Zbuduj małą sofę na palecie: Sam zbuduj dwuosobową sofę na palecie z podłokietnikami | Projekt DIY

Zdjęcie autora

Patrick

Zbuduj małą sofę na paletę dla 2 osób lub jako fotel na paletę dla 1 osoby, aby położyć się i schłodzić 😉

Nie zawsze musisz kupować wszystko do domu i ogrodu, dużo możesz zrobić sam. Do altanki należy znaleźć sofę dla 2 osób. Gotowa sofa kosztuje dużo pieniędzy, a wymiary przy maksymalnej szerokości 120 cm są nieco rzadsze. Krótka decyzja zrób to sam, z palet. Poszukaj inspiracji w Internecie, a teraz możesz zobaczyć i zbudować tutaj moją własną małą kanapę na palety. Baw się dobrze.

Przygotowanie i materiał

Z palet ma zostać zbudowana 2-osobowa sofa, czyli minipaleta z podłokietnikami do użytku w pomieszczeniach. Podłokietniki nie powinny zajmować miejsca, w przeciwnym razie nie byłoby miejsca dla 2 osób.

Oto moja lista materiałów:

 • 2x paleta 120 cm x 80 cm
 • Do oparcia 1x paleta 120 cm x 80 cm lub inna lub resztki jak je miałem.
 • Śruby uniwersalne 6,0 x 60 mm i 4,0 x 40 mm
 • Piła tarczowa, wyrzynarka lub piła ręczna
 • Papier ścierny lub szlifierka uniwersalna
 • Strugarka elektryczna do krawędzi (ale nie musi być)
 • Kolor
 • wkrętarka akumulatorowa

Czas budowy: około 3 godzin komfortowych bez malowania

Używane palety można otrzymać za 5-10 euro lub bezpłatnie. Rozejrzyj się!

zbuduj małą sofę paletową | Produkty, które zostały użyte

Jeśli nadal brakuje Ci czegoś do zbudowania małej sofy na palety, oto wybór produktów

HG POWER KLEJ Zgrzew z butelki superglue 2k...Mysz trójkątna Black+Decker KA2000 / Potężna...Bosch Dom i ogród Piła tarczowa Bosch PKS 55 A (precyzyjne cięcie...Connex wysklepiony łuk wyjątkowo mocny wykonany ze stali rurowej, COX806001Strugarka elektryczna Bosch Dom i ogród Bosch PHO 1500 (550...Europaleta 120x80cm - paleta płaska - certyfikowany produkt nowy -...Opakowanie 48 arkuszy ściernych papier ścierny 23 x 9 cm suchy...Poduszka do palet Vicco w płatkach, antracyt, 60 x 20 cmAkumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa Bosch Professional 18V System GSB 18V-21...
HG POWER KLEJ Zgrzew z butli 2k...*Szlifierka trójkątna Black+Decker Mysz KA2000 /...*Bosch Dom i ogród Pilarka tarczowa Bosch PKS 55 A...*Wyrzynarka Connex bardzo mocna z rurek stalowych, ... *Strugarka elektryczna Bosch Dom i Ogród Bosch...*Europaleta 120x80cm - paleta płaska -...*48 sztuk arkuszy ściernych papier ścierny 23 x 9 cm...*Poduszka do palet Vicco w płatkach, antracyt, 60 x 20...*Akumulator systemowy Bosch Professional 18V ... *
Amazon PrimeAmazon PrimeAmazon PrimeAmazon PrimeAmazon PrimeAmazon Prime
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!
Ostatnia aktualizacja: [apn asin="B01KHEYLLC" typ="state" false="unknown"] Linki bezpośrednio do Amazon.de | Źródło/zdjęcie: Amazon API

Zbuduj własną małą sofę paletową dla dwóch osób

zbuduj małą sofę paletową DIY
Będą to 2 części boczne

Pierwsza paleta staje się „częściami bocznymi”, czyli podłokietnikami i stopkami. Na zdjęciu widać co trzeba usunąć z palety.

zbuduj małą sofę paletową DIY
Wszystko usunięte do cięcia paneli bocznych
zbuduj małą sofę paletową DIY
Centrum oznaczone

Środek jest tutaj zaznaczony, dzięki czemu można przeciąć piłą tarczową lub wyrzynarką.

zbuduj małą sofę paletową DIY
Powtórka

Druga paleta została umieszczona na dwóch bocznych panelach jako siedzisko. Myślę, że wysokość siedziska jest dobra. Podchodzimy do oparcia.

zbuduj małą sofę paletową DIY
oparcie

Przez przypadek pomyślałem o tej pozostałości palety jako o drewnie opałowym. To nie jest europaleta!

zbuduj małą sofę paletową DIY
oparcie

Oparcie można przybić samodzielnie z desek lub użyć do niego trzeciej europalety.
Wymiary palety „oparcie”: 120 cm x 53 cm, można zabrać również 120 cm x 60 cm. Nie musisz mieć planszy z drewnianymi kostkami. Zostawiłem to włączone, bo mi to nie przeszkadzało, i zostawiłem oparcie odchylone, żeby to wypróbować + nadal wygląda trochę jak paleta (to sofa z palet).

zbuduj małą sofę paletową DIY
oparcie ziemi

Zbudowanie małej sofy z palet „oparcie” jest szlifowane, a wszystkie ostre krawędzie lekko strugane. Wystarczyłoby również lekko oszlifować krawędzie.

Szlifierką wielofunkcyjną można wygładzić części palety i szybciej zaokrąglić krawędzie. Jeśli nie masz nic, musisz użyć zwykłego, grubszego papieru ściernego. Szlifierka uniwersalna Black and Decker jest idealnie drobny i świetnie się szlifuje. Świetny jest również filtr przeciwpyłowy, który gromadzi wiele rzeczy, które w przeciwnym razie unosiłyby się w powietrzu.

Wskazówka: Podczas szlifowania używaj rękawic i maski ochronnej chroniącej przed drobnym pyłem.

Zbuduj sofę paletową 2-osobową z podłokietnikami 13
Klej pęka razem

Użyłem szwów spawalniczych do ewentualnych szorstkich pęknięć w drewnie. Po prostu miałem go pod ręką i bardzo szybko się nad nim pracuje. Tutaj można również zobaczyć struganą drewnianą krawędź.

zbuduj małą sofę paletową DIY
klejone pęknięcie

Spoina jest klejem dwuskładnikowym. Granulat + płynny klej razem stają się twarde i twarde jak bomba.

zbuduj małą sofę paletową DIY
Części sofy na palety
zbuduj małą sofę paletową DIY
Części sofy na palety

Każda „części boczne” sofy paletowej otrzymała drewnianą deskę (resztki palet). Zapewnia to większą wysokość siedziska i sprawia, że ​​stoi ono prosto, pod którym później zostanie przyklejonych kilka filcowych nóżek.

zbuduj małą sofę paletową DIY
Próba sofy paletowej i test siedziska

Złóż kanapę paletową razem jako test. Wypróbowałem najwygodniejszą pozycję i głębokość oparcia. Jak widać tutaj, jest to najbardziej optymalne i masz najwygodniejszy komfort w zakresie kąta oparcia i szerokości siedziska w głąb. Pomyśl o poduszkach na palety, które się pojawią.

zbuduj małą sofę paletową DIY
Hack na żywo 😉

Znajdź odpowiednią krzywą za pomocą talerza lub miski, aby ułatwić oznaczenie.

zbuduj małą sofę paletową DIY
okrągły róg

Palety „paneli bocznych” zostały zaokrąglone. Ryzyko obrażeń w wyniku zaczepienia o krawędzie lub kolizji jest mniejsze. Wygląda też lepiej. Możesz użyć tutaj wyrzynarki lub piły ręcznej + wyrzynarki, aby uzyskać czyste, okrągłe cięcie. Następnie przeszlifuj krawędzie.

zbuduj małą sofę paletową DIY
Sofa podłokietnikowa z paletą

„Części boczne” sofy paletowej mają przykręconą drewnianą deskę (resztki palet) dla większej stabilności i poszerzenia podłokietników. Nie zapomnij o piaskowaniu.

Zbuduj sofę paletową 2-osobową z podłokietnikami 23
Streichen

Warstwa farby, jasny odcień szarości. Do wnętrza użyłam odporną na ścieranie farbę ścienną

zbuduj małą sofę paletową DIY
Gotowa sofa na palety dla 2 osób

Sofa na palety dla 2 osób jest gotowa i jest naprawdę przytulna. Szerokość siedziska w głębi jest bardzo wygodna. Dodawane są również poduszki na palety na części boczne, które uzupełniają przytulną, miękką sofę.

zbuduj małą sofę paletową DIY
Widok z tyłu
zbuduj małą sofę paletową DIY
Część boczna połączenia śrubowego

Wszystkie pojedyncze części sofy paletowej zostały skręcone tylko 6 śrubami i można je szybko zdemontować na pojedyncze części.

Wniosek: zbuduj małą sofę paletową

Zbudowanie sofy na palety dla 2 osób wcale nie jest trudne i jestem bardzo zadowolony z efektu. Jest jednocześnie bardzo przytulny i stabilny. Jeśli używasz go na zewnątrz, powinieneś tutaj nałożyć glazurę do drewna lub odporną na warunki atmosferyczne farbę lub glazurę (bejcę).

Jeśli lubisz więcej projektów DIY, oto wskazówka do czytania: Zrób sobie pochodnie tutaj!

Odkryj 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się poduszek do palet w 2024 r., korzystając z uczciwych testów. Pokazujemy wybór najpopularniejszych produktów, które mają świetne recenzje klientów i stosunek jakości do ceny. Już teraz znajdź idealny produkt w postaci poduszek na palety, odpowiadający Twoim potrzebom!

Top10🔥Oferty🔥 🆕Online
- 22,40 €oferta
- 7,00 €oferta
Zestaw poduszek do palet Vicco płatki, antracyt, 120 x 80 cm 3 części
Zestaw poduszek do palet Vicco płatki, antracyt, 120 x 80 cm 3 sztuki*
ZAKRES DOSTAWY: 3x poduszki paletowe, instrukcja montażu, materiały montażowe
78,90 € - 7,00 € 71,90 €
- 3,00 €oferta
Poduszka paletowa Amazinggirl do prania na zewnątrz 40 x 120 cm -...
Poduszka paletowa Amazinggirl do prania na zewnątrz 40 x 120 cm -...*
Łatwe w pielęgnacji – poduszkę można prać w pralce w temperaturze 30°C. Suszyć na powietrzu, nie wybielać.
19,97 € - 3,00 € 16,97 €

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY projektów | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 17.06.2024/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Zdjęcie autora

Patrick

Dla mnie informacja odgrywa kluczową rolę przy zakupie nowych produktów. Dlatego intensywnie poświęcam się czytaniu i szukaniu informacji w Internecie. Na mojej stronie internetowej Ehrliche-tests.de udostępniam artykuły na tematy i produkty, które mnie interesują, a także moje doświadczenia z produktami, które kupiłem i wypróbowałem. Moje testy produktów, porady i rekomendacje mogą Ci się przydać podczas dokonywania zakupu lub jeśli masz pytania dotyczące konkretnego tematu. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące któregokolwiek z moich postów, produktów lub tematów, nie wahaj się zostawić mi komentarza lub wysłać e-mail.

2 myśli na temat „Budowanie małej sofy na palety: Zbuduj samodzielnie dwuosobową sofę na paletę z podłokietnikami | Projekt DIY "

 1. Pozdrowienia z Ohio! Znudziłem się w pracy, więc postanowiłem poszukać
  Twoja witryna na moim iPhonie podczas przerwy na lunch. Cieszę się z wiedzy, którą tu prezentujesz i nie mogę się doczekać, kiedy wrócę do domu.

  Jestem zszokowany tym, jak szybko Twój blog ładował się na moim telefonie komórkowym.
  Nawet nie korzystam z WIFI, tylko 3G .. W każdym razie dobry blog!

  odpowiadać

Schreibe einen Kommentar