Test: robot koszący Bosch Indego S + 350 z aplikacją | Jak dobra jest kosiarka zautomatyzowana?

Dirk Re.

Brak komentarzy

Kosiarka robot Bosch S + 350-ca5e8c2c
Kosiarka robot Bosch S + 350_Testsieger-bd96b857

Obecny trend zmierza w kierunku kosiarek automatycznych. To zdejmuje pracę i oszczędza ogromną ilość czasu. Właśnie dlatego dostałem Kosiarka automatyczna Bosch Indego S + 350 Kupiony. Wykorzystując tzw. sztuczną inteligencję powinien stworzyć trwale równy i zadbany trawnik. Jeden z Boscha powinien w tym pomóc help stworzona aplikacja, za pomocą której można sterować kosiarką robota. Zapewnia to również inne przydatne funkcje.

To Kosiarki automatyczne Bosch są obecnie dostępne ze stacją ładującą w cenie 738,99 euro. Możesz teraz przeczytać, jak działała kosiarka.

Porównanie kosiarki robota

Robot koszący Bosch Home and Garden Indego XS 300 (z...Kosiarka automatyczna Bosch Indego S+ 350 (z funkcją aplikacji, 19 cm...Robot koszący Bosch Indego M+ 700 (z funkcją aplikacji, 19 cm...Kosiarka automatyczna Bosch Indego 350 (szerokość koszenia 19 cm, do...Inteligentna kosiarka automatyczna Sileno Life 750 m² z bramką Smart GatewayGardena SILENO city: kosiarka zautomatyzowana do trawników do 500 m²,...Kosiarka zautomatyzowana Gardena SILENO minimo 250 m²: inteligentny ...Robot koszący WORX Landroid PLUS WR167E do ogrodów o powierzchni do 700 mXNUMX z...Robot koszący Yard Force COMPACT 280R, odpowiedni do trawników...Robot koszący WORX Landroid PLUS WR165E do ogrodów o powierzchni do 500 mXNUMX z...
665,89 €665,89 €1.608,99 €Sprawdź cenę2.188,67 €842,90 €549,00 €669,95 €360,94 €698,00 €
Robot koszący Bosch Home and Garden Indego...*Kosiarka automatyczna Bosch Indego S + 350 (z ... *Kosiarka robot Bosch Indego M + 700 (z ... *Kosiarka robot Bosch Indego 350 (19 cm ... *Kosiarka automatyczna Smart Sileno Life 750 m², z Smart...*Gardena SILENO city: kosiarka zautomatyzowana do 500 m²...*Kosiarka zautomatyzowana Gardena SILENO minimo 250 m²: ... *Robot koszący WORX Landroid PLUS WR167E do ogrodów ... *Robot koszący Yard Force COMPACT 280R, odpowiedni do ... *Robot koszący WORX Landroid PLUS WR165E do ogrodów ... *
◼️ Systematyczna i szybka: technologia LogiCut odwzorowuje ...◼️ Systematyczna i szybka: technologia LogiCut odwzorowuje ...◼️ Połączenie za pośrednictwem aplikacji: kosiarka robota jest łatwa ...◼️ nie dotyczy◼️ Inteligentna kosiarka zautomatyzowana do średnich trawników i...◼️ Kosiarkę można obsługiwać za pomocą aplikacji Gardena Bluetooth od maksymalnie ...◼️ Pełne połączenie: intuicyjna aplikacja Gardena Bluetooth (online ...◼️ Cięcie do krawędzi: LANDROID ma przesunięte noże, aby zbliżyć się jak ...◼️ Ogniwa litowo-jonowe Samsung z wydajnym akumulatorem 28 V, ...◼️ Cięcie do krawędzi: LANDROID ma przesunięte noże, aby zbliżyć się jak ...
◼️ Zarządza wąskimi przejściami: tylko o szerokości 75 cm ...◼️ Zarządza wąskimi przejściami: tylko o szerokości 75 cm ...◼️ Wydajny i kompaktowy: skosić do trzech trawników za pomocą ...◼️ nie dotyczy◼️ Dzięki bezpłatnej aplikacji GARDENA smart na iOS, Androida i...◼️ Wodoodporna praca: kosiarka zautomatyzowana kosi nawet w deszczu i ...◼️ Pro-silent: tylko 57 db (A) najcichszy w swojej klasie i ...◼️ NOWOŚĆ: WiFi i Bluetooth - bezpośrednie połączenie między aplikacją ...◼️ Funkcja przycinania krawędzi, aby utrzymać ogród w czystości i porządku ...◼️ NOWOŚĆ: WiFi i Bluetooth - bezpośrednie połączenie między aplikacją ...
Amazon PrimeAmazon PrimeAmazon PrimeAmazon PrimeAmazon PrimeAmazon Prime
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
historia cenhistoria cenhistoria cenhistoria cenhistoria cenhistoria cenhistoria cenhistoria cenhistoria cenhistoria cen
665,89 €665,89 €1.608,99 €Sprawdź cenę2.188,67 €842,90 €549,00 €669,95 €360,94 €698,00 €
AmazonkaAmazonkaAmazonkaAmazonkaAmazonkaAmazonkaAmazonkaAmazonkaAmazonkaAmazonka
Ostatnia aktualizacja 3 grudnia 2023 15:53 Linki do Amazon.de | Źródło/zdjęcie: Amazon API

Pierwsze wrażenie | Zakres dostawy

Rozpakowany trzymasz 6, 8 kilogramów ciężka kosiarka zautomatyzowana o wymiarach 44 x 36 cm x 22.2 w ręce. Pierwsze wrażenie zdecydowanie pozytywne, działa it solidny i stabilny. Dołączona stacja ładująca jest dość duża i należy ją ustawić ostrożnie, ponieważ kosiarka zautomatyzowana jeździ tam niezależnie, aby się ładować.

Energooszczędny silnik o mocy 60 W zapewnia: ciche koszenie i zapewnia długą pojemność baterii. Dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu proces ładowania jest dość szybki, co oznacza, że ​​kosiarka zautomatyzowana zostaje przywrócona szybko gotowy do użycia jest.

W środku znajduje się również 100 metrów przewodu obwodowego Zakres dostawy, który później służy jako granica i wskazuje obszar, który ma zostać skoszony przez kosiarkę zautomatyzowaną. Oprócz tego w zestawie znajduje się 140 haczyków mocujących.

Pierwsze wrażenie jest więc bardzo pozytywne. Ale co muszę wziąć pod uwagę przed pierwszym użyciem, a przede wszystkim jakie opcje oferuje kosiarka automatyczna S+350 firmy Bosch?

Kosiarka robot Bosch S + 350_Rasenmowerroboter-970ca268

Przygotowanie i działanie

Przed rozpoczęciem pierwszego procesu koszenia należy wcześniej rozważyć kilka kroków. Przede wszystkim kosić musi być Obszar wyznaczony za pomocą przewodu obwodowego stają się. Można wyznaczyć obszary o dowolnej wielkości i różnych kształtach. Powierzchnia nie może jednak przekraczać maksymalnej wielkości 350m².

Dzięki zintegrowanemu czujnikowi robot koszący automatycznie wykrywa przewód, a następnie zmienia kierunek. Przejazd jest wykluczony.

Żądaną wysokość koszenia należy ustawić wcześniej. Zasadniczo kosiarka robot Bosch tworzy jeden Wysokość 30mm, 40mm i 50mm. Polecam najpierw zbliżyć się do wysokości i zacząć od 50mm. Wysokość jest regulowana bezpośrednio na urządzeniu i odbywa się to w kilka sekund.

https://youtu.be/hCZqNQ86tKM

Co dzieje się z resztkami trawy?

Robot często tnie, ale za każdym razem tylko kilka milimetrów trawy. Drobne resztki trawy są naturalnie rozkładane i służą jako naturalny nawóz do trawnika oraz dostarczają mu składników odżywczych, które wspomagają wzrost trawy.

Obsługę można zapoznać się z instrukcją obsługi. Operacja wydaje mi się dość prosta, ale chcę zrozumieć robota kosiarki w 100% i móc z niego korzystać. Więc Polecam przeczytanie instrukcji w tym miejscug.

Zasadniczo koszenie może być wykonywane przez samo urządzenie lub przez App odpowiednio. Zasadą jest, że robot sam się wysuwa i kosi trawnik. Jeśli jednak miejsce zostanie przeoczone, kosiarką można sterować w dowolnym miejscu za pomocą aplikacji.

Urządzenie tworzy również Nachylenie do 27%.

Jakie funkcje mi oferuje Kosiarka automatyczna S + 350 firmy Bosch lub jaką wartość dodaną mi to oferuje?

Funkcje robota Bosch Indego S + 350

Kosiarka posiada wiele funkcji, które mają na celu ułatwienie koszenia. Celem takiego robota jest to, aby wykonał prawie całą pracę za Ciebie.

Dużym plusem jest to, że powiedział APP. Dzięki temu można dokonać wielu ustawień. Oprócz samokontroli urządzenia, na przykład, Czas koszenian można ustawić. W moim przypadku mam ustawione godziny od 8 rano do 11 rano i od 15 do 18. W tym czasie robot kosi samodzielnie, a następnie automatycznie wraca do stacji ładującej.

LogiCut

Bosch zainstalował w tym urządzeniu tzw. funkcję LogiCut. Oznacza to, że kosiarka zna swoją trasę, co z kolei umożliwia równomierne i systematyczne koszenie bez ciągłej pracy.

Inteligentne koszenie

Kosiarka uwzględnia lokalne warunki pogodowe i unika deszczu, aby stworzyć najlepszy możliwy harmonogram dla trawnika. W ten sposób, oprócz ogromnego nagromadzenia brudu, unika się również szorstkiego wyglądu.

Krótko mówiąc, urządzenie posiada czujnik deszczu.

Wiele obszarów

Robot koszący Bosch S + 350 może skosić do trzech trawników, jeśli ich powierzchnia wynosi 350 m². Po prostu przenieś kosiarkę między ogrodami, aby rozpocząć.

zabezpieczenie przed kradzieżą

Jako funkcję dodatkową kosiarka Bosch ma zintegrowaną ochronę przed kradzieżą za pomocą kodu PIN. Jeśli zostanie skradziony od użytkownika, do korzystania z urządzenia wymagany będzie kod PIN. W przypadku kradzieży kosiarki można ją śledzić przez sieć komórkową.

Ale jak robot kosiarka BBosch Indego S + 350 radzi sobie w teście praktycznym?

 

Pierwsze użycie | Wynik oceny

Przy pierwszym użyciu najpierw ograniczyłem w razie potrzeby obszar do koszenia. Instalacja przewodu obwodowego trwała około 45 minut, ale nie było to zbyt trudne. Umieściłem stację ładującą i dokującą na trawniku, gdzie miałem podłączenie do zasilania, ale nie wydawało się to zbyt obecne.

Teraz uruchomiłem kosiarkę robota. Głośność była w porządku moim zdaniem słychać oczywiście koszenie, ale mi to nie przeszkadza. Czytałem już wcześniej o urządzeniach, które podczas użytkowania wytwarzają niemały wolumen.

Teraz można było zaobserwować, że robot koszący faktycznie zatrzymuje się na przewodzie granicznym i jedzie inną trasą. Mogę zatem założyć, że w ciągu dnia kosiarka będzie kosić dużą odległość, a tym samym prawie całkowicie skosić trawnik.

Ponieważ początkowo ustawiłem wysokość koszenia na 50 mm, początkowo nie widziałem jednak dużej różnicy optycznie W końcu trawnik wyglądał na bardzo zadbany.

W moim przypadku użyłem aplikacji tylko do ustawienia automatycznego uruchamiania i zatrzymywania. Uważam, że obsługa jest bardzo łatwa i łatwe do zrozumienia. Funkcja timera działała świetnie!

Gdy tylko robot koszący zakończy pracę lub odliczanie czasu, robot automatycznie wraca do stacji dokującej. To jest "dokowanie" ale dość głośno, brzmi to prawie tak, jakby pękła plastikowa część. Oczywiście to wrażenie jest zwodnicze.

Kosiarka automatyczna Bosch S + 350_Test-bf15eead

Zalety i wady

korzyści

 • Prosta obsługa / obsługa
 • Regulowane czasy koszenia
 • czujnik deszczu
 • Stacja dokująca do niezależnego ładowania
 • Absolutnie wymaga czasu i pracy
 • Działa niezawodnie

Wady

 • Niezbędne dłuższe przygotowania
 • Segment wysokiej ceny

Wniosek: kosiarka robot Bosch Indego S + 350

W moim teście kosiarka Bosch S+350 okazała się a niezawodny i prawidłowo działające urządzenie narażony. Z wyjątkiem segment wysokich cen z obecnych 738,99 euro jestem całkowicie zadowolony z urządzenia.

Dopiero okaże się, czy takie urządzenie jest naprawdę potrzebne. Jednak zajmuje to dużo Czas i praca wolna. Kosiarka zapewnia również, że trawnik jest zawsze przycinany do tej samej długości.

Ogólnie oceniam kosiarkę Bosch i inne podłączone do niej kosiarki zautomatyzowane jako zasadniczo pomocne, gdy jesteś gotowy, ogromna ilość Segment cenowy do zapłaty. To w każdym przypadku ułatwia pracę.

 

Krótkie pytania i odpowiedzi na temat Bosch S + 350

Jak długo trwa układanie przewodu obwodowego?

W moim przypadku około 45 minut

Czy absolutnie potrzebuję aplikacji?

Nie, niekoniecznie. Jednak czasy koszenia można tam ustawić szybciej niż na samym urządzeniu lub za pomocą wyświetlacza.

Ile czasu zajmuje skoszenie trawnika o powierzchni > 100m²?

Czas zależy od kształtu trawnika. W moim przypadku około 100m² w kształcie kwadratu nie zostało skoszone przez mniej niż 3 godziny.

Co się dzieje, gdy pada deszcz?

Dzięki zintegrowanemu czujnikowi deszczu robot koszący automatycznie wraca do stacji, gdy pada deszcz.

Jaki jest wynik i czy takie koszenie jest dobre dla trawnika?

Rezultat jest trwale równy i schludny. Długotrwałe koszenie ma nawet tę zaletę, że koszone są tylko wierzchołki trawnika, dzięki czemu rośnie on bardziej równomiernie i dłużej pozostaje „zdrowy”.

Wskazówki dotyczące czytania: Przewodnik po kosiarkach automatycznych tutaj, Podkaszarka do trawy tutaj , Kosiarka samojezdna tutaj!

Znajdź najlepiej i najlepiej sprzedające się roboty kosiarki Bosch 2023 w uczciwych testach na szczycie🔟

Świetnie🔟🔥Oferty🔥 🆕Online
1. Najlepszy sprzedawca
Kosiarka automatyczna Bosch Indego M+ 700 (z akumulatorem 18V i...*
 • Systematycznie i szybko: technologia LogiCut mapuje trawnik i umożliwia koszenie wydajnymi, równoległymi ścieżkami, dzięki czemu trawnik ...
 • SmartMowing: Indego M+ 700 analizuje ogród, lokalną pogodę i osobiste preferencje, aby zoptymalizować plan koszenia
 • Sterowanie głosowe Indego jest możliwe za pomocą Amazon Alexa lub Google Assistant, a połączenie Indego z innymi inteligentnymi urządzeniami w...
2. Najlepszy sprzedawca
Kosiarka Bosch Indego S+ 350 (w tym bezpłatna aplikacja,...*
 • Kosiarka zautomatyzowana, która jest łatwa w obsłudze i dostępna z dowolnego miejsca dzięki intuicyjnej funkcji aplikacji
 • Dokładny i łatwy pomiar do 20 m za pomocą laserowego urządzenia pomiarowego Zamo
3. Najlepszy sprzedawca
Kosiarka automatyczna Bosch Indego 350 (szerokość koszenia 19 cm, do...*
 • Wydajny i kompaktowy: skosić do trzech trawników, jeśli ich łączna powierzchnia wynosi do 350 m²
 • Elastyczny harmonogram koszenia: automatycznie obliczany, dostosowany do potrzeb harmonogram koszenia trawnika dzięki funkcji kalendarza AUTO
 • Unikanie przeszkód podczas koszenia: Dzięki sztucznej inteligencji kosiarka zautomatyzowana może omijać przeszkody w ogrodzie
4. Najlepszy sprzedawca
Kosiarka automatyczna Bosch Indego S+ 350 (z funkcją aplikacji, 19 cm...
Opinie 2
Robot koszący Bosch Indego S+ 350 (z funkcją aplikacji, 19 cm...*
 • Produkt 1: Połączenie za pośrednictwem aplikacji: Kosiarka zautomatyzowana jest łatwa w obsłudze i można nią sterować z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji Bosch Smart Gardening
 • Produkt 1: Wydajny i kompaktowy: skosić do trzech trawników, jeśli ich łączna powierzchnia wynosi do 350 m²
 • Produkt 1: Unikanie przeszkód podczas koszenia: Dzięki sztucznej inteligencji Indego S+ 350 może omijać przeszkody w ogrodzie
- 202,53 €5. Najlepszy sprzedawca
Robot koszący Bosch Indego XS 300 (ze zintegrowanym...*
 • Produkt 1: Systematyczny i szybki: technologia LogiCut mapuje trawnik i umożliwia koszenie wydajnymi, równoległymi pasami, dzięki czemu ...
 • Produkt 1: Obsługuje wąskie przejścia: Nadaje się do przejść o szerokości 75 cm między kablami (nie jest potrzebny kabel prowadzący)
 • Produkt 1: Funkcja automatycznego kalendarza: Indego automatycznie oblicza skrojony na miarę, zoptymalizowany pod kątem odpowiedniego rozmiaru trawnika...
6. Najlepszy sprzedawca
ZespółBosch | dumna rodzina - bluza z kapturem z nazwiskiem*
 • Ten produkt jest idealnym prezentem na każde rodzinne zjazdy Bosch z okazji rocznicy, wydarzeń sportowych, na...
 • Wyjątkowy spersonalizowany nadruk Bosch jest idealny na urodziny, Boże Narodzenie, Wielkanoc i rocznice, a także Dzień Matki,...
 • 8.5 oz, klasyczny krój, podwójnie szyte obszycie
- 252,23 €7. Najlepszy sprzedawca
Robot koszący Bosch Indego XS 300 (ze zintegrowanym...*
 • Produkt 1: Systematyczny i szybki: technologia LogiCut mapuje trawnik i umożliwia koszenie wydajnymi, równoległymi pasami, dzięki czemu ...
 • Produkt 1: Obsługuje wąskie przejścia: Nadaje się do przejść o szerokości 75 cm między kablami (nie jest potrzebny kabel prowadzący)
 • Produkt 1: Funkcja automatycznego kalendarza: Indego automatycznie oblicza skrojony na miarę, zoptymalizowany pod kątem odpowiedniego rozmiaru trawnika...
8. Najlepszy sprzedawca
Kosiarka automatyczna Bosch Indego M 700 (szerokość koszenia 19 cm, do...
Opinie 11
Kosiarka automatyczna Bosch Indego M 700 (szerokość koszenia 19 cm, do...*
 • Wydajny i kompaktowy: skosić do trzech trawników, jeśli ich łączna powierzchnia wynosi do 700 m²
 • Elastyczny harmonogram koszenia: automatycznie obliczany, dostosowany do potrzeb harmonogram koszenia trawnika dzięki funkcji kalendarza AUTO
 • Unikanie przeszkód podczas koszenia: Dzięki sztucznej inteligencji kosiarka zautomatyzowana może omijać przeszkody w ogrodzie
9. Najlepszy sprzedawca
Robot koszący Bosch Indego 350 Connect (z funkcją aplikacji, 19 cm...*
 • Kosiarka zautomatyzowana Indego 350 Connect firmy Bosch - najprostszy sposób na idealny ogród
 • Łatwy w użyciu i dostęp do Indego z dowolnego miejsca dzięki nowej, intuicyjnej aplikacji
 • Garaż kosiarki zautomatyzowanej Bosch - idealna ochrona kosiarki zautomatyzowanej Indego 350 i 400
10. Najlepszy sprzedawca
Robot koszący Bosch Indego S+ 350 (z funkcją aplikacji, 19 cm...*
 • Połączenie za pomocą aplikacji: kosiarka automatyczna jest łatwa w obsłudze i można nią sterować z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji Bosch Smart Gardening
 • Wydajny i kompaktowy: skosić do trzech trawników, jeśli ich łączna powierzchnia wynosi do 350 m²
 • Unikanie przeszkód podczas koszenia: dzięki sztucznej inteligencji Indego S+ 350 może omijać przeszkody w ogrodzie
- 202,53 €oferta
Robot koszący Bosch Indego XS 300 (ze zintegrowanym ...
Robot koszący Bosch Indego XS 300 (ze zintegrowanym...*
Produkt 2: Haczyk z tworzywa sztucznego do przewodu ograniczającego Bosch Indego
788,98 € - 202,53 € 586,45 € Amazon Prime
Nowość!
Zamiennik baterii EXTENSILO do Bosch F016104299 do robota trawnikowego...
Zamiennik akumulatora EXTENSILO do Bosch F016104299 do kosiarek automatycznych...*
Zamiennik akumulatora Bosch F016104299 w Twoim narzędziu ogrodowym; Zakres dostawy: 1x bateria | Części zamienne, wymienne baterie i akcesoria...
100,49 €
Nowość!
Akumulator EXTENSILO kompatybilny z Bosch Indego 1000, 1300, 10C, 1100...
Akumulator EXTENSILO kompatybilny z Bosch Indego 1000, 1300, 10C, 1100...*
Zamiennik akumulatora Bosch F016104299 w Twoim narzędziu ogrodowym; Zakres dostawy: 1x bateria | Części zamienne, wymienne baterie i akcesoria...
100,49 €
Nowość!
Akumulator EXTENSILO kompatybilny z Bosch Indego 800, 850, 1999, 3600,...
Akumulator EXTENSILO kompatybilny z Bosch Indego 800, 850, 1999, 3600,...*
Zamiennik akumulatora Bosch F016104299 w Twoim narzędziu ogrodowym; Zakres dostawy: 1x bateria | Części zamienne, wymienne baterie i akcesoria...
100,49 €
- 6,16 €Nowość!
Partsplus24 Garaż do robota koszącego RG2 | Zadaszenie wiaty...
Partsplus24 Garaż do robota koszącego RG2 | Zadaszenie wiaty garażowej dla...*
ZAKRES DOSTAWY: Garaż do kosiarki robota i kotwa gruntowa do mocowania
109,95 € - 6,16 € 103,79 €

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 3.12.2023/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Dodaj komentarz

recenzja użytkownika
 • Obsługa
  Wysyłanie
 • przetwarzanie
  Wysyłanie
 • oczekiwanie produktu
  Wysyłanie
 • stosunek ceny do wydajności
  Wysyłanie
 • Godny polecenia
  Wysyłanie