grzejnikowi tarasowemu Blumfeldt Lavastone zawsze możesz mieć przytulny klimat i przyjemne temperatury w ...
 • NIEKOMPLIKOWANY: Grzejnik zewnętrzny Blumfeldt Lavastone nadaje się do użytku z butlami z gazem płynnym 11 kg wypełnionymi propanem lub butanem, które ...
2. Najlepszy sprzedawca
Ogrzewacz tarasowy ACTIVA Piramida Ogrzewacz tarasowy Cheops II ...
Opinie 265
Ogrzewacz tarasowy ACTIVA Pyramid Ogrzewacz tarasowy Cheops II ... *
 • 🔥 CIEPŁO NA ŻĄDANIE - Twoja komfortowa temperatura, kiedy i gdzie chcesz! Z piramidą grzewczą ACTIVA Cheops II masz nawet w chłodne dni...
 • 🔥 MOCNY I ŁATWY W UŻYCIU - Grzejnik tarasowy Activa Cheops II można napełnić propanem lub butanem od 5 kg do 11 kg ...
3. Najlepszy sprzedawca
Gazowy promiennik tarasowy Enders® COMMERCIAL, promiennik gazowy 55006,...*
 • wyposażony w turbopalnik wykonany ze stali nierdzewnej oraz nowoczesny wieloiskrowy zapłon
 • 4 - 14 kW ciągła regulacja mocy
4. Najlepszy sprzedawca
Planika - Faro – grzejnik tarasowy gazowy czarny 8kW przenośny...*
 • [CZYSTE SPALANIE]-Faro nie emituje zapachu i dymu. Jest przeznaczony do pochłaniania sterylizującego ognia i krótkofalowego promieniowania podczerwonego...
 • [W PEŁNI PRZENOŚNY]- Kółka pomagają przenieść kominek z jednego miejsca na drugie i zmienić ustawienie ognia na patio....
5. Najlepszy sprzedawca
Grzejnik gazowy APANA Praktyczny grzejnik gazowy Bellamente Cristal...*
 • PRZYTULNA ATMOSFERA: Nasz praktyczny grzejnik tarasowy zapewnia przyjemne ciepło i przytulną atmosferę na tarasie, balkonie lub w ogrodzie ...
 • STOS OGRZEWANIA Z GAZEM: Butla z gazem jest schowana pod obudową i można ją otwierać i zamykać w dowolnym momencie dzięki zagłębionemu uchwytowi ...
6. Najlepszy sprzedawca
Nagrzewnica gazowa KESSER® Ogrzewacz tarasowy KE12 ... *
 • MOCNY: promiennik gazowy KESSER Z wężem gazowym i reduktorem ciśnienia, w tym osłoną ochronną Ogrzewacz tarasowy nagrzewnicy gazowej z ...
 • PRAKTYCZNE I BEZPIECZNE: Dzięki automatycznemu wyłączaniu kąta nachylenia (ochrona przed przechyleniem) promiennik jest automatycznie wyłączany w przypadku przewrócenia....
- 109,10 €7. Najlepszy sprzedawca
Gazowy promiennik tarasowy Enders® ECOLINE PURE, promiennik gazowy 5640,...*
 • nowy, nowoczesny design z połączeniem materiałów z anodowanego aluminium i powlekanej stali
 • 2 niezależnie pracujące gazowe palniki strumieniowe ze stopowej stali nierdzewnej zapewniające długotrwałą jakość
8. Najlepszy sprzedawca
Ogrzewacz tarasowy Enders® gazowy POLO 2.0, grzejnik gazowy 5460, ... *
 • Ciepła są ukierunkowane i bez strat dokładnie na wysokości siedzenia
 • Przestronne i wysoce wydajne promieniowanie podczerwonych promieni cieplnych przez system odbicia ENDUR
- 49,10 €9. Najlepszy sprzedawca
Ogrzewacz tarasowy Enders® Gas Elegance, grzejnik gazowy 9376, ... *
 • Technologia palników ECO PLUS firmy Ender (EEP) zapewniająca oszczędne zużycie przy zoptymalizowanym promieniowaniu ciepła
 • Promiennik gazowy wykonany ze stopowej stali nierdzewnej zapewnia długotrwałą jakość
10. Najlepszy sprzedawca
Piec piramidowy Traedgard Lanzarote szlachetny -...
Opinie 140
Piec piramidowy Traedgard Lanzarote szlachetny -...*
 • CIEPŁA PRZYTULNOŚĆ: Promiennik gazowy zapewnia przyjemną moc grzewczą, a dzięki pięknej kolumnie ognia wewnątrz zapewnia ...
 • CIĄGŁA REGULACJA: Moc grzewczą można regulować w sposób ciągły i dzięki temu indywidualnie dostosować do każdej potrzeby. ...
Nowość!
Grzejnik gazowy Primaster Calentar Deluxe 225cm...
Gazowy promiennik ciepła Primaster Calentar Deluxe 225cm...*
Promiennik gazowy Primaster Calentar Deluxe 225 cm; Grzejnik tarasowy TrendLine Calentar Deluxe zachwyca eleganckim wyglądem.
240,99 €
Nowość!
Ogrzewacz tarasowy Fire Sense Performance Series z kółkami,...
Ogrzewacz tarasowy Fire Sense Performance Series z kółkami,...*
Ten grzejnik tarasowy ma kółka ułatwiające transport.; Możesz włączyć ten grzejnik tarasowy w mgnieniu oka, naciskając przycisk.
578,67 €

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 21.06.2022/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Schreibe einen Kommentar