Maksymalna przyczepność na śniegu i lodzie: wszystko o łańcuchach śniegowych w Twoim pojeździe

Zdjęcie autora

Maren

Jak Twój samochód jest bezpieczniejszy i ma większą przyczepność w zimie

Łańcuchy śniegowe - Większa przyczepność zimą Bestseller 2024: Najlepszy i najpopularniejszy w 10 najlepszych porównaniach | Uczciwe testy

Łańcuchy śniegowe. - Każdy, kto wjeżdża w zimne lub zaśnieżone tereny, może ich potrzebować częściej. A przynajmniej powinien mieć go przy sobie. W niektórych krajach są nawet obowiązkowe. Ale sprawa z łańcuchami śniegowymi czasami nie jest taka łatwa. Jak je nawinąć, jakich łańcuchów w ogóle potrzebuję, ile ich? Czy są rzeczy, o których muszę wiedzieć z wyprzedzeniem i kiedy łańcuchy śniegowe mają sens?

W tym przewodniku przyjrzymy się kwestii przyczepności i zebraliśmy najważniejsze informacje na temat łańcuchów śniegowych. – Łańcuchy śniegowe – Większa przyczepność zimą Bestseller 2024: Najlepszy i najpopularniejszy w 10 najlepszych porównaniach | Uczciwe testy

Łańcuchy śnieżne bestseller 2024: najlepszy i najpopularniejszy w 10 najlepszych porównaniach | Uczciwe testy – porównanie

KÖNIG K-Summit K33 - łańcuchy śniegoweŁańcuchy śniegowe Pewag Brenta 9 XMB 73, 1 paraŁańcuchy śniegowe RUD RUDcompact GRIP, Gr. Para 4055, 1 [art. 4716965]Łańcuch śniegowy Michelin 92308, M1 Extrem Grip 60, ABS i ESP ...Łańcuchy śniegowe Pewag Brenta 9 XMB 76, 1 paraŁańcuchy śnieżne Rud 4716732 Rudcomfort Centrax, Gr. Para N891, 1KÖNIG K-Summit K34 - łańcuchy śniegoweKING XG-12 Pro 245 - łańcuchy śniegowełańcuchy śnieżne pewag 12361 brenta-c 4x4 XMR 79V, 1 paraŁańcuchy śniegowe SUMEX HUSAD40 KN40 Husky Advance 9 mm
KÖNIG K-Summit K33 - łańcuchy śniegowe*Łańcuchy śniegowe Pewag Brenta 9 XMB 73, 1 para*Łańcuchy śniegowe RUD RUDcompact GRIP, Gr. 4055, 1 para ... *Łańcuch śniegowy Michelin 92308, M1 Extrem Grip 60, ABS ... *Łańcuchy śniegowe Pewag Brenta 9 XMB 76, 1 para*Rud 4716732 Łańcuchy śniegowe Rudcomfort Centrax, Gr .... *KÖNIG K-Summit K34 - łańcuchy śniegowe*KÖNIG XG-12 Pro 245 - łańcuchy śniegowe*łańcuchy śniegowe pewag 12361 brenta-c 4x4 XMR 79V, 1 ... *Łańcuchy śniegowe SUMEX HUSAD40 KN40 Husky Advance 9 mm*
Amazon PrimeAmazon PrimeAmazon PrimeAmazon PrimeAmazon PrimeAmazon Prime
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!
Ostatnia aktualizacja: [apn asin="B009PHQQIE" typ="state" false="unknown"] Linki bezpośrednio do Amazon.de | Źródło/zdjęcie: Amazon API

Łańcuchy śniegowe - montaż - wideo

Dlaczego łańcuchy śnieżne?

Nie potrzebujesz ich tylko na śnieg lub na śnieg. Zapewniają również niezbędne wsparcie w błocie. Ci, którzy często muszą przejeżdżać przez trudny teren, nie będą mogli się bez nich obejść. Z 5 cm śniegu łańcuchy śnieżne potrafią zdziałać cuda. Wszystko pod nim jest trucizną dla smoły, a także dla opon.

Łańcuchy śniegowe i ich różnice

Główna różnica leży między rzeczywistymi łańcuchami śniegowymi a wyjściowymi środkami pomocniczymi. Same łańcuchy śnieżne są następnie rozróżniane między łańcuchami torów i łańcuchami napędowymi. Spośród samych łańcuchów potrzeba tylko dwóch.

rozpoczynając pomocy

Są one przeznaczone na przykład na krótki dystans, pochodzący z jego własności. Często są to tylko szelki, które zapewniają niezbędną stabilność opony i przenoszą ją na drogę.

łańcuchy śnieżne

Zasadniczo pełne łańcuchy śnieżne tworzą siatkę wokół opony.

Łańcuchy napędowe

Mają one zapobiegać obrotowi kół. Oznacza to, że linki łańcuchowe poprzeczne do opony, a więc kierunek biegu, biegną. Łańcuchy napędowe są zamontowane w sposób logiczny na osi napędowej.

łańcuchy track

Aby utrzymać samochód na torze, trzeba śledzić łańcuchy. Są one wykonane w taki sposób, że ogniwa łańcucha biegną długo z oponą. Są one zamontowane na osi kierowanej.

Na szczęście obecnie większość łańcuchów śniegowych to połączenie łańcucha gąsienicowego i napędowego, więc nie musisz się o to martwić co najmniej raz. Materiały są różne. Plastik, tekstylia lub hartowana stal. Te proporcje mogą się również różnić w różnych łańcuchach. Stal hartowana jest najtrwalsza spośród materiałów, które poddadzą łańcuchom ostateczny test przed podróżą. W tym celu ogniwa łańcucha mogą nadal być okrągłe, aby pomóc łańcuchowi samodzielnie pozbyć się śniegu, lub też mogą być kwadratowe.

Kto kocha swoje felgi, ma również szczęście. Niektórzy producenci oferują łańcuchy śniegowe z ochroną obręczy. To oczywiście nie jest gwarancja, ale pomaga zachować najgorsze i uniknąć najgorszych zadrapań. Jeśli nie ma zabezpieczenia przed obręczą od producenta, istnieje również rozwiązanie, ochraniacze obręczy, które można później zintegrować z łańcuchem.

Na co muszę zwracać uwagę wybierając łańcuchy śniegowe?

Najpierw musisz wiedzieć, jakiego łańcucha potrzebujesz. Wszystko czego potrzebujesz to rozmiar opony. Składają się na to trzy wartości, które zwykle są zapisane na samej oponie. Łańcuch zależy głównie od szerokości opony. Gdy już to odkryjesz, znajdziesz w Internecie różne komputery i tabele, w których możesz łatwo porównać, której grupy łańcuchów potrzebujesz. Gdy grupa łańcucha jest czysta, możesz ją dostroić.

Więc co powinien przynieść odpowiedni łańcuch? Pieczęć TÜV. Wyklucza to od razu, że łańcuchy są zbyt gorsze.

Gdzie potrzebuję łańcuchów śnieżnych?

Każdy, kto podróżuje za granicę, powinien z wyprzedzeniem dowiedzieć się, czy łańcuchy śniegowe mają sens w różnych obszarach. Na przykład na niektórych drogach w Austrii łańcuchy śniegowe są dopuszczone tylko zimą. Znak transgraniczny wskazuje obowiązek stosowania łańcuchów śniegowych: okrągły niebieski znak z białym wizerunkiem łańcucha śnieżnego. Jeśli tak się stanie, to nie pomoże, łańcuch śniegowy staje się koniecznością.

Uwaga: w Niemczech obowiązuje maksymalna prędkość 50 km / h, jeśli musisz używać łańcuchów.

Jak zamontowane są łańcuchy śnieżne?

Luźne czy ciasne? Zdania są tu już podzielone. Luźne łańcuchy lepiej usuwają śnieg, ciasne łańcuchy chronią opony. Jeśli jednak masz niewielką odległość od nadkola, rzadko możesz uniknąć mocniejszego napinania łańcuchów. Warto też spojrzeć na nadkole, żeby zobaczyć, ile miejsca ma mój samochód, ponieważ są też standardowe rozmiary łańcuchów śniegowych, które zajmują trochę więcej miejsca. Montaż nie jest łatwy dla niedoświadczonych i można go kilkakrotnie przećwiczyć przed faktycznym użyciem.

Zasada jest taka sama dla każdego łańcucha: łańcuch jest umieszczony przed odpowiednim łańcuchem opona umieszczony, jeździsz trochę na łańcuchu, aby móc zamknąć końce. Różni producenci wprowadzali różne zmiany w systemie, na przykład obejmę, która ma ułatwić montaż.

Uwaga: ESP lub ASR czasami nie do końca dogadują się z łańcuchami, dlatego zalecane jest ich wyłączenie.

Różni producenci wciąż oferują różne techniki montażu, takie jak szybki, pierścieniowy i linowy. Jednak przy odrobinie praktyki wszystkie typy można nauczyć się szybko i bezpiecznie.

Zalety i wady łańcuchów śniegowych

Łańcuchy śnieżne zapewniają bezpieczeństwo, bez wątpienia. Jedna z zalet łańcuchów śniegowych. Przy odrobinie praktyki są one również szybko montowane. Nawet ci, którzy są w błocie, mogą po prostu wyciągnąć z błota. Ale nie tylko podczas jazdy, ale także podczas hamowania udowodnić lepszą stabilność, nie będzie przesuwać się bezradnie dookoła na ulicy, opony nie zwariować i nadal jesteś w stanie sterować opon. Ergo: wszystko podnoszone jest pod względem bezpieczeństwa.

Wady pojawiają się tam najwyżej z dodatkowego wysiłku, ponieważ trzeba jak najszybciej zbudować łańcuchy z opon. Łańcuchy są bardzo dobre dla obecnej sytuacji, ale na dłuższą metę mogą zranić dojrzałych. Ostrożna praca jest również częścią postępowania z oponami. Właściwie pasuje, aby wyglądać, że nic nie szoruje lub coś spada. Tylko wtedy można zagwarantować zabezpieczenie.

Gdzie najlepiej kupić łańcuchy śniegowe

Tanie łańcuchy śnieżne są dostępne od około 50 euro. Jeśli wolisz wyposażyć się w wysoką jakość, możesz grać łańcuchami, które kosztują około 250 euro w dobrej pomocy. Szczególnie dla osób, które mogą chcieć lub musieć jeździć częściej i na bardziej oddalonych obszarach. Różnica między sprzedażą detaliczną a różnorodnymi ofertami w Internecie nie różni się tak bardzo. I tak możesz obracać łańcuchy tylko za pomocą łańcuchów w domu.

Wniosek: łańcuchy śniegowe

Nawet jeśli łańcuchy na koła nie są obowiązkowe lub rzadko jeździsz w miejsca, gdzie musisz przejeżdżać zaśnieżonymi drogami, nadal nie zaszkodzi włożyć zestaw do bagażnika na zimę. Już od 5 cm śniegu auto bardzo mocno traci na stabilności, a z przeszłości wiemy, że odprawa czasami trwa trochę dłużej. Nawet jeśli w sytuacji awaryjnej te tańsze mogą być, są warte zachodu i Cię uratują, łańcuchy mogą i na pewno Ci pomogą w razie niebezpieczeństwa.

Nie zajmują dużo miejsca i nie są nieskończenie ciężkie. Nie zaszkodzi. Przy odrobinie praktyki nauczysz się również, jak szybko i bezpiecznie go montować. Że nic nie stoi na przeszkodzie następnej zimy, jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

Odkryj 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się produktów łańcuchów śniegowych w 2024 roku na podstawie uczciwych testów. Pokazujemy wybór najpopularniejszych produktów, które mają świetne recenzje klientów i stosunek jakości do ceny. Już teraz znajdź idealny produkt do łańcuchów śniegowych dostosowany do Twoich potrzeb!

Top10🔥Oferty🔥 🆕Online
- 1,61 €oferta
RD9 - Metalowe łańcuchy śniegowe mm rozmiar nr 100
RD9 - Łańcuchy śniegowe metalowe mm nr 100*
Zawiera 2 sztuki, rękawiczki, zestaw łączników do naprawy; Ogniwa 9 mm, z zatrzaskiem samozaciskowym i gumowym napinaczem
37,37 € - 1,61 € 35,76 € Amazon Prime
- 3,55 €oferta
Lescars wspomaganie trakcji śnieg: łańcuchy śniegowe rozmiar M do opon...
Lescars wspomaganie trakcji śnieg: łańcuchy śniegowe rozmiar M na opony...*
Niezwykle wytrzymałe ogniwa o szerokości 9 mm • Zgodne z normą ÖNORM V5117
36,54 € - 3,55 € 32,99 €
Nowość!
Pyugxab 6 sztuk metalowy łańcuch śniegowy do opon 120 mm 1,9 na 1/10...
Pyugxab 6 sztuk metalowy łańcuch śniegowy do opon 120 mm 1,9 na 1/10...*
Dla typu pojazdu: Samochody; Atrybuty napędu na cztery koła: Montaż; Numer modelu: dla gąsienicy RC 1/10
31,00 €
Nowość!
Vklopdsh 6 sztuk metalowy łańcuch śniegowy do opon 120 mm 1,9 na 1/10...
Vklopdsh 6 sztuk metalowy łańcuch śniegowy do opon 120 mm 1,9 na 1/10...*
Atrybuty napędu na cztery koła: Montaż; Zastosowanie: Pojazdy i zabawki zdalnie sterowane
31,52 €
Nowość!
Citywalk 200 sztuk Zimowe buty rowerowe Śruby do opon samochodowych Śruba...
Citywalk 200 sztuk zimowe buty rowerowe śruba do opony samochodowej śruba...*
Wytrzymałe pojazdy Opony terenowe Opony 12 mm Łańcuchy śniegowe Kolce Kolce.
16,72 €

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY projektów | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?

MICHELIN EASY GRIP EVOLUTION 16 Łańcuch śniegowy Tekstylny łańcuch śniegowy samochodowy 2 sztuki | Łańcuch śniegowy do opon, ultrawydajny, łatwy w użyciu

Auf Uczciwe testy możesz znaleźć kilka testów (w tym pływacki, Fitness, Dom i ogród) I Doradca (w tym Smart Home, Uroda, Handlowiec), którzy mogą Ci jeszcze pomóc.

Wskazówka: Eine Geschenkidee lub Prezenty urodzinowe nigdy nie powinny być tanimi produktami, nie rozdawaj niczego, czego sam byś nie użył pod względem jakości.

Wiele pozytywów Oceny kupujących są często oznaką, że ludzie są zadowoleni z produktu łańcuchów śniegowych.

Zalecana literatura: pistolet do masażu, Rower do ćwiczeń, testowanie produktów

więcej list 10 najlepszych

Źródła:
https://de.wikipedia.org/wiki/Schneeketten
https://schneeketten-ratgeber.de/


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 18.06.2024/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Zdjęcie autora

Maren

Jestem niezależnym autorem, który opublikował dwie książki, między innymi. Napisz jako namiętny ghostwriter, zaangażowany doradca, zapalony e-booker, a przede wszystkim za darmo. Moje motto: życie nie przyjdzie po tobie, ale zbliża się do ciebie dwa razy szybciej.

Schreibe einen Kommentar