Poradnik kupowania: piaskarka | Pistolet do piaskowania | Kabina do piaskowania

piaskarka
Piaskowanie - jak nowe!

Piaskowanie za pomocą piaskarek

Łatwe do czyszczenia? Każdy, kto potrafi zadzwonić do własnego domu i podwórka, warsztatu lub firmy, może pomyśleć o własnym piaskarka robić. To jest praktyczne! Szybko usuń starą farbę lub rdzę, zgratuj lub wypoleruj. Od podręcznych po przemysłowe, nowoczesne Piaskarki są często niezbędne.
Napisaliśmy dla Ciebie poradnik, w którym przeczytasz wszystko, co musisz wiedzieć o piaskowaniu: jaki środek do piaskowania? Jakie są urządzenia do piaskowania? Ile kosztują urządzenia do piaskowania i jakie urządzenie do piaskowania mi odpowiada? - maszyna do piaskowania

Kabina do piaskowania - w porównaniu

Kabina do piaskowania BananaB 2 pióra 2 zbiorniki urządzenie do piaskowania 4kg/cm...KABINA DO PIASKOWANIA GSK 110 LTR.Kabina do piaskowania sprężonym powietrzem BGS-technic 8717Varan Motors - KABINA DO PIASKOWANIA NESB-09-B Z PISTOLETEM I 4 ...Kabina do piaskowania z urządzeniem ssącym - 350 litrówPiaskarka DL SBC 990 kabina do piaskowania z odsysaniem 990L...BGS 8841 | Kabina do piaskowania sprężonym powietrzem | dużyRP-TOOLS kabina do piaskowania urządzenie do piaskowania piaskarka typ 220LMobilna piaskarka do piaskowania 38L Mobilne urządzenie do piaskowania...Model stołu do piaskowania - 175 litrów
224,99 €329,99 €335,97 €Sprawdź cenęSprawdź cenę1.798,98 €735,69 €430,99 €Sprawdź cenęSprawdź cenę
Kabina do piaskowania BananaB 2 kojce 2 zbiorniki ... *KABINA DO PIASKOWANIA GSK 110 LTR. *Kabina do piaskowania sprężonym powietrzem BGS-technic 8717 *Varan Motors - KABINA DO PIASKOWANIA NESB-09-B Z ... *Kabina do piaskowania z urządzeniem odciągowym - 350 litrów *Maszyna do piaskowania DL SBC 990 Kabina do piaskowania z ... *BGS 8841 | Kabina do piaskowania sprężonym powietrzem | duży*RP-TOOLS piaskowanie kabinowe urządzenie do piaskowania ... *Mobilna piaskarka Piaskowanie 38L Mobiles ... *Model stołu do piaskowania - 175 litrów *
◼️ Materiał premium: mamy metalowy magazyn na piasek ...◼️ nie dotyczy◼️ do piaskowania / czyszczenia powierzchni suchą ...◼️ Napięcie: 230 V.◼️ nie dotyczy◼️ 4 x świetlówki (230 V), każda o mocy 26 W w ...◼️ do piaskowania / czyszczenia powierzchni suchą ...◼️ nie dotyczy◼️ nie dotyczy◼️ nie dotyczy
◼️ Ulepszone oświetlenie: w porównaniu do ogólnego ...◼️ nie dotyczy◼️ nadaje się do elementów o wymiarach do 480 x 380 x 260 mm◼️ Moc: 10 W.◼️ nie dotyczy◼️ Opróżnianie ssania przez zintegrowaną klapę dolną◼️ piaskowana, dobra osłona uszczelniająca z okienkiem, ...◼️ nie dotyczy◼️ nie dotyczy◼️ nie dotyczy
Amazon PrimeAmazon Prime
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
224,99 €329,99 €335,97 €Sprawdź cenęSprawdź cenę1.798,98 €735,69 €430,99 €Sprawdź cenęSprawdź cenę
Do zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowania
Ostatnia aktualizacja 31 maja 2023 23:54. Linki bezpośrednio do Amazon.de | Źródło / zdjęcie: Amazon API

Co to jest piaskarka?

Urządzenie do piaskowania łączy powietrze i środki do piaskowania w skuteczny sposób czyszczenia, który jest dostępny w różnych rozmiarach i wariantach. Sprężone powietrze, które zwykle pochodzi ze sprężarki, wyrzuca środek do piaskowania z piaskarki na czyszczoną powierzchnię.

Istnieją również różne opcje:

Poręczny pistolet do piaskowania , chroniony Sandstrahlkabine, solidny Dmuchawa do piaskowania oder eine wersja mobilna są dostępne tutaj. To, który pistolet do piaskowania lub kabina do piaskowania jest dla Ciebie odpowiedni, zależy od tego, z czym chcesz pracować, a może też trochę zależy od ceny.

Mały pistolet do piaskowania kosztuje około 20 €, urządzenie przydatne do użytku domowego zaczyna się od około 100 €, ale może też kosztować 1000 €. Oczywiście nie ma górnych granic. Urządzenia przemysłowe kosztują wtedy około 10.000 XNUMX euro.

Do czego możesz użyć piaskarki?

Urządzenie do piaskowania może być używane do wielu rzeczy w życiu codziennym. Możesz go używać wszędzie tam, gdzie chcesz czyścić i edytować rzeczy:

 • Czyste drewno i
 • usunąć stare pozostałości farby
 • Oczyść metal i
 • wolne od rdzy
 • Narzędzia do czyszczenia
 • Przywróć rzeczy
 • Gratowanie
 • Chropowatość
 • nudny
 • Odwapnianie
 • Wyeliminuj / wyczyść uszkodzenia strukturalne

Bez wątpienia urządzenie, które będzie szczególnie przydatne w Twoim warsztacie. Nie ma potrzeby żmudnego ręcznego szlifowania.
Rozróżnia się cztery różne typy urządzeń do piaskowania. Nie każdy jest stworzony do każdego zadania. Poniżej szczegółowo opisaliśmy różne opcje.

Wideo | Piaskowanie

YouTube

Pobierając film, akceptujesz politykę prywatności YouTube.
dowiedz się więcej

Załaduj wideo

Piaskarka - różne opcje

Zastanawiając się, które urządzenie jest dla Ciebie najbardziej odpowiednie do piaskowania, potrzebujesz dobrego przeglądu wszystkich dostępnych opcji:

Dmuchawa do piaskowania

Wentylator do piaskowania jest obsługiwany za pomocą wirnika dmuchawy lub sprężonego powietrza. Napędy te silnie i niezawodnie wyrzucają środek do piaskowania na czyszczone materiały. Ponieważ wydajność jest bardzo duża, dmuchawa do piaskowania jest często używana na budowach iw sektorze przemysłowym. Obsługa nie jest taka prosta, dlatego często konieczna jest dobra instrukcja obsługi urządzenia.

Zalety dmuchawy do piaskowania

✔ Mobilna gotowość operacyjna
✔ Wysoka wydajność

Wada dmuchawa do piaskowania

✘ Niełatwy w użyciu
✘ Dużo kurzu i brudu
✘ Drogie w zakupie
✘ Często wymagana jest sprężarka
✘ Powierzchnie mogą ulec uszkodzeniu

# Podgląd Produkt ocena Cena
1 Zestaw Kärcher do piaskowania/piaskowania na mokro do myjek wysokociśnieniowych Zestaw Kärcher do piaskowania/piaskowania na mokro do myjek wysokociśnieniowych* Obecnie nie ma recenzji 89,99 € 61,89 €Amazon Prime
2 Piaskarka w służbie produkcji szkła Piaskarka w służbie produkcji szkła* Obecnie nie ma recenzji 16,90 €Amazon Prime

pistolet do piaskowania

Broń do czyszczenia dla każdego? Można by tak pisać, bo pistolet ze stali do piaskowania jest lekki, wszechstronny i łatwy w użyciu. Tutaj również powietrze i piasek są mieszane za pomocą ciśnienia powietrza. Zasada jest tak prosta, jak genialna, wydajność pistoletu do piaskowania można kontrolować za pomocą kompresora z dobrym wyposażeniem.
Kolejna zaleta: Istnieje możliwość wymiany dysz strumieniowych, a także dysz powietrznych. Dzięki temu można pracować jeszcze dokładniej.

Niektóre pistolety do piaskowania można ustawić tak, aby działały jak najlepiej z różnymi środkami do piaskowania.

Osobny przewodnik po nośnikach strumieniowych

Firmy stosują również pistolety do piaskowania z oddzielnymi mediami.

Pistolety kubkowe

Pistolety kubkowe do piaskowania są idealne dla majsterkowiczów, którzy chcą zastosować metodę piaskowania do drobnych prac w domu.

Zalety pistoletu do piaskowania

✔ Lekka waga
✔ Dobra obsługa
✔ Szybkie i łatwe czyszczenie
✔ Łatwy w transporcie
✔ Dobry stosunek ceny do wydajności

Wada pistoletu ze stali piaskowej

✘ Wymagana sprężarka
✘ Krótsza żywotność niż urządzenia profesjonalne
✘ Mniej nadaje się do dużych powierzchni

Sandstrahlkabine

Istnieją dwie różne kabiny do piaskowania:

Kabiny do piaskowania podciśnieniowego

Kabiny odrzutowe

Oba typy kabin do piaskowania są popularne w sektorze przemysłowym, ponieważ mogą czyścić, usuwać zadziory, zagęszczać, ścierać, rdzewieć, szorstkować i usuwać kamień. Odbywa się to w zamkniętej kabinie do piaskowania, która została rozbudowana o mocno przymocowane rękawice. Kurz i brud są całkowicie odsysane - dzięki temu praca jest bardzo czysta i zdrowa. Pistolet można nosić w dłoni (przez rękawicę).

Jeśli chcesz przesunąć obrabiany przedmiot, możesz również mocno zablokować pistolet do piaskowania na wsporniku. Pistolet jest następnie sterowany dźwignią nożną.

Wskazówka: Jeśli chcesz, możesz kupić urządzenie z systemem odzyskiwania. To znowu oszczędza dodatkowe koszty mediów ze stali piaskowej.

Zalety kabiny ze stali piaskowej

✔ Kurz i brud pozostają w kabinie
✔ Systemy odzyskiwania
✔ Doskonały do ​​filigranowych detali

Wadą kabiny ze stali piaskowej

✘ Nie nadaje się do dużych materiałów
✘ Wymaga kompresora
✘ Transport nie przebiega bez problemów

Mobilne urządzenie do piaskowania

Mobilne piaskarki są małe i poręczne, co czyni je idealnymi dla Ciebie, jeśli Twoje miejsce pracy jest zróżnicowane. Pomimo tego, że są mniejsze, doskonale nadają się do czyszczenia i odrdzewiania.
Agent stali piaskowej jest tutaj w kotle. Środek jest następnie wydmuchiwany przez pistolet przy użyciu ciśnienia powietrza.

Tylko jakie usuwanie rdzy lub czyszczenie drewnianych mebli lub ogrodzenia pod nową warstwę farby? Nie ma problemu!

Zalety mobilnego urządzenia do piaskowania

✔ Poręczne i
✔ łatwy w użyciu
✔ nadaje się do dużych powierzchni
✔ Idealny do większych powierzchni

Wada mobilnego urządzenia do piaskowania

✘ Wymagana sprężarka
✘ Dużo kurzu i brudu

Kompresor do piaskarki

Która sprężarka jest odpowiednia dla mojej piaskarki? Każdy, kto musi kupić zupełnie nowy, ma tę zaletę, że może najpierw poszukać wybranego urządzenia do piaskowania, zanim zdecyduje się na kompresor.
Ale to nie jest takie skomplikowane. Większość producentów podała dokładne informacje.

Jeśli chcesz obsługiwać maszynę do piaskowania, zdecydowanie potrzebujesz odpowiedniej wydajności w litrach powietrza. Podczas gdy mały pistolet ze stali do piaskowania może wytrzymać 170 litrów / minutę, z mobilnym urządzeniem do piaskowania może to być 400 litrów i więcej. ciśnienie robocze i wymagania powietrza są kluczowe.

Środek do piaskowania stali

Istnieje wiele środków do piaskowania. Wiele wiele. Do każdej pracy masz różne możliwości wyboru. Krótki przegląd:

Granulat stalowo-aluminiowy

Doskonały do ​​czyszczenia twardych materiałów lub do gratowania.

Natur

Mogą to być na przykład łupiny orzecha włoskiego. Stosowane są do miękkich materiałów i tworzyw sztucznych.

plastikowy

Poliamid, duroplast, poliwęglan: te delikatne środki czyszczące są stosowane na przykład w technice samochodowej, a także w branży dentystycznej.

ceramika

Mowa tu o Microblast lub Zirblast, które są stosowane do bardzo dużych powierzchni aluminiowych.

Szkło

Dla drobnego połysku: usuwa tlenki metali i może szorstkować miękkie materiały. Ale także poleruje twarde materiały.

kwarc

Piasek kwarcowy lub koks naftowy są szeroko stosowane w przemyśle szklarskim i inżynierii precyzyjnej.

Piaskowanie sprzętu ochronnego

Należy zawsze chronić siebie i swoje zdrowie, ale także swoje otoczenie i środowisko. Cóż, niektórych rzeczy nie da się uniknąć. Niemniej jednak:

nie powinieneś obejść się bez.

Co wziąć pod uwagę kupując sprzęt do piaskowania

Które kryteria są teraz dla Ciebie ważne?

 • Jakie prace i jakie materiały powinna obrabiać piaskarka?
 • Czy urządzenie obsługuje preferowany środek do piaskowania?
 • Czy jest kompatybilny ze sprężarką?
 • Czy urządzenie do piaskowania jest łatwe do czyszczenia?
 • Rozmiar i waga: odpowiedni dla Ciebie?
 • Czy urządzenie jest wystarczająco ciche, czy nie za głośne?
 • Ile obszaru można wyczyścić tym urządzeniem?
 • Czy możesz kupić dla siebie odpowiednie akcesoria?
 • Co mówią inni użytkownicy i komentarze?
 • Czy rozmiar pojemnika jest wystarczający dla Ciebie i Twojej pracy?
 • Czy wąż powietrza jest wystarczający dla Ciebie i Twojego miejsca pracy?
 • Ile pieniędzy chcesz wydać?

Rozmiar i waga mogą odgrywać rolę, nawet jeśli chcesz używać urządzenia w domu. A głośność też nie może być bez znaczenia - sąsiedzi mogą narzekać, jeśli nie mieszkasz sam na korytarzu.

Zalety i wady sprzętu do piaskowania

Czy masz do wykonania pracę tylko od czasu do czasu, czy rozważasz posiadanie własnego urządzenia? Tutaj przedstawiamy zalety i wady urządzenia do piaskowania:

Urządzenie do piaskowania Advantage

✔ Możesz usunąć rdzę i farbę z drewna i metalu
✔ Piaskarki działają bardzo efektywnie
✔ Usuń również uporczywy brud
✔ Zawiera szybkie wyniki
✔ Wszechstronne zastosowanie
✔ Dla osób prywatnych i firmowych
✔ Wiele akcesoriów i
✔ Dostępne różne środki do piaskowania

Wadą urządzenia do piaskowania

✘ W większości przypadków nie powinno zabraknąć sprężarki
✘ Potrzeba trochę praktyki i wiedzy, aby naprawdę dobrze posługiwać się urządzeniem do piaskowania
✘ Dobre, wysokiej jakości urządzenia kosztują dużo pieniędzy (z kompresorem)

Wniosek: urządzenie do piaskowania

Urządzenie do piaskowania jest praktyczne i może być używane na wiele sposobów. Wystarczy wybrane urządzenie, kompresor, sprzęt ochronny i odpowiedni środek do piaskowania. Następnie możesz zacząć: usunąć brzydkie resztki farby z ogrodzenia, usunąć rdzę, usunąć zadziory lub zszorstkować - możliwości są prawie nieograniczone.

Rób swoje i zrób to sam Jasne, musisz zwrócić uwagę na kilka subtelności, ale zwłaszcza, gdy masz własny dom, zawsze jest coś do zrobienia, prawda? Lub zdecydujesz się założyć własną firmę. Ponieważ jeśli musisz piaskować części maszyny, może to być kosztowne na dłuższą metę. Już wtedy warto kupić własną piaskarkę.

Znajdź w Top🔟 najlepiej sprzedające się produkty do piaskowania 2022 w uczciwych testach

Świetnie🔟🔥Oferty🔥 🆕Online
1. Najlepszy sprzedawca
Piaskarka kabina do piaskowania piaskownica do piaskowania 220L...*
 • Wygładza szorstkie powierzchnie i usuwa rdzę, korozję, farbę z różnych powierzchni, rysy i ślady po odlewach 
 • Kabina do piaskowania o pojemności 220 litrów. Posiada wykończenie ze stali malowanej proszkowo, przezroczystą...
 • Wszechstronna piaskarka, która może wykorzystywać różne media suszące, takie jak kulki szklane, piasek kwarcowy i tlenek glinu 
- 31,93 €2. Najlepszy sprzedawca
Mobilna piaskarka Sandblasting 38L Mobilna piaskarka...*
 • Mobilna piaskarka 38L
 • Zapotrzebowanie powietrza: 400-700 l/min
 • z manometrem
3. Najlepszy sprzedawca
4. Najlepszy sprzedawca
Pistolet do piaskowania na sprężone powietrze + 25 kg materiału do piaskowania *
 • Zużycie powietrza 350-450 l / min
 • Średnica wewnętrznej dyszy 5 mm Średnica zewnętrznej dyszy 10 mm
 • Pojemnik pełen 0,7 l
5. Najlepszy sprzedawca
Mobilne urządzenie do piaskowania z odsysaniem - 80 litrów piaskowania...*
 • Piaskarka została wyposażona w urządzenie ssące, dzięki czemu ścierniwo można zbierać i ponownie wykorzystywać
 • Wąż od kotła do pistoletu ma 2,5 metra długości.
 • Zalecane powierzchnie: aluminium, stal, drewno, poliester
6. Najlepszy sprzedawca
Kabina do piaskowania Arebos 90 litrów | w tym pistolet strumieniowy z 4 ... *
 • [WYSOKIEJ JAKOŚCI OBRÓBKI] Kabina do piaskowania AREBOS wykonana jest z wysokiej jakości stali, dzięki czemu jest niezwykle wytrzymała i trwała. Z...
 • [WSZYSTKO NA WIDOKU] Okienko wykonane jest z odpornego szkła akrylowego o wymiarach 48,5 x 39 cm, do którego masz również folie zapasowe 5 ...
 • [OBSZAR ZASTOSOWAŃ] Kabina do piaskowania jest idealna do obróbki małych i średnich części. Może być stosowany uniwersalnie...
7. Najlepszy sprzedawca
Urządzenie do piaskowania Kabina do piaskowania piaskarka 90L*
 • Piaskarka usuwa rdzę, korozję, farbę powierzchniową, rysy i ślady odlewów
 • Stołowa szafka do piaskowania o pojemności 90 litrów ze stalową powierzchnią malowaną proszkowo i przeźroczystą...
 • Używaj z suchymi materiałami ściernymi, takimi jak kulki szklane, piasek kwarcowy i tlenek glinu
8. Najlepszy sprzedawca
Mobilne urządzenie do piaskowania MSW system do piaskowania piaskarka...*
 • koniec z uciążliwym uzupełnianiem dzięki pojemnikowi o pojemności 76 l
 • wysoka wydajność sprężonego powietrza do 9 bar
 • Wąż do dużych obciążeń o długości 2,5 m
- 5,03 €9. Najlepszy sprzedawca
Yato YT-2375 YT Piaskarka*
 • Długość węża: 1 m
 • Waga: 1025 g
 • Sprężone powietrze
10. Najlepszy sprzedawca
Pistolet do piaskowania na sprężone powietrze, urządzenie do piaskowania z piaskiem do piaskowania -...*
 • pistolet do piaskowania z przyssawką 1000ml do piaskowania; Nadaje się do śrutowania metalu, farby i lakieru w celu usunięcia starej farby lub...
 • Dysza (standardowa średnica): 6,0 mm
 • max.ciśnienie powietrza: należy zastosować 3 bary - ważniejsza jest przepustowość powietrza
- 31,93 €oferta
Mobilna piaskarka do piaskowania 38L Mobilne urządzenie do piaskowania...
Mobilna piaskarka Sandblasting 38L Mobilna piaskarka...*
Mobilna Piaskarka 38L; Zapotrzebowanie powietrza: 400-700 l/min; z manometrem; Osuszacz, taśma teflonowa
189,90 € - 31,93 € 157,97 €
Nowość!
Pistolet do piaskowania, pneumatyczne narzędzie do piaskowania,...
Pistolet do piaskowania, pneumatyczne narzędzie do piaskowania, przenośne...*

✔️ Duża pojemność --- Pojemność zbiornika: 510 ml.

35,99 € Amazon Prime
Nowość!
Urządzenie do piaskowania piaskarka piaskarka profesjonalna kabina do piaskowania...
Piaskarka Piaskarka Profesjonalna piaskarka Kabina do piaskowania...*
Wymiary: 138cm (wys) x 89cm (szer) x 56 (gł); Pojemność: 220L; Maksymalne ciśnienie robocze: 116.03 psi.
299,99 €

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?

Źródła:
https://www.werkzeugpilot.de/sandstrahlgeraet-test/
https://www.hausjournal.net/sandstrahlen-sand


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 1.06.2023/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Dodaj komentarz

recenzja użytkownika
 • Obsługa
  Wysyłanie
 • przetwarzanie
  Wysyłanie
 • oczekiwanie produktu
  Wysyłanie
 • stosunek ceny do wydajności
  Wysyłanie
 • Godny polecenia
  Wysyłanie

🕹️🎮 Kup konsolę Sony PlayStation®5 🕹️🎮
🔥Konsola PS5™🔥
patrzeć na*