Test: Tefal OptiGrill + | Grill kontaktowy

- 126,30 €

Tefal_Kontaktgrill_Optigrill-37ea45db
Tefal OptiGrill + GC712D

Szukałem alternatywy dla klasycznego grilla elektrycznego do spontanicznego grillowania w domu i trafiłem na Tefal OptiGrill +. Moim celem było grillowanie szaszłyków mięsnych, kiełbasek i warzyw bez większego wysiłku. Ten 600-watowy grill kontaktowy oferuje 6 gotowych programów do burgerów, drobiu, kanapek, kiełbasek, steków i ryb, aby automatycznie regulować temperaturę w zależności od potrawy i idealnie ją smażyć. Płyta grillowa zapewnia miejsce dla 2 - 4 osób.

Porównanie Tefal OptiGrill

Grill kontaktowy Tefal OptiGrill GC702D | dla idealnych rezultatów grillowania...Grill kontaktowy Tefal OptiGrill XL GC722D | Powierzchnia grilla XL |...Tefal OptiGrill+ Plus XL powierzchnia grillowa inteligentny grill kontaktowy+...Grill kontaktowy Tefal GC 724D, stal nierdzewnaTEF GC 722 D OPTIGRILL+ XL V1Tefal OptiGrill+ Plus XL powierzchnia grilla inteligentny grill kontaktowy,...Tefal GC730D OptiGrill+ Smart | Grill kontaktowy z kontrolą aplikacji |...Grill kontaktowy OSTBA, elektryczny grill wewnętrzny, opiekacz do kanapek z...WMF WMF LONO Grill kontaktowy 2 in1 stal nierdzewna NOWOŚĆ
179,99 €145,91 €179,99 €246,29 €140,09 €179,99 €165,47 €Sprawdź cenę119,00 €Sprawdź cenę
Grill kontaktowy Tefal OptiGrill GC702D | dla idealnego...*Grill kontaktowy Tefal OptiGrill XL GC722D |... *Powierzchnia grillowa Tefal OptiGrill + Plus XL ... *Grill kontaktowy Tefal GC 724D, stal nierdzewna *TEF GC 722 D OPTIGRILL+ XL V1*Powierzchnia grillowa Tefal OptiGrill + Plus XL ... *Tefal GC730D OptiGrill+ Smart | Grill kontaktowy z...*Grill kontaktowy OSTBA, elektryczny grill wewnętrzny, ... *WMF WMF LONO Grill kontaktowy 2 w 1 stal nierdzewna...*
◼️ Automatyczne dostosowanie temperatury grilla i cykli grillowania w zależności od ...◼️ Automatyczne dostosowanie temperatury grilla i cykli grillowania w zależności od ...◼️ Optigrill + Plus XL z 9 programami, automatyczne ...◼️ Wymiary opakowania (dł. X szer. X wys.): 23.5 cm x 50.0 cm x 53.0 cm◼️ nie dotyczy◼️ Optigrill + Plus XL z 9 programami, automatyczne ...◼️ Grillowanie za pomocą aplikacji: Dzięki aplikacji „My OptiGrill” ...◼️ nie dotyczy◼️ Zawartość: 1x grill elektryczny ze stali nierdzewnej (32 x 42 x 11,4 cm, 2100 ...◼️ nie dotyczy
◼️ Kup OptiGrill, zarejestruj się na Tefal.de i zdobądź książkę kucharską...◼️ Kup OptiGrill, zarejestruj się na Tefal.de i zdobądź książkę kucharską...◼️ Mocny i wytrzymały, z 9 presetami ...◼️ Waga opakowania: 8.44 XNUMX kg◼️ nie dotyczy◼️ Mocny i wytrzymały, z 9 presetami ...◼️ Kup OptiGrill, zarejestruj się na Tefal.de i zdobądź książkę kucharską...◼️ nie dotyczy◼️ Grille zarówno jako zamknięty grill kontaktowy, jak i jako ...◼️ nie dotyczy
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
Tefal OptiGrill+ Tefal OptiGrill+Tefal OptiGrill+ Tefal OptiGrill+Tefal OptiGrill+ Tefal OptiGrill+Tefal OptiGrill+ Tefal OptiGrill+Tefal OptiGrill+ Tefal OptiGrill+Tefal OptiGrill+ Tefal OptiGrill+Tefal OptiGrill+ Tefal OptiGrill+Tefal OptiGrill+ Tefal OptiGrill+Tefal OptiGrill+ Tefal OptiGrill+Tefal OptiGrill+ Tefal OptiGrill+
179,99 €145,91 €179,99 €246,29 €140,09 €179,99 €165,47 €Sprawdź cenę119,00 €Sprawdź cenę
do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤
Ostatnia aktualizacja 20 czerwca 2022 r. 17:01 Linki prowadzą do Amazon.de | Źródło / Zdjęcie: Amazon API

Pierwsze wrażenie - łatwa obsługa?

Grill kontaktowy Tefal OptiGrill + jest dostarczany kompletny i gotowy do użycia, nic więcej nie wymaga montażu. W zasadzie takie urządzenie bardzo mi się podoba. Urządzenie o wymiarach 37 x 35 x 18 cm i wadze około 4,8 kilograma ma dwa nieprzywierające Talerze. Te talerze o wymiarach 30 x 20 cm są wyjmowane i można je przechodzić przez Zmywarka wyczyszczona być.

Grill kontaktowy ma solidną obudowę wykonaną z czarnej stali nierdzewnej. Szczególnie godne uwagi jest to, że urządzenie nigdy nie nagrzewa się podczas procesu grillowania, więc a Wykluczone ryzyko poparzenia werden kann.

W przeciwieństwie do klasycznego grilla elektrycznego, kompaktowy grill Tefal zawiera jeden Taca do zbierania sokówz którym płyny są zbierane oddzielnie. Zapobiega to spływaniu soku po bokach i na przykład brudzeniu stołu. Na samym uchwycie znajdują się różne elementy sterujące. Różnorodny wstępnie zainstalowane programy do grillowania do wyboru. Te elementy sterujące są wizualnie zaprojektowane w taki sposób, że nie wymagają objaśnień.

Przykład: 

symbol "Ryba" - przygotowanie ryb
symbol "Kurczak" - Przygotowanie delikatnego mięsa
symbol "Kiełbasa" - Przygotowanie kiełbas

Jest też osobny przycisk do ręcznego ustawiania żądanej temperatury. Są tutaj możliwe cztery temperatury do wyboru. Jako bonus zapewnia grill kontaktowy Tefal rozmrażania. Można to wykorzystać do rozmrożenia wszelkich potraw, które naturalnie pasują do talerzy.

W teście praktycznym oznacza to: Wyjmuję zamrożone mięso z zamrażarki, kładę je na płycie grillowej i włączam program rozmrażania. Nie muszę nic zmieniać, a następnie wciskam przycisk grilla i mięso jest odpowiednio grillowane.

To takie proste!

Zdjęcia | Tefal OptiGrill +

Pomocne funkcje

Tefal OptiGrill + ma sygnalizację świetlną. Z tym kontrolka, która zmienia kolor w zależności od stopnia ugotowania mięsa, zawsze możesz zobaczyć dokładnie, kiedy mięso osiągnęło pożądany stan. OptiGrill emituje również sygnały dźwiękowe na odpowiednich poziomach.

Gelf - krwawy;
Pomarańczowy - średni;
Czerwony - przez.

Dodatkowo grill kontaktowy umożliwia pomiar grubości. Niezależnie od tego, czy grillujesz dla siebie, czy z innymi, grill mierzy grubość potrawy i jako urządzenie automatycznie dostosowuje wymaganą temperaturę grilla.

Masywne płyty grillowe z odlewanego ciśnieniowo aluminium są nie tylko uszczelnione, ale można je również wyjąć i, podobnie jak taca ociekowa, są również można myć w zmywarce. Ponadto płyty grillowe są nachylone, aby nadmiar tłuszczu i soku z grilla można było łatwo spłynąć do tacki ociekowej.

,de 2.000 Watt silne urządzenie dostarcza jednego własna książka kucharska z, co oznacza, że ​​można ponownie grillować wiele różnych pysznych dań.

Do grilla - najpierw spróbuj!

Do pierwszego testu kupiłam kiełbaski, karkówkę i grillowane warzywa. Oczekiwanie było ogromne, ponieważ OptiGrill ma w rzeczywistości bardzo prostą obsługę. Książka kucharska służy jako bonus i pokazuje ciekawe nowe warianty, o których w innym przypadku byś nie pomyślał.

Szybko jednak zauważyłem, że płyta grillowa jest dość ograniczona. Poza 2 parówkami, 1 karkówką i kilkoma grillowanymi warzywami, pod względem przestrzeni był już skończony. Więc mogę zrobić miejsce maksymalnie 2-3 osoby limit.

Aby rozpocząć, wystarczy nacisnąć przycisk programu i potwierdzić za pomocą OK. Teraz musisz poczekać, aż grill się nagrzeje, a od tego momentu Tefal OptiGrill + przejmuje resztę.Po zakończeniu procesu grillowania urządzenie automatycznie przełącza się na jeden ciepłe funkcja. Uważam, że ta funkcja jest szczególnie dobra, jeśli po chwili chcesz zadzwonić w drugiej rundzie.

Dzięki wskaźnikowi świetlnemu wiesz dokładnie, kiedy potrawa jest gotowa. W pierwszym teście stwierdziłem, że warto wspomnieć, że w kuchni nie było dużego dymu. Zintegrowana kontrola temperatury najwyraźniej robi dobrą robotę. Zapach był również wyjątkowo dobry, już podczas grillowania można było się domyślić czegoś pysznego.

Gdy dioda LED zasygnalizowała, że ​​mięso jest gotowe, byłem szczególnie ciekawy smaku. Mięso i kiełbaski na pierwszy rzut oka wyglądały dobrze, ale kiełbasy były bardziej rumiane od góry i od dołu. Dlatego mogę to polecić pozostawia niewielką przestrzeń między kiełbasamiaby ciepło też się tam dostało.

Ostatecznie test smaku również był przekonujący. Mięso było średnio grillowane, tak jak wcześniej ustawiłem. Kiełbasy były również smaczne i twarde. Grillowane warzywa były trochę za bardzo zarumienione, co może być spowodowane tym, że grillowałem wszystko razem na tym samym ustawieniu. Mogę polecić osobne grillowanie różnych potraw.

Test wypadł ogólnie bardzo dobrze, pomimo minimalnego wysiłku i braku obracania grillowanego jedzenia!

Jak przebiega czyszczenie?

Za pomocą tacy do zbierania soku sok z mięsa jest już gromadzony w odpowiednim magazynie. Same dwie płyty grillowe można łatwo wyjąć i włożyć do Spülmaschine być umieszczonym.

Grill kontaktowy pozostawia niewiele pozostałości na samym stole. Ponieważ nie musisz regularnie obracać grillowanej żywności, nie ma tam zakleszczonych miejsc ani innych śladów, które należy wyczyścić.

Czyszczenie jest super łatwe i absolutnie oszczędza czas!

Youtube

Pobierając film, akceptujesz politykę prywatności YouTube.
dowiedz się więcej

Załaduj wideo

- 139,39 €
Tefal OptiGrill + GC712D | inteligentny grill kontaktowy | 6 ...
Tefal OptiGrill + GC712D | inteligentny grill kontaktowy | 6 ... *
Idealne do grillowania wyniki od krwawych do dobrze wykonanych; Pomiar grubości w celu regulacji procesu gotowania w zależności od grubości i ilości
249,99 € - 139,39 € 110,60 €

Jakie zalety i wady Tefal OptiGrill +

korzyści

 • Prosta, przejrzysta obsługa
 • Wstępnie zainstalowane programy za naciśnięciem jednego przycisku
 • Wiele sprzętu do grillowania
 • Zakaz palenia
 • Świetny efekt grillowania
 • Można myć w zmywarce
 • książka kucharska

Wady

 • Zwiększony segment cenowy
 • Mała płyta grillowa
 • Wymaga odstępu między poszczególnymi produktami

Wskazówka: Kto potrzebuje więcej miejsca, powinien udać się do większego Tefal OptiGrill XL chwycić!

Wniosek: Tefal OptiGrill +

Tefal OptiGrill + absolutnie przekonał mnie w teście. Obsługa jest naprawdę prosta i oczywista za pomocą zdjęć. Tak naprawdę wystarczy wcisnąć przycisk, urządzenie zrobi resztę.

Rezultat był pyszny, a także należy zwrócić uwagę na przestrzeń między potrawami. Ograniczona przestrzeń na płytach grillowych zapewnia zabawę przy grillu dla maksymalnie 2-3 osób. Jednak punkty gotowania zostały uderzone szczególnie dobrze, więc to urządzenie było przekonujące w teście.

Cena 225,99 euro jest oczywiście wyższa niż w przypadku tradycyjnych grilli elektrycznych. Jeśli jednak cenisz sobie wygodę, szybkie czyszczenie i doskonałe rezultaty, będziesz absolutnie zadowolony z tego OptiGrill.

Zalecana literatura: Przewodnik po grillach tutaj!

Znajdź w 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się produktach Tefal Optigrill 2022 na uczciwych testach

Topseller% oszczędności % Nowe wydania
- 126,30 €1. Najlepszy sprzedawca
Tefal Optigrill GC705D | inteligentny grill kontaktowy | 6 ... *
 • Idealne wyniki grillowania zgodnie z Twoim gustem: dzięki automatycznemu pomiarowi grubości i wstępnie ustawionym programom OptiGrill grilluje co ...
 • Kup OptiGrill, zarejestruj się na Tefal.de i otrzymaj książkę kucharską Optimal Regional ZA DARMO (okres promocyjny: 01.04 - 30.06.2022)
2. Najlepszy sprzedawca
Tefal OptiGrill + Plus XL powierzchnia grillowa inteligentny grill kontaktowy + ... *
 • Optigrill+ Plus XL z 9 programami, automatyczną regulacją temperatury dla doskonałych rezultatów grillowania, pomiarem grubości dla optymalnego...
 • Mocny i odporny, z 9 zaprogramowanymi programami grillowania, przygotowuje różnorodne potrawy, automatyczną kontrolę temperatury w zależności od ...
3. Najlepszy sprzedawca
Grill kontaktowy Tefal GC707D OptiGrill Deluxe | doskonały...*
 • Idealne wyniki grillowania od krwawych lub średnich do dobrze wysmażonych: automatyczne programy 6 z wyświetlaczami LED do pieczenia 5 i ręcznym ...
 • Kup OptiGrill, zarejestruj się na Tefal.de i otrzymaj książkę kucharską Optimal Regional ZA DARMO (okres promocyjny: 01.04 - 30.06.2022)
- 20,00 €4. Najlepszy sprzedawca
Grill kontaktowy Tefal Optigrill Elite z funkcją wzmocnienia grilla 2000W...*
 • Optigrill Elite z automatycznymi programami grillowania 12, funkcją wzmocnienia grilla, cyfrowym asystentem grillowania z odliczaniem do drugiego, wyjmowanym ...
 • Innowacyjny cyfrowy panel sterowania z asystentem grillowania dla doskonałych rezultatów grillowania, dzięki czemu wiesz, kiedy grillowane jedzenie jest gotowe, czy jest krwawe, ...
- 100,99 €5. Najlepszy sprzedawca
Grill kontaktowy Tefal GC714D OptiGrill+ z blachą do pieczenia | 2000 watów |...*
 • Automatyczna regulacja temperatury grillowania i cykli grillowania w zależności od grubości i rodzaju grillowanej żywności - stan gotowania ...
 • Sygnały dźwiękowe i wizualne podczas grillowania oraz funkcja automatycznego podgrzewania po zakończeniu grillowania, funkcja auto-off, 600...
6. Najlepszy sprzedawca
Inteligentny grill kontaktowy Tefal OptiGrill+ z powierzchnią grillową XL i...*
 • Doskonałe wyniki grillowania dzięki automatycznym programom 6, regulowanemu trybowi ręcznemu i bardzo dużej powierzchni grillowania: tryb ręczny dla 4 ...
 • Wskaźnik poziomu gotowania za pomocą wskaźnika świetlnego Monitorowanie procesu gotowania w celu uzyskania doskonałych rezultatów grillowania: od zakrwawionych do: wyświetlanie procesu gotowania i...
- 7,00 €7. Najlepszy sprzedawca
- 31,62 €8. Najlepszy sprzedawca
- 33,05 €9. Najlepszy sprzedawca
- 17,30 €10. Najlepszy sprzedawca
Grill Tefal GC 7148, stal nierdzewna 18/8*
 • Wymiary opakowania (dł. X szer. X wys.): 23.3 cm x 45.0 cm x 51.5 cm
 • Waga paczki: 7.22 kg
- 126,30 €oferta
- 20,00 €oferta
Nowość!
Kompatybilny z easyPART/zamiennik do tacki ociekowej Tefal TS01039270...
Kompatybilny z easyPART/zamiennik do tacki ociekowej Tefal TS01039270...*
jakość OEM; Ta czarna plastikowa taca łapie sos; Wewnętrzny numer artykułu: 1000041398-099 / Numer EAN: 4058212385541
12,90 €
Nowość!
Kompatybilny z easyPART/zamiennik do tacki ociekowej Tefal TS01041550...
Kompatybilny z easyPART/zamiennik do tacki ociekowej Tefal TS01041550...*
jakość OEM; można myć w zmywarce; Wewnętrzny numer artykułu: 1000041399-099 / Numer EAN: 4058212385558
15,90 €

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 21.06.2022/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Schreibe einen Kommentar