Urządzenie do uruchamiania awaryjnego samochodu za pomocą Jump Starter: jak to działa i wskazówki

Zdjęcie autora

Maren

Zestaw startowy
Zestaw startowy

Uruchom samochód i opróżnij akumulator samochodowy za pomocą zestawu rozruchowego

Niski poziom naładowania baterii? Mróz? Długa żywotność? Moc żubrów w samochodzie? Nic nie działa bez soku. Zepsuta bateria zwykle umiera w najgorszym momencie: rano, w temperaturze minus 5 stopni zimą pod presją czasu. Dlaczego tak jest naprawdę?

Ten przewodnik dotyczy rozpoczęcia pracy akumulator - mocna bateria mAh na zimę. Dla długiej żywotności. W nagłych wypadkach. Właściwie za wszystko. Także: Dlaczego warto mieć na półce mały zapas siły. - Jump Starter | Wspomaganie rozruchu akumulatora samochodowego

Wspomaganie akumulatorów samochodowych - w porównaniu

NOCO Boost HD GB70 2000A 12V UltraSafe rozruchowy power bank, samochód...Telwin 829565 Drive 9000 3w1 12V rozrusznik litowy...MAXTOOLS JS500 2200A 22Ah, Powerbank UltraSafe do rozruchu...Bosch C3 - inteligentna i automatyczna ładowarka akumulatorów -...NOCO Boost X GBX45 1250A 12V UltraSafe power bank rozruchowy,...Revolt Jump Starter: power bank do notebooka z rozrusznikiem samochodowym i...Rozrusznik samochodowy, 12V 30000mAh Jump Starter Przenośny powerbank...MAXTOOLS JSL400, profesjonalny rozrusznik litowy 2400A do...Ładowarka do akumulatorów Wiltec Ładowarka do akumulatorów 12V 24V...Ładowarka Rozruszniki rozruchowe do akumulatorów samochodowych Autostart...
NOCO Boost HD GB70 2000A 12V UltraSafe rozrusznik...*Telwin 829565 Napęd 9000 3w1...*MAXTOOLS JS500 2200A 22Ah, UltraSafe rozrusznik...*Bosch C3 - inteligentny i automatyczny...*NOCO Boost X GBX45 1250A 12V Ultrabezpieczny rozrusznik...*revolt Jump Starter: powerbank do notebooka z...*Rozrusznik akumulatora samochodowego, rozruch 12V 30000mAh ... *MAXTOOLS JSL400, profesjonalne...*Ładowarka akumulatorów Wiltec akumulator 12V 24V...*Rozrusznik do ładowarki akumulatora do ... *
Amazon PrimeAmazon PrimeAmazon PrimeAmazon PrimeAmazon PrimeAmazon Prime
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!
Ostatnia aktualizacja: [apn asin="B016UG6PWE" typ="state" false="unknown"] Linki bezpośrednio do Amazon.de | Źródło/zdjęcie: Amazon API

Co to jest wzmacniacz akumulatora samochodowego?

Jeśli bateria jest rozładowana lub zbyt słaba, samochód nie uruchomi się. Dlaczego bateria jest pusta i jak możesz ją oszczędzać, więcej na ten temat poniżej. Jeśli zdarzył się wypadek, potrzebujesz pomocy. Zasadniczo zasada jest prosta: energia elektryczna musi być dostarczana do samochodu ze źródła zasilania. Klasycznie masz możliwość podłączenia dwóch mocnych kabli do akumulatora i do innego akumulatora w innym pojeździe.

Zawsze potrzebujesz drugiego samochodu lub przynajmniej w pełni naładowanego akumulatora. Jest niezgrabny, niepraktyczny i zawodny. Z tego powodu istnieje zestaw, typ Power bank dla twojego samochodu, Możesz więc pracować niezależnie. Nawet jeśli powinieneś być sam w Rosji o wpół do piątej rano. Operacja jest dziecinnie prosta. Poniżej opisaliśmy, jak zapewnić bezpieczny sukces.

Opcje rozruchu pojazdu

Przejdźmy do różnych opcji. Jaki masz sprzęt? Jeśli masz automat, wystarczy go zmostkować (lub wymienić baterię). Jeśli masz samochód zwrotnicowy, możesz również zjechać ze wzgórza na drugim biegu lub odholować go, aby uruchomić samochód.

Istnieją również różnice między olejem napędowym a benzyną: olej napędowy generalnie wymaga więcej energii elektrycznej, aby znów zacząć. Oznacza to jednak również wyższą wydajność, a kable i generator prądu muszą być odpowiednio zaprojektowane.

Klasyczny kabel

Do mostkowania samochodu potrzebne są dwa kable. To są czerwone i czarne. Czerwony oznacza plus, czarny minus. Wada: jeśli stoisz samotnie w szerokim korytarzu, nie masz szczęścia. A kto ciągle nosi przy sobie w pełni naładowaną drugą baterię?

** Tip: Jeśli masz w samochodzie dużych klientów, być może potrzebujesz konwertera, warto zainstalować w bagażniku drugą stałą baterię. Można je również ładować za pośrednictwem alternatora. Warto, jeśli dużo i często podróżujesz.

Przenośny power bank - Jump Starter - Start Booster

Nowy Zestawy wspomagające akumulatory samochodowe obejmują również rozruszniki jump stają się coraz mniejsze i lżejsze. To jest praktyczne. Często mają dodatkowe gadżety, takie jak mocne światła LED, które nie pozostawiają cię w ciemności. Wyposażone w różnego rodzaju zabezpieczenia zapewniają doskonałą pomoc, również w zakresie obsługi. Zestawy te można szybko ładować w domu i można je łatwo zabrać ze sobą. Najnowsze modele często ważą mniej niż 500 gramów.

Starsze lub tańsze modele są zwykle nieco większe, a także cięższe.

Ostrzeżenie: Istnieją również zestawy startowe, które przebiegają przez zapalniczkę. Jednak połączenie 12 V często nie jest zaprojektowane dla tego wysokiego prądu. Jeśli masz pecha, połączenie zostanie zerwane.

Eine Uruchomienie pomocy zawsze powinien być dostosowany do twoich potrzeb. Silniejsze rozruszniki mogą również obsługiwać silniki Diesla o pojemności 6 litrów.

Rozrusznik samochodowy z akcesoriami

W żadnym wypadku nie musisz się ograniczać. Większość produktów może zaoszczędzić więcej niż samochód. Większość funkcji obejmuje:

 • Możliwość ładowania małych urządzeń USB, takich jak smartfony i tablety lub jedno
 • sprawa narkotyków ostygnąć
 • Diody LED oświetlają ciemność
 • Umierać Home pomocników są chronione między innymi przed wodą i kurzem

Dla kogo nadaje się Jump Starter?

Czy naprawdę potrzebujesz takiego zestawu startowego Auto Booster? Jeśli rzadko korzystasz z samochodu, zimą bateria może się rozładować. Baterie nienawidzą zimna. Innym powodem może być wadliwy alternator, możliwe jest, że akumulator nie jest wystarczająco naładowany ze względu na krótki dystans, który przebyłeś.

Starsze akumulatory nie mogą się już ładować i szybko tracą moc. Może masz też w samochodzie pożeracz prądu, który po prostu je w tajemnicy. Zimno, krótkie dystanse, pożeracze prądu – to najczęstsze powody słabej baterii.

** Tip: Jeśli akumulator samochodowy musiał zostać zmostkowany, przejedź co najmniej 15 km, jeśli chcesz włączyć klientów (oświetlenie, ogrzewanie), przejedź tylko 20 km. (W większości przypadków) dobrze naładowałeś akumulator samochodowy.**

Jeśli lubisz biwakowanie, możesz potrzebować dodatkowej energii elektrycznej. Power banki dla twojego samochodu mogą również zapewnić wspaniałe wsparcie.

Jak działa booster startowy?

Często czytasz o bateriach mAh. MAh to skrót oznaczający miliamperogodziny, który opisuje energię zawartą w akumulatorze. W tłumaczeniu oznacza to: Jeśli urządzenie do szybkiego uruchamiania ma 1000 mAh, może całkowicie uwolnić całą swoją energię w ciągu godziny lub zasilić inne urządzenie stałym 10 mAh przez 100 godzin. Po uruchomieniu silnika energia ta jest wykorzystywana do dostarczania energii elektrycznej do akumulatora w celu umożliwienia uruchomienia silnika. Masz kilka prób, aż Jumpstarter będzie pusty i silnik się uruchomi, jeśli to nie zadziała, udaj się do warsztatu.

Oczywiście wiąże się to również z okolicznościami, takimi jak temperatura lub wiek baterii. Na co więc należy zwrócić uwagę? Im wyższy mAh, tym więcej energii ma bateria. Czego więc absolutnie potrzebujesz do swojego startera? Dokładnie. Potężna bateria mAh!

Czy jesteś parowcem? E-papierosy często mają również baterię mAh!

Jak podłączyć rozrusznik z mocną baterią

Przeczytaj instrukcje dotyczące produktu, zanim będzie to potrzebne, i zinternalizuj proces. Nie możesz już się pomylić z nowymi urządzeniami. Zasadniczo jest to zawsze ta sama zasada.
Jednak zanim zaczniesz z mostami, wskazane jest:

 • całkowicie wyłączyć silnik i zapłon (eliminuje to również wszelkie żłobki mocy)
 • wyjąć bieg (lub pozycję P w automatycznej skrzyni biegów)
 • zaciągnąć hamulec ręczny

Dotyczy to również sytuacji, w której pozwalasz przejechać przez inny samochód W tym przypadku nadal ważne jest, aby oba pojazdy nie dotykały się nawzajem.

Bez względu na to, czy zestaw startowy, czy pojazd dawcy, teraz postępujesz w następujący sposób:

 • ,de czerwony kabel do bieguna dodatniego twój akumulator (jeśli jest samochód dawcy, najpierw samochód dawcy, a następnie samochód podrzędny)
 • ,de czarny kabel dochodzi do bieguna ujemnego lub do punktu uziemienia (Uwaga: czarny kabel samochodu slave NIE do bieguna ujemnego, ale zawsze do punktu uziemienia)

Proces ładowania może się teraz rozpocząć. Demontaż odbywa się w odwrotnej kolejności: najpierw wyjmij czarny kabel, a następnie czerwony.

Daj baterii trochę czasu. Po około 2 minutach możesz zacząć próbować uruchomić samochód. Jeśli się jeszcze nie uruchomi, odczekaj kolejne dwie minuty, zanim spróbujesz ponownie.

Kolejna uwaga: proszę zwrócić uwagę na napięcie auta. Mały silnik benzynowy nie jest w stanie uruchomić pick-upa z silnikiem Diesla i dotyczy to również Twojego Jump Startera. Producenci wymienili w opisach, dla których samochodów odpowiednie są odpowiednie zestawy startowe. Od 15.000 XNUMX mAh startują dopalacze, zaczynają się również SUV-y / łodzie / furgonetki

Instrukcja pielęgnacji zestawu do rozruchu samochodowego

Powszechnie wiadomo, że akumulatory nienawidzą zimna. Jeśli to możliwe, przechowuj zestaw rozruchowy w temperaturze pokojowej i regularnie sprawdzaj, czy jest gotowy do użycia. Jeśli masz go w szafie przez 4 lata, nie pomoże ci to w nagłych wypadkach. Sprawdzaj więc w regularnych odstępach czasu, jak pełny jest rozrusznik.

Od około 5 stopni większość baterii zaczyna „zamarzać”. Z tego powodu nie pozostawiaj zestawu startowego w samochodzie.

Bezpieczeństwo

Jest jeden Jump Starter faktycznie bezpieczne? Tak. Producenci zastanowili się również nad bezpieczeństwem, dlatego większość urządzeń posiadających certyfikat CE jest wyposażona w:

 • zabezpieczenie przed przeciążeniem
 • i ochrona przed rozładowaniem
 • jak również refluks
 • oraz zabezpieczenie przeciwzwarciowe
 • a także zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją

do twojego domu. Przy prawidłowym stosowaniu masz pewność.

Co należy wziąć pod uwagę kupując zestaw startowy?

Jeśli chcesz kupić zestaw startowy, zwróć uwagę na kilka rzeczy, które krótko opiszemy poniżej:

 • Do jakiej mocy silnika potrzebujesz rozrusznika?
 • Czy urządzenie posiada certyfikat CE?
 • Czy potrzebujesz również tego modelu jako zasilacza awaryjnego do telefonu komórkowego, tabletu lub podobnego urządzenia?
 • Czy powinien mieć latarkę?
 • Czy powinien być odporny na wodę i kurz?
 • Czy operacja jest bezpieczna i dobrze wyjaśniona?
 • Co mówią klienci?
 • Jak długo trwa ładowanie akumulatora?
 • Jak długo możesz go przechowywać, zanim skończy się?
 • Jak mocna jest?

Nie możesz pomylić się z tymi kryteriami. Nowe urządzenia są zwykle „niezawodne” i nie potrzebujesz drugiego mężczyzny ani kobiety, aby przywrócić bieg.

Zalety i wady rozruchu akumulatora samochodowego

Potrzebujesz go, czy nie? Prawie. Ponieważ jeśli potrzebujesz, a nie masz, jest już za późno.

Jakie są zalety wzmacniacza startowego?

✔ Nie potrzebujesz pomocy, jeśli Twój samochód Cię zawiedzie
✔ Pomoc na rozpoczęcie działalności nie jest droga
✔ i nie zajmuje dużo miejsca
✔ Możesz bardzo łatwo nauczyć się go używać
✔ a urządzenie może być również używane jako latarka, na kempingu lub jako awaryjne źródło zasilania smartfonów itp.
✔ Możesz kogoś ratować
✔ jest mniejszy, lżejszy i bardziej praktyczny niż tradycyjne kable
✔ Masz wszystko razem w jednym urządzeniu

Wady rozrusznika pojazdu

✘ Twój zestaw może nie mieć wystarczającej mocy, aby ożywić tłusty olej napędowy
✘ Urządzenia niskiej jakości rozładowują się same w ciągu sześciu miesięcy - nawet jeśli znajdują się w szafce
✘ Rażące błędy operacyjne można wyeliminować tylko poprzez praktykę i ostrożność

Wniosek: rozrusznik pojazdu | Szybki rozrusznik

Koszmar każdego kierowcy: trzeba iść do pracy, wóz strajkuje, rozładowany akumulator. Jeśli masz słabą baterię lub jeździsz tylko na krótkich dystansach, rozrusznik lub wzmacniacz akumulatora jest w rzeczywistości koniecznością. Dzięki niemu możesz uratować siebie i, w razie potrzeby, innych ludzi bez konieczności zawracania sobie głowy nieporęcznymi, ciężkimi i irytującymi kablami. Czy jeździsz automatem?

Wtedy twoja ukochana nie może być już nawet popychana. Pomoc drogowa może być kosztowna i zajmuje dużo czasu. Więc dlaczego nie wolisz poręcznej, wydajnej baterii mAh, którą możesz, że tak powiem, włożyć do torebki. Lepiej dmuchać na zimne.

Odkryj 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się produktów do rozruchu samochodowego w 2024 r., korzystając z uczciwych testów. Pokazujemy wybór najpopularniejszych produktów, które mają świetne recenzje klientów i stosunek jakości do ceny. Już teraz znajdź idealny produkt do rozruchu samochodowego, dostosowany do Twoich potrzeb!

Top10🔥Oferty🔥 🆕Online
- 16,00 €oferta
- 5,00 €oferta
- 57,06 €oferta
- 20,98 €oferta
APA 16540 Power Pack ze sprężarką i rozrusznikiem, 12 V
APA 16540 Power Pack, ze sprężarką i rozrusznikiem, 12 V*
Pomoc przy rozruchu skokowym samochodów, samochodów kempingowych i łodzi. Idealny jako mobilne źródło zasilania 12 V.; Szczypce zabezpieczające do słupów z izolacją z tworzywa sztucznego
86,45 € - 20,98 € 65,47 € Amazon Prime
- 43,17 €oferta
ZASILACZ Dino 12V-600A Urządzenie rozruchowe 66.6Wh 18000mAh | samochód...
ZASILACZ Dino 12V-600A Urządzenie rozruchowe 66.6Wh 18000mAh | Samochód...*
Z ciągłym napięciem wyjściowym 12 V 10 A do obsługi akcesoriów samochodowych 12 V
168,00 € - 43,17 € 124,83 € Amazon Prime
Nowość!
Power bank 2000A, rozrusznik samochodowy 12V...
Power bank do rozruchu 2000A, rozrusznik do akumulatora samochodowego 12V...*
Bezpieczeństwo: zabezpieczenie przed przeciążeniem, przegrzaniem i zwarciem. Obudowa odporna na wstrząsy.
39,99 € Amazon Prime
Nowość!
rozrusznik elektroniczny rozrusznik elektroniczny RC500-KN/11550 500...
rozrusznik elektroniczny rozrusznik elektroniczny RC500-KN/11550 500...*
Magnes i wirnik o wysokim momencie obrotowym, płynność zapewniająca najlepszą niezawodność.; Ten elektroniczny rozrusznik charakteryzuje się dużą prędkością,...
42,54 €
Nowość!
rozrusznik elektroniczny podwójne mosiężne koło zamachowe Mini 15mm elektroniczny...
rozrusznik elektroniczny podwójne mosiężne koło zamachowe Mini 15mm elektroniczny...*
Magnes i wirnik o wysokim momencie obrotowym, płynność zapewniająca najlepszą niezawodność.; Ten elektroniczny rozrusznik charakteryzuje się dużą prędkością,...
45,99 €

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY projektów | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?

Źródła:
https://batterien-welt.de/tipps-interessantes/was-bedeutet-bei-akkus-mah-milliamperstunden
https://www.autobild.de/artikel/auto-ueberbruecken-starthilfe-geben-2876261.html


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 17.06.2024/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Zdjęcie autora

Maren

Jestem niezależnym autorem, który opublikował dwie książki, między innymi. Napisz jako namiętny ghostwriter, zaangażowany doradca, zapalony e-booker, a przede wszystkim za darmo. Moje motto: życie nie przyjdzie po tobie, ale zbliża się do ciebie dwa razy szybciej.

Schreibe einen Kommentar