Traktor ogrodowy | Kup kosiarkę samojezdną - poradnik

Masz dużą łąkę lub dużo trawników i rozważasz zakup traktora ogrodowego? Jest też przewodnik z wieloma wskazówkami.

Traktor ogrodowy lub kosiarka samojezdna
Profesjonalna kosiarka z pracownikiem kosi trawę w ogrodzie

Porady dotyczące zakupu: traktor ogrodowy | Sprzedam kosiarkę samojezdną

Kosiarka samojezdna to traktor ogrodowy, który znacznie ułatwia koszenie terenów zielonych od 500 metrów kwadratowych wzwyż. Ergonomiczne i jednocześnie energooszczędne. Poniżej znajduje się kilka wskazówek dotyczących zakupu samojezdnej kosiarki.

Czym dokładnie jest kosiarka samojezdna?

Traktory ogrodowe, lub kosiarki samojezdne to większy rodzaj kosiarek, których można używać do pielęgnacji trawnika na dużą skalę. Ten Aufsitzmäher mają dużą szerokość cięcia, działają szczególnie efektywnie. Powodem tego jest to, że rozległe trawniki można skosić czysto w bardzo krótkim czasie. Kosiarkę samojezdną napędza duży i mocny silnik benzynowy, dlatego podczas koszenia zalecamy również ochronę słuchu.

Wiele kosiarek samojezdnych ma zintegrowaną zmianę biegów. Daje to możliwość szybszej lub wolniejszej jazdy w zależności od nachylenia lub nawierzchni. Przez lata traktor ogrodowy sprawdził się tak bardzo, że coraz więcej producentów oferuje niedrogie modele z wszelkimi udogodnieniami dostępnymi na rynku.

Porównanie traktorów ogrodniczych

Traktor ogrodniczy AL-KO T 15-93.9 HD-A Black Edition, tylny wyrzut z...Home Deluxe - Spalinowa kosiarka samojezdna - Reaper Black - Silnik...MTD 13A7765E600 Traktor ogrodowy samojezdna kosiarka do trawy, czerwonaMTD 13HT71KN678 OPTIMA LN 200 H RTG # 105CM B&S, 11600 W, CZERWONY
Sprawdź cenęSprawdź cenę5.804,57 €Sprawdź cenęSprawdź cenę
Traktorek ogrodowy AL-KO T 15-93.9 HD-A Black Edition, ... *Home Deluxe - Spalinowa kosiarka samojezdna - Żniwiarka ... *Traktor ogrodowy MTD 13A7765E600 samojezdna kosiarka, ... *MTD 13HT71KN678 OPTIMA LN 200 H RTG # 105CM B&S, ... *
◼️ Mocny silnik AL-KO Pro 450 o mocy 7 kW, 7 ccm ...◼️ nie dotyczy◼️ Powierzchnia trawnika: 3.500 m² / szerokość koszenia: 92 cm◼️ nie dotyczy◼️ Powierzchnia trawnika: 4.500 m² / szerokość koszenia: 105 cm◼️. ◼️. ◼️. ◼️. ◼️.
◼️ Napęd nożny hydrostatyczny (bezstopniowy) z ergonomicznym ...◼️ nie dotyczy◼️ Silnik: MTD, 1 cylinder, 8,0 kW, 382 cm³, rozrusznik elektryczny◼️ nie dotyczy◼️ Silnik: B&S Intek, V-Twin, 11,6 kW, 656 cm³, rozrusznik elektryczny◼️. ◼️. ◼️. ◼️. ◼️.
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
Sprawdź cenęSprawdź cenę5.804,57 €Sprawdź cenęSprawdź cenę
Do zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowania
Ostatnia aktualizacja 1 czerwca 2023 r. 6:02 Linki prowadzą do Amazon.de | Źródło / Zdjęcie: Amazon API

Ile metrów kwadratowych zieleni warto kupić kosiarkę samojezdną z koszem na trawę?

Zalecamy zakup traktora ogrodowego o powierzchni co najmniej 500 metrów kwadratowych. Praca z konwencjonalną kosiarką spalinową przy tej wielkości staje się czasochłonna. Na terenach położonych na poziomie gruntu bez większych przeszkód, takich jak stawy, krzewy lub drzewa, samojezdna kosiarka o powierzchni od 500 metrów kwadratowych jest bardzo odpowiednia do wydajnego i czystego koszenia terenów zielonych.

Czy są inne zastosowania mojego traktora ogrodowego?

Jeśli jesteś zapalonym ogrodnikiem-hobbystą, często będziesz mieć odpady organiczne, zwłaszcza jesienią, gdy chodzi o przycinanie drzew nożycami do przycinania. Dzięki opcjonalnie dostępnej przyczepie możesz załadować ciężkie gałęzie i przetransportować je na wysypisko śmieci. Niektóre modele kosiarek samojezdnych można rozbudować o łopaty. Idealny, aby zimą nie trzeba było ręcznie odgarniać śniegu.

Wiele możliwych zastosowań Traktor ogrodowy są właśnie z tych powodów motywem przewodnim zakupu kosiarki samojezdnej. Zimą możesz używać swojej kosiarki samojezdnej z lemieszem lub miotłą. W ten sposób podjazd, wejście do domu, chodnik czy parking są zawsze wolne od śniegu, bez żmudnego odśnieżania.

Czy oprócz pewnych zalet istnieją również wady jazdy na kosiarkach do trawy?

Tak, jak w przypadku każdego urządzenia, traktor ogrodowy ma zalety i wady. Zacznijmy od pozytywnych aspektów:

Zalety traktora ogrodowego:

+ Kosiarki samojezdne nadają się do bardzo przestronnych, dużych działek
+ Pracujesz wygodnie na miękkim siedzeniu i musisz tylko kierować
+ Potężny silnik podbija nawet najtrudniejsze uprawy
+ Duża szerokość cięcia umożliwia szybką i wydajną pracę
+ Używaj traktora ogrodowego jako odśnieżarki lub pojazdu do odśnieżania

Oczywiście są pewne wady, których nie chcemy Ci odmawiać:

 • Cena zakupu kosiarek samojezdnych jest stosunkowo wysoka
 • Konserwacja i naprawy są droższe niż zwykłe kosiarki spalinowe
 • Twoja kosiarka samojezdna poddaje się na wzniesieniach, wzniesieniach lub na terenach o ostrych kątach
 • Bardzo wysoki poziom hałasu i hałasu w tle

Zachowaj ostrożność przy zakupie Traktor ogrodowy o dodatkowych funkcjach i możliwościach rozbudowy

Jeśli zdecydowałeś się kupić wygodną kosiarkę samojezdną, zwróć uwagę na to, ile akcesoriów i jakie wyposażenie przynosi. Może się również zdarzyć, że zakupisz model, który będzie można później dostosować za pomocą różnego rodzaju praktycznych dodatków. Twój traktor ogrodowy z pewnością powinien mieć wystarczające oświetlenie, abyś mógł z nim pracować wieczorem, w nocy lub zimą, gdy widoczność jest słaba. Poniżej znajdziesz najważniejsze podstawowe funkcje, jakie powinna spełniać kosiarka samojezdna:

łapacz

Jest to ważne, aby zebrać skoszoną trawę w koszu. Im więcej zajmuje, tym rzadziej trzeba go opróżniać.

Wyrzut boczny

Powinien mieć również boczny wyrzut do wyrzutu skoszonej trawy na bok.

Frezarka

Kultywator jest ważny, aby móc pracować na łóżkach.

Zestaw do mulczowania

Te akcesoria szczególnie drobno rozdrabniają trawę

Schneeschild

Możesz go używać do odśnieżania zimą

# Podgląd Produkt ocena Cena
1 Nóż odśnieżający do traktora ogrodniczego 100 x 40 cm model... Nóż odśnieżający do traktora ogrodniczego model 100 x 40 cm...* Obecnie nie ma recenzji 200,00 €
2 vidaXL Pług do śniegu do kosiarki do trawy z adapterem... vidaXL lemiesz do śniegu do kosiarki do trawy z adapterem...* Obecnie nie ma recenzji 206,99 €
3 Traktor ogrodowy MTD 76 Traktor ogrodowy MTD 76 * Obecnie nie ma recenzji 1.995,00 €

Odśnieżarka

Zalecana literatura: Dmuchawa do śniegu na zimę

Lampy / reflektory

Aby móc pracować czysto nawet w nocy lub przy słabym oświetleniu

Przyczepa

Wideo | Akcesoria do traktora ogrodowego

https://youtu.be/K70njFfV5aY

Ile faktycznie kosztuje kosiarka samojezdna?

Jesteśmy w przedziale cenowym od 1000,00 euro za dobrą kosiarkę samojezdną. W zależności od rodzaju posesji, kosz na trawę powinien pomieścić dużo skoszonej trawy. Kupowanie kosiarki samojezdnej nie jest zalecane w przypadku mniejszych działek o powierzchni mniejszej niż 500 metrów kwadratowych. Zależy to jednak od twoich osobistych preferencji. Jeśli wolisz używać traktora do trawy niż kosić ręcznie, to oczywiście od ciebie zależy, czy kupisz kosiarkę samojezdną nawet na małej działce.

Czy mogę jeździć kosiarką samojezdną po drodze publicznej, aby dostać się do warsztatu?

Niestety, samojezdne kosiarki do trawy i traktory koszące nie są pojazdami, które zgodnie z StVO mogą poruszać się po drogach. Jeśli musisz zabrać traktor ogrodowy do warsztatu w celu naprawy, musisz załadować go na przyczepę, która może poruszać się po nim i przetransportować do najbliższego warsztatu.

Naostrz noże we własnej kosiarce samojezdnej, tak czy nie?

Ostrzenie noży tnących powinieneś pozostawić profesjonaliście, chyba że jesteś naprawdę wykwalifikowany i wykwalifikowany. Zużywa się nie tylko ostrze noża, ale także inne ważne elementy, przez co ogólna jakość się pogarsza, a cięcie staje się żmudne. Ostrzenie noża dobrze naostrzy krawędź tnącą, ale nóż traci ogólną stabilność i masę.

Jeśli chcesz samodzielnie naostrzyć noże, po każdym ostrzeniu ostrza należy dokładnie wyważyć. W tym celu powinieneś zaopatrzyć się w specjalne zestawy do ostrzenia i wyważania, których będziesz musiał użyć po ostrzeniu. Pamiętaj, aby wyjąć kluczyk ze stacyjki przed jakąkolwiek interakcją z jeżdżącą kosiarką, a także wyjąć złącze świecy zapłonowej, jeśli chcesz naostrzyć noże swojej kosiarki samojezdnej.

Czy są jakieś możliwe powody, dla których samojezdna kosiarka może nie wyrzucać prawidłowo trawy?

Nawet jeśli kupisz nową kosiarkę samojezdną i zaczniesz z niej korzystać, istnieje kilka powodów, które przemawiają przeciwko dobrym wyrzucaniu trawy.

 • Trawa jest zbyt mokra

Najlepiej poczekać, aż trawnik wyschnie wystarczająco, aby móc go czysto skosić.

 • Ciśnienie w oponach zmienia się nierównomiernie

Przednie opony powinny mieć 0,7 bara, a tylne opony 0,8 bar. Prawidłowo wyregulowane ciśnienie powietrza ma zasadnicze znaczenie dla integralności trawnika.

 • Prędkość obrotowa silnika jest za niska

Przyspiesz kosiarkę samojezdną do maksymalnej prędkości. Alternatywnie, poproś urządzenie o sprawdzenie prędkości obrotowej silnika.

 • Kosiarka jest zablokowana przez liście i gałęzie

Wyczyść rynnę wyrzutową i spód. Wyciągnij kluczyk ze stacyjki i uważaj na swoje bezpieczeństwo.

Jak przygotować kosiarkę samojezdną z koszem na trawę na zimę?

Przed przechowywaniem kosiarki samojezdnej usuń całe paliwo ze zbiornika. Bardzo ostrożnie zamknij korki oleju i paliwa. Pamiętaj, aby wyciągnąć kluczyk ze stacyjki i przechowywać go w bezpiecznym miejscu, aby zapobiec kradzieży traktora ogrodowego z szopy. Miejsce przechowywania powinno być suche i niezbyt zimne. W każdym przypadku konieczne i zalecane jest odpowiednie przykrycie, takie jak plandeka.

Zimowe użytkowanie kosiarek samojezdnych i odpowiedniego sprzętu zimowego

Jeżeli interesuje Cię kosiarka samojezdna z koszem na trawę, która powinna przydać się również zimą podczas obfitych opadów śniegu, warto w fazie zakupu dążyć do modelu, który można rozbudować o dodatkowe funkcje. Jeśli masz odpowiedni plik Traktor ogrodowy warto wiedzieć, że ten model można rozbudować o następujące akcesoria:

 • Zamiatarka
 • Łopaty śnieżne
 • Bezpańska przyczepa
 • łańcuchy śnieżne
 • dmuchawy śnieżne

W ten sposób pielęgnujesz swój trawnik, swoje rabaty wiosną, latem i jesienią oraz usuwasz liście, gałęzie i chwasty za pomocą opcjonalnie dostępnej przyczepy, a zimą zawsze masz wolny podjazd i oczyszczone chodniki, które nawet pozostają bez większego wysiłku są rozproszone.

Na co należy zwrócić uwagę kupując kosiarkę samojezdną?

stosunek ceny do wydajności

Ceny kosiarek samojezdnych wahają się od 1000,00 i od 3000,00 euro w górę. W zależności od tego, jakie masz wymagania Traktor ogrodowy nie kupuj modelu za mniej niż 1000,00 euro. Ceny różnią się znacznie w zależności od wyposażenia i zakresu funkcji i zależą przede wszystkim od silnika i funkcji dodatkowych.

Dla modelu ok 1000,00 Euro nie można oczekiwać świetnego sprzętu ani bardzo mocnego silnika. Aby uzyskać akceptowalny wynik, powinieneś iść 1.500 do około 3.000 euro planować. Całość duża nieruchomość od 1.000 metry kwadratowe Kosiarka samojezdna powinna kosztować od 3.000 euro mający pozwolenie na.

Pielęgnacja i konserwacja kosiarki samojezdnej

Prawidłowa konserwacja i pielęgnacja są bardzo ważne, aby dobrze się bawić i cieszyć się pracą traktora ogrodowego przez długi czas. Dlatego po każdym użyciu w ogrodzie lub podczas śnieżycy należy czyścić kosiarkę samojezdną z brudu i śniegu. Abyś miał swój Traktor ogrodowy można również czyścić od spodu, zalecamy zakup małej platformy podnoszącej (podnośnika samochodowego), którą można kupić w specjalistycznych sklepach lub sklepach internetowych już za 50 euro.

Dzięki tej platformie podnoszącej możesz z łatwością przechylić samojezdną kosiarkę na boki i wyczyścić ją. Należy jednak zwrócić uwagę na maksymalny ciężar, jaki może unieść podnośnik. Pamiętaj, aby wyjąć kluczyk ze stacyjki i założyć odzież ochronną. Umów się na serwis w warsztacie przynajmniej raz w roku. Najlepiej przed rozpoczęciem sezonu letniego, aby kosiarka samojezdna była naprawdę sprawna i gotowa do ponownego użycia. Zleć wymianę oleju w warsztacie.

Po każdym użyciu traktor ogrodowy należy odstawić w suchym miejscu (szopie lub garażu). Możesz również użyć pokrowca, aby zapobiec korozji i uporczywemu kurzu.

Dodatkowe zalety Twojej kosiarki samojezdnej

Czy wiesz, że byłeś ze swoim Traktor ogrodowy może również nawozić trawnik? Dzięki zestawowi do mulczowania, samojezdna kosiarka może bardzo dokładnie skosić skoszony trawnik i wyrzucić go ponownie na bok, a tym samym rozprowadzić na trawniku w celu nawożenia. Oczywiście nie wszystkie modele są tak dobrze wyposażone. Może się zdarzyć, że kupując traktor ogrodowy, możesz już kupić go w pełni wyposażony lub musisz go doposażyć.

Jeśli masz dużo mchu na trawniku, możesz nawet zadokować bronę łąkową lub włókę łąkową do kosiarki samojezdnej. W przypadku stosunkowo dużych trawników, zaleca się również przycinanie trawy do krawędzi lub narożników, do których trudno jest dotrzeć samojezdna kosiarka. Do zadbanego trawnika polecamy również wertykulator.

Dopasuj kosz na trawę do swojego trawnika

Pojemność kosza na trawę określa, jak często trzeba go opróżniać. Jeśli masz ogród o powierzchni do lub około 500 metrów kwadratowych, wystarczy zwykła kosiarka samojezdna o mniejszej pojemności. Jeśli masz do koszenia powierzchnię ponad 500 metrów kwadratowych, dobrze radzimy sobie z pojemnością 200 litrów.

Kupując kosiarkę samojezdną, zwróć uwagę na pojemność zbiornika

Im większa pojemność Twojego zbiornika, tym większy trawnik, który możesz skosić bez tankowania. Zwłaszcza jeśli najpierw musisz podjechać na trawnik (boisko). Przy 500 metrach kwadratowych zieleni zdecydowanie wystarczy mniejszy zbiornik o pojemności 3,8 litra. Jeśli masz większy obszar do koszenia, zalecana jest pojemność zbiornika wynosząca 7 litrów lub więcej.

Wnioski: Traktor ogrodowy kupować

Do mniejszych ogrodów wystarczy kosiarka spalinowa. Jeśli nieruchomość jest większa lub jeśli pracujesz jako ogrodnik hobbystycznie i kosisz dla innych osób, zawsze zaleca się zakup kosiarki samojezdnej. Potrzebujesz mniej siły mięśniowej i możesz się odprężyć, a praca z traktorem ogrodowym to nawet dużo przyjemności. Rezultatem jest trawnik, który został perfekcyjnie skoszony, a rezultat z pewnością można zobaczyć na każdym przyjęciu.


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 1.06.2023/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Dodaj komentarz

recenzja użytkownika
 • Obsługa
  Wysyłanie
 • przetwarzanie
  Wysyłanie
 • oczekiwanie produktu
  Wysyłanie
 • stosunek ceny do wydajności
  Wysyłanie
 • Godny polecenia
  Wysyłanie

🕹️🎮 Kup konsolę Sony PlayStation®5 🕹️🎮
🔥Konsola PS5™🔥
patrzeć na*