Test: Promiennik ciepła ENDERS | Ogrzewacz gazowy zapewniający ciepło w ogrodzie

Nagrzewnica gazowa Enders

Od dawna szukałem promiennika do użytku na zewnątrz. Powodem było to, że chciałem siedzieć wieczorem w ogrodzie, a dzięki grzejnikowi gazowemu jest jeszcze ciepło. Patrzyłem na grzejnik tarasowy Enders, ponieważ ma wszystkie właściwości, które były dla mnie ważne, a cena też była w miarę odpowiednia.

Promiennik firmy Enders to zrobi gazem działa i ma płynna regulacja mocy zwischen 3,5 - 8 KW. Firma składa wielkie obietnice ekonomiczne zużycie z maksymalną skutecznością. Operacja powinna być również szybka i łatwa. Dodatkowo nagrzewnica gazowa Enders posiada szereg funkcji, które powinny być pomocne w codziennym użytkowaniu.

Testowałem promiennik za 119,90 euro i teraz opowiadam o swoich doświadczeniach oraz mocnych i słabych stronach urządzenia.

Nagrzewnica gazowa | W porównaniu z grzejnikiem tarasowym

Promiennik tarasowy Enders® Gas Elegance, promiennik gazowy 9376,...Gazowy grzejnik tarasowy wykonany ze stali nierdzewnej firmy Activa | Promiennik ciepła do ...Ogrzewacz tarasowy Enders® Gaz POLO 2.0, Nagrzewnica gazowa 5460, ...Gazowy grzejnik tarasowy APANA 14KW Bellamente ONE grzejnik gazowy do ...Gazowy promiennik tarasowy Enders® SOLID ze stali nierdzewnej, promiennik gazowy...Ogrzewacz tarasowy Amazon Basics, grzejnik tarasowy, sobolowy brązGrzejnik tarasowy Grodenberg Grzejnik tarasowy Gazowy grzejnik promiennikowy...Grzejnik tarasowy Amazon Basics, grzejnik tarasowy,...Grzejnik tarasowy empasa Grzejnik tarasowy Classic Light...grzejnik tarasowy empasa 'Classic Light' ...
119,90 €129,99 €159,90 €133,99 €329,85 €99,99 €99,90 €79,99 €164,99 €194,99 €
Ogrzewacz tarasowy Enders® Gas Elegance, ... *Gazowy grzejnik tarasowy wykonany ze stali nierdzewnej firmy Activa | ... *Gazowy grzejnik tarasowy Enders® POLO 2.0, ... *Gazowy grzejnik tarasowy APANA 14KW Bellamente ONE...*Gazowy grzejnik tarasowy Enders® SOLID Stal nierdzewna, ... *Promiennik Amazon Basics na taras, ... *Ogrzewacz tarasowy Grodenberg ... *Promiennik Amazon Basics na taras, ... *Promiennik tarasowy empasa 'Classic Light' promiennik...*grzejnik tarasowy empasa `` Classic Light '' ... *
◼️ Technologia palników ECO PLUS (EEP) firmy Endera zapewnia ekonomiczne ...◼️ Daje odczuwalnie przyjemne uczucie ciepła w zasięgu do 5 m◼️ ogrzewa dokładnie na wysokości siedziska bez strat◼️ PRZYTULNA ATMOSFERA: Nasz praktyczny grzejnik tarasowy zapewnia...◼️ Wyposażony w turbopalnik ze stali nierdzewnej i ...◼️ grzejnik tarasowy do użytku komercyjnego; ...◼️ Dwuwarstwowa wkładka w palniku dla zwiększenia żywotności (w...◼️ grzejnik tarasowy do użytku na zewnątrz; ...◼️ Kolor: antracyt◼️ przetestowany zgodnie z rozporządzeniem (UE) 2016/426 dotyczącym urządzeń gazowych
◼️ Promiennik gazowy wykonany ze stopowej stali nierdzewnej zapewniający długotrwałe ...◼️ Ekonomiczne zużycie dzięki palnikowi Eco-Plus◼️ rozległe i wysoce wydajne promieniowanie podczerwone ...◼️ PALETA GRZEWCZA Z GAZEM: Butla z gazem jest dobrze pod obudową...◼️ szybki i łatwy montaż dzięki częściowemu montażowi w fabryce◼️ Wykonany z aluminium, wytrzymałego tworzywa sztucznego i wytrzymałego ...◼️ Zabezpieczenie przed awarią płomienia / zabezpieczenie przed zapłonem◼️ Wykonany z aluminium, wytrzymałego tworzywa sztucznego i wytrzymałego ...◼️ przetestowany zgodnie z rozporządzeniem (UE) 2016/426 dotyczącym urządzeń gazowych◼️ Wymiary: wys. 224 cm x szer. 79 cm x gł. 79 cm, waga: 16 kg (bez ...
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
119,90 €129,99 €159,90 €133,99 €329,85 €99,99 €99,90 €79,99 €164,99 €194,99 €
Do zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowania
Ostatnia aktualizacja 30 stycznia 2023 18:04 Linki przekierowują do Amazon.de | Źródło/zdjęcie: Amazon API

Pierwsze wrażenie | Zakres dostawy

Pierwszym krokiem jest skonfigurowanie nagrzewnicy gazowej. Struktura składa się zasadniczo z 3 stopni. Masz plastikową podstawę, pręty i podgrzewaną pokrywę, które w rzeczywistości muszą być szybko i łatwo zmontowane przy użyciu dostarczonego materiału montażowego. Konstrukcja w moim przypadku dotyczy grzejnika tarasowego Zajęło około 30 minut i zawsze można to zrobić z jedną osobą.

Oprócz wymienionych części, zakres dostawy obejmuje tylko instrukcję obsługi, która początkowo okazała się pomocna. Jest to łatwe do zrozumienia i wyjaśnia wszystkie ważne funkcje.

Więc moje pierwsze wrażenie było takie Bardzo profesjonalnie. Ogrzewacz tarasowy ma jeden mocne oparcieco było dla mnie bardzo ważne. Ogrzewacz gazowy również ma zintegrowane role, dzięki czemu grzyb można po prostu wepchnąć w wybrane miejsce.

Sama obudowa składa się z stopowa stal nierdzewna i powinien w ten sposób zapewniać długotrwałą jakość i jednocześnie chronić przed zarysowaniami.

Zdjęcia | Ogrzewacz tarasowy Endera

Działanie nagrzewnicy | Zalety

Uważam, że działanie promiennika jest bardzo proste i nie wymaga wyjaśnień. Kroki są nawet wydrukowane na obudowie, więc nie musisz zaglądać do instrukcji.

Przede wszystkim krótki przegląd operacji:

,de Ogrzewacz tarasowy Enders jest zasilany gazem. W tym celu butla gazowa z Maksymalna objętość 11 kg schowane i używane. Połączenie jest wykonywane po prostu z zamierzonym obiektem. Następnie butla z gazem jest otwierana i uruchamiana jest grzałka za pomocą przycisku spalania.

Intensywność ciepła można określić na podstawie bezstopniowo Urządzenie można zmienić w dowolnym momencie bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności na butelce lub obudowie.

Jakie są jednak zalety grzejnika tarasowego Enders?

Ten grzejnik tarasowy posiada tzw Technologia palnika ECO PLUS (EEP). Zapewnia to ekonomiczne zużycie przy zoptymalizowanym promieniowaniu cieplnym. Jego 8 kW generuje takie samo promieniowanie cieplne, jak konwencjonalny grzejnik tarasowy o mocy 12 kW.

Z tym on konsumuje 30 procent mniej gazu i wyemitowane 30 procent mniej CO2.

Uważam to za bardzo ważne, ponieważ w cieplejsze dni często siedzisz w ogrodzie, a butla z gazem powinna wystarczyć na długi czas.

Zmniejszone zużycie gazu umożliwia butla z gazem o pojemności 11 kg Ogrzewanie do 50 godzin. Ten aspekt nie tylko chroni środowisko poprzez zmniejszenie emisji CO2, ale także oczywiście zmniejsza jednocześnie koszty eksploatacji.

Ogrzewacz tarasowy ma jeden Rozmiar 218 cm i średnica 76 cm. Jednak średnica 76 cm mierzona jest na podgrzewanej pokrywie, grzejnik traci średnicę aż do dołu i dlatego nie zajmuje dużo miejsca. Dzięki temu można go również ustawić na przykład obok stołu lub salonu, nie naruszając przestrzeni.

To, co chciałbym wspomnieć jako bardzo ważne, to to, że grzejnik z zintegrowana ochrona przed przewróceniem Jest zapewniony. Dzięki temu ma mocną i stabilną podstawę, dzięki czemu jest jednocześnie chroniony przed uderzeniami i wiatrem.

- 89,14 €
Ogrzewacz tarasowy Enders® Gaz POLO 2.0, Nagrzewnica gazowa 5460, ...
Ogrzewacz tarasowy Enders® gazowy POLO 2.0, grzejnik gazowy 5460, ... *
ogrzewa się dokładnie i bez strat rozproszenia dokładnie na wysokości siedziska; 3 - 6 kW ciągła regulacja mocy
249,00 € - 89,14 € 159,86 €
- 49,10 €
Promiennik tarasowy Enders® Gas Elegance, promiennik gazowy 9376,...
Ogrzewacz tarasowy Enders® Gas Elegance, grzejnik gazowy 9376, ... *
Palnik gazowy ze stali nierdzewnej zapewniający długotrwałą jakość; 3,5 - 8 kW ciągła regulacja mocy
179,00 € - 49,10 € 129,90 €

Pierwsze użycie | Ocena rozwoju ciepła

Po znalezieniu stałego miejsca musiałem najpierw skorzystać z Zainstaluj butlę z gazem i połącz. Aby to zrobić, wystarczy lekko podnieść obudowę ze stali nierdzewnej i umieścić butlę z gazem w dostarczonym urządzeniu. Połączenie jest łatwe, ponieważ wszystko jest już wstępnie zmontowane. Następnie butla z gazem jest całkowicie otwarta. Teraz można ponownie opuścić obudowę.

Następnym krokiem jest pobranie pliku Włącz grzejnik. Aby to zrobić, najpierw ustawia się na kontrolerze intensywność na najniższym poziomie. W rezultacie naciśnięto przycisk do płonięcia. W ten sposób nastąpi zapłon w urządzeniu i nastąpi zapłon gazu. Grzejnik zacznie się teraz nagrzewać. Stan ten utrzymuje się przez około 20 sekund, po czym intensywność można dowolnie zwiększać.

Obudowa ze stali nierdzewnej nagrzewa się, ale nie nagrzewa się. Dlatego podczas normalnej pracy można wykluczyć spalanie.

Lista kontrolna uruchomienia:

1) Zainstaluj butlę z gazem

2) Wybierz najniższą intensywność

3) Rozpocznij proces nagrywania przyciskiem

4) odczekaj 20 sekund

5) Zmieniaj intensywność do woli

W moim teście wszystko od razu działało dobrze. Gdy już to zrozumiesz, proces ten szybko stanie się rutyną. W żadnym momencie nie czułam się z tego powodu niebezpieczna Nagrzewnica gazowa działa bezpiecznie, także jeśli chodzi o obsługę gazu.

Akcesoria - promiennik z gazem

Producent Enders oferuje odpowiednie akcesorium jako akcesorium osłona w. Zjazd nabiera kształtu ale nie takie prosteponieważ jest bardzo szczelny i nie zapewnia dużo powietrza. Musiałem mocno ciągnąć w pewnym momencie, zwłaszcza jeśli chodzi o pokrywkę.

Kaptur można następnie zamknąć zamkiem błyskawicznym.

Youtube

Pobierając film, akceptujesz politykę prywatności YouTube.
dowiedz się więcej

Załaduj wideo

Zalety i wady

korzyści

 • Szybka konstrukcja
 • Łatwa obsługa
 • Pewne oparcie - bezpieczne obchodzenie się z butlą gazową
 • Dobry segment cenowy
 • Dobry rozwój ciepła
 • niskie zużycie gazu
 • Regulowana intensywność

Wady

 • Osłona ochronna trudna w użyciu

Wniosek: grzejnik gazowy Endera

W moim teście użyłem promiennika Enders dobre doświadczenia zrobiony. Konstrukcja jest prosta, a obsługa przyjemnie prosta. szczególnie przyjazna dla użytkownika obsługa Uważam to za duży plus.

Jeśli więc często siedzisz w ogrodzie lub na tarasie i tęsknisz za odrobiną ciepła, z tym promiennikiem możesz zrobić wszystko dobrze za 119,90 euro. Urządzenie zostało włączone

Mój test okazał się solidnym i niezawodnym urządzeniem, które również spełnia różne standardy bezpieczeństwa, a nawet chroni środowisko dzięki niskiej emisji CO2.

Zalecana literatura: Przewodnik po ogrzewaniu basenu tutaj!

Znajdź w Top🔟 najlepiej sprzedające się gazowe grzejniki tarasowe 2022 w uczciwych testach

Świetnie🔟🔥Oferty🔥 🆕Online
- 49,10 €1. Najlepszy sprzedawca
Ogrzewacz tarasowy Enders® Gas Elegance, grzejnik gazowy 9376, ... *
 • Technologia palników ECO PLUS firmy Ender (EEP) zapewniająca oszczędne zużycie przy zoptymalizowanym promieniowaniu ciepła
 • Promiennik gazowy wykonany ze stopowej stali nierdzewnej zapewnia długotrwałą jakość
 • 3,5 - 8 kW ciągła regulacja mocy
2. Najlepszy sprzedawca
Ogrzewacz tarasowy ACTIVA Piramida Ogrzewacz tarasowy Cheops II ...
Opinie 265
Ogrzewacz tarasowy ACTIVA Pyramid Ogrzewacz tarasowy Cheops II ... *
 • 🔥 CIEPŁO NA ŻĄDANIE - Twoja komfortowa temperatura, kiedy i gdzie chcesz! Z piramidą grzewczą ACTIVA Cheops II masz nawet w chłodne dni...
 • 🔥 MOCNY I ŁATWY W UŻYCIU - Grzejnik tarasowy Activa Cheops II można napełnić propanem lub butanem od 5 kg do 11 kg ...
 • 🔥 WYDAJNE CIEPŁO PROMIENIUJĄCE - Duży ekran reflektora zapewnia, że ​​ciepło nie ucieka w górę, ale do otoczenia ...
- 42,07 €3. Najlepszy sprzedawca
Planika - Faro – grzejnik tarasowy gazowy czarny 8kW przenośny...*
 • [CZYSTE SPALANIE]-Faro nie emituje zapachu i dymu. Jest przeznaczony do pochłaniania sterylizującego ognia i krótkofalowego promieniowania podczerwonego...
 • [W PEŁNI PRZENOŚNY]- Kółka pomagają przenieść kominek z jednego miejsca na drugie i zmienić ustawienie ognia na patio....
 • [OBSŁUGA LPG]-wbudowana komora idealnie pasuje do standardowej butli gazowej
4. Najlepszy sprzedawca
Grzejnik ACTIVA Rocky Mountain Pyramid Tower Grzejnik Patio...*
 • CIEPŁO NA ŻĄDANIE - Twoja komfortowa temperatura, kiedy i gdzie chcesz! Z grzejnikiem płomieniowym ACTIVA zawsze masz...
 • MOCNY I ŁATWY W UŻYCIU - Grzejnik tarasowy Activa może być używany z butlą gazową wypełnioną propanem lub butanem od 5 kg do 11 kg ...
 • WYDAJNE CIEPŁO PROMIENIUJĄCE - Duży ekran reflektora zapewnia, że ​​ciepło nie ucieka w górę, ale do otoczenia ...
- 89,14 €5. Najlepszy sprzedawca
Ogrzewacz tarasowy Enders® gazowy POLO 2.0, grzejnik gazowy 5460, ... *
 • Ciepła są ukierunkowane i bez strat dokładnie na wysokości siedzenia
 • Przestronne i wysoce wydajne promieniowanie podczerwonych promieni cieplnych przez system odbicia ENDUR
 • 3 - 6 kW ciągła regulacja mocy
6. Najlepszy sprzedawca
Promiennik Blumfeldt, ogrzewanie zewnętrzne do ogrodu i tarasu,...*
 • CIESZ SIĘ PRZYTULNYMI, CHŁODNYMI DNIAMI NA ZEWNĄTRZ: wnieś ciepło na zewnątrz dzięki naszemu grzejnikowi tarasowemu i ogrodowemu. Ten...
 • OGRZEWANIE GAZOWE Z WIDOKIEM 360° PŁOMIEŃ: Ciesz się całorocznym ogrzewaniem gazowym dzięki temu elektrycznemu grzejnikowi tarasowemu. Płomień gazu...
 • PRZYNOSI CIEPŁO GDZIEKOLWIEK JESTEŚ: Dzięki płynnie pracującym rolkom podłogowym i bez kabla zasilającego ten promiennik gazowy do ...
7. Najlepszy sprzedawca
Promiennik Blumfeldt, ogrzewanie zewnętrzne do ogrodu i tarasu,...*
 • CIESZ SIĘ PRZYTULNYMI, CHŁODNYMI DNIAMI NA ZEWNĄTRZ: wnieś ciepło na zewnątrz dzięki naszemu grzejnikowi tarasowemu i ogrodowemu. Ten...
 • OGRZEWANIE GAZOWE Z WIDOKIEM 360° PŁOMIEŃ: Ciesz się całorocznym ogrzewaniem gazowym dzięki temu elektrycznemu grzejnikowi tarasowemu. Płomień gazu...
 • PRZYNOSI CIEPŁO GDZIEKOLWIEK JESTEŚ: Dzięki płynnie pracującym rolkom podłogowym i bez kabla zasilającego ten promiennik gazowy do ...
8. Najlepszy sprzedawca
KESSER® Piramida promiennikowa do grzejnika tarasowego gazowego...*
 • Opis: Grzejnik gazowy KESSER o konstrukcji piramidy z widocznym płomieniem jest zapalany za pomocą zapłonu piezoelektrycznego...
 • 𝐏𝐑𝐀𝐊𝐓𝐈𝐒𝐂𝐇 𝐔𝐍𝐃 𝐒𝐈𝐂𝐇𝐄𝐑: Przy automatycznym wyłączeniu kąta pochylenia (urządzenie zapobiegające przewróceniu) ...
 • 𝐅Ü𝐑 𝐎𝐔𝐓𝐃𝐎𝐎𝐑: Wysokiej jakości grzejnik gazowy wydłuża czas spędzany na zewnątrz i może być używany w ogrodzie, ...
- 20,00 €9. Najlepszy sprzedawca
Nagrzewnica gazowa KESSER® Ogrzewacz tarasowy KE12 ... *
 • 𝐋𝐄𝐈𝐒𝐓𝐔𝐍𝐆𝐒𝐒𝐓𝐀𝐑𝐊: Promiennik gazowy KESSER Z wężem gazowym i reduktorem ciśnienia, z osłoną...
 • 𝐏𝐑𝐀𝐊𝐓𝐈𝐒𝐂𝐇 𝐔𝐍𝐃 𝐒𝐈𝐂𝐇𝐄𝐑: Przy automatycznym wyłączeniu kąta pochylenia (urządzenie zapobiegające przewróceniu) ...
 • 𝐅Ü𝐑 𝐎𝐔𝐓𝐃𝐎𝐎𝐑: Wysokiej jakości grzejnik gazowy wydłuża czas spędzany na zewnątrz i może być używany w ogrodzie, ...
10. Najlepszy sprzedawca
Promiennik Zelsius ze szklaną rurą Davos | 33 x (wys) 175 cm |...
Opinie 12
Promiennik Zelsius ze szklaną rurą Davos | Ø 33 x (wys.) 175 cm |...*
 • OGRÓD I TARAS | Promiennik idealnie nadaje się do ogrodów i tarasów. W sąsiedztwie tej grzałki można również...
 • MAKSYMALNA WYDAJNOŚĆ | Grzejnik ogrodowy z przyzwoitą mocą maks. 15 kW ogrzewa Twoje otoczenie. Promieniujące ciepło jest...
 • NAJLEPSZY MATERIAŁ | Główne elementy promiennika (podłoga, podkonstrukcja, główny korpus spalania i kratka) wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej i...
- 49,10 €oferta
Promiennik tarasowy Enders® Gas Elegance, promiennik gazowy 9376,...
Ogrzewacz tarasowy Enders® Gas Elegance, grzejnik gazowy 9376, ... *
Palnik gazowy ze stali nierdzewnej zapewniający długotrwałą jakość; 3,5 - 8 kW ciągła regulacja mocy
179,00 € - 49,10 € 129,90 €
- 42,07 €oferta
Planika - Faro – grzejnik tarasowy gazowy czarny, przenośny 8kW...
Planika - Faro – grzejnik tarasowy gazowy czarny 8kW przenośny...*
[OBSŁUGA LPG]-wbudowana komora idealnie pasuje do standardowej butli gazowej; WIASY]-zintegrowana komora idealnie pasuje do standardowej butli gazowej
493,00 € - 42,07 € 450,93 €
- 89,14 €oferta
Ogrzewacz tarasowy Enders® Gaz POLO 2.0, Nagrzewnica gazowa 5460, ...
Ogrzewacz tarasowy Enders® gazowy POLO 2.0, grzejnik gazowy 5460, ... *
ogrzewa się dokładnie i bez strat rozproszenia dokładnie na wysokości siedziska; 3 - 6 kW ciągła regulacja mocy
249,00 € - 89,14 € 159,86 €

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?

Znalazłeś produkt na sprzedaż, informacje na temat produktu lub tematu?

Kliknij gwiazdki, aby ocenić!

Ponieważ ten post był dla Ciebie przydatny...

Śledź nas na portalach społecznościowych!


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 29.12.2022/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Dodaj komentarz

recenzja użytkownika
 • Obsługa
  Wysyłanie
 • przetwarzanie
  Wysyłanie
 • oczekiwanie produktu
  Wysyłanie
 • stosunek ceny do wydajności
  Wysyłanie
 • Godny polecenia
  Wysyłanie

🕹️🎮 Kup konsolę Sony PlayStation®5 🕹️🎮
🔥Konsola PS5™🔥
patrzeć na*