Terrarystyka - Chcesz kupić terrarium?


Terrarium kupić gryzoni węża gekona

Terrarium - chcesz kupić terrarium? - Specjalne gatunki zwierząt wymagają specjalnych siedlisk. Jeśli chcesz potrzymać żółwia, gekona lub węża, nie da się uniknąć terrarium. Terrarium nadaje się nawet dla gryzoni, choćby ze względu na higienę jest bardzo dobre. Niezbędne są specjalne lampy, meble, a także dekoracja i oświetlenie. Różne gatunki zwierząt mają naturalnie różne potrzeby ze względu na ich naturalne środowisko.

Przedstawimy je dzisiaj i omówimy bardziej szczegółowo, aby Twój nowy zwierzak czuł się przy Tobie jak najbardziej komfortowo. W poniższym przewodniku przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje i przydatne wartości odżywcze. Ponadto, gdzie i jak najlepiej kupić te przestrzenie mieszkalne. Terrarystyka to ekscytująca dziedzina, hobby wymagające podstawowej wiedzy. Przewodnik - Terrarystyka - Chcesz kupić terrarium?

Terrarium - opis i krótka historia

W leksykonie opisuje to naukę o terrarium. Wykorzystanie siedlisk różnych płazów w terrariach. Obejmuje to również geografię, zoologię, klimatologię i technologię terrariów. Terra polowała na ziemi. A więc zasadniczo zajmowanie się ziemią. Tak naprawdę nie jest to nauka, ale rozległa dziedzina. Zaczęło się właściwie od ogrodów zoologicznych, które szukały odpowiednich metod utrzymania egzotycznych zwierząt.

Początkowo nawet w terrariach ogrzewanych węglem. Stopniowo terraria stawały się coraz bardziej popularne wśród mieszkańców. Pierwsze stowarzyszenie terrarystyczne w Niemczech powstało w 1918 roku. Do tej pory hobby to było tak drogie, że stać było na nie tylko klasa średnia. Tak miało pozostać do 196 roku. Dopiero wtedy rozpoczął się „boom”. W międzyczasie technologia jest tak daleka, że ​​każdy może prowadzić terrarium i przy odrobinie staranności zwierzęta mogą poczuć się jak w domu, tak że, jak powiedział Bechstein: „Salamandry, żaby drzewne i ropuchy są doskonałymi domownikami”.

Kup terrarium - porównanie

Lucky Reptile Furni Tarrium 'Beech': drewniane terraium dla ...Szklane terrarium Exo Terra, z unikalną wentylacją z przodu,...Exo Terra Szklane Terrarium, Zestaw Leopard Gecko, z...Dom dla gryzoni PING Pong XXL 150x40x80cm obudowa z litego...
115,18 €144,99 €174,61 €649,00 €
Lucky Reptile Furni Tarrium "Beech": drewniane terraium ... *Szklane terrarium Exo Terra z...*Exo Terra Szklane Terrarium, Zestaw Leopard Gecko,...*Obudowa Nagerheim PING Pong XXL 150x40x80cm od ... *
◼️ Oszczędność energii◼️ Rozmiar w cm: 60 x 45 x 30◼️ Rozmiar w cm: 45 x 45 x 30◼️ Luksusowy dom dla gryzoni PING PONG XXL z KĘPPEL-NIEMCY: ...◼️. ◼️. ◼️. ◼️. ◼️. ◼️.
◼️ Domowo◼️Drzwi przednie można otwierać oddzielnie◼️ nie dotyczy◼️ Obudowa dostosowana do gatunku dla Twojego zwierzęcia: wymiary 150x40x80cm, przestrzeń ...◼️. ◼️. ◼️. ◼️. ◼️. ◼️.
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
Kup terrarium Kup terrariumKup terrarium Kup terrariumKup terrarium Kup terrariumKup terrarium Kup terrariumKup terrarium Kup terrariumKup terrarium Kup terrariumKup terrarium Kup terrariumKup terrarium Kup terrariumKup terrarium Kup terrariumKup terrarium Kup terrarium
115,18 €144,99 €174,61 €649,00 €
do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤
Ostatnia aktualizacja 28 maja 2022 14:41. Linki bezpośrednio do Amazon.de | Źródło / zdjęcie: Amazon API

Autorskie terrarium dla gadów

Youtube

Pobierając film, akceptujesz politykę prywatności YouTube.
dowiedz się więcej

Załaduj wideo

Kup terrarium dla gryzoni

Oczywiście w terrarium jest miejsce nie tylko dla płazów, szklane pudełko nadaje się również dla małych gryzoni, takich jak chomiki czy myszy, jeśli weźmie się pod uwagę kilka rzeczy. Ponieważ cyrkulacja powietrza może być zbyt mała, ważne jest, aby terrarium nie było zbyt ciepłe lub zbyt duszne. Nie może być też za mały, ale dotyczy to każdego mieszkania.

Taki chomik potrzebuje powierzchni około 100 x 50 cm, aby mógł się poruszać i tym samym zapewnić, że dekoracja nie będzie zajmować zbyt dużo miejsca. Koła chomika są już dostępne z przyssawką. Można budować różne poziomy naturalnego drewna dla różnorodności. Prosta ramka z drutem zabezpiecza przed wyłamaniem. Zasadniczo terrarium dla gryzoni jest higieniczną, bezpieczniejszą alternatywą dla klasycznej drucianej klatki.
Przegląd terrarium dla gryzoni:

 • Drewno nadaje się tylko wtedy, gdy zostało odpowiednio potraktowane, ponieważ małe zwierzęta lubią gryźć gdzieś
 • Należy zapewnić wystarczający dopływ powietrza do plastiku i szkła
 • Pośrednie poziomy do wspinaczki trzeba zrobić z nieleczonego drewna
 • nawet chomik potrzebuje przestrzeni. Pomimo wirnika są zadowoleni z powierzchni podłogi 100 x 50 cm

Kup terrarium dla żółwia

Przede wszystkim żółwie nie czuje się dobrze w terrariach. To często prowadzi do chorób. Potrzebują dużo ćwiczeń i mają inne wymagania niż jedno żółw. Jeśli chcesz dać żółwiowi dom w terrarium, potrzebujesz obszaru kompensacyjnego. Zostańmy z tym żółw. Nawet w przypadku małych żółwi minimalne wymiary terrarium to 150 x 60 cm, aby miały wystarczająco dużo miejsca i przestrzeni życiowej. Wiele żółwi również nie rozpoznaje szkła jako rozgraniczenia. Wizualna bariera pomaga w odpowiedniej dekoracji i wyposażeniu.

Oprócz miski, możliwości pływania i przebywania na różnych powierzchniach, przy czym konieczne jest również rozróżnienie między samcami i samicami, wymagane jest oczywiście również oświetlenie. Promieniowanie UVB jest ważne dla żółwi, ponieważ zwierzęta mogą wchłaniać wapń z pożywienia. Temperatura powinna wynosić około 42-45 stopni Celsjusza. Jest to również wymagane dla procesów metabolicznych. Prosimy nie oszczędzać na oświetleniu, jest to absolutnie konieczne, jeśli w grę wchodzi zdrowie zwierząt.

Oczywiście w zależności od gatunku żółwia mają też inne wymagania. Dealerzy polecają Lampy Bright Sun z "Lucky Reptile". Różne obszary terrarium zbliżają się do habitatu żółwia. Nie wszystkie żółwie są dobrymi pływakami. Nawiasem mówiąc, nawet żółwie mogą być zakwaterowane w wolnym wybiegu w lecie.
Przegląd terrarium turtle:

 • nawet małe żółwie potrzebują puli 150 x 60 cm
 • nie widzą szkła, pomyśl o dekoracji
 • zapewniają wystarczającą ilość powietrza, ale jednocześnie potrzebują ciepła, odpowiedniego oświetlenia i różnych poziomów
 • pomyśl o wystarczająco dużo miejsca na wszystko, czego potrzebuje żółw. Swobodny wybór jest pożądaną zmianą, w zależności od gatunku

Kup terrarium dla gekona

Podobnie jak w przypadku żółwia, nie każdy gekon jest stworzony na jedną rzecz. Jako wytyczną, naturalne siedlisko gekona ma być odtworzone w miarę możliwości. Potrzebują dużo miejsca, pewną wilgotność, temperaturę i odpowiednie światło. Niektóre gatunki gekonów przechodzą nawet w stan hibernacji, należy to również wziąć pod uwagę.

Rozmiar: Gekon o długości około 25 cm potrzebuje terrarium o wymiarach około 100 cm x 75 cm x 50 cm. Nie czują się dobrze w mniejszych terrariach, często chorują i mogą zginąć. To są minimalne wymiary, gekon zawsze cieszy się, że ma więcej miejsca. Ponieważ ten rozmiar wykonany z czystego szkła może być nie tylko dość drogi, ale także bardzo ciężki, zaleca się tutaj drewniane terrarium ze szklanym frontem. Jest znacznie lżejszy i łatwy do czyszczenia. Do terrarium należy jaskinia jako dekoracja, a także podziemia z piasku i gliny, które powinny mieć około 10-15 cm głębokości, gekony lubią kopać. Zaokrąglone kamieniami, korzeniami, roślinami i korkiem, podzielonymi na pół doniczkami i różnymi przedmiotami do ukrycia i chodzenia, nadasz całości właściwego dotyku.

Pory roku i nocne rytmy są bardzo ważne dla gekonów. Odpowiednia lampa fluorescencyjna jest wystarczająca w większości przypadków, jeśli ma typowe właściwości światła. Plamki halogenowe zapewniają ciepło. Wciąż brakuje źródła ważnych promieni UV. Bez światła UV gekon nie może tworzyć własnych witamin. Nie można jednak udzielić ogólnej odpowiedzi, które dokładnie odnoszą się do których gatunków. Każdy gekon ma swoje własne potrzeby.
Przegląd terrarium gecko:

  • Rozmiar nie może być mniejszy niż 25 cm x100 cm x 75 cm dla gekona, który zmienia się w 50 cm
  • Drewno, szkło lub plastik - wszystko jest możliwe, w zależności od wyposażenia i sztuki gekona
  • terrarium musi być bezpieczne, stabilne i odporne na ucieczkę
  • zapewnić wystarczająco dużo miejsca dla zwierząt / zwierząt i całego terrarysty
# Podgląd Produkt ocena Cena
1 REPITERRA terrarium dla gadów i płazów, drewniane terrarium z... REPITERRA terrarium dla gadów i płazów, drewniane terrarium z...* Obecnie nie ma recenzji 104,95 €
2 Szklane terrarium Exo Terra, z unikalną wentylacją z przodu,... Szklane terrarium Exo Terra, z unikalną wentylacją z przodu,...* Obecnie nie ma recenzji 84,19 € 55,09 €

Kup terrarium dla węża

Węże też mają swoje wymagania. W zależności od gatunku węża można je trzymać w drewnianym lub szklanym terrarium. Szkło jest nadal bardzo ciężkie, minimalne wymiary dla węża poniżej 150 cm to 75 x 50 x 75 cm. Oczywiście ponownie mile widziana jest górna granica. Plastik jest również alternatywą. Podczas gdy węże tropikalne lepiej radzą sobie w terrarium szklanym lub plastikowym, ponieważ panuje tam wyższa wilgotność, gatunki żyjące na lądzie mogą być również szczęśliwe w drewnianym terrarium. Szkło jest łatwe do czyszczenia i łatwe do obserwowania, ale drewno magazynuje znacznie więcej ciepła.

Jeśli chcesz założyć dom dla węży tropikalnych w drewnianym terrarium, możesz również pomóc sobie żywicą epoksydową lub zaprawą uszczelniającą. Te tkaniny uszczelniają i są odporne na wysoką wilgotność. Wystarczająca przestrzeń jest również ważna dla wyposażenia i dekoracji. Obejmuje to różne podłoża, a także kryjówki i gałęzie, rośliny i korzenie. Niektóre gatunki węży wymagają różnych zakresów temperatur, w tym do linienia. Częścią tego jest również specjalny punkt słoneczny.

W przybliżeniu 20-24 stopnie Celsjusza musi być tak, aby wąż lubił się poruszać. Szczególnie odpowiednie są specjalne systemy ogrzewania podłogowego. Nie powinno też zabraknąć światła UV. Jednak oświetlenie to musi być zainstalowane w taki sposób, aby zwierzęta nie mogły się poparzyć i musi być dostosowane do pór roku i rytmu dnia i nocy. Można to zrobić za pomocą timera.

Omówienie terrarium węża:

  • co najmniej 75 x 50 x 75 cm dla węży nie większych niż 150 cm
  • Drewno, szkło lub plastik - wszystkie materiały są możliwe po odpowiednim przetworzeniu materiału
  • Terrarium, w tym wąż, wciąż ma wystarczająco dużo miejsca na dekorację, ciepło i oświetlenie, a także różne powierzchnie
  • musi być odporny na złamania i stabilny

Terrarystyka - Chcesz kupić terrarium?

Odpowiednie oświetlenie, dekoracja i tylna ściana

tylna ściana

Na tylnej ścianie znajdują się specjalne folie, które można przymocować z zewnątrz do szklanych lub plastikowych terrariów. Dla zwierząt nie stanowi to żadnej dodatkowej wartości, tylko dla widza. Dlatego sensowne jest używanie tych slajdów jedynie jako wypełniaczy szczelin. Niestety niektóre zwierzęta próbują na próżno wejść w zarośla na śliskim szkle.

oświetlenie

Każdy rodzaj płaza ma własne środowisko i wymaga specjalnych źródeł ciepła i światła. Jednak światła UVA i UVB są niezbędne.

Deko

Dekoracja terrarium jest mniej ważna dla ludzi, ważniejsza dla żyjących w nich zwierząt. Ukrywanie i wspinanie się przed degustacją człowieka. Dobrze jednak, że handel ma nieskończenie wiele odpowiednich dekoracji, które są dobre do oglądania i jednocześnie zaprojektowane jako praktyczne.

Kup przedmioty terrarystyczne

Wizyta u sprzedawcy jest opłacalna właśnie dlatego, że możesz zapytać o specjalny gatunek. Wyspecjalizowany personel pomaga w doborze terrarystycznym i projektowaniu różnych siedlisk. Jeśli masz bardziej szczegółową wiedzę, przegląd z Internetu pomaga uzyskać jeden lub drugi tańszy.

>> Do akcesoriów do terrarium <

Wniosek: kup terrarium

Terrarium może być praktycznym i higienicznym schronieniem dla gryzoni, żółwia, gekona lub węża. Jednak każda żywa istota ma inne wymagania pod względem oświetlenia, ciepła i dekoracji. Daj się poradzić w specjalistycznym handlu, aby pokochać zwierzęta.

Znajdź w top 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się produktów do terrarium 2022 na uczciwych testach

Topseller% oszczędności % Nowe wydania
- 29,10 €1. Najlepszy sprzedawca
Szklane terrarium Exo Terra, z unikalną wentylacją z przodu,...*
 • 30 x 30 x 30 cm / 12” x 12” x 12” (SxGxW)
 • Wentylacja przez przednią szybę
 • Wodoodporna podłoga
2. Najlepszy sprzedawca
Terrarium OSB, terrarium drewniane 120 x 60 x 60 cm z ... *
 • KONCEPCJA DREWNA JAKOŚĆ WEGNER: Nasze terraria produkowane są z najwyższą starannością i precyzją. Płyty OSB są docinane na wymiar...
 • PROFIL PROWADZĄCY Z SZKŁA Z TWORZYWA: Dzięki zastosowaniu profili z tworzywa sztucznego przesuwne szyby można przesuwać łatwiej niż w rowkowanej ...
 • SZKŁO FLOAT: Do naszych terrariów używamy wyłącznie prawdziwego szkła o grubości 4 mm. Wszystkie krawędzie talerzy ślizgowych są szlifowane. My...
3. Najlepszy sprzedawca
Terrarium OSB, terrarium drewniane 100 x 50 x 50 cm z ...
Opinie 44
Terrarium OSB, terrarium drewniane 100 x 50 x 50 cm z ... *
 • KONCEPCJA DREWNA JAKOŚĆ WEGNER: Nasze terraria produkowane są z najwyższą starannością i precyzją. Płyty OSB są docinane na wymiar...
 • PROFIL PROWADZĄCY Z SZKŁA Z TWORZYWA: Dzięki zastosowaniu profili z tworzywa sztucznego przesuwne szyby można przesuwać łatwiej niż w rowkowanej ...
 • SZKŁO FLOAT: Do naszych terrariów używamy wyłącznie prawdziwego szkła o grubości 4 mm. Wszystkie krawędzie talerzy ślizgowych są szlifowane. My...
- 15,30 €4. Najlepszy sprzedawca
Szklane terrarium Exo Terra, z unikalną wentylacją z przodu,...*
 • Pełny Szkło Terrarium
 • Drzwi otwierane do przodu, Wyjątkowa przednia szklana wentylacja
 • Pokrowiec wykonany z cienkiej siatkowej tkaniny metalowej
5. Najlepszy sprzedawca
Terrarium OSB, terrarium drewniane 150 x 60 x 60 cm z ... *
 • KONCEPCJA DREWNA JAKOŚĆ WEGNER: Nasze terraria produkowane są z najwyższą starannością i precyzją. Płyty OSB są docinane na wymiar...
 • PROFIL PROWADZĄCY Z SZKŁA Z TWORZYWA: Dzięki zastosowaniu profili z tworzywa sztucznego przesuwne szyby można przesuwać łatwiej niż w rowkowanej ...
 • SZKŁO FLOAT: Do naszych terrariów używamy wyłącznie prawdziwego szkła o grubości 4 mm. Wszystkie krawędzie talerzy ślizgowych są szlifowane. My...
6. Najlepszy sprzedawca
REPITERRA terrarium dla gadów i płazów, drewniane terrarium z...*
 • OPTYMALNA WENTYLACJA: Dzięki kratkom wentylacyjnym 2 po lewej i prawej stronie po obu stronach terrarium oferuje najlepsze warunki życia dla ...
 • NAJLEPSZA JAKOŚĆ: Terraria z naszej oferty są produkowane w UE i składają się z wysokiej jakości płyt OSB bez formaldehydu.
 • IZOLACJA CIEPLNA: Zastosowane płyty OSB mają grubość 12 mm, dzięki czemu zapewniają bezpieczeństwo Twojej ukochanej ...
7. Najlepszy sprzedawca
REPITERRA terrarium dla gadów i płazów, drewniane terrarium z...*
 • OPTYMALNA WENTYLACJA: Dzięki kratkom wentylacyjnym 2 po lewej i prawej stronie po obu stronach terrarium oferuje najlepsze warunki życia dla ...
 • NAJLEPSZA JAKOŚĆ: Terraria z naszej oferty są produkowane w UE i składają się z wysokiej jakości płyt OSB bez formaldehydu.
 • IZOLACJA CIEPLNA: Zastosowane płyty OSB mają grubość 12 mm, dzięki czemu zapewniają bezpieczeństwo Twojej ukochanej ...
8. Najlepszy sprzedawca
Ferplast Plastikowe Akwarium dla Ryb GEO Maxi Tank 21 L...*
 • Wielofunkcyjny plastikowy pojemnik dla małych zwierząt, nadający się również jako akwarium dla ryb, terraria lub zbiornik na żółwie
 • Nadaje się również dla owadów, idealny jako tymczasowy dom podczas konserwacji i sprzątania głównego pomieszczenia. Bardzo przydatne, nawet jeśli...
 • Duży i głęboki zbiornik wykonany jest z wytrzymałego, przezroczystego tworzywa sztucznego i zapewnia dobrą widoczność zwierzęcia w środku. Czy w...
9. Najlepszy sprzedawca
Szklane terrarium GarPet 30x30x30 Szklane terrarium Wentylacja ... *
 • gwarantowane optymalne warunki wentylacji dla Twoich zwierząt
 • Duże drzwi, które można łatwo przesuwać na aluminiowych szynach, zapewniają najlepszy dostęp
 • Wymiary: 30x30x30 (szerokość x głębokość x wysokość w cm)
- 27,00 €10. Najlepszy sprzedawca
Szklane terrarium Exo Terra, z unikalną wentylacją z przodu,...*
 • Wodoodporne dno
 • Wymiary: 45,7 X 45,7 X 30,5 cm
 • Szklane terrarium dla gadów i płazów
- 29,10 €oferta
Szklane terrarium Exo Terra, z unikalną wentylacją z przodu,...
Szklane terrarium Exo Terra, z unikalną wentylacją z przodu,...*
30 x 30 x 30 cm / 12” x 12” x 12” (szer. x gł. x wys.); wentylacja przez przednie okno; Wodoodporna podłoga
84,19 € - 29,10 € 55,09 €
- 15,30 €oferta
Szklane terrarium Exo Terra, z unikalną wentylacją z przodu,...
Szklane terrarium Exo Terra, z unikalną wentylacją z przodu,...*
Pełna terrarium szklane; Drzwi otwierane do przodu, unikalna przednia szklana wentylacja; Pokrowiec wykonany z cienkiej metalowej tkaniny
51,99 € - 15,30 € 36,69 €
Nowość!
Zestaw do terrarium w pudełku Jungle Ginseng
Zestaw do terrarium w pudełku Jungle Ginseng*
pudełko kwiatów; terrarium roślinne, żeń-szeń z dżungli; Szkło
10.000,00 €
Nowość!
Klipsy do terrarium dla gadów: 6 sztuk siedlisko gadów...
Klipsy do osłony terrarium gadów: 6 sztuk Siedlisko gadów...*
Formowanie jednoczęściowe, łatwe i wygodne w montażu oraz trwałe; Posiadający odporność na zużycie i rozdarcie, bardzo lekki
14,97 €

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 28.05.2022/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Schreibe einen Kommentar