Test: robot koszący Bosch Indego S + 350 z aplikacją | Jak dobra jest kosiarka zautomatyzowana?

Zdjęcie autora

Dirk Re.

Kosiarka robot Bosch S + 350_Testsieger-bd96b857
Test: Kosiarka automatyczna Bosch Indego S+ 350 z aplikacją | Jak dobra jest kosiarka automatyczna? 65 Test: Kosiarka automatyczna Bosch Indego S+ 350 z aplikacją | Jak dobra jest kosiarka automatyczna?
Bateria Exmate 2500mAh kompatybilna z Bosch Indego 350, 400, M...
Bateria Exmate 2500mAh kompatybilna z Bosch Indego 350, 400, M...*
Zamiennik akumulatora Bosch F 016 104 898, F016104898, F016L69176 w Twoim narzędziu ogrodowym.

Obecny trend zmierza w kierunku kosiarek automatycznych. To zdejmuje pracę i oszczędza ogromną ilość czasu. Właśnie dlatego dostałem Kosiarka automatyczna Bosch Indego S + 350 Kupiony. Wykorzystując tzw. sztuczną inteligencję powinien stworzyć trwale równy i zadbany trawnik. Jeden z Boscha powinien w tym pomóc help stworzona aplikacja, za pomocą której można sterować kosiarką robota. Zapewnia to również inne przydatne funkcje.

To Kosiarki automatyczne Bosch są obecnie dostępne ze stacją ładującą w cenie 738,99 euro. Możesz teraz przeczytać, jak działała kosiarka.

Porównanie kosiarki robota

Robot koszący Bosch Home and Garden Indego XS 300 (z...Kosiarka automatyczna Bosch Indego S+ 350 (z funkcją aplikacji, 19 cm...Robot koszący Bosch Indego M+ 700 (z funkcją aplikacji, 19 cm...Bosch Dom i ogród Kosiarka automatyczna Bosch Indego 350 (19 cm...Inteligentna kosiarka automatyczna Sileno Life 750 m² z bramką Smart GatewayGardena SILENO city: kosiarka zautomatyzowana do trawników do 500 m²,...Kosiarka zautomatyzowana Gardena SILENO minimo 250 m²: inteligentny ...Robot koszący WORX Landroid PLUS WR167E do ogrodów o powierzchni do 700 mXNUMX z...Robot koszący Yard Force COMPACT 280R, odpowiedni do trawników...Robot koszący WORX Landroid PLUS WR165E do ogrodów o powierzchni do 500 mXNUMX z...
Robot koszący Bosch Home and Garden Indego...*Kosiarka automatyczna Bosch Indego S + 350 (z ... *Kosiarka robot Bosch Indego M + 700 (z ... *Kosiarka automatyczna Bosch Dom i ogród Bosch...*Kosiarka automatyczna Smart Sileno Life 750 m², z Smart...*Gardena SILENO city: kosiarka zautomatyzowana do 500 m²...*Kosiarka zautomatyzowana Gardena SILENO minimo 250 m²: ... *Robot koszący WORX Landroid PLUS WR167E do ogrodów ... *Robot koszący Yard Force COMPACT 280R, odpowiedni do ... *Robot koszący WORX Landroid PLUS WR165E do ogrodów ... *
Amazon PrimeAmazon PrimeAmazon PrimeAmazon PrimeAmazon Prime
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!
Ostatnia aktualizacja: [apn asin="B08VJJQJ1G" typ="state" false="unknown"] Linki bezpośrednio do Amazon.de | Źródło/zdjęcie: Amazon API

Pierwsze wrażenie | Zakres dostawy

Rozpakowany trzymasz 6, 8 kilogramów ciężka kosiarka zautomatyzowana o wymiarach 44 x 36 cm x 22.2 w ręce. Pierwsze wrażenie zdecydowanie pozytywne, działa it solidny i stabilny. Dołączona stacja ładująca jest dość duża i należy ją ustawić ostrożnie, ponieważ kosiarka zautomatyzowana jeździ tam niezależnie, aby się ładować.

Energooszczędny silnik o mocy 60 W zapewnia: ciche koszenie i zapewnia długą pojemność baterii. Dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu proces ładowania jest dość szybki, co oznacza, że ​​kosiarka zautomatyzowana zostaje przywrócona szybko gotowy do użycia jest.

W środku znajduje się również 100 metrów przewodu obwodowego Zakres dostawy, który później służy jako granica i wskazuje obszar, który ma zostać skoszony przez kosiarkę zautomatyzowaną. Oprócz tego w zestawie znajduje się 140 haczyków mocujących.

Pierwsze wrażenie jest więc bardzo pozytywne. Ale co muszę wziąć pod uwagę przed pierwszym użyciem, a przede wszystkim jakie opcje oferuje kosiarka automatyczna S+350 firmy Bosch?

Kosiarka robot Bosch S + 350_Rasenmowerroboter-970ca268
Test: Kosiarka automatyczna Bosch Indego S+ 350 z aplikacją | Jak dobra jest kosiarka automatyczna? 66 Test: Kosiarka automatyczna Bosch Indego S+ 350 z aplikacją | Jak dobra jest kosiarka automatyczna?

Przygotowanie i działanie

Przed rozpoczęciem pierwszego procesu koszenia należy wcześniej rozważyć kilka kroków. Przede wszystkim kosić musi być Obszar wyznaczony za pomocą przewodu obwodowego stają się. Można wyznaczyć obszary o dowolnej wielkości i różnych kształtach. Powierzchnia nie może jednak przekraczać maksymalnej wielkości 350m².

Dzięki zintegrowanemu czujnikowi robot koszący automatycznie wykrywa przewód, a następnie zmienia kierunek. Przejazd jest wykluczony.

Żądaną wysokość koszenia należy ustawić wcześniej. Zasadniczo kosiarka robot Bosch tworzy jeden Wysokość 30mm, 40mm i 50mm. Polecam najpierw zbliżyć się do wysokości i zacząć od 50mm. Wysokość jest regulowana bezpośrednio na urządzeniu i odbywa się to w kilka sekund.

https://youtu.be/hCZqNQ86tKM
Bateria Exmate 2500mAh kompatybilna z Bosch Indego 350, 400, M...
Bateria Exmate 2500mAh kompatybilna z Bosch Indego 350, 400, M...*
Zamiennik akumulatora Bosch F 016 104 898, F016104898, F016L69176 w Twoim narzędziu ogrodowym.

Co dzieje się z resztkami trawy?

Robot często tnie, ale za każdym razem tylko kilka milimetrów trawy. Drobne resztki trawy są naturalnie rozkładane i służą jako naturalny nawóz do trawnika oraz dostarczają mu składników odżywczych, które wspomagają wzrost trawy.

Obsługę można zapoznać się z instrukcją obsługi. Operacja wydaje mi się dość prosta, ale chcę zrozumieć robota kosiarki w 100% i móc z niego korzystać. Więc Polecam przeczytanie instrukcji w tym miejscug.

Zasadniczo koszenie może być wykonywane przez samo urządzenie lub przez App odpowiednio. Zasadą jest, że robot sam się wysuwa i kosi trawnik. Jeśli jednak miejsce zostanie przeoczone, kosiarką można sterować w dowolnym miejscu za pomocą aplikacji.

Urządzenie tworzy również Nachylenie do 27%.

Jakie funkcje mi oferuje Kosiarka automatyczna S + 350 firmy Bosch lub jaką wartość dodaną mi to oferuje?

Funkcje robota Bosch Indego S + 350

Kosiarka posiada wiele funkcji, które mają na celu ułatwienie koszenia. Celem takiego robota jest to, aby wykonał prawie całą pracę za Ciebie.

Dużym plusem jest to, że powiedział APP. Dzięki temu można dokonać wielu ustawień. Oprócz samokontroli urządzenia, na przykład, Czas koszenian można ustawić. W moim przypadku mam ustawione godziny od 8 rano do 11 rano i od 15 do 18. W tym czasie robot kosi samodzielnie, a następnie automatycznie wraca do stacji ładującej.

LogiCut

Bosch zainstalował w tym urządzeniu tzw. funkcję LogiCut. Oznacza to, że kosiarka zna swoją trasę, co z kolei umożliwia równomierne i systematyczne koszenie bez ciągłej pracy.

Inteligentne koszenie

Kosiarka uwzględnia lokalne warunki pogodowe i unika deszczu, aby stworzyć najlepszy możliwy harmonogram dla trawnika. W ten sposób, oprócz ogromnego nagromadzenia brudu, unika się również szorstkiego wyglądu.

Krótko mówiąc, urządzenie posiada czujnik deszczu.

Wiele obszarów

Robot koszący Bosch S + 350 może skosić do trzech trawników, jeśli ich powierzchnia wynosi 350 m². Po prostu przenieś kosiarkę między ogrodami, aby rozpocząć.

zabezpieczenie przed kradzieżą

Jako funkcję dodatkową kosiarka Bosch ma zintegrowaną ochronę przed kradzieżą za pomocą kodu PIN. Jeśli zostanie skradziony od użytkownika, do korzystania z urządzenia wymagany będzie kod PIN. W przypadku kradzieży kosiarki można ją śledzić przez sieć komórkową.

Bateria Exmate 2500mAh kompatybilna z Bosch Indego 350, 400, M...
Bateria Exmate 2500mAh kompatybilna z Bosch Indego 350, 400, M...*
Zamiennik akumulatora Bosch F 016 104 898, F016104898, F016L69176 w Twoim narzędziu ogrodowym.

Ale jak robot kosiarka BBosch Indego S + 350 radzi sobie w teście praktycznym?

 

Pierwsze użycie | Wynik oceny

Przy pierwszym użyciu najpierw ograniczyłem w razie potrzeby obszar do koszenia. Instalacja przewodu obwodowego trwała około 45 minut, ale nie było to zbyt trudne. Umieściłem stację ładującą i dokującą na trawniku, gdzie miałem podłączenie do zasilania, ale nie wydawało się to zbyt obecne.

Teraz uruchomiłem kosiarkę robota. Głośność była w porządku moim zdaniem słychać oczywiście koszenie, ale mi to nie przeszkadza. Czytałem już wcześniej o urządzeniach, które podczas użytkowania wytwarzają niemały wolumen.

Teraz można było zaobserwować, że robot koszący faktycznie zatrzymuje się na przewodzie granicznym i jedzie inną trasą. Mogę zatem założyć, że w ciągu dnia kosiarka będzie kosić dużą odległość, a tym samym prawie całkowicie skosić trawnik.

Ponieważ początkowo ustawiłem wysokość koszenia na 50 mm, początkowo nie widziałem jednak dużej różnicy optycznie W końcu trawnik wyglądał na bardzo zadbany.

W moim przypadku użyłem aplikacji tylko do ustawienia automatycznego uruchamiania i zatrzymywania. Uważam, że obsługa jest bardzo łatwa i łatwe do zrozumienia. Funkcja timera działała świetnie!

Gdy tylko robot koszący zakończy pracę lub odliczanie czasu, robot automatycznie wraca do stacji dokującej. To jest "dokowanie" ale dość głośno, brzmi to prawie tak, jakby pękła plastikowa część. Oczywiście to wrażenie jest zwodnicze.

Kosiarka automatyczna Bosch S + 350_Test-bf15eead
Test: Kosiarka automatyczna Bosch Indego S+ 350 z aplikacją | Jak dobra jest kosiarka automatyczna? 67 Test: Kosiarka automatyczna Bosch Indego S+ 350 z aplikacją | Jak dobra jest kosiarka automatyczna?

Zalety i wady

korzyści

  • Prosta obsługa / obsługa
  • Regulowane czasy koszenia
  • czujnik deszczu
  • Stacja dokująca do niezależnego ładowania
  • Absolutnie wymaga czasu i pracy
  • Działa niezawodnie

Wady

  • Niezbędne dłuższe przygotowania
  • Segment wysokiej ceny
Bateria Exmate 2500mAh kompatybilna z Bosch Indego 350, 400, M...
Bateria Exmate 2500mAh kompatybilna z Bosch Indego 350, 400, M...*
Zamiennik akumulatora Bosch F 016 104 898, F016104898, F016L69176 w Twoim narzędziu ogrodowym.

Wniosek: kosiarka robot Bosch Indego S + 350

W moim teście kosiarka Bosch S+350 okazała się a niezawodny i prawidłowo działające urządzenie narażony. Z wyjątkiem segment wysokich cen z obecnych 738,99 euro jestem całkowicie zadowolony z urządzenia.

Dopiero okaże się, czy takie urządzenie jest naprawdę potrzebne. Jednak zajmuje to dużo Czas i praca wolna. Kosiarka zapewnia również, że trawnik jest zawsze przycinany do tej samej długości.

Ogólnie oceniam kosiarkę Bosch i inne podłączone do niej kosiarki zautomatyzowane jako zasadniczo pomocne, gdy jesteś gotowy, ogromna ilość Segment cenowy do zapłaty. To w każdym przypadku ułatwia pracę.

 

Krótkie pytania i odpowiedzi na temat Bosch S + 350

Jak długo trwa układanie przewodu obwodowego?

W moim przypadku około 45 minut

Czy absolutnie potrzebuję aplikacji?

Nie, niekoniecznie. Jednak czasy koszenia można tam ustawić szybciej niż na samym urządzeniu lub za pomocą wyświetlacza.

Ile czasu zajmuje skoszenie trawnika o powierzchni > 100m²?

Czas zależy od kształtu trawnika. W moim przypadku około 100m² w kształcie kwadratu nie zostało skoszone przez mniej niż 3 godziny.

Co się dzieje, gdy pada deszcz?

Dzięki zintegrowanemu czujnikowi deszczu robot koszący automatycznie wraca do stacji, gdy pada deszcz.

Jaki jest wynik i czy takie koszenie jest dobre dla trawnika?

Rezultat jest trwale równy i schludny. Długotrwałe koszenie ma nawet tę zaletę, że koszone są tylko wierzchołki trawnika, dzięki czemu rośnie on bardziej równomiernie i dłużej pozostaje „zdrowy”.

Wskazówki dotyczące czytania: Przewodnik po kosiarkach automatycznych tutaj, Podkaszarka do trawy tutaj , Kosiarka samojezdna tutaj!

Odkryj 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się kosiarek automatycznych Bosch w 2024 r., korzystając z uczciwych testów. Pokazujemy wybór najpopularniejszych produktów, które mają świetne recenzje klientów i stosunek jakości do ceny. Już teraz znajdź idealną kosiarkę zautomatyzowaną Bosch do swoich potrzeb!

Top10🔥Oferty🔥 🆕Online
Nowość!
Mocna kosiarka akumulatorowa Bosch AdvancedRotak 36V-44-750...
Mocna kosiarka akumulatorowa Bosch AdvancedRotak 36V-44-750...*
Kosz na trawę wykonany jest z wysokiej jakości tkaniny i posiada wskaźnik poziomu napełnienia; Technologia Syneon gwarantuje...
520,52 €
- 20,12 €Nowość!
Mocna kosiarka akumulatorowa Bosch AdvancedRotak 36V-40-650...
Mocna kosiarka akumulatorowa Bosch AdvancedRotak 36V-40-650...*
Kosz na trawę wykonany jest z wysokiej jakości tkaniny i posiada wskaźnik poziomu napełnienia; Technologia Syneon gwarantuje...
545,00 € - 20,12 € 524,88 € Amazon Prime
- 25,08 €Nowość!
Bosch 3 szt. Zestaw ostrzy do kosiarek (do kosiarek zautomatyzowanych Indego,...
Bosch 3 szt. Zestaw ostrzy do kosiarki (do kosiarek zautomatyzowanych Indego,...*
Poniższe informacje dotyczą każdej jednostki w opakowaniu
47,98 € - 25,08 € 22,90 € Amazon Prime
- 28,76 €Nowość!
Bosch Dom i ogród Kosiarka akumulatorowa Bosch EasyMower 18V-32-150...
Kosiarka akumulatorowa Bosch Dom i ogród Bosch EasyMower 18V-32-150...*
Narzędzia ogrodowe Easy firmy Bosch – do małych i średnich ogrodów; Składany uchwyt pałąkowy do kompaktowego przechowywania
279,99 € - 28,76 € 251,23 € Amazon Prime
- 147,23 €Nowość!

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY projektów | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 26.05.2024/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Schreibe einen Kommentar