Porada: Właściwa ochrona przeciwsłoneczna - na co muszę zwrócić uwagę? | Jak najlepiej się chronić?


Przewodnik po ochronie przeciwsłonecznej
Słońce = promieniowanie UV

Ochrona przed słońcem: Oprócz pozytywnych aspektów słońce ma również szkodliwe konsekwencje. Zdrowe i odpowiedzialne korzystanie ze słońca może zatem nie tylko zapobiegać oparzeniom słonecznym, ale także zmniejszać ryzyko długotrwałych uszkodzeń, zwłaszcza raka skóry.

Teraz przeczytaj tutaj, co możesz zrobić, aby naprawdę skutecznie chronić się przed słońcem i nadal czerpać z niego pozytywy.

Balsam z filtrem przeciwsłonecznym w porównaniu

Krem przeciwsłoneczny NIVEA SUN do twarzy, matująca ochrona przeciwsłoneczna, ...Matująca ochrona przeciwsłoneczna NIVEA SUN UV SPF 30 (50ml),...Krem ochronny i pielęgnacyjny do twarzy NIVEA SUN z filtrem SPF 30 (50 ml),...NIVEA SUN Kids Protection & Care Balsam do opalania SPF 50+ (200 ml),...Ladival Anti-Age & Anti-Pigment Spots SPF 30 – Bezzapachowy...Eucerin Sensitive Protect Balsam do opalania Extra Light SPF 50+, 400 ml...Sportowy spray do opalania NIVEA SUN UV Dry Protect SPF 50 (200 ml), ...Olejek w sprayu NIVEA SUN Protection & Tan SPF 30 (200 ml),...Garnier Ambre Solaire Sensitive Expert plus spray przeciwsłoneczny...NIVEA SUN Ochrona i pielęgnacja balsam do opalania LSF 30 (250 ml),...
8,94 €7,95 €12,42 €6,71 €3,07 €29,80 €10,95 €9,94 €9,94 €7,95 €
NIVEA SUN krem ​​przeciwsłoneczny do twarzy matujący ... *NIVEA SUN UV Twarz Matująca Ochrona przeciwsłoneczna SPF ...*NIVEA SUN Ochrona i pielęgnacja Krem przeciwsłoneczny do twarzy z ...*NIVEA SUN Kids Protection & Care Mleczko do opalania SPF 50 + ... *Ladival Anti-Age & Anti-Pigment Plamy SPF 30 –...*Eucerin Sensitive Protect Balsam do opalania Extra Light ... *NIVEA SUN UV Dry Protect Sportowy spray do opalania SPF 50...*NIVEA SUN Ochrona i opalenizna w sprayu SPF 30...*Garnier Ambre Solaire Sensitive Expert plus ... *NIVEA SUN Ochrona i pielęgnacja balsam do opalania SPF 30 (250...*
◼️ Nietłusty filtr przeciwsłoneczny do twarzy: natychmiastowy ...◼️ Wysoka ochrona - krem ​​przeciwsłoneczny z SPF 30 i ...◼️ Ochrona i pielęgnacja - Krem przeciwsłoneczny do twarzy NIVEA SUN SPF 30 ...◼️ NIVEA SUN Kids – krem ​​przeciwsłoneczny NIVEA SUN dla dzieci...◼️ Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna i ukierunkowana profilaktyka: ...◼️wysokiej jakości medyczny filtr przeciwsłoneczny◼️ NIVEA SUN - Mgiełka w sprayu chroni skórę ...◼️ Protection & Tan – ochrona przed słońcem i naturalna opalenizna w...◼️ Ambre Solaire Sensitive Expert + mleczko przeciwsłoneczne SPF 50 + ...◼️ Ochrona i pielęgnacja - filtr przeciwsłoneczny dwukrotnie chroni skórę:...
◼️ Współczynnik ochrony przeciwsłonecznej 50, wybór odpowiedniego ...◼️ Efekt matujący - krem ​​na dzień z filtrem przeciwsłonecznym...◼️ Natychmiastowa ochrona - dzięki SPF 30 nawilżacz oferuje ...◼️ Ochrona i pielęgnacja - mleczko do opalania z ochroną skóry 5w1...◼️ Krem przeciwsłoneczny zapobiegający nadmiernej pigmentacji: ...◼️dla skóry wrażliwej◼️ Sportowy spray przeciwsłoneczny - odporny na pot, ekstra ...◼️ Aktywuje opaleniznę – Formuła z ekstraktem z promelaniny...◼️ Opatentowany zaawansowany technologicznie system filtrów UVA-UVB z ...◼️ Microbiome Balance - Odżywcza formuła NIVEA SUN...
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
ochrona przeciwsłoneczna ochrona przeciwsłonecznaochrona przeciwsłoneczna ochrona przeciwsłonecznaochrona przeciwsłoneczna ochrona przeciwsłonecznaochrona przeciwsłoneczna ochrona przeciwsłonecznaochrona przeciwsłoneczna ochrona przeciwsłonecznaochrona przeciwsłoneczna ochrona przeciwsłonecznaochrona przeciwsłoneczna ochrona przeciwsłonecznaochrona przeciwsłoneczna ochrona przeciwsłonecznaochrona przeciwsłoneczna ochrona przeciwsłonecznaochrona przeciwsłoneczna ochrona przeciwsłoneczna
8,94 €5,34 €
8,94 €7,95 €12,42 €6,71 €3,07 €29,80 €10,95 €9,94 €9,94 €7,95 €
do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤
Ostatnia aktualizacja 24 maja 2022 19:54. Linki bezpośrednio do Amazon.de | Źródło / zdjęcie: Amazon API

Podstawy - po co mi słońce?

Słońce jest podstawą życia ludzi, zwierząt i roślin. Żadne życie nie jest możliwe bez słońca. Już z tej zasady można wywnioskować, że słońce jest dla nas ludzi niezwykle ważne. Sprawiają, że czujemy się bardziej czujni i często jesteśmy w lepszym nastroju. Słońce jest również niezwykle ważne dla naszej skóry, ponieważ odpowiada za dobre samopoczucie i zewnętrzne gojenie.

Ale co to dokładnie oznacza?

Słońce niesie ze sobą kilka cennych pozytywnych aspektów:

 • Uwalnianie hormonów

Słońce zapewnia nam dobry nastrój i aktywność. Ciepło tworzy również dobry nastrój.

 • Tworzenie witaminy D

Z pomocą słońca nasz organizm może wytwarzać witaminę D, a tym samym wzmacniać nasz układ odpornościowy, kości, mięśnie i zęby.

 • Leczenie chorób skóry

Światło słoneczne jest dla Ciebie dobre, na przykład przy łuszczycy, neurodermicie i chorobie białej plamistości. Zawsze miej lekarza, aby monitorował dobry efekt.

Jednak zbyt długie przebywanie na słońcu może prowadzić do bolesnych oparzeń słonecznych i innych konsekwencji. Wynika to z tak zwanych promieni ultrafioletowych, w skrócie promieni UV. Ale o tym za chwilę.

Zwykle mamy już jedną z natury naturalna ochrona skóry, bo zdrowa skóra zobojętniono konsekwencje promieniowanie słoneczne i ma działanie ochronne.

Jedną z oznak tego jest na przykład to, że skóra jest narażona na dłuższą ekspozycję na słońce rogówka formularze jako dodatkowa ochrona. Inną oznaką samoobrony jest to, że brauning. Melanina z ciemnym pigmentem jest ułożona w sposób ochronny wokół jądra komórek skóry. Dlatego się opalamy.

Ważne, aby wiedzieć: Opalenizna nie jest oznaką zdrowej skóry, ale czystą reakcją ochronną, co oznacza, że ​​szkodliwe promienie UV już przeniknęły przez skórę.

Mogę więc powiedzieć, że słońce jest niezbędne dla człowieka, ale powinno być wykorzystywane w zdrowym stopniu.

Zalecana literatura: Wskazówki dotyczące letniej sylwetki tutaj!

Kiedy słońce może zaszkodzić mojej skórze?

Przede wszystkim na skórę działają wspomniane już promienie ultrafioletowe (UV) ze słońca. W zależności od długości fali rozróżnia się promieniowanie UV-A i UV-B.

Długa fala Promieniowanie UV-A dociera w głąb warstw skóry (skóry właściwej). Efektem tego jest uszkodzenie włókien skóry, co prowadzi do utraty elastyczności i zmarszczek. Ten rodzaj promieniowania powoduje tylko jeden krótkotrwała opalenizna i zwiększa ryzyko dla rak skóry, czerniak.

Nie odpowiada jednak za rozwój oparzeń słonecznych.

Fala krótka Promieniowanie UV-B wnika w naskórek. W rezultacie skóra wytwarza barwnik melaninę i takie rzeczy opalanie długoterminowe powstaje, który służy jako ochrona przed światłem. Również ten rodzaj promieniowania to robi Powstawanie witaminy D., co jest ważne np. przy budowie kości. Jednak promieniowanie UV-B jest również odpowiedzialne za oparzenia słoneczne, reakcję zapalną, która w zależności od intensywności promieniowania wiąże się z zaczerwienieniem, obrzękiem, pęcherzami i bólem.

Ochrona przed słońcem: jak działa filtr przeciwsłoneczny | Balsam do opalania

Youtube

Pobierając film, akceptujesz politykę prywatności YouTube.
dowiedz się więcej

Załaduj wideo

Jak optymalnie się chronić i jakie mam opcje?

Istnieje wiele sposobów na optymalną ochronę skóry. Chciałbym pokazać Wam najważniejsze w przejrzystej liście.

Sukienka:

Zasadniczo odzież zapewnia najlepszą ochronę przed oparzeniami słonecznymi!

Correct_Sunenschutz_Sonnebrand_Sonne_Amazon_Ebay-9fee48fe

Skóra głowy, oczy i szyja w szczególności szybko ulegają poparzeniom słonecznym, ponieważ są one bezpośrednią powierzchnią na słońce. Tutaj może być jeżówka i okulary przeciwsłoneczne (UV 400) służą pomocą. 

Krem do opalania: 

Filtry przeciwsłoneczne chronią przez różny czas, w zależności od współczynnika ochrony przeciwsłonecznej i rodzaju skóry. Istnieją balsamy ochronne i spraye ochronne o różnym stopniu ochrony przeciwsłonecznej.

Garnier w sprayu chroniącym przed słońcem, UV wodna mgiełka odświeżająca...
Garnier Spray przeciwsłoneczny, wodna mgiełka UV odświeżająca...*
Średnia ochrona - Idealna dla bardzo jasnej i lekko opalonej skóry
8,44 €
Correct_Sunenschutz_Sonnebrand_Sonne_vorbeugen_Sonnecremes-ad7a7e2d

Należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

 • Rodzaj skóry (jasna do ciemnej)
 • Wiek osoby (dziecko lub dorosły)
 • Jak długo chcę zostać na słońcu?
 • Jak silne jest słońce? (południowe słońce, siła zależna od regionu)
 • Wcześniej istniejące stany w skórze

Nadal mogę to zrobić następujące zalecenia wymawiać:

 • Aplikować kilka razy przed wyjściem na słońce + wcześnie
 • Regularnie odnawiać, szczególnie po kąpieli i wysuszeniu (również wodoodpornym środkiem ochronnym)
 • Nie wyczerpuj obliczonego czasu ochrony, raczej użyj do dwóch trzecich, a następnie zastosuj ponownie.
 • Mineralna ochrona UV jest lepsza niż chemiczna ochrona UV i działa szybciej

Jeśli chcesz również w najprostszy sposób ochronić się przed słońcem, możesz rozgościć się w cieniu. Należy jednak zaznaczyć, że tutaj również można uzyskać opaleniznę.

Jaka ochrona przeciwsłoneczna jest dla mnie odpowiednia?

W zależności od rodzaju skóry, wieku, obszaru skóry i sytuacji istnieje wiele różnych filtrów przeciwsłonecznych, które można nakładać na skórę. Chciałbym teraz wymienić najważniejsze wskazówki dla indywidualnej decyzji.

konsystencja

To, czy wybierzesz spray, mleczko, krem ​​czy żel, zależy od tego, jaka jest Twoja własna skóra. Krem jest dobry dla osób z suchą skórą. Osoby z cerą tłustą chętniej wybierają żel.

Wiek

Szczególnie dobra ochrona przeciwsłoneczna jest potrzebna dzieciom i osobom starszym, ponieważ skóra jest bardziej wrażliwa w młodym i starszym wieku. Istnieją specjalne produkty dla dzieci, w większości bezzapachowe. Dla osób starszych zalecana jest ochrona przeciwsłoneczna z wysokim współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej, od SPF 20.

Obszary skóry

Skóra ma różną grubość, a niektóre obszary są znacznie bardziej wystawione na działanie słońca. Na przykład twarz i tył stopy. Istnieją specjalne filtry przeciwsłoneczne do twarzy, ale także kremy na dzień z filtrem przeciwsłonecznym. W przypadku szczególnie wrażliwych obszarów, takich jak tył stopy i dolna warga, ważne jest, aby zawsze stosować ostrożnie.

Sytuacja

Ekspozycja na słońce jest różna, ludzie i ich otoczenie są indywidualne. Wrażliwa skóra i choroby, takie jak neurodermit, odgrywają w tym główną rolę. Ale także niezależnie od tego, czy jesteś głównie w regionach górskich, czy w pobliżu wody. Ważne jest, aby znać wpływy i wybrać odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną.

Ogólnie rzecz biorąc, zawsze należy wybierać ochronę przeciwsłoneczną z odpowiednim współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej. Ponadto lepiej mieć zbyt wysoki współczynnik ochrony przeciwsłonecznej niż zbyt niski.

Ochrona przed słońcem: na co zwracać uwagę z dziećmi?

Wskazówki dotyczące codziennego życia

Skóra dziecka jest dużo cieńszy niż skóra dorosłego. Pigmenty, które zapewniają organizmowi własną ochronę przed promieniami UV, nie są jeszcze w pełni produkowane w dzieciństwie. Za każdym razem, gdy dziecko jest oparzenia słoneczne, wzrasta prawdopodobieństwo zachorowania na raka skóry w wieku dorosłym.

Małe dzieci nie powinny być wystawiane na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, dopóki nie osiągną wieku około dwóch lat. Jeśli to nie jest możliwe, istnieje ochrona głowy i Odzież odporna na promieniowanie UV niezbędny. Jeśli dzieci są starsze niż dwanaście miesięcy, można również zastosować filtr przeciwsłoneczny. Zawsze używaj wysokiego współczynnika ochrony przeciwsłonecznej.

Zasadniczo stosuje się następujące zasady:

Zawsze wyposażaj dzieci w ubrania, czapki i okulary przeciwsłoneczne, aby chronić je przed promieniami UV. Zawsze używaj okularów przeciwsłonecznych oznaczonych UV-400 lub 100% ochrony UV.

Wskazówki na co dzień:

między 11:15 i XNUMX:XNUMX jest Najwyższe promieniowanie UV. W tym czasie dzieci nie powinny w miarę możliwości wychodzić na słońce. Podstawową zasadą jest to, że zawsze należy preferować cień.

 • Zawsze używaj parasola podczas prowadzenia wózka.
 • Latem dzieci powinny zawsze pić wystarczającą ilość płynów.
 • Używaj co najmniej współczynnika ochrony przeciwsłonecznej 30, nawet w środku lata i w krajach południowych SPF 50.
 • Nos, czoło, uszy, dłonie, ramiona, kolana i tył stóp wymagają dużej ochrony. Nie należy zapominać o regularnym kremowaniu.
 • Po pływaniu, poceniu się i wysuszeniu należy ponownie nakładać krem ​​z filtrem, nawet jeśli jest to produkt wodoodporny.

 

Proste zasady, których należy unikać

Oparzenie słoneczne + ciekawe wskazówki

 • Odzież to najlepsza ochrona przed słońcem
 • Unikaj południowego słońca
 • Jeśli chodzi o ochronę przeciwsłoneczną, bardzo dużo pomaga
 • Kremowanie nie wydłuża czasu ochrony
 • Stosować nawet przy zachmurzonym niebie
 • Dobre filtry przeciwsłoneczne również szybko się wchłaniają
 • Nawet opalona skóra potrzebuje ochrony
 •  Skóra może również palić pod wodą
 • Opalanie wstępne w solarium nie chroni przed oparzeniami słonecznymi

Wskazówki dotyczące czytania: kapsułki do opalania tutaj | Gadżety plażowe tutaj | Pistolety wodne tutaj

Znajdź wśród 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się produktów do ochrony przeciwsłonecznej w schroniskach plażowych 2022 na uczciwych testach

Topseller% oszczędności % Nowe wydania
1. Najlepszy sprzedawca
Schronisko plażowe zewnętrzne Helios - idealne schronienie plażowe, UV...
Opinie 1.825
Wiata plażowa zewnętrzna Helios - idealna wiata plażowa podróżna, UV...*
 • Namiot plażowy chroniący przed słońcem z ochroną UV: UV 80 zgodnie z UV STANDARD 801 - wyjątkowo wysoka ochrona przeciwsłoneczna dla Twojego dziecka i Ciebie!
 • Mała skorupa plażowa: minipakiet (40 x 8 x 8 cm) - idealna podróżna skorupa plażowa na walizki, a tym samym podróż samolotem
 • Wszechstronny namiot przeciwsłoneczny: nie tylko zapewnia ochronę przed słońcem, wiatrem, prywatność i cień na plaży - osłona przeciwsłoneczna również dla ...
2. Najlepszy sprzedawca
Automatyczny namiot plażowy Yorbay z ochroną UV 50+, powłoka plażowa z...
Opinie 85
Automatyczny namiot plażowy Yorbay z ochroną UV 50+, powłoka plażowa z...*
 • 【Ochrona przed słońcem】: Powierzchnia wykonana z posrebrzanej tkaniny poliestrowej 190T, UV 50+, która zapewnia dorosłym i dzieciom skuteczną ochronę przed ...
 • 【Szybki montaż】: Namiot plażowy ma system szybkiego montażu, modny i naukowy design z szybkim otwieraniem ...
 • 【Wielokrotna wentylacja】: Z tyłu znajduje się okno wentylacyjne, które utrzymuje świeże powietrze we wnętrzu namiotu....
3. Najlepszy sprzedawca
Wiata plażowa Qeedo Quick Palm z filtrem UV 80, mała ...
Opinie 2.190
Wiata plażowa Qeedo Quick Palm z filtrem UV 80, mała ... *
 • Tylko 10 sekund ustawiania (system szybkiego napełniania) - łatwiejsze do demontażu niż samoskładająca się wyskakująca skorupa plażowa
 • Namiot plażowy z certyfikowaną ochroną UV80 (zgodnie z normą UV 801) zapewnia ochronę przeciwsłoneczną, szczególnie dla dzieci i niemowląt
 • Muszla plażowa jest bardzo kompaktowa w porównaniu do muszli plażowych do rzucania o rozmiarze opakowania 70x12x12 cm (DxSxW)
4. Najlepszy sprzedawca
Active Era Pop-Up Beach Shelter - Namiot Plażowy UPF 50+ dla...
Opinie 571
Active Era Pop-Up Beach Shelter - Namiot plażowy UPF 50+ dla...*
 • Ochrona przed słońcem UV: Namiot przeciwsłoneczny jest wyłożony materiałem ochronnym UPF 50+ UV, aby zapewnić Tobie i Twojej rodzinie bardzo potrzebną ochronę ...
 • SZYBKA KONFIGURACJA I PAKOWANIE: Zapomnij o mylących instrukcjach dotyczących namiotu i skrzypiących kijach, nasz automatyczny projekt pop-up pozwala ...
 • Ochrona przed wiatrem na plaży: Praktyczna konstrukcja pozwala chronić przed letnim wiatrem, a zewnętrzne kieszenie na piasek i kołki utrzymują ...
- 1,00 €5. Najlepszy sprzedawca
EXPLORER ochrona UV 80+ plażowa muszla podróżna 240x125x125cm **dodatkowo...
Opinie 800
EXPLORER ochrona UV 80+ plażowa muszla podróżna 240x125x125cm **dodatkowo...*
 • Bardzo mały rozmiar opakowania
 • Wymiary: 240 125 x x 125 cm
 • UPF 80 +
6. Najlepszy sprzedawca
TLM Toys Beach Shelter, Plażowy namiot z ochroną UV, wodoodpor...*
 • Outdoor Shade Tent Beach Shelter: Konstrukcja bez drzwi sprawia, że ​​namiot nadaje się do wędkowania. Idealny wybór do zastosowania jako...
 • Odporna na promieniowanie UV i premium powłoka plażowa: Tkanina namiotu ma dużą wodoodporność, dużą odporność na promieniowanie UV i ...
 • Namiot plażowy o trwałej konstrukcji: Ten namiot jest doskonałej jakości i jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, aby był praktyczny i ...
7. Najlepszy sprzedawca
Namiot Badabulle anty-UV, duży namiot plażowy, wysoka ochrona przed słońcem...*
 • UPF 50+: Namiot chroniący przed promieniowaniem UV chroni dziecko przed promieniami słonecznymi, ale także przed wiatrem i piaskiem
 • Przestronny: namiot Badabulle oferuje wystarczająco dużo miejsca dla dziecka, bliźniaków, a nawet osoby dorosłej (125 x 100 x 85 cm)
 • Dobra wentylacja: dzięki dużym otworom i siatkom po bokach namiot jest dobrze wentylowany, dzięki czemu nie nagrzewa się zbytnio
8. Najlepszy sprzedawca
- 2,00 €9. Najlepszy sprzedawca
outdoorer pop-up muszla plażowa Zack II niebieska - jednorazowa muszla plażowa...*
 • Wyskakująca skorupa plażowa: samoorganizująca się - poszarpana i otwarta!
 • Bezpieczeństwo na plaży dzięki wysokiej ochronie przeciwsłonecznej - wiata plażowa ze współczynnikiem ochrony UV UV 60
 • Rodzinny namiot plażowy XXL: Wymiary: 245 x 145 x 100 cm - dużo miejsca
10. Najlepszy sprzedawca
Automatyczny namiot plażowy ibforcty Beach Shelter,...
Opinie 4
ibforcty beach schronienie automatyczny namiot plażowy typu pop-up,...*
 • 1. Ochrona przed promieniowaniem UV: Namiot plażowy jest wyłożony materiałem chroniącym przed promieniowaniem UV z UPF 50+, który zapewnia ochronę przed słońcem, deszczem i wiatrem
 • 2. Szybki zestaw: nie wymaga montażu, nie marnuje czasu. Dzięki naszemu automatycznemu projektowi pop-up możesz rozbić namiot...
 • 3. Namiot plażowy Parasol Rozmiar rozkładania: długość 165 cm / 65 cali, szerokość 150 cm / 59 cali, wysokość 110 cm / 43,3 cala, po użyciu...
- 1,00 €oferta
EXPLORER ochrona UV 80+ plażowa muszla podróżna 240x125x125cm **dodatkowo...
EXPLORER ochrona UV 80+ plażowa muszla podróżna 240x125x125cm **dodatkowo...*
Bardzo mały rozmiar opakowania; Wymiary: 240 x 125 x 125 cm; UPF 80+; Akcesoria: 5 kołków 20 cm; Wielkość opakowania: 30 x 10 cm
19,95 € - 1,00 € 18,95 €
Nowość!
Namiot High Peak, muszla plażowa Sevilla, ochrona UV 40,...
Namiot z wysokim daszkiem, muszla plażowa Sevilla, ochrona przeciwsłoneczna UV 40,...*
Wysokiej jakości kije z włókna szklanego 7,9 mm połączone praktyczną gumką.
44,95 €
Nowość!
Namiot kempingowy High Peak, muszla plażowa Cordoba 80, UV 80...
Namiot kempingowy High Peak, wiata plażowa Cordoba 80, UV 80...*
Duży, wystający daszek przeciwsłoneczny zapewniający doskonały cień.; Wysokiej jakości kije wykonane z włókna szklanego o grubości 7,9 mm połączone praktyczną gumką.
69,95 €

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 25.05.2022/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Schreibe einen Kommentar