Silvercrest Monsieur Cuisine SKMC 1200 E5: kompleksowa recenzja robota kuchennego

Zdjęcie autora

Dirk Re.

Kuchnia Silvercrest Monsieur
Silvercrest Monsieur Cuisine SKMC 1200 E5: Kompleksowy przegląd robota kuchennego 55 Silvercrest Monsieur Cuisine SKMC 1200 E5: Kompleksowy przegląd robota kuchennego

Robot kuchenny Kuchnia Silvercrest Monsieur (Marka własna LIDL) ma stanowić odpowiednik i tańszą alternatywę dla dobrze znanego Thermomixa. Producent chwali ten model jako prawdziwy „multitalent” w cenie 349 EURO w. Oferuje różnorodne opcje gotowania i obsługi, a procesy gotowania powinny być szczególnie łatwe dzięki cyfrowo odwzorowanym przepisom.

Przetestowałem ten robot kuchenny Silvercrest i opowiem o moich doświadczeniach.

Porównanie maszyny do gotowania

Monsieur Cuisine connect van SilverCrest robot kuchenny ...Gotowanie z Monsieur Cuisine: 100 najlepszych przepisów dla każdego...Folia ze szkła hartowanego BROTECT do SilverCrest Monsieur Cuisine Connect...Wielofunkcyjna kuchenka Krups CZ8568 Cook4Me + Grameez z...Aigostar Power Cook - 1200W Wielofunkcyjny robot kuchenny, 36...Robot kuchenny Krups Prep & Cook XL z funkcją gotowania HP50A8 |...Klarstein GrandPrix - robot kuchenny wielofunkcyjny,...Wielofunkcyjna kuchenka Cecotec Mambo Black. Wyświetlacz LED ze stali nierdzewnej...Wielofunkcyjna kuchenka Cecotec Mambo 9090. Ceramiczna...mix-slider® I Niewidoczny suwak do urządzenia Thermomix TM5 &...
Monsieur Cuisine connect z SilverCrest ... *Gotowanie z Monsieur Cuisine: 100 najlepszych ... *Folia do szkła hartowanego BROTECT do SilverCrest Monsieur...*Krups CZ8568 Cook4Me + Multicooker Grameez z....*Aigostar Power Cook - Wielofunkcyjny 1200W...*Robot kuchenny Krups Prep & Cook XL z...*Klarstein GrandPrix - robot kuchenny...*Wielofunkcyjna kuchenka Cecotec Mambo Black. Wyświetlacz LED...*Wielofunkcyjna kuchenka Cecotec Mambo 9090....*mix-slider® I Niewidoczny suwak do ... *
Amazon PrimeAmazon Prime
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!
Ostatnia aktualizacja: [apn asin="B07KK9PRGJ" typ="state" false="unknown"] Linki bezpośrednio do Amazon.de | Źródło/zdjęcie: Amazon API

Dane techniczne: Maszyna kuchenna Monsieur Cuisine

Podstawy:

Kuchnia Silvercrest Monsieur
 • Funkcja gotowania: 1.000 watów
 • mieszać: 800 watów
 • Liczba obrotów: około 120 do 5.200 obr / min
 • regulacja temperatury od 37 do 130 ° C
 • Wymiary urządzenia: około 49,5 x 31,0 x 37,5 cm
 • Długość przewodu zasilającego: ok. 110 cm - z linką
 • urządzenie: około 7,1 kg
 • Urządzenie z akcesoriami: około 10,6 kg

Cechy:

 • Regulowana temperatura (w krokach co 5 ° C, do precyzyjnego gotowania)
 • 10-stopniowa regulacja prędkości
 • funkcja Turbo
 • 7-calowy ekran dotykowy
 • WLAN
 • 99-minutowy minutnik
 • Cooking Pilot (ponad 164 fabrycznie zainstalowanych przepisów)
 • dostęp do Baza danych receptur online (z setkami przepisów)
 • Aplikacja Przepisy


Pierwsze wrażenie: Robot kuchenny Silvercrest Monsieur Cuisine

Robot kuchenny Monsieur Cuisine SKMC 1200 E5 robi świetne pierwsze wrażenie. Wielkość urządzenia jest optymalna i idealnie pasuje do kuchni. Po podłączeniu 7-calowy wyświetlacz natychmiast się zaświeci. Kolorowe ilustracje wydają mi się wystarczająco duże i wydają się w zupełności wystarczające do codziennego użytku.

Różne akcesoria są już dostarczane, które można szybko i łatwo włożyć i wymienić w razie potrzeby.

Dzięki temu robotowi kuchennemu LIDL z pewnością osiągnął już to, że chcesz od razu zacząć gotować!

Pierwsze kroki z Monsieur Cuisine

Po włączeniu najpierw zapoznałem się z urządzeniem korzystając z instrukcji obsługi. Na początku wiele funkcji wydaje się raczej onieśmielających. Jednak menu, które jest wyświetlane cyfrowo, jasno prowadzi użytkownika przez różne kroki i ustawienia.

Kuchnia Silvercrest Monsieur
Silvercrest Monsieur Cuisine SKMC 1200 E5: Kompleksowy przegląd robota kuchennego 56 Silvercrest Monsieur Cuisine SKMC 1200 E5: Kompleksowy przegląd robota kuchennego

Po tym, jak już wcześniej poinformowałem się o maszynach kuchennych takich producentów jak Bosch, Kenwood czy Aldi, ten model od LIDL wydał mi się odpowiedni pod względem stosunku ceny do wydajności.

Przy pomocy menu szybko zorientowałem się, jak wiele jest możliwe dzięki tej maszynie. Oprócz gotowania i pieczenia może być również używany do gotowania na parze, mieszania i ugniatania, emulgowania, przecierania, miksowania, siekania i ważenia. To brzmi dla mnie niesamowicie wszechstronnie!

Przykład:

Dzięki akcesoriom wchodzącym w zakres dostawy, obrót noża w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara może służyć do przygotowywania zup, risotto i gulaszu. Obracając w prawo, można pokroić składniki takie jak cebula i ziemniaki. Wszystko to działa w prosty sposób za naciśnięciem jednego przycisku!

To, co szybko zauważyłem przy pierwszym użyciu, to to, że naprawdę ci się podoba, a także masz odwagę spróbować potraw, które wcześniej wydawały się święte.

Pierwszy test gotowania i smaku

Ale teraz chciałbym w końcu pójść na praktykę i ściśle przestrzegać przepisu, który został mi pokazany na wyświetlaczu. To miał być gulasz z fasoli!

Mam wszystkie składniki. Instrukcje przewidywały to allesi włożyć do garnka przyprawy tj. ziemniaki, fasolę, mięso mielone, marchew, sól i pieprz oraz bulion warzywny. Przez zintegrowana waga składniki można dodawać zgodnie z zaleceniami, więc nie ma już potrzeby ważenia każdego elementu osobno! Następnie cyfrowo ustawisz temperaturę i czas, a gotowanie rozpocznie się samo. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to czekać! Na początku było to dla mnie dziwne uczucie, bo poza tym zawsze zostawałem przy piecu. W międzyczasie odkurzyłem i zrobiłem pranie! W międzyczasie siekanie cebuli było trochę głośne.

Po wygaśnięciu minutnika o zakończeniu gotowania informuje nieuciążliwy sygnał dźwiękowy. Uwaga, tu też garnek robi się bardzo gorący! Rezultat przynajmniej raz wyglądał bardzo apetycznie.

Ale czy też dobrze smakuje?

Mówiąc w skrócie TAK! Mimo minimalnego wysiłku gulasz smakuje wyśmienicie, tak jak tradycyjnie gotowany. Przyprawa też okazała się świetna! Ogólnie wynik jest bardzo udany.

Myślę, że dzięki ogromnemu wyborowi przepisów możesz poszerzyć swoje horyzonty kulinarne!

Czyszczenie | Robot kuchenny Silvercrest Monsieur Cuisine

Czy czyszczenie jest czasochłonne? Przetestowałem to:

Ogromną zaletą Silvercrest Monsieur Cuisine jest to, że zawiera program samooczyszczania. Aby to zrobić, potrzebuję litra wody o temperaturze pokojowej i płynu do mycia naczyń. Teraz po prostu wlej wodę i detergent do pojemnika miksującego i podgrzej je (2 minuty w 90 ° C / poziom 2). Aby uzyskać optymalny efekt czyszczenia, woda powinna mieć teraz co najmniej 45 ° C ciepłą. Jeśli tak nie jest, wydłuż ten proces o kilka sekund. 

Następnie wymieszaj wodę do płukania z umieszczoną miarką stopniowo zwiększając (30 sekund na poziomie 7-10).

Alternatywnie, niektóre można włożyć do zmywarki. Uwaga: Podstawowe urządzenie nie może znajdować się w środku! Bez obaw można myć w zmywarce różne garnki, wkłady i noże. Czasami jednak zajmuje dużo miejsca, ale jest wygodny.

Test Monsieur Cuisine Connect - Lidl Thermomix Alternative od Silvercrest
Usuń przypalone potrawy z Monsieur Cuisine

Wskazówka: Jak usunąć przypalone jedzenie z robota kuchennego Silvercrest Monsieur Cuisine?
kłamstwa tutaj przez!

Który Zalety i wady?

korzyści

 • Duża różnorodność opcji gotowania
 • Duży wybór przepisów
 • Instrukcje krok po kroku
 • Zintegrowana waga
 • Przejrzysta prezentacja na wyświetlaczu
 • Możliwość samooczyszczenia

Wady

 • Z początku złożoność wydaje się onieśmielająca
 • „uczucie gotowania” może zostać utracone
 • czasami głośno podczas siekania
 • Zajmuje miejsce w zmywarce
 • Niektóre akcesoria należy zakupić osobno

Krótkie wskazówki ode mnie

LIDL sprzedaje maszynę kuchenną Monsieur Cuisine z różnymi akcesoriami. Na przykład, jeśli chcesz ugotować coś kulinarnego, czasami potrzebujesz dodatkowych przystawek i patyczków do mieszania. Można je wygodnie kupić online, ale oczywiście kosztują.

Pomimo gwarancji może się zdarzyć, że części ulegną uszkodzeniu podczas regularnego użytkowania. Części zamienne można szybko i łatwo zamówić online.

Mogę polecić zmywanie wstępne przy użyciu programu samooczyszczania przed czyszczeniem zmywarką. W przeciwnym razie pozostaną resztki, szczególnie w przypadku upartych, przypalonych przedmiotów.

Silvercrest sprzedaje członkostwo, które umożliwia bezpłatne pobieranie dodatkowych przepisów online. Aby to zrobić, wszyscy powinni najpierw przejrzeć istniejące przepisy. Jeśli to wystarczy, nie ma potrzeby wydawać więcej pieniędzy na członkostwo.

Konkluzja: Robot kuchenny Silvercrest Monsieur Cuisine

W efekcie robot kuchenny zwalnia mnie z ogromnej ilości pracy, a tymczasem daje czas na inne rzeczy. Moim zdaniem różnorodność tej maszyny absolutnie uzasadnia cenę ok. 349 EURO.

Uważam, że Monsieur Cuisine jest absolutnie konkurencyjna w stosunku do Thermomix. Ze mną zdała egzamin, nawet jeśli jedną lub drugą można by poprawić. Byłoby to jednak „narzekaniem na wysokim poziomie”.

Maszyna kuchenna to Monsieur Cuisine Wizualnie, funkcjonalnie i cenowo bardzo udany produkt z możliwością dużego rozszerzenia asortymentu.

inne produkty i akcesoria Silvercrest Monsieur Cuisine

Odkryj 10 najlepiej sprzedających się produktów Silvercrest Monsieur Cuisine 2024 na podstawie uczciwych testów. Pokazujemy wybór najpopularniejszych produktów, które mają świetne recenzje klientów i stosunek jakości do ceny. Już teraz znajdź idealny produkt Silvercrest Monsieur Cuisine dla swoich potrzeb!

Top10🔥Oferty🔥 🆕Online
- 191,00 €oferta
FITNMORE SILVERCREST Monsieur Cuisine connect trend »SKMC 1200...
FITNMORE SILVERCREST Monsieur Cuisine connect trend »SKMC 1200...*
Waga: Urządzenie: ok. 7,1 kg, urządzenie z akcesoriami: ok. 10,6 kg
599,00 € - 191,00 € 408,00 €
- 3,44 €oferta
Zestaw 2 przewodników po sprzęcie z kwiatami 5 gałęzi Monsieur Cuisine...
2-częściowa prowadnica przekładni z kwiatami 5 gałązek Monsieur Cuisine...*
Optymalna kompatybilność z Monsieur Cuisine Connect & Smart z Lidla; Ilość: 2 x 2 prowadnice sprzęgła kwiatowego
31,34 € - 3,44 € 27,90 € Amazon Prime
- 5,00 €oferta
Nowość!
Silvercrest 4 przyssawki do Monsieur Cuisine Connect, Plus,...
Silvercrest 4 przyssawki do Monsieur Cuisine Connect, Plus,...*
Instalacja jest szybka i łatwa, dzięki czemu możesz gotować bezpiecznie i bezproblemowo
11,90 € Amazon Prime
Nowość!
Zestaw 4 szczelnych klipsów do pojemników Monsieur Cuisine...
Zestaw 4 szczelnych klipsów do pojemników Monsieur Cuisine...*
Konstrukcja 3D ABS, nie odkształca się pod wpływem ciepła
10,20 € Amazon Prime

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY projektów | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 17.06.2024/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

1 myśl w temacie „Silvercrest Monsieur Cuisine SKMC 1200 E5: kompleksowy przegląd robota kuchennego”

Schreibe einen Kommentar