WPC | Tarasy i meble z WPC - 1A porady dotyczące zakupu i użytkowania

Zdjęcie autora

Maren

Płytki WPC - taras WPC
Uaktualnij stare patio za pomocą płytek kliknięć WPC - szybko i łatwo

WPC - Wszystko, co musisz wiedzieć

Trwalszy od drewna, łatwiejszy w pielęgnacji i wciąż zachowujący naturalny wygląd: każdy, kto będzie miał do czynienia z WPC, szybko przekona się o jego pozytywnych właściwościach. W tym Doradca Odpowiedzmy na najważniejsze pytania dotyczące materiału kompozytowego: Co to jest WPC? Do czego potrzebujesz WPC? Czy istnieją specjalne narzędzia WPC i jak można je zainstalować? Ponadto dajemy Ci najlepsze wskazówki dotyczące pielęgnacji. Gotowi na nowy taras? – WPC

Zalecana literatura: viele Doradca na różne tematy, które możesz znaleźć w dziale porad !

Produkty WPC - w porównaniu

HOME DELUXE - Deski tarasowe WPC SAMANA - ciemny brąz, 18m² -...Linia podstawowa desek tarasowych WPC - kompletny zestaw wzór ciemnoszary |...WOLTU GTF001co WPC płytki tarasowe płytki tarasowe w...WOLTU WPC płytki tarasowe drewnopodobne deski tarasowe płytka w...WOLTU 11 sztuk Płytki tarasowe WPC wyglądają na szare, płytki ...Laneetal zestaw 11 płytek drewnianych WPC płytki tarasowe system zatrzaskowy...Home Deluxe - płytka drewniana WPC - przykładowe elementy do wyboru koloruWOLTU WPC płytki tarasowe drewnopodobne deski tarasowe płytka w...WOLTU 11 x płytki tarasowe premium WPC 30x30cm Wygląd drewna 3D z...Płytki balkonowe Lestarain Płytki WPC, płytki podłogowe 30x30 cm...
829,00 €1,19 €39,99 €39,99 €40,99 €39,99 €12,00 €39,99 €47,99 €40,99 €
HOME DELUXE - Deski tarasowe WPC SAMANA -...*Deska tarasowa WPC Basic Line - kompletny zestaw ... *Płytki tarasowe WOLTU GTF001co WPC ... *Płytki tarasowe WOLTU WPC wygląd drewna ... *WOLTU 11 sztuk Płytki tarasowe WPC wygląd drewna ... *Laneetal Zestaw 11 płytek tarasowych WPC Wood Tile...*Home Deluxe - Płytka drewniana WPC - Próbki do ... *Płytki tarasowe WOLTU WPC wygląd drewna ... *Płytki tarasowe WOLTU 11 x Premium WPC 30x30cm 3D ... *Płytki balkonowe Lestarain Płytki WPC 30x30 cm...*
◼️ ✅ 𝐐𝐔𝐀𝐋𝐈𝐓Ę𝐓: Nasze deski tarasowe WPC...◼️ WYSOKIEJ JAKOŚCI MATERIAŁ - Nadający się do recyklingu, szczególnie stabilny wymiarowo i ...◼️ Solidny, trwały materiał: płytki tarasowe wykonane są z ...◼️ Solidny, trwały materiał: płytki tarasowe wykonane są z ...◼️ Solidny, trwały materiał: płytki tarasowe wykonane są z ...◼️ wykonany w 60% z włókna drzewnego i 30% z tworzywa sztucznego, mrozoodporny, ...◼️ WPC (kompozyt drewna/bambusa i tworzywa sztucznego)◼️ Solidny, trwały materiał: płytki tarasowe wykonane są z ...◼️ Solidny, trwały materiał: płytki tarasowe wykonane są z ...◼️ Łatwy do układania: płytki można układać za pomocą praktycznej ...
◼️ ✅ 𝐎𝐏𝐓𝐈𝐊: Nasze deski tarasowe WPC są dostępne w...◼️ BEZ SPLITTERÓW - Przyjazny dla bosych stóp i bez pęknięć zapewnia wysoki ...◼️ Szybka i łatwa instalacja: płytka klikająca WPC jest łatwa ...◼️ Szybka i łatwa instalacja: płytka klikająca WPC jest łatwa ...◼️ Szybka i łatwa instalacja: płytka klikająca WPC jest łatwa ...◼️ Plastikowe płytki imitujące drewno, idealne na tarasy, ...◼️ Niewrażliwy na wpływy atmosferyczne, promieniowanie UV,...◼️ Szybka i łatwa instalacja: płytka klikająca WPC jest łatwa ...◼️ Szybka i łatwa instalacja: płytka klikająca WPC jest łatwa ...◼️ Łatwe w pielęgnacji i odporne na warunki atmosferyczne: płytki WPC są ...
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
historia cenhistoria cenhistoria cenhistoria cenhistoria cenhistoria cenhistoria cenhistoria cenhistoria cenhistoria cen
829,00 €1,19 €39,99 €39,99 €40,99 €39,99 €12,00 €39,99 €47,99 €40,99 €
Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!
Ostatnia aktualizacja 29 lutego 2024 r. 12:41 Linki bezpośrednio do Amazon.de | Źródło/zdjęcie: Amazon API
YouTube

Pobierając film, akceptujesz politykę prywatności YouTube.
dowiedz się więcej

Załaduj wideo

Co to jest WPC?

Materiał WPC to materiał kompozytowy składający się z drewna i tworzywa sztucznego. WPC jest skrótem od Kompozyt z drewna i tworzywa sztucznego. To, co brzmi na wpół upieczone, jest szczególnie dobrze odbierane na zewnątrz i może świecić dzięki klasie wytrzymałości 1. Materiał WPC składa się z 60% włókien drzewnych, 40% polietylen i inne kompozyty. Przywołuje to szczególny wygląd w ogrodzie i na tarasach: naturalny jak drewno, ale o wiele trwalszy. WPC jest dostępny w szerokiej gamie kolorów. To daje dużo swobody!

Możliwości WPC

Jeśli chcesz zainstalować i zmontować WPC, na rynku znajdziesz wiele praktycznych i łatwych do wdrożenia pomysłów.

Płytki WPC

Płytki WPC
Płytki WPC

Płytki WPC są dobre jak Kliknij kafelki dostępny. Podobnie jak laminat, możesz szybko i łatwo połączyć je ze sobą. Ponadto dostępne są części boczne, które zapewniają dobre wykończenie. Jeśli płytki są zbyt długie, możesz po prostu użyć piła drewno skracać. Co jeszcze potrzebujesz? Jeden Młot i śruba, a także jeden wkrętarka akumulatorowa. W przypadku podkonstrukcji należy pamiętać, że płytki nie mogą być mokre. Duża waga w jednym miejscu powoduje zwisanie płytek. Tak jest na przykład z jednym stojak na parasole lub ciężki stół. The Płytki WPC są odpowiednie do mniejszych tarasów i obszarów ze względu na swoją wielkość.

Deski podłogowe WPC

Deski WPC są prawie jak płytki, tylko dłużej. Możesz z niego korzystać na wiele miejsca, podobnie jak Laminat, Zakłopotany. To odpowiedni materiał, jeśli planujesz duży taras. Potrzebujesz tylko młotka, piły, gwoździ i wkrętarki akumulatorowej. Under - Relocate WPC - wymieniliśmy dla Ciebie jeszcze bardziej przydatne porady i wskazówki!

Deski i kafelki są dostępne w szerokiej gamie kolorów - w bardzo kreatywnej fazie możesz być może sprytnie łączyć różne odcienie. Twój taras WPC jest więc wyjątkowy!

Ekrany prywatności WPC

,de Ogrodzenie prywatności WPC może nie pasować nigdzie - w szczególności mniejsze obszary często wydają się zamknięte. Poszczególne elementy można jednak wspaniale wykorzystać do rozgraniczenia we własnym ogrodzie. Na tarasie dobrze wyglądają również jako element chroniący przed wiatrem. Ogrodzenia są dostępne w wielu różnych wersjach, w różnych rozmiarach i kolorach. Są łatwe w montażu, ale wymagają dobrego przygotowania do budowy. Ekrany prywatności może się odkształcać i często wymaga profilu wzmacniającego. Jeśli podłoga jest miękka, należy umieścić podpory. Wiatr może wywierać ogromny nacisk na ściany.

Akcesoria WPC

W zależności od projektu potrzebujesz również akcesoriów. Może to obejmować:

 • Łącznik do podbudowy (aluminium)
 • Podkonstrukcje
 • Podkładki i
 • przekładka
 • Füße
 • Profile wykończeniowe
 • Klipy
 • Materiał uszczelniający

Jeśli nie masz pewności, jakiej formy potrzebujesz, skorzystaj z pomocy profesjonalisty, aby Twój projekt był stabilny.

Zmień lokalizację WPC - oto jak to zrobić

Możesz stwierdzić, czy WPC ma rację, gdy wygrywa woda! Może to być najwyższa reguła WPC, ponieważ montaż jest niezbędny. Kompozyt musi być zbudowany w taki sposób, aby woda mogła łatwo odpływać, na przykład na tarasie. Podczas układania upewnij się, że wilgoć nie może utrzymać się pod ziemią, aby wszystko zawsze ładnie wyschło.

Klipsy FRÜH WPC do klipsów tarasowych początkowych 6 mm, stal...
Klipsy FRÜH WPC do klipsów tarasowych początkowych 6 mm, stal...*
Łatwy w użyciu: Łatwy do zamocowania zgodnie z instrukcją montażu producenta.
14,90 € Amazon Prime
Opakowanie 100 klipsów WPC 6 mm Ukryte elementy dystansowe mocujące...
Opakowanie 100 szt. klipsów WPC 6 mm ukryte podkładki mocujące...*
【Pakiet zawiera】: 100 klipsów WPC, 100 śrub; 【Materiał】: Wykonany z wytrzymałego plastiku zapewniającego trwałość
19,99 € Amazon Prime

Deski WPC układają końcówki

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć największych błędów:

śruba

Jeśli musisz przykręcić deski WPC na miejscu, śruby nie mogą osadzać się zbyt głęboko, spowoduje to uszkodzenie materiału, a woda może przeniknąć i nie będą mogły wyglądać z drewna - zwiększa to ryzyko obrażeń. Wskazane jest stosowanie śrub wykonanych z materiału V2A - nie utleniają się one kwasem garbnikowym drewna. Nie wbijaj wkrętów w drewno - zbyt duży moment obrotowy lub prędkość wkręcania mogą spowodować, że wkręty zaczną się jarzyć i uszkodzić drewno w ten sposób.

Położyć

WPC jest materiałem naturalnym. A naturalne materiały nie są statyczne, reagują na wilgoć i temperaturę. Powszechnie wiadomo, że materiał rozszerza się, gdy jest ciepły, i kurczy się, gdy jest zimny. Oczywiście działa również WPC - połączenia są naturalną linią rozciągania, w której działa materiał. Podczas układania upewnij się, że połączenia nie są ani zbyt szerokie, ani zbyt wąskie.

Narzędzia WPC

Zwykle nie potrzebujesz żadnych specjalnych narzędzi do blokowania materiałów WPC. To, co powinieneś mieć w domu to:

Zalecana literatura: viele Doradca na różne tematy, które możesz znaleźć w dziale porad !

Opieka WPC

WPC jest bardzo trwały! To sprawia, że ​​konserwacja materiału jest bardzo łatwa. Niektóre powierzchnie mają nawet efekt odpychający brud! Ale są różnice. Pogoda nie tylko zapewnia, że ​​deski i płytki są dojrzałe kolorowo, ale z czasem znika także niewielkie zadrapania lub plamy. Jeśli więc pokrycie znajduje się pod jednym dachem, na przykład w ogrodzie zimowym, pojedyncze plamy i zadrapania pozostaną na znacznie dłuższy czas. Jest to również zauważalne w pielęgnacji, która może być znacznie bardziej złożona z materiałem pod dachem. Ale najpierw:

Podstawowe czyszczenie

Do czyszczenia drewnianej podłogi WPC zwykle wystarcza ciepła woda, do której można w razie potrzeby dodać trochę płynu do mycia naczyń. Oczywiście powinieneś wcześniej zamiatać podłogę, aby uwolnić ją od grubego brudu. Podłoga WPC może być teraz łatwo czyszczona za pomocą prostej drewnianej szczotki i wody. Jeśli użyłeś trochę płynu do mycia naczyń, umyj podłogę czystą wodą.

UWAGA: nie używaj żadnych Myjka wysokociśnieniowa do czyszczenia podłogi! Wysokie ciśnienie może uszkodzić pokrycie - powoduje to, że podłoga WPC jest mniej trwała.

Prysznic słoneczny z płytek wpc
Płytki WPC do podziemnego Prysznic słoneczny - tutaj po porady

Specjalny środek czyszczący WPC

Niektórzy producenci oferują specjalne środki czyszczące, których można użyć do konserwacji. Jest to dobre, jeśli zmagasz się z plamami oleju lub benzyny. Jeśli masz ślady wypalenia lub głębokie nacięcia w podłodze, często pomaga to tylko wymienić poszczególne elementy.

Impregnuj WPC

Często nie jest konieczne impregnowanie WPC od czasu do czasu, ale nie szkodzi. Aby to zrobić, podłogę należy wcześniej dokładnie wyczyścić i osuszyć. Używając płynu impregnującego, upewnij się, że płyn ma czas dobrze namoczyć i dobrze wysuszyć. Zawsze nakładaj cienką warstwę i w razie potrzeby pomaluj.

Na co należy zwracać uwagę przy zakupie WPC?

Oto kilka rzeczy do rozważenia, krótko je streściliśmy:

 • Zwróć uwagę na jakość WPC i bądź mądry w stosunku do producenta
 • Porównaj opinie użytkowników online
 • Przeczytaj uważnie zwroty produktu
 • Jeśli nie masz pewności, jak wykonać określone czynności, zapytaj specjalistę. To oszczędza pieniądze i czas.

Zalety i wady WPC

Jakie są zalety WPC? Deski tarasowe do herbaty są oczywiście dostępne również z litego drewna.

Zalety WPC

✔ W wielu przypadkach WPC jest tańsze niż prawdziwe drewno
✔ WPC jest niezwykle łatwy w pielęgnacji i
✔ łatwy do przetworzenia
✔ Nie są wymagane żadne specjalne wymagania
✔ Nadaje się zarówno pod przykrycie, jak i
✔ objęte obszary
✔ Materiał jest prefabrykowany i dostępny w wielu wariantach

Wady WPC

✘ WPC potrzebuje suchej i dobrze przygotowanej bazy
Walls Ściany ekranu muszą być w stanie wytrzymać znaczny nacisk

Meble WPC

WPC jest stosowany w wielu meblach. WPC można znaleźć w stołach, stołach grillowych, ławkach i krzesłach.

Zalecana literatura: Meble rattanowe do patio lub ogrodu?

Wniosek: przewodnik WPC

Drewno to fantastyczny, wszechstronny, ale wymagający również konserwacji surowiec. Wszędzie tam, gdzie jest wystawiony na działanie pogody, wymaga dużo opieki. WPC zarządza działaniem równoważącym, łącząc drewno i plastik. Oznacza to, że WPC wymaga o wiele mniej czynności konserwacyjnych, ale można się nim posługiwać jak prawdziwe drewno.
Ogrodzenie prywatności WPC jest ustawione podobnie do ekranów prywatności wykonanych z normalnego drewna. To samo dotyczy desek podłogowych WPC i płytek WPC - musisz przynieść trochę umiejętności, trzymać się kilku rzeczy. Ale kiedy twój projekt serca jest skończony, jest to cudowna rzecz z wytrzymałością.

Odkryj 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się produktów tarasowych WPC 2024 na Ehrliche Testy. Pokazujemy wybór najpopularniejszych produktów, które mają świetne recenzje klientów i stosunek jakości do ceny. Już teraz znajdź idealny produkt tarasowy WPC do swoich potrzeb!

Top10🔥Oferty🔥 🆕Online
Nowość!
ShCuShan 5-częściowy. Grupa jadalni ogrodowych Meble ogrodowe Meble ogrodowe...
ShCuShan 5-częściowy. Meble ogrodowe do jadalni Meble ogrodowe Meble ogrodowe...*
Krzesło ogrodowe wykonane jest z rattanu PE, dzięki czemu jest odporne na warunki atmosferyczne i trwałe.; Dzięki lekkiej konstrukcji te...
372,19 €

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?

Gartenfreude WPC, 60,5 x 19,5 x 20,5 cm, antracyt, 4450-2007-001, 60,5 x 19,5 x 21 cm

Auf Uczciwe testy znajdziesz trochę Testy (w tym pływacki, Fitness, Dom i ogród) I Doradca (w tym Smart Home, Uroda, Handwerk), którzy mogą Ci jeszcze pomóc.

1. najlepszy produkt
Deska tarasowa HORI® WPC komora pusta I Kuba I szary I...
Deska tarasowa HORI® WPC z komorą pustą I Kuba I Szary I...*
WYSOKIEJ JAKOŚCI DESKA TARASOWA WPC - Grubość x szerokość: 25 x 145 mm I długość deski: 230 cm; DESKI TARASOWE WPC – ok. 60%...
13,90 €

Wskazówka: Eine Geschenkidee lub Prezenty urodzinowe nigdy nie powinny być tanimi produktami, nie rozdawaj niczego, czego sam byś nie użył pod względem jakości.

Wiele pozytywów Recenzje kupujących są często oznaką, że ludzie są zadowoleni z produktu WPC.

Zalecana literatura: pistolet do masażu, Rower do ćwiczeń, testowanie produktów

więcej list 10 najlepszych

Źródła:
https://blog.holzhandel-deutschland.de/was-ist-wpc/
https://www.holzwelt-graef.de/terrassendielen-aus-wpc-pflege


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 29.02.2024/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Zdjęcie autora

Maren

Jestem niezależnym autorem, który opublikował dwie książki, między innymi. Napisz jako namiętny ghostwriter, zaangażowany doradca, zapalony e-booker, a przede wszystkim za darmo. Moje motto: życie nie przyjdzie po tobie, ale zbliża się do ciebie dwa razy szybciej.

Schreibe einen Kommentar