Test: nożyce do żywopłotu Stihl HS 45

Zdjęcie autora

Maren

Nożyce do żywopłotu Stihl HS 45

Test: nożyce do żywopłotu Stihl HS 45 - z silnikiem benzynowym

# Podgląd Produkt ocena Cena
1 Nożyce do żywopłotu Stihl HS45 z ostrzem 45 cm (długość ostrza 45 cm) Nożyce do żywopłotu Stihl HS45 z ostrzem 45 cm (długość ostrza 45 cm)* Opinie 14 330,00 € 318,00 €

Stihl ma styl! W tym przeglądzie przetestowałem Stihl HS 45, nożyce do żywopłotu. Nawet jako dziewczyna dostaję tam nienaganne cięcia i mogę szybko się z nią zaprzyjaźnić bez wcześniejszej wiedzy. Tutaj wyjaśnię, dlaczego stał się tym modelem, na co powinieneś zwracać uwagę, jak go traktujesz i jak na nim zależy.
Poręczny - wytrzymały - odpowiedni do codziennego użytku. Opisałbym je tymi trzema słowami. - Test: nożyce do żywopłotu Stihl HS 45

Zalecana literatura: Znajdziesz wiele poradników na różne tematy w dziale porad !

Nożyce do żywopłotu Stihl - w porównaniu

[apn typ="vergleich2" asin="B07117SCDV,B06XKJWNRS,B01CXA58Y2,B009FVHPTO,B00CGVMGQM,B07P6DLY1T,B01CXA58Y2" tpl-infobox="true" tpl-hidelegend="1" tpl-stars="true" tpl-buttontext=" " tpl-buttontpl="3" false="" tpl-features="2" tpl-fmax="200"]

Stihl - stabilna marka jako wszechstronny talent

Stihl to firma ze Szwabii. Waiblingen - Neustadt, a ściślej. Został już założony 1926. Stihl oznacza długoletnią firmę, która postawiła sobie za zadanie tworzenie urządzeń do zarządzania krajobrazem i ogrodnictwa. Myjka wysokociśnieniowa, nożyce do żywopłotu silnik, Piły i wiele więcej - w tym ciągniki. Od 2009 r. Także urządzenia zasilane bateryjnie. Stihl dorastał z silnikami spalinowymi. Może dlatego zawsze masz wrażenie, że prawdziwy Stihl musi być głośny.

Opis Nożyce do żywopłotu Stihl HS45

Około metra długości. Więcej niż połowa miecza. To jest nożyce do żywopłotu firmy Stihl. Solidny plastik w kolorze pomarańczowym. Benzyna zamiast elektryczności. Dobry w cenie. O 300 € płacisz za takie urządzenie.
Po uchwycie z dwiema dźwigniami bezpieczeństwa uruchamia silnik, który ma dostępną moc. To wystarcza na normalne żywopłoty, które nie zostały pozostawione same przez lata. Miecz jest dostępny w różnych długościach. 45 cm i 60 cm.
W tym teście: nożyce do żywopłotu z mieczem 45 cm. Ponieważ znajduję to łatwiejsze i ponieważ nie potrzebuję tego więcej. Nożyce do żywopłotu z dłuższym mieczem można znaleźć tutaj!
Nożyce do żywopłotu mogą być trzymane w każdej możliwej do wyobrażenia pozycji dzięki tej poręczności. Plus! Przy odrobinie praktyki możesz ciąć zaokrąglone rogi, a także nad głową. Waga i kurs pionowy również 😉

# Podgląd Produkt ocena Cena
1 Nożyce do żywopłotu Stihl HS45 z ostrzem 45 cm (długość ostrza 45 cm) Nożyce do żywopłotu Stihl HS45 z ostrzem 45 cm (długość ostrza 45 cm)* Opinie 14 330,00 € 318,00 €

Waga i rozmiar

  • Światło 4,7 kg
  • i ma całkowitą długość 95 cm
  • długość cięcia wynosi 45 cm

Ale: tuż pod kilogramami 5 nie jest tak trudno z kilkoma minutami pracy. Możesz uzyskać dobrą bolesność mięśni z wagi.

Leistung

Moc to 0,75 kW lub 1 PS. To wystarczy, aby wyciąć nawet mniejsze gałązki.
Ale to nie jest bardzo cichy, poziom mocy dźwięku według producenta w 107 Db (A). Dlatego naprawdę mogę ochrona słuchu polecam.

  • Pojemność: 27,2 cm²
  • Liczba uderzeń 3.800 Um
  • PS 1

masa

  • Całkowita długość 95 cm
  • Długość cięcia: 45 cm

Więc prawie pasuje do torebki!

Napraw i wymień - Nożyce do żywopłotu Stihl HS 45

Co można naprawić i wymienić? Oczywiście, nożyce do żywopłotu mają jeden świeca żarowa, Można je wyczyścić i wymienić. FILTRY są wymienne lub je wyczyszczasz, co prowadzi do pewnego zużycia.
Nóż można zdemontować, wyczyścić, zaostrzyć (ale tylko jeśli go znasz).

Sprzęt i akcesoria

Co możesz zrobić lub kupić

Bezpieczeństwo

Dla własnego bezpieczeństwa polecam:

Dlaczego kupiłem HS 45

Potrzebowaliśmy urządzenia, które jest lekkie, poręczne i solidne. Z prawie kilogramami 5 można również obsługiwać kobiety. Wybrałem model z długością miecza 45 cm. Jest to całkowicie odpowiednie dla naszych celów.
Obecnie nie ma pod sobą czasu pracy 10 - więc nie mogę wiele powiedzieć o jej życiu. Przynajmniej jeszcze mnie nie zirytowała.
Jest również bardzo łatwy w utrzymaniu i oczekiwaniu. Wystarczy mieszanina benzyny z olejem i trochę smaru co jakiś czas.

Jak korzystać ze Stihl HS 45?

Kiedy wyjmiesz stihl z pudełka, musisz sprawdzić, czy zawiera tłuszcz.
W przeciwnym razie: zatankuj.
Masz przełącznik z przodu, dławik, który musi wystartować na zimno. Na uchwycie znajduje się przycisk 0 i ja, który oczywiście należy do I, więc jeden. Z przodu znajdziesz również małą przezroczystą kulę, więc pompujesz paliwo. Wystarczy trzy do pięciu naciśnięć. Teraz po prostu pociągnij linkę, aż się zacznie.
Następnie popraw z dławikiem. Łańcuch na mieczu zaczyna się poruszać dopiero po naciśnięciu dwóch przełączników na rączce. To zadziała automatycznie, jeśli umieścisz uchwyt.

Silnik pracuje nadal, nawet jeśli puścisz maszynę, ale nie zęby. Jest to przydatne, jeśli chcesz zrobić krótką przerwę i nie chcesz ponownie uruchamiać maszyny.
Stihl nadal ma gimick: z boku masz mały pomarańczowy guzik. Jeśli go wepchniesz, miecz obróci się na stałe.

★ Bezpieczeństwo: nie pozwól, aby silnik pracował bez nadzoru. W wysokich temperaturach i suszach wyłącz je. Czasami trochę ciepła może być za dużo dla trawy itp. I zaczyna się palić. Nigdy nie umieszczaj nożyc do żywopłotu na chwiejnym podłożu. Trzymaj dzieci i zwierzęta oraz osoby, które nie mają doświadczenia z urządzeniem, trzymaj się z daleka. ★

Wtedy może się zacząć. Gdy tylko uchwycisz oba przyciski bezpieczeństwa za pomocą uchwytu, nożyczki zaczną działać. Teraz jego niewielka waga jest również przydatna: jeśli sprzęt nie jest tak ciężki, masz wystarczająco dużo siły, aby go prowadzić. To z kolei oznacza, że ​​możesz czyścić dobrze i szybko.

Jeśli ześlizgniesz się z nożycami do żywopłotu, natychmiast zwolnij uchwyt.

Oprócz ochronników słuchu (które uważam za obowiązkowe), powinieneś także kupić spodnie chroniące przed przecięciem, obuwie ochronne, okulary i rękawice.

★ Urządzenia kupowane w handlu detalicznym są często gotowe do użycia. Oznacza to, że tłuszcz i gaz są włączone. Często! Nie zawsze. Upewnij się, że masz wszystkie płyny w urządzeniu.
Jeśli zamawiasz przez Internet, nie ma żadnych płynów (ze względów bezpieczeństwa) lub częściowych. Ponownie, zwróć uwagę na tłuszcz. ★

Zalecana literatura: Znajdziesz wiele poradników na różne tematy w dziale porad !

Dlaczego wolę benzynę (właściwie)

Możesz dyskutować na temat wartości i użyteczności, zwłaszcza naszych zasobów. Ponieważ jeśli kupuję za pomocą urządzenia zasilanego bateryjnie, najpierw należy dokonać akumulatorów, a tym samym potrzebnych i zniszczonych kilku zasobów.
Silniki benzynowe są jakoś „prawdziwe” i bardziej wytrzymałe. Możesz zrobić wiele samemu. Musi również, w rozumieniu rzeczy. Szczerze mówiąc, nawet lubię ten zapach!
Nie lubię tego za bardzo, gdy baterie się wyczerpują. Albo złamać. Zanim pójdę gdzieś z nożycami do żywopłotu, muszę z góry rozważyć ile mocy potrzebuję. Z silnikiem benzynowym zabiorę ze sobą kanister. Uruchomiony.

Zalety i wady silników benzynowych

Poniżej przedstawiam zalety i wady kluczowe dla mnie osobiście. To nie znaczy, że musisz czuć to samo.

korzyści

✔ Nie muszę kupować dwóch lub więcej drogich baterii

✔ Nie muszę ich ładować (lub pamiętaj, aby je naładować)

✔ Gdy jestem w drodze i bateria jest wszystkim, potrzebuję mocy - jeśli nie zapomnę mojej ładowarki

Traveling Czy podróżuję samochodem? Potrzebuję go Falowniki

Devices Urządzenia korzystające z energii elektrycznej są obecnie nadal bardzo drogie

Need Potrzebuję tylko mojej benzyny kanistrowej

✔ Baterie wymagają obecnie ogromnej ilości zasobów

Wady

✘ Muszę mieć trochę zrozumienia technicznego, jeśli chcę się tym zająć

✘ Potrzebuję trochę siły

✘ Potrzebuję także wyczucia urządzenia

To Muszę zapewnić dalekowzroczność dla bezpieczeństwa

To Muszę dbać o utrzymanie i dbać o siebie

✘ W samochodzie może pachnieć benzyną

Loud Jest głośno - co odkrywają sąsiedzi

# Podgląd Produkt ocena Cena
1 Nożyce do żywopłotu Stihl HS45 z ostrzem 45 cm (długość ostrza 45 cm) Nożyce do żywopłotu Stihl HS45 z ostrzem 45 cm (długość ostrza 45 cm)* Opinie 14 330,00 € 318,00 €

Benzyna - mieszanka olejów

Stihl jeździ mieszanką benzyny i oleju. Jest to również świetne z odpowiednim narzędziem. Nożyce do żywopłotu Stihl HS 45 mają mały pojemnik na olej - to jest idiotyczne. Naprawdę! Nawet dla mnie!

Jeśli kupisz taką małą puszkę oleju, możesz wycisnąć olej do górnej części. Na górze małego pojemnika znajduje się ilość mieszaniny.

Podgląd Produkt ocena Cena
STIHL 07813198411 Dwusuwowy olej silnikowy 1: 50 1 litr, 1 Liter Metered Olej do silników dwusuwowych STIHL 07813198411 1:50 1 litr, 1 litr dozowany* Obecnie nie ma recenzji 25,00 € 20,42 €Amazon Prime

★ Wskazówka: Zawsze robię, że wcześniej mieszam kanister 5 dla urządzeń Stihl. Trzyma się i jest łatwiejszy ★

Tłuszcz

Regularne smarowanie jest obowiązkowe. Kiedy to musi być? Więc naprawdę nie możesz znaleźć dokładnych informacji. Wszystkie godziny 100 są zalecane. Zbyt dużo tu tłuszczu jest szkodliwe. Za dużo nie jest dobre, za mało ... Zawsze robimy to jakoś „czuliśmy się dobrze”, jeśli „wierzymy w to ...”, ale nie tak bardzo. Do tej pory nożyce do żywopłotu nie były smarowane.

Jak prawidłowo się otłuszczam?

Na dole Stihl HS45 znajduje się śruba. Możesz je po prostu włączyć, a następnie wcisnąć specjalny tłuszcz ze Stihl. To łatwe i czyste. Jeśli nie jesteś pewien, możesz zapytać kogoś, kto wie, co dla ciebie robi.

Podgląd Produkt ocena Cena
Odporny smar do przekładni Stihl Odporny smar do przekładni Stihl* Obecnie nie ma recenzji 19,98 €Amazon Prime

Jakość i produkcja

Stihl jest poręczny i dobrze wykonany. Nie ma śrub ani krawędzi. Jest stabilny iw żaden sposób nie jest chwiejny. Zamknięcia i śruby robią wrażenie. Miecz siedzi bardzo dobrze w gnieździe.

Co jeszcze można powiedzieć

Zgodnie z prawem nie wolno ci ciąć żywopłotów przez cały rok:

§ 39 paragraf 5 S. 2 BNatSchG
W okresie 1 zabrania się [...] żywopłotów, żywych ogrodzeń, krzewów i innych roślin drzewiastych. Marzec do 30. Odciąć lub założyć kij; Delikatna forma i ostrożne cięcia pozwalają wyeliminować wzrost roślin lub utrzymać zdrowie drzew.
Służy to ochronie zwierząt, które żyją i rozmnażają się w żywopłotach. Z drugiej strony, możesz już uprawiać żywopłot. Jeśli możesz, przycinaj żywopłot jesienią i ewentualnie wiosną. Zwierzęta dziękuję!
Niezastosowanie się do tego spowoduje kary 50 - 100.000 €. W zależności od stanu i uszkodzenia. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w katalogu autobusów. (https://www.bussgeld-info.de/hecke-schneiden/#wann-darf-ich-nach-bundesnaturschutzgesetz-bnatschg-meine-hecke-schneiden )

Mój wniosek do nożyc do żywopłotu Stihl HS 45

Mój osobisty wniosek: wspaniałe urządzenie! Nadaje się do codziennego użytku, a ze względu na swoją wagę jest również przeznaczony dla osób, które nie pracują codziennie w ogrodzie. „Średnia osoba - odpowiednia masa mięśniowa”. Jest łatwy w utrzymaniu, dobry do rozpoczęcia i po godzinach pracy 10 (co nie jest długie), mogę nazwać wniosek bardzo dobrym. Cena jest odpowiednia. Obudowa jest mocna, a wszystkie ruchome części siedzą. Nic się nie chwieje, nic nie działa „uuh muszę się zająć”. Brak baterii, które mogą być puste. Potrzebuję tylko mojego kanistra i nożyc do żywopłotu. Nie mam kabla, za którym muszę się poruszać. Jestem całkowicie elastyczny. Części zamienne nie są drogie, mogę oczyścić filtry. Ocena ogólna bardzo dobra - zakładając, że jesteś w silnikach spalinowych.

Odkryj 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się nożyc do żywopłotu Stihl 2024 na podstawie uczciwych testów. Pokazujemy wybór najpopularniejszych produktów, które mają świetne recenzje klientów i stosunek jakości do ceny. Już teraz znajdź idealne nożyce do żywopłotu Stihl odpowiadające Twoim potrzebom!

Top10🔥Oferty🔥 🆕Online
- 4,05 €oferta
Nożyce do żywopłotu akumulatorowego STIHL HSA 45
Akumulatorowe nożyce do żywopłotu STIHL HSA 45 *
Wbudowana bateria; Producent: Stihl; Żywotność baterii: do 40 minut; Waga: 2,3 kg
146,55 € - 4,05 € 142,50 €
- 4,62 €oferta
Stihl 8813671 PH 10 Nożyce do żywopłotu do drewna
Stihl 8813671 PH 10 nożyce do żywopłotu, drewno*
Bardzo praktyczne nożyce do żywopłotu firmy Stihl; Specjalnie powlekane krawędzie tnące z ząbkowaną krawędzią i rowkami na sok,...
59,62 € - 4,62 € 55,00 €
- 9,91 €oferta
Akumulatorowe nożyce do krzewów Stihl HSA 26, urządzenie podstawowe bez...
Akumulatorowe nożyce do żywopłotu Stihl HSA 26 urządzenie podstawowe bez...*
Wysoka precyzja i wydajność cięcia dostosowana do Twoich potrzeb.
138,92 € - 9,91 € 129,01 € Amazon Prime
- 10,00 €oferta
Profesjonalne nożyce do żywopłotu FUXTEC FX-MHP126 z ostrzem o długości XXL...
Profesjonalne nożyce do żywopłotu FUXTEC FX-MHP126 z ostrzem o długości XXL...*
Regulowany uchwyt po obu stronach do cięcia poziomego lub pionowego
199,00 € - 10,00 € 189,00 €
Nowość!
Osłona części Stihl OEM do komory baterii AK HSA56...
Osłona części Stihl OEM do komory akumulatora AK HSA56...*
Oryginalna część fabryczna Stihl OEM; Wysoka jakość
36,59 €
Nowość!
Stihl MS 151 TC-E (23,6 cm1,1; 1,5 KW / 2,6 KM; XNUMX kg), z łańcuchem...
Stihl MS 151 TC-E (23,6 cm1,1; 1,5 KW / 2,6 KM; XNUMX kg), z łańcuchem...*
MARKA: Stihl; Typ produktu:Piła łańcuchowa
524,70 €
Nowość!
Akumulatorowa sekator Stihl HTA 50 - w zestawie 1x akumulator AK10 i 1x...
Akumulatorowa sekator Stihl HTA 50 - w zestawie 1x akumulator AK10 i 1x...*
Typ źródła zasilania: Zasilanie bateryjne; Cecha szczególna: wymiana ostrza za pomocą klucza; Zalecenia dotyczące powierzchni: drewno
495,00 €

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY projektów | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?

1 para 18-calowych (450 mm) ostrzy do nożyc do żywopłotu do Sthil HS45T nr kat. 4228 710 6050

Auf Uczciwe testy możesz znaleźć kilka testów (w tym pływacki, Fitness, Dom i ogród) I Doradca (w tym Smart Home, Uroda, Handwerk), którzy mogą Ci jeszcze pomóc.

- 4,05 €1. najlepszy produkt
Nożyce do żywopłotu akumulatorowego STIHL HSA 45
Akumulatorowe nożyce do żywopłotu STIHL HSA 45 *
Wbudowana bateria; Producent: Stihl; Żywotność baterii: do 40 minut; Waga: 2,3 kg
146,55 € - 4,05 € 142,50 €

Wskazówka: Eine Geschenkidee lub Prezenty urodzinowe nigdy nie powinny być tanimi produktami, nie rozdawaj niczego, czego sam byś nie użył pod względem jakości.

Wiele pozytywów Oceny kupujących są często oznaką, że ludzie są zadowoleni z nożyc do żywopłotu Stihl.

Zalecana literatura: pistolet do masażu, Rower do ćwiczeń, testowanie produktów

więcej list 10 najlepszych

Źródła:


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 26.05.2024/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Zdjęcie autora

Maren

Jestem niezależnym autorem, który opublikował dwie książki, między innymi. Napisz jako namiętny ghostwriter, zaangażowany doradca, zapalony e-booker, a przede wszystkim za darmo. Moje motto: życie nie przyjdzie po tobie, ale zbliża się do ciebie dwa razy szybciej.

Schreibe einen Kommentar