Serwis obiadowy porcelana, naczynia domowe

Zdjęcie autora

Niko

Serwis obiadowy porcelana, naczynia domowe, w tym obszarze możliwości są niemal nieograniczone. Mimo to, a może właśnie dlatego, chciałabym wskazać jakie wymagania powinny spełniać domowe naczynia. Nie tylko kubki, talerze i szklanki, ale także naczynia kuchenne powinny mieć piękny kształt, kolor i design.

W handlu detalicznym każdy znajdzie coś dla siebie. Do codziennego użytku polecam stawiać na pierwszym planie wartość użytkową. Należy zastanowić się, czy zawsze trzeba pić z kubka z talerzem, czy na śniadanie wystarczy np. dzbanki i kubki do kawy w pięknym kształcie z ładną dekoracją.

Skraca to czas zmywania naczyń, a zmywarka nie napełnia się tak szybko. Przy naczyniach tj. garnki i patelnie należy upewnić się, że pasują do istniejącego źródła ciepła (kuchenka elektryczna, kuchenka gazowa, kuchenka indukcyjna). Aby zapewnić długi czas, upewnij się, że twoje naczynia są jak najbardziej odporne na wstrząsy. Korzystne jest również, jeśli porcelanowy serwis obiadowy można myć w zmywarce i używać w kuchence mikrofalowej.

Wysiłek dla tego Naczynia domowe ma być utrzymywany na jak najniższym poziomie. Może to być wspierane przez gładkie kształty, ale także przez użyty materiał. Garnki i patelnie z powłoką nieprzywierającą są znacznie łatwiejsze do czyszczenia niż naczynia niepowlekane.

[apn typ="vergleich2" asin="B088M8T43T,B07S24PHYF,B07S4CH75H,B07S491ZYC,B07W4QNZHS,B083BS3VM5" tpl-infobox="true" tpl-hidelegend="1" tpl-stars="true" tpl-buttontext="" tpl -buttontpl="3" false="" tpl-features="2" tpl-fmax="200"]

Garnki i patelnie aluminiowe z powłoką

Aluminiowe garnki i patelnie przed pierwszym użyciem trzymane są przez krótki czas na parze, a następnie myte gorącą wodą z dodatkiem detergentu. Po każdym użyciu garnki są moczone, a następnie zwykle czyszczone. Nie wolno używać żadnych materiałów ściernych ani skrobaków. Aby garnki i patelnie były czyste i jasne w środku, możesz je co jakiś czas gotować w słabym occie. Podczas czyszczenia postępuj zgodnie z instrukcjami producenta, w zależności od rodzaju powłoki (ceramiczna, emaliowana) może być zapewniony inny rodzaj czyszczenia.

Porady dotyczące garnków i patelni

Oferowane dziś garnki i patelnie zapewniają dobrą przewodność cieplną materiału. Niemniej jednak upewnij się, że garnki i patelnie mają idealnie wypoziomowaną podstawę. Gdy cała powierzchnia podłogi spoczywa na płycie grzewczej płyty grzewczej, transfer ciepła jest równomierny. Żywność nie przypala się, a prąd gotowania jest maksymalnie wykorzystany. Używaj wyłącznie garnków lub garnków o tej samej średnicy, co pola grzejne. Jeśli garnek jest mniejszy niż płyta grzewcza, energia jest tracona. Jeśli garnek jest większy niż górna płyta, proces rozparzania trwa zbyt długo. Ciepło jest przekazywane nieregularnie, a jedzenie ma tendencję do przypalania się.

Serwis obiadowy porcelana alternatywna Jenaer Glas

Naczynia ze szkła ognioodpornego są bardzo praktyczne, ponieważ żywność można przynosić bezpośrednio na stół w naczyniu do gotowania. Podczas korzystania z kuchenek gazowych pod szybę Jena należy zawsze umieszczać rozrzutnik płomieni, aby ciepło było równomiernie rozprowadzane, a szyba nie pękała. Jenaer Glas jest produkowany od 1918 roku. Właściwości materiału oferują szeroki zakres zastosowań dla wszystkich praktycznych produktów.

Jeśli chodzi o naczynia szklane, należy pamiętać o kilku rzeczach. Unikaj wkładania naczyń prosto z piekarnika do lodówki, nigdy nie kładź gorącego biskupa na zimnej powierzchni przez kucharza. Zawsze napełniaj szklankę zawartością przed jej podgrzaniem. Podgrzej razem szkło i płytę grzejną.

W przypadku Jenaer Glas upewnij się, że płyta grzewcza nie jest mniejsza niż dno naczynia. Jeśli podczas gotowania musisz uzupełnić płyny, podgrzej je wcześniej. Produkty Jenaer Glas można myć w zmywarce przy użyciu wszystkich dostępnych na rynku detergentów.

Upewnij się, że nigdy nie zeskrobujesz ani nie szorujesz środków czyszczących w celu usunięcia pozostałości z Jenaer Glas. Nie zaleca się również stosowania wełny stalowej lub druciaków. Dotykać wyłącznie gorących przedmiotów wykonanych ze szkła Jena z odpowiednią ochroną termiczną, na przykład rękawic kuchennych.

Złoża wapienia w doniczkach

Doniczki z wapieniem można ugotować w wodzie z octem (1/4 l octu na 2 l wody), a następnie dobrze spłukać wodą z dodatkiem detergentu. Jeśli do czajnika z pokrywką i cienką wylewką włożysz czysty kamyk, który musi być tak duży, aby nie zmieścił się przez wylewkę, wapno nie będzie osiadać na ściankach czajnika, ale na kamyku. Od czasu do czasu należy całkowicie nauczyć czajnik gotować z wodą z dodatkiem detergentu i płukać do czysta. Doniczki pokryte wapieniem są nie tylko nieestetyczne, ale także coraz bardziej marnują energię, pogarszając przewodnictwo cieplne.

Odkryj 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się produktów zastawy stołowej do użytku domowego w 2024 r., korzystając z uczciwych testów. Pokazujemy wybór najpopularniejszych produktów, które mają świetne recenzje klientów i stosunek jakości do ceny. Już teraz znajdź idealny produkt do zastawy stołowej do użytku domowego, dostosowany do Twoich potrzeb!

Top10🔥Oferty🔥 🆕Online
Nowość!
TOPBATHY 2St Haushaltsgeschirr Reislöffel aus Silikon...
TOPBATHY 2St Haushaltsgeschirr Reislöffel aus Silikon...*
Sprzęt kuchenny - otwór do zawieszania z antypoślizgowym wzorem, stylowy i praktyczny.; Zastawa stołowa gospodarstwa domowego – wykonana z materiału...
21,09 €
Nowość!
ZOUTYI Zestaw do serów Talerz do serwowania Talerz do serwowania Przekąska Przekąska...
Zestaw deski serów ZOUTYI Talerz do serwowania Talerz do serwowania przekąsek...*
A także nada Twojemu stołowi naturalny i rustykalny wygląd.
Nowość!
Totority 1 zestaw drewnianych widelców i łyżek dla dzieci...
Totority 1 zestaw drewnianych widelców i łyżek dla dzieci...*
Drewniana zastawa stołowa do użytku domowego: ekonomiczna i dostępna w ilości wystarczającej do Twoich potrzeb.
15,39 €

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 14.04.2024/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Schreibe einen Kommentar