Nowoczesne sterowanie ogrzewaniem: Cyfrowe termostaty pokojowe zapewniające efektywne zarządzanie ciepłem

Zdjęcie autora

Maren

Jak optymalnie kontrolować ciepło

Cyfrowy termostat pokojowy

Cyfrowy termostat pokojowy: „Aleksa? Jest mi za ciepło. Alexa automatycznie wyłącza termostaty. W pewnym momencie prawdopodobnie będzie tak, że jakieś urządzenie techniczne zmierzy temperaturę ciała i przestawi ją na „temperaturę idealną”. Wizja przyszłości czy koszmar przyszłości? Nie wiemy. Wiemy jednak, że wiele pomocy technicznych ułatwia życie i można zaoszczędzić dużo pieniędzy przy niewielkiej inwestycji. Można niezależnie kontrolować temperaturę w pomieszczeniach.

Jasne, możesz to zrobić również na starszych grzejnikach. Ale jak często o tym zapominasz? A sypialnia została już przekształcona w małą saunę, ponieważ temperatura zewnętrzna może się ogromnie wahać z powodu promieniowania słonecznego, szczególnie jesienią i wiosną.

Zależy to od godzin nasłonecznienia, jak wysoko znajduje się słońce, jak i czy świeci przez okno, jak duże jest okno, czy pokój jest narożny, czy pośrodku i wielu innych okoliczności. Jakie więc są możliwości zaoszczędzenia pieniędzy i stworzenia możliwie najbardziej komfortowej temperatury w pomieszczeniach bez konieczności biegania po wszystkich pokojach trzy razy dziennie? Właśnie tym zajmiemy się w tym przewodniku. – Bestseller cyfrowego termostatu pokojowego 2024: najlepszy i najpopularniejszy w 10 najlepszych porównaniach | Uczciwe testy

Cyfrowy termostat pokojowy - w porównaniu

Anself 3A 110-230V Programowalny tygodniowy wyświetlacz LCD...Cyfrowy termostat pokojowy Viessmann HeatingEurotronic 700018 Comet DECT termostat grzejnikowy, do 30% ...Cyfrowy termostat pokojowy Viessmann ogrzewanie / chłodzenieProgramowalny cyfrowy termostat COMPUTHERM Q7, ...Zestaw startowy Wiser – inteligentna kontrola temperatury w pomieszczeniu dla...Bezprzewodowy termostat pokojowy VASNER podtynkowy VFTB-US do ...NASHONE termostat gniazdo bezprzewodowe gniazdo termostatu, ...ALLEGRA gniazdo termostatu wtyk termostat ...
Anself 3 A 110 – 230 V Programowalny...*Cyfrowy termostat pokojowy Viessmann ogrzewanie *Eurotronic 700018 Comet DECT ... *Termostat pokojowy Viessmann cyfrowy ogrzewanie / chłodzenie *Programowalny COMPUTHERM Q7, cyfrowy ... *Mądrzejszy zestaw startowy - inteligentny ... *Bezprzewodowy termostat pokojowy VASNER podtynkowy VFTB-US ... *Bezprzewodowe gniazdo termostatu NASHONE ... *Gniazdo termostatu ALLEGRA termostat wtykowy ... *
Amazon PrimeAmazon Prime
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!
Ostatnia aktualizacja: [apn asin="B011NUMK0I" typ="state" false="unknown"] Linki bezpośrednio do Amazon.de | Źródło/zdjęcie: Amazon API

Inteligentny termostat grzewczy

Czym są cyfrowe termostaty pokojowe?

Zwykle, przynajmniej w przeszłości, wieloma systemami grzewczymi można było sterować tylko z systemu grzewczego. Dzięki pokojowemu regulatorowi temperatury można to bardzo łatwo zrobić również w domu. Każdy, kto potrafi nazywać ogrzewanie podłogowe, i tak potrzebuje tego cyfrowego termostatu. Upraszczając, steruje elektronicznie tym, co wychodzi z kotłowni. Termostat mechaniczny ma małe pokrętło, za pomocą którego można regulować temperaturę.

Zwykle takie urządzenie jest w każdym pomieszczeniu i możesz ustawić temperaturę, ale nadal musisz iść do każdego pokoju. Elektroniczny termostat pokojowy ma już wyświetlacz LED i jednocześnie pokazuje temperaturę w samym pomieszczeniu. Odtąd robi się ciekawie, ponieważ wyposażone w odpowiednią elektronikę można zaprogramować różne pomieszczenia.

Jakie są dostępne opcje?

Ten poradnik dotyczy przyszłości, więc ograniczmy się do trzech sposobów regulacji temperatury w pomieszczeniach. Termostat WLAN, cyfrowy termostat pokojowy i termostat SMART.
W przypadku wszystkich termostatów ważne jest, aby wisiały we właściwym miejscu. W żadnym wypadku nie należy ich umieszczać za zasłonami, w bezpośrednim świetle słonecznym, za meblami, w niszach grzewczych, pod parapetami okiennymi lub w miejscach z częstymi przeciągami.

Należy również unikać pryskania wodą, na przykład w prysznicach. Należy zanotować średnią temperaturę w pomieszczeniu. Czyli średnia z temperatury pokojowej. Podczas gdy dla pokręteł ręcznych podano liczby od * do 5, do przedstawicieli elektronicznych można zwracać się znacznie dokładniej.

❗ Czy wiedziałeś? Gdzie jest przybliżona temperatura pokrętła ogrzewania, na którym poziomie?

❄ = 6 ° stopień (ochrona przed zamarzaniem)

❶ = 12 ° stopni

❷ = 14 ° stopni

❸ = 16 ° stopni

❹ = 20 ° stopni

❺ = 24 ° stopni

? = 28 stopni

Cyfrowe termostaty pokojowe

Digital ma więcej opcji niż ręczna. Jeśli w termostacie zainstalowany jest timer, można zaprogramować, która sala powinna mieć temperaturę o jakiej porze dnia. Zwykle mają również wskaźnik temperatury, dzięki czemu można zobaczyć, jak jest ciepło. Oszczędza to dużo pieniędzy i zapomina, więc nie możesz nic zrobić.

Zalety? Elektryczne termostaty bezprzewodowe są zdecydowanie bardziej wydajne i inteligentne w porównaniu z ręcznymi regulatorami obrotowymi w każdym systemie grzewczym. Wyższe koszty nabycia i możliwa konwersja są nieco niekorzystne. Są zasilane bateryjnie, ale baterie wystarczają na prawie dwa lata. Energooszczędny regulator może być również bardzo przydatny w mieszkaniach dzielonych, a instalacja jest bardzo łatwa. Możesz łatwo samodzielnie przekonwertować regulator na grzejniku. Zamiast pokrętła jest teraz cyfrowy i można go również ustawić w trybie wakacyjnym. To dużo oszczędza.

Termostaty pokojowe WLAN

To będzie interesujące tutaj. Jeśli system ogrzewania jest podłączony do sieci WLAN, różne grzejniki mogą być sterowane za pomocą jednego urządzenia. Te termostaty można łatwo zamocować przez przykręcenie lub sklejenie w dowolnym miejscu. Następnie automatycznie "rozmawiają" z grzejnikami. W popularnych modelach można zaprogramować grzejniki 8. Niektóre z nich można również zintegrować z typowymi systemami grzewczymi, inne można po prostu wymienić zwykłymi pokrętłami.

Inteligentny termostat

Klasa królewska. Wystarczy wziąć smartfon, pobrać aplikację i utworzyć plany ogrzewania. Przez WLAN lub FRITZ! Box komunikuje się telefon z systemem grzewczym i wykonuje się zgodnie z zamówieniem. Teraz możesz nawet usiąść na sofie i kontrolować cały system. Lub w niedziele, w łóżku, jeśli chcesz mieć to cieplej w łazience. Praktyczny!

Brak Wi-Fi w domu? Nie ma problemu, istnieją już systemy współpracujące z Bluetooth.
Programowanie nie jest takie proste. Centrum musi być podłączone do sieci WLAN lub Bluetooth, co udaje się dzięki specjalnie opracowanej aplikacji. To wtedy rozmawia z gałkami na grzejnikach.

Oszczędzaj koszty ogrzewania

Prawidłowe zaprogramowanie systemu grzewczego pozwala zaoszczędzić do 10 procent kosztów ogrzewania. Albo inaczej: mając tylko jeden stopień mniej w pomieszczeniu, zużywasz o 6% mniej energii. Taki zimowy dzień może kosztować od 5 do 10 euro, w ekstrapolacji oznacza to oszczędność o 6% mniej, czyli o jeden stopień 0,6 euro dziennie (przy 10 euro), w ciągu 120 dni ok. 44 euro. Znacznie więcej, gdy przechodzisz ze starszego systemu ogrzewania na nowy cyfrowy. Znacznie bardziej, jeśli po prostu zapomnisz o kaloryferze i godzinami dmuchasz w grzałkę. Ci, którzy są ze sobą uczciwi i dwa razy się zastanawiają, dostają prawie dwa razy tyle, ile mogliby zaoszczędzić. Jeśli chcesz zaoszczędzić jeszcze więcej, możesz to zrobić tylko za pomocą pieca na pellety z wodnym nośnikiem lub poduszki fango. - Cyfrowy termostat pokojowy

Modernizacja jest częścią utrzymywania zamkniętych drzwi i okien, wentylacja i dobra izolacja również pomagają obniżyć koszty. System, który jest starszy niż 15 lat, może również zostać przetestowany. Dla właścicieli warto poprosić o dotację od państwa, do 30% można tutaj rozliczać.
Oszczędzanie energii stało się teraz obowiązkiem, nie tylko ze względu na koszty, ale także z powodu naszej planety, która jest domem i przyszłością naszych dzieci. - A nasz wnuk… i prawnuki ...

Jak działa instalacja?

Jaki kabel wybrać? Często kabel musi być ułożony od dystrybutora obiegu grzewczego do termostatu grzewczego. Jest to potrzebne dla prądu i do adresowania siłownika. Każdy, kto nie jest wyraźnie zaznajomiony z instalacją, ponieważ jest specjalistą, powinien zawsze wykonywać to przez wyspecjalizowaną firmę.

Jest to łatwiejsze dzięki inteligentnym termostatom. Tutaj tylko obrotowe pokrętła na samym grzejniku muszą być zastąpione przez cyfrowe. Centrum przejmuje rolę dystrybucji. Łączy poprzez ściąganych aplikacji, środek do sieci bezprzewodowej i może wtedy łatwo odwołać się do każdego grzejnika z smartphone i tworzyć Heizpläne wprowadzić Urlaubsmodi i wykazują, bardzo wygodny i elastyczny.

Plusy i minusy - cyfrowy termostat pokojowy

Cyfrowy termostat pokojowy: są zalety i wady. Jednak czas leczy tutaj:

Zalety

▴Wer często zapomina grzejnika do regulacji ręcznej, która może sobie pozwolić, aby to zrobić za pomocą prostego Heizplan rozpoczął swoją „niezdarność”.

▴ Koszty utylizacji mogą być bardzo ograniczone

▴ Zgodnie z kosztami inwestycja w zmodernizowane systemy grzewcze jest już zrównoważona po około roku

▴ Elastyczne możliwości

▴ Łatwa instalacja prostszych modeli

▴ Wygodne sterowanie z kanapy lub gdziekolwiek jesteś

DerAlways pełny przegląd temperatury w pokojach

Urlaubs Tryb wakacyjny jest programowalny. W ten sposób grzejniki regulują się w razie potrzeby samodzielnie, bez zbytniego ochładzania się mieszkania lub nadmiernego nagrzewania

Wady

Nach W zależności od systemu początkowe koszty są wyższe

▾ Inteligentne termostaty muszą wiedzieć trochę o aplikacjach, aby je zaprogramować.

▾W niektórych kompletnych konwersjach może zaistnieć konieczność wykonania instalacji grzewczej

Wniosek: cyfrowy termostat pokojowy

Inteligentne termostaty, termostaty bezprzewodowe lub cyfrowe. To, co brzmi trochę myląco, jest całkiem proste. Możesz podłączyć urządzenie cyfrowe do ściany w każdym pokoju i zaprogramować tam ogrzewanie. Możesz dołączyć do głównego urządzenia, z którego można kontrolować pomieszczenia lub można uruchomić to wszystko dzięki jednej aplikacji, a następnie marketing działa z komfortu smartfonie. Z tabletu lub notebooka. Bez względu na to, który system wybierzesz, możesz w każdym przypadku zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Niezbyt krótki w niektórych gospodarstwach domowych.

Kto chce kupować w sklepach internetowych, ponieważ oferty tam są czasem lepsze, co nie pomyłka. Nie wszystko, co jest dostępne na rynku, działa zgodnie z mottem: "drogie jest równie dobre". Tutaj możesz mądrze czytać między różnymi opiniami i komentarzami. Mimo to musisz czytać sprytnie, zwłaszcza gdy masz do czynienia z Wi-Fi lub inteligentnym termostatem. Musi pasować do jednego, musisz opanować technologię, a technologia musi komunikować się ze sobą bezbłędnie.

Dla właścicieli jest to również interesujące. Nie każdy lokator wraca do domu o 17 godz. I siada na kanapie z kocami. Jeśli lokatorzy mogą ogrzewać mieszkanie zgodnie ze swoimi specyficznymi potrzebami, obniży to koszty dla wszystkich.
I tak: także z „Alexą” Urządzenie Smarthome Termostaty można podłączyć z Amazon. Oprócz słuchania muzyki do gotowania, jeśli zrobi się zbyt ciepło, można obniżyć temperaturę w pomieszczeniu bez konieczności odsuwania się od pieca.

Odkryj 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się produktów z cyfrowymi termostatami pokojowymi na rok 2024 w uczciwych testach. Pokazujemy wybór najpopularniejszych produktów, które mają świetne recenzje klientów i stosunek jakości do ceny. Już teraz znajdź idealny cyfrowy termostat pokojowy dostosowany do Twoich potrzeb!

Top10🔥Oferty🔥 🆕Online
- 0,91 €oferta
Nowość!
Termostat klimatyzacji Homoyoyo Termostat podłogowy Inteligentny...
Termostat klimatyzacji Homoyoyo Termostat podłogowy Smart...*
Inteligentny termostat pokojowy: duży wyświetlacz LED z podświetleniem, łatwy do odczytania.
11,89 €
Nowość!
Housoutil sterownik termostat programowalny termostat...
Programowalny termostat sterownika Housoutil...*
Cyfrowy termostat - duży wyświetlacz LCD, podwójna temperatura i funkcja regulacji.
64,59 €
- 21,12 €Nowość!
inteligentny termostat grzejnikowy tado° - produkt dodatkowy WiFi...
Inteligentny termostat grzejnikowy tado° – produkt dodatkowy WiFi...*
Produkt 2: Podwójna rama Busch-Jaeger Busch-balance SI Alpine biały 2-1722; Produkt 914: Zawartość: 2 sztuka
98,03 € - 21,12 € 76,91 € Amazon Prime
- 19,74 €Nowość!
- 2,43 €Nowość!
inteligentny termostat grzejnikowy tado° - produkt dodatkowy WiFi...
Inteligentny termostat grzejnikowy tado° – produkt dodatkowy WiFi...*
Produkt 2: Adapter OVENTROP, M30x1,0 na M30x1,5, niklowany; Produkt 2: do przeróbki połączenia gwintowego
89,99 € - 2,43 € 87,56 € Amazon Prime

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY projektów | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?

Cyfrowy termostat pokojowy EMOS, programowalny termostat ścienny do systemów ogrzewania i chłodzenia, termostat / regulator temperatury pokojowej z ochroną przed zamarzaniem, okablowany do montażu natynkowego 12 x 2,6 x 7,8 cm

Auf Uczciwe testy możesz znaleźć kilka testów (w tym pływacki, Fitness, Dom i ogród) I Doradca (w tym Smart Home, Uroda, Handwerk), którzy mogą Ci jeszcze pomóc.

1. najlepszy produkt
Elektroniczny termostat grzejnikowy Eqiva Model N z funkcją Boost...
Elektroniczny termostat grzejnikowy Eqiva Model N z funkcją Boost...*
Termostat grzejnikowy do czasowej regulacji temperatury w pomieszczeniu; Ponadczasowa, prosta obudowa, kompaktowa konstrukcja i...
23,94 € Amazon Prime

Wskazówka: Eine Geschenkidee lub Prezenty urodzinowe nigdy nie powinny być tanimi produktami, nie rozdawaj niczego, czego sam byś nie użył pod względem jakości.

Wiele pozytywów Oceny kupujących są często oznaką, że ludzie są zadowoleni z produktu cyfrowego termostatu grzewczego.

Zalecana literatura: pistolet do masażu, Rower do ćwiczeń, testowanie produktów

więcej list 10 najlepszych

Cyfrowe inteligentne termostaty grzewcze

Odkryj 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się produktów z cyfrowym termostatem grzejnikowym 2024 w uczciwych testach. Pokazujemy wybór najpopularniejszych produktów, które mają świetne recenzje klientów i stosunek jakości do ceny. Już teraz znajdź idealny cyfrowy termostat grzejnikowy do swoich potrzeb!

Top10🔥Oferty🔥 🆕Online
- 24,95 €oferta
- 18,87 €oferta
- 66,90 €oferta
Kasa Inteligentny termostat grzejnikowy KE100 KIT, termostat ogrzewania...
Kasa Inteligentny termostat grzejnikowy KE100 KIT, termostat ogrzewania...*
Blokada rodzicielska — zapobiega przypadkowemu uruchomieniu grzejnika przez dzieci.
99,90 € - 66,90 € 33,00 € Amazon Prime
Nowość!
E5CC-TQX3ASM-061 Typ programu termostatu cyfrowego
Typ programu termostatu cyfrowego E5CC-TQX3ASM-061*
Pan. Numer części: E5CC-TQX3ASM-061
405,60 €
Nowość!
Termostat Jisapmzu 4MATIC A2822030175 dla A CLA 180 200 250...
Termostat Jisapmzu 4MATIC A2822030175 dla A CLA 180 200 250...*
Opis produktu; Typ: termostat; Stan: fabrycznie nowy; Opis przedmiotu:; Numer części producenta: A2822030175
44,22 €

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY projektów | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?

Źródła:
https://de.ventilator.org/raumthermostat/
https://www.homeandsmart.de/heizungssteuerung-anbieter-uebersicht


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 22.05.2024/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Zdjęcie autora

Maren

Jestem niezależnym autorem, który opublikował dwie książki, między innymi. Napisz jako namiętny ghostwriter, zaangażowany doradca, zapalony e-booker, a przede wszystkim za darmo. Moje motto: życie nie przyjdzie po tobie, ale zbliża się do ciebie dwa razy szybciej.

Schreibe einen Kommentar