Test: Tefal OptiGrill + | Grill kontaktowy

Zdjęcie autora

Dirk Re.

Tefal_Kontaktgrill_Optigrill-37ea45db
Tefal OptiGrill + GC712D

Szukałem alternatywy dla klasycznego grilla elektrycznego do spontanicznego grillowania w domu i trafiłem na Tefal OptiGrill +. Moim celem było grillowanie szaszłyków mięsnych, kiełbasek i warzyw bez większego wysiłku. Ten 600-watowy grill kontaktowy oferuje 6 gotowych programów do burgerów, drobiu, kanapek, kiełbasek, steków i ryb, aby automatycznie regulować temperaturę w zależności od potrawy i idealnie ją smażyć. Płyta grillowa zapewnia miejsce dla 2 - 4 osób.

Porównanie Tefal OptiGrill

Grill kontaktowy Tefal OptiGrill GC702D | dla idealnych rezultatów grillowania...Grill kontaktowy Tefal OptiGrill+ XL, 9 programów, wyświetlacz poziomu gotowania,...Tefal OptiGrill+ Plus XL powierzchnia grillowa inteligentny grill kontaktowy+...Tefal OptiGrill+ XL | Grill kontaktowy z automatycznym...Grill kontaktowy Tefal OptiGrill XL GC722D (z powierzchnią grilla Plus XL,...Tefal OptiGrill+ Plus XL powierzchnia grilla inteligentny grill kontaktowy,...Tefal GC730D OptiGrill+ Smart | Grill kontaktowy z kontrolą aplikacji |...Grill kontaktowy OSTBA, elektryczny grill wewnętrzny, opiekacz do kanapek z...Grill kontaktowy WMF Lono 2 w 1, grill stołowy, płyty grillowe...
Grill kontaktowy Tefal OptiGrill GC702D | dla idealnego...*Grill kontaktowy Tefal OptiGrill+ XL, 9 programów,...*Powierzchnia grillowa Tefal OptiGrill + Plus XL ... *Tefal OptiGrill+ XL | Grill kontaktowy z...*Grill kontaktowy Tefal OptiGrill XL GC722D (z Plus...*Powierzchnia grillowa Tefal OptiGrill + Plus XL ... *Tefal GC730D OptiGrill+ Smart | Grill kontaktowy z...*Grill kontaktowy OSTBA, elektryczny grill wewnętrzny, ... *WMF Lono grill kontaktowy 2 w 1, grill stołowy,...*
Amazon PrimeAmazon PrimeAmazon PrimeAmazon Prime
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!
Ostatnia aktualizacja: [apn asin="B00JQ4RM2K" typ="state" false="unknown"] Linki bezpośrednio do Amazon.de | Źródło/zdjęcie: Amazon API

Pierwsze wrażenie - łatwa obsługa?

Grill kontaktowy Tefal OptiGrill + jest dostarczany kompletny i gotowy do użycia, nic więcej nie wymaga montażu. W zasadzie takie urządzenie bardzo mi się podoba. Urządzenie o wymiarach 37 x 35 x 18 cm i wadze około 4,8 kilograma ma dwa nieprzywierające Talerze. Te talerze o wymiarach 30 x 20 cm są wyjmowane i można je przechodzić przez Zmywarka wyczyszczona być.

Grill kontaktowy ma solidną obudowę wykonaną z czarnej stali nierdzewnej. Szczególnie godne uwagi jest to, że urządzenie nigdy nie nagrzewa się podczas procesu grillowania, więc a Wykluczone ryzyko poparzenia werden kann.

W przeciwieństwie do klasycznego grilla elektrycznego, kompaktowy grill Tefal zawiera jeden Taca do zbierania sokówz którym płyny są zbierane oddzielnie. Zapobiega to spływaniu soku po bokach i na przykład brudzeniu stołu. Na samym uchwycie znajdują się różne elementy sterujące. Różnorodny wstępnie zainstalowane programy do grillowania do wyboru. Te elementy sterujące są wizualnie zaprojektowane w taki sposób, że nie wymagają objaśnień.

Przykład: 

symbol "Ryba" - przygotowanie ryb
symbol "Kurczak" - Przygotowanie delikatnego mięsa
symbol "Kiełbasa" - Przygotowanie kiełbas

Jest też osobny przycisk do ręcznego ustawiania żądanej temperatury. Są tutaj możliwe cztery temperatury do wyboru. Jako bonus zapewnia grill kontaktowy Tefal rozmrażania. Można to wykorzystać do rozmrożenia wszelkich potraw, które naturalnie pasują do talerzy.

W teście praktycznym oznacza to: Wyjmuję zamrożone mięso z zamrażarki, kładę je na płycie grillowej i włączam program rozmrażania. Nie muszę nic zmieniać, a następnie wciskam przycisk grilla i mięso jest odpowiednio grillowane.

To takie proste!

Zdjęcia | Tefal OptiGrill +

Pomocne funkcje

Tefal OptiGrill + ma sygnalizację świetlną. Z tym kontrolka, która zmienia kolor w zależności od stopnia ugotowania mięsa, zawsze możesz zobaczyć dokładnie, kiedy mięso osiągnęło pożądany stan. OptiGrill emituje również sygnały dźwiękowe na odpowiednich poziomach.

Gelf - krwawy;
Pomarańczowy - średni;
Czerwony - przez.

Dodatkowo grill kontaktowy umożliwia pomiar grubości. Niezależnie od tego, czy grillujesz dla siebie, czy z innymi, grill mierzy grubość potrawy i jako urządzenie automatycznie dostosowuje wymaganą temperaturę grilla.

Masywne płyty grillowe z odlewanego ciśnieniowo aluminium są nie tylko uszczelnione, ale można je również wyjąć i, podobnie jak taca ociekowa, są również można myć w zmywarce. Ponadto płyty grillowe są nachylone, aby nadmiar tłuszczu i soku z grilla można było łatwo spłynąć do tacki ociekowej.

,de 2.000 Watt silne urządzenie dostarcza jednego własna książka kucharska z, co oznacza, że ​​można ponownie grillować wiele różnych pysznych dań.

Do grilla - najpierw spróbuj!

Do pierwszego testu kupiłam kiełbaski, karkówkę i grillowane warzywa. Oczekiwanie było ogromne, ponieważ OptiGrill ma w rzeczywistości bardzo prostą obsługę. Książka kucharska służy jako bonus i pokazuje ciekawe nowe warianty, o których w innym przypadku byś nie pomyślał.

Szybko jednak zauważyłem, że płyta grillowa jest dość ograniczona. Poza 2 parówkami, 1 karkówką i kilkoma grillowanymi warzywami, pod względem przestrzeni był już skończony. Więc mogę zrobić miejsce maksymalnie 2-3 osoby limit.

Aby rozpocząć, wystarczy nacisnąć przycisk programu i potwierdzić za pomocą OK. Teraz musisz poczekać, aż grill się nagrzeje, a od tego momentu Tefal OptiGrill + przejmuje resztę.Po zakończeniu procesu grillowania urządzenie automatycznie przełącza się na jeden ciepłe funkcja. Uważam, że ta funkcja jest szczególnie dobra, jeśli po chwili chcesz zadzwonić w drugiej rundzie.

Dzięki wskaźnikowi świetlnemu wiesz dokładnie, kiedy potrawa jest gotowa. W pierwszym teście stwierdziłem, że warto wspomnieć, że w kuchni nie było dużego dymu. Zintegrowana kontrola temperatury najwyraźniej robi dobrą robotę. Zapach był również wyjątkowo dobry, już podczas grillowania można było się domyślić czegoś pysznego.

Gdy dioda LED zasygnalizowała, że ​​mięso jest gotowe, byłem szczególnie ciekawy smaku. Mięso i kiełbaski na pierwszy rzut oka wyglądały dobrze, ale kiełbasy były bardziej rumiane od góry i od dołu. Dlatego mogę to polecić pozostawia niewielką przestrzeń między kiełbasamiaby ciepło też się tam dostało.

Ostatecznie test smaku również był przekonujący. Mięso było średnio grillowane, tak jak wcześniej ustawiłem. Kiełbasy były również smaczne i twarde. Grillowane warzywa były trochę za bardzo zarumienione, co może być spowodowane tym, że grillowałem wszystko razem na tym samym ustawieniu. Mogę polecić osobne grillowanie różnych potraw.

Test wypadł ogólnie bardzo dobrze, pomimo minimalnego wysiłku i braku obracania grillowanego jedzenia!

Jak przebiega czyszczenie?

Za pomocą tacy do zbierania soku sok z mięsa jest już gromadzony w odpowiednim magazynie. Same dwie płyty grillowe można łatwo wyjąć i włożyć do Spülmaschine być umieszczonym.

Grill kontaktowy pozostawia niewiele pozostałości na samym stole. Ponieważ nie musisz regularnie obracać grillowanej żywności, nie ma tam zakleszczonych miejsc ani innych śladów, które należy wyczyścić.

Czyszczenie jest super łatwe i absolutnie oszczędza czas!

YouTube

Pobierając film, akceptujesz politykę prywatności YouTube.
dowiedz się więcej

Załaduj wideo

Jakie zalety i wady Tefal OptiGrill +

korzyści

  • Prosta, przejrzysta obsługa
  • Wstępnie zainstalowane programy za naciśnięciem jednego przycisku
  • Wiele sprzętu do grillowania
  • Zakaz palenia
  • Świetny efekt grillowania
  • Można myć w zmywarce
  • książka kucharska

Wady

  • Zwiększony segment cenowy
  • Mała płyta grillowa
  • Wymaga odstępu między poszczególnymi produktami

Wskazówka: Kto potrzebuje więcej miejsca, powinien udać się do większego Tefal OptiGrill XL chwycić!

Wniosek: Tefal OptiGrill +

Tefal OptiGrill + absolutnie przekonał mnie w teście. Obsługa jest naprawdę prosta i oczywista za pomocą zdjęć. Tak naprawdę wystarczy wcisnąć przycisk, urządzenie zrobi resztę.

Rezultat był pyszny, a także należy zwrócić uwagę na przestrzeń między potrawami. Ograniczona przestrzeń na płytach grillowych zapewnia zabawę przy grillu dla maksymalnie 2-3 osób. Jednak punkty gotowania zostały uderzone szczególnie dobrze, więc to urządzenie było przekonujące w teście.

Cena 225,99 euro jest oczywiście wyższa niż w przypadku tradycyjnych grilli elektrycznych. Jeśli jednak cenisz sobie wygodę, szybkie czyszczenie i doskonałe rezultaty, będziesz absolutnie zadowolony z tego OptiGrill.

Zalecana literatura: Przewodnik po grillach tutaj!

Odkryj 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się produktów Tefal Optigrill 2024 na podstawie uczciwych testów. Pokazujemy wybór najpopularniejszych produktów, które mają świetne recenzje klientów i stosunek jakości do ceny. Już teraz znajdź idealny produkt Tefal Optigrill odpowiadający Twoim potrzebom!

Top10🔥Oferty🔥 🆕Online
- 45,47 €oferta
TEFAL OptiGrill Blacha do pieczenia i przekąsek XA725870 |...
TEFAL OptiGrill Blacha do pieczenia i przekąsek XA725870 |...*
PRZYJAZNY DLA UŻYTKOWNIKA: Odporne na ciepło uchwyty umożliwiają bezpieczną obsługę
89,99 € - 45,47 € 44,52 € Amazon Prime

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 13.04.2024/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Schreibe einen Kommentar