Robot mopujący iRobot Braava w teście

iRobot Braava jet m6 (m6134) Robot mopujący z obsługą Wi-Fi z precyzyjnym strumieniem natrysku, mopem na mokro i zamiataniem na sucho, kompatybilny z asystentem głosowym, technologia łączenia odcisków, sprząta po przedmiotach

 

Robot mopujący iRobot Braava - nieozdabiany raport z doświadczeń.

17.11.2016 listopada 390 zamówiłem iRobot Braava 300t w firmie Amazon. Przez długi czas zastanawiałem się, czy robot mopujący naprawdę uzasadnia wydatek nieco poniżej XNUMX euro. Po przeczytaniu niezliczonych testów i recenzji klientów (Vileda Virobi była również na krótkiej liście) i całkowicie obiektywnym rozważeniu zalet i wad, wróciłem do pierwotnego powodu mojego pragnienia elektronicznego środka czyszczącego: Głęboko nienawidzę czyszczenia Duszy i chcę oszczędzać czas.

iRobot Braava Jet 250, robot do czyszczenia podłóg z precyzyjnym rozpylaczem wodyRobot mopujący iRobot Braava Robot mopujący iRobot BraavaSzczotki do części zamiennych Leadaybetter do iRobot Roomba 600 Series 605 606 615 616 620 621 625 630 631 650 653 655 660 670 671 676 680 Akcesoria do iRobot Roomba części zamienne do odkurzacza szczotka zamiennaRobot mopujący iRobot Braava Robot mopujący iRobot BraavaOryginalne części iRobot - Chusteczki czyszczące z mikrofibry Braava 300 Series (3x) - Niebieskie - Wielokrotnego użytku - Kompatybilne z Braava 300 SeriesRobot mopujący iRobot Braava Robot mopujący iRobot Braava3 chusteczki nawilżane, chusteczki kompatybilne z iRobot Braava Jet 240, 241, 250 zmywalne i wielokrotnego użytkuRobot mopujący iRobot Braava Robot mopujący iRobot BraavaŚciereczka z mikrofibry KEEPOW do iRobot Braava 390 t 390 380 t 380 Mint 4200 4205 5200 5200C ściereczki do czyszczenia Mop wymiana robota (5 szt. Chusteczki nawilżane + 5 szt. Chusteczki)Robot mopujący iRobot Braava Robot mopujący iRobot BraavaHannets wysokiej jakości akumulator kompatybilny z iRobot Braava 390 I akumulator akumulator do robota odkurzającego robota do mopa część zamienna I Braava 390T akcesoria Akumulator 2500 mAh do robota do mopa akumulator zapasowy 7,24 VRobot mopujący iRobot Braava Robot mopujący iRobot Braava
Robot do mopowania 3 w 1: Wybierz ściereczki do mopowania na mokro, na wilgotno lub do zamiatania na sucho. Braava jet automatycznie wybiera właściwą metodę czyszczenia w oparciu o rodzaj tkaniny【Model kompatybilny】 ten części zamienne do odkurzacza robota do iRobot Roomba serii 600 605 606 610 615 616 620 621 625 630 631 632 650 651 653 655 660 670 671 676 680 681 Robot do czyszczenia. Nasz...Dlaczego autoryzowani dystrybutorzy i oryginalne akcesoria? Kupując produkt iRobot inwestujesz w swój dom. Tylko jeden zakup oryginalnych produktów iRobot od autoryzowanego ...3 nakładki do mopa na mokro pasujące do Jet 240, 241, 250Kompatybilność: Ściereczki do mopa kompatybilne z robotem mopującym iRobot Braava 390t 380 380t 320 Mint 4200 4205 5200 5200C.WIĘKSZA POJEMNOŚĆ: Wysokiej jakości bateria Hannets do robotów czyszczących iRobot o łącznej pojemności 2500 mAh działa przez kilka godzin i oferuje o 50% więcej mocy niż oryginalna bateria Braava
Idealny do kuchni i łazienek, ponieważ czyści również trudno dostępne miejsca, takie jak pod lub wokół toalet, w rogach lub pod szafkami【PREMIUM JAKOŚĆ I FUNKCJA】Nasze części zamienne są wykonane z wysokiej jakości PC, w pełni wykorzystują wydajność i trwały materiał szczotki. Innowacyjna szczotka boczna do iRobot...Zmywalne chusteczki wielokrotnego użytku z mikrofibry zapewniają przyjazny dla środowiska sposób czyszczenia. Szorstkie, niebieskie ściereczki opracowane specjalnie dla serii Braava 300 ...zmywalny i wielokrotnego użytkuSkuteczne czyszczenie: wycieraczki braava 390t do irobota są wykonane z materiału z mikrofibry, który nie rysuje ani nie rozmazuje powierzchni podłogi i usuwa brud, kurz, włosy i ...TRWAŁOŚĆ: Wszystkie nasze akumulatory do robotów odkurzających są wyposażone w ogniwa najwyższej jakości i zachwycają naszą innowacyjną technologią szybkiego ładowania
299,00 € 21,99 € 12,99 € 9,90 € 13,99 € 17,50 €
Amazon PrimeAmazon PrimeAmazon PrimeAmazon PrimeAmazon Prime
AmazonkaAmazonkaAmazonkaAmazonkaAmazonkaAmazonka
3 grudnia 2022 7:063 grudnia 2022 7:063 grudnia 2022 7:063 grudnia 2022 7:063 grudnia 2022 7:063 grudnia 2022 7:06* Reklama

Kilka dni później Braava został naładowany i gotowy do jazdy na podłodze w moim salonie. Nacisnąłem przycisk machnięcia i czarna kostka zaczęła się poruszać z radosnym sygnałem dźwiękowym. Dziś, ponad półtora roku później, nadal nie żałuję zakupu.

Tylko prawda o robocie mopującym podłogę iRobot Braava

W przeciwieństwie do niektórych innych portali i blogów testowych, tutaj znajdziesz nieoczyszczony raport merytoryczny oparty na ponad półtorarocznym doświadczeniu z iRobot Braava. Istnieje również kilka wskazówek dla wtajemniczonych, dzięki którym możesz wydobyć jeszcze więcej z Braava. Czego nie oferuje ten artykuł: strony wyjaśnień o drogich i zbędnych akcesoriach, podstawowe informacje o firmie iRobot, upiększony tekst reklamowy i wszystko inne, co można znaleźć na dziesiątkach innych stron internetowych i zostało już napisane sto razy.

iRobot Braava – co potrafi

W przeciwieństwie do iRobot Roomba tej samej firmy, którą również posiadam, iRobot Braava nie jest robotem odkurzającym. Urządzenie przesuwa ściereczkę po podłodze i wyciera. Niewiele jest porównywalnych urządzeń, na przykład Vileda Virobi. Przy cenie około 50 euro jest to zupełnie inna liga - również pod względem wydajności.
Braava czyści twarde powierzchnie, np. parkiet lub płytki, za pomocą dwóch różnych programów:
Suche, rodzaj odkurzania podłóg. Wilgotne urządzenie posiada specjalną nasadkę do wycierania, która jest wypełniona wodą i zwilża ściereczkę do podłogi. Możesz użyć dostarczonej ściereczki z mikrofibry lub wilgotnych chusteczek, na przykład firmy Swiffer. Oczywiście działają również produkty od dealerów takich jak DM czy Rossmann.

Ponieważ jest stosunkowo płaski i ma mniej niż osiem centymetrów wysokości, Braava można czyścić również pod wieloma meblami, na przykład łóżkami lub półkami. Doświadczenie pokazuje, że po jednym naładowaniu akumulatora robot może obsłużyć około 33 (wilgotne) do 93 (suche) metry kwadratowe, w zależności od przeszkód i wybranego programu wycierania. Automatycznie powraca do punktu początkowego po czyszczeniu; Szybkie ładowanie baterii dzięki stacji turbo (w ciągu 2 godzin); Inteligentna nawigacja za pomocą systemu nawigacyjnego NorthStar.

Zawsze niesamowite jest, ile kurzu i brudu zbiera Braava. Nadal lubię też od czasu do czasu oglądać przy pracy czarnego diabła sprzątającego. Pewnie też dlatego, że cieszę się, że oszczędzono mi sprzątania 🙂

iRobot Braava - czego nie może

Braava z pewnością nie zastępuje okazjonalnego odkurzania i ręcznego wycierania. Istnieje kilka powodów takiego stanu rzeczy: Ze względu na rozmiar, niektóre narożniki są generalnie niedostępne dla Braava. Większe okruchy lub inne grube zabrudzenia należy usunąć ręcznie. Braava nie jest odkurzaczem i takie zabrudzenia wypycha przed siebie, aż gdzieś go zgubi. Nacisk, z jakim Braava przesuwa materiał po podłodze, jest stosunkowo niski. W przypadku uporczywych i zaschniętych plam, które trzeba by było trochę wyszorować, można założyć, że nie złapie ich, jeśli je tam wytrze. Jednak kiedy po raz pierwszy go uruchomiłem, byłem dość zaskoczony. Pod warunkiem, że wcześniej zostało przeprowadzone dokładne czyszczenie, maluch naprawdę utrzyma powierzchnię w czystości. Odporność na zużycie i niezawodność Roomby przekonały mnie o marce iRobot.

Robot mopujący IRobot Braava - osobisty wniosek

Jak już wspomniałem, do dziś nie żałowałem, że kupiłem robota mopującego iRobot Braava. I zupełnie poza swoim wykonaniem, czarna kostka bardzo mi się spodobała. Ze względu na całkowicie niemelodyczne, ale w jakiś sposób urocze dźwięki, Braava nazywa się teraz tylko w domu: Biebo.

W kuchni mamy nieco bardziej chropowatą podłogę z ciemnych płytek. Już podczas ręcznego prania widać, że łatwo mogą powstać smugi. Tutaj od czasu do czasu można zobaczyć paski lub ślady kół. Przynajmniej jest czysty. Aby dokładnie wyczyścić kuchnię, co jakiś czas trzeba samemu przetrzeć kuchnię, ale to przynajmniej przedłuża żywotność, dopóki nie będzie to konieczne. W większości przypadków do czyszczenia używana jest ściereczka wielokrotnego użytku z mikrofibry. Brud, który rozluźnia, jest ogromny, trudno w to uwierzyć.

Poufne wskazówki dotyczące robota mopującego iRobot Braava

Zgodnie z obietnicą, oto kilka wskazówek z ponad półtoraletniego doświadczenia z Braava:
Przed mopowaniem odłóż jak najwięcej (np. krzesła), ponieważ Braava zużywa dużo energii podczas objeżdżania przeszkód, co negatywnie wpływa na obszar, który może wytworzyć jednym ładowaniem.

Korzystaj z programu odkurzania również z wilgotnymi szmatkami. Robot pokonuje wtedy znacznie większą odległość i zużywa mniej energii. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​efekt czyszczenia jest dość podobny.

Podczas uruchamiania Braava naciśnij i przytrzymaj przycisk programu do wycierania na mokro lub na sucho, aż usłyszysz sygnał dźwiękowy. To uruchamia alternatywny program, który działa nieco mniej precyzyjnie. Zaleta: bateria działa znacznie dłużej. Moim zdaniem utratę dokładności można przezwyciężyć, ponieważ i tak od czasu do czasu trzeba ręcznie czyścić krawędzie i narożniki.

Do łazienki lubię używać jednorazowych ręczników firmy Swiffer and Co. Mają przyjemny cytrusowy zapach. Nadal uważam, że cena około 4 centów za ręcznik jest akceptowalna. Możesz także użyć ściereczki, aby od czasu do czasu wytrzeć rogi, które Braava pominęła.

W zależności od częstotliwości użytkowania baterię należy wymieniać mniej więcej co dwa lata. Wystarczy poluzować śrubkę i zaślepkę, a po wymianie baterii ponownie ją założyć.Całość jest naprawdę niezawodna. Jako rzemieślnik z dwiema lewą ręką wiem o czym mówię. Bateria zastępcza jest stosunkowo tania w porównaniu do ceny zakupu i kosztuje od 20 do 40 euro.

Mogę również polecić zabezpieczenie wszystkich drzwi klinami pod koła. Może się zdarzyć, że robot mopujący iRobot Braava przesunie drzwi i nie będzie mógł wydostać się z pomieszczenia.

Znajdź w top 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się produktów irobot roomba 2022 na uczciwych testach

Topseller% oszczędności % Nowe wydania
- 200,00 €1. Najlepszy sprzedawca
iRobot Roomba i3 (i3152) Robot odkurzający sterowany aplikacją (odkurzacz...
Opinie 430
iRobot Roomba i3 (i3152) Robot odkurzający sterowany aplikacją (odkurzacz...*
 • Celowy dzięki inteligentnej nawigacji - dzięki najnowocześniejszym czujnikom podłogowym z funkcją wykrywania robot próżniowy nawiguje w Twoim ...
 • Robot próżniowy Roomba i3 nie poradzi sobie z uporczywym brudem i brudem. Dzięki 10-krotnej sile ssania*...
 • Praca zawsze się kończy. Dzięki technologii czujników reaktywnych robot próżniowy Roomba i3 dokładnie wie, które obszary są dostępne...
2. Najlepszy sprzedawca
Robot odkurzający iRobot Roomba 981 sterowany aplikacją (odkurzacz...
Opinie 5.270
iRobot Roomba 981 Robot odkurzający sterowany aplikacją (odkurzacz...*
 • Brud dostaje się do szyi - Robot próżniowy Roomba 98X uwalnia Twój dom od uporczywego brudu i nieczystości, dzięki ...
 • Dzięki technologii Dirt Detect robot odkurzający Roomba 98X rozpoznaje więcej brudnych miejsc w domu i czyści je szczególnie...
 • Robot odkurzający Roomba 981 wykorzystuje zaawansowaną nawigację vSLAM do tworzenia map Twojego domu, aby efektywnie nawigować po liniach prostych...
3. Najlepszy sprzedawca
iRobot Roomba i7+ (i7556) Robot próżniowy sterowany aplikacją z...
Opinie 1.973
iRobot Roomba i7+ (i7556) Robot próżniowy sterowany aplikacją z...*
 • Utrzymuj ważne obszary w domu w czystości i porządku, omijając obszary trudne. Dzięki do...
 • Czyszczenie okruchów odbywa się teraz za pomocą jednego prostego polecenia. Po prostu powiedz „Roomba, posprzątaj pod kuchennym stołem”. Z...
 • Robot odkurzający Roomba i7+ nie radzi sobie z uporczywym brudem i zanieczyszczeniami, które przy 10-krotnej sile ssania *, ...
4. Najlepszy sprzedawca
Robot odkurzający iRobot Roomba 971 sterowany aplikacją (odkurzacz...
Opinie 2.290
iRobot Roomba 971 Robot odkurzający sterowany aplikacją (odkurzacz...*
 • Brud dostaje się do szyi - Robot próżniowy Roomba 97X uwalnia Twój dom od uporczywego brudu i nieczystości, dzięki ...
 • Dzięki technologii Dirt Detect robot odkurzający Roomba 97X rozpoznaje więcej brudnych miejsc w domu i czyści je szczególnie...
 • Robot próżniowy Roomba 97X wykorzystuje zaawansowaną nawigację vSLAM do tworzenia map Twojego domu, aby efektywnie nawigować po liniach prostych...
5. Najlepszy sprzedawca
iRobot Roomba 692, robot odkurzający sterowany aplikacją (odkurzacz...
Opinie 4.912
iRobot Roomba 692, robot odkurzający sterowany aplikacją (odkurzacz...*
 • Nasza skuteczna koncepcja czyszczenia obejmuje 3-stopniowy system czyszczenia, dwie szczotki do wszystkich podłóg, dywanów i twardych podłóg...
 • Sprytniejsze sprzątanie domu oznacza dla Ciebie mniej wysiłku i dużo więcej wolnego czasu. Roboty próżniowe z serii Roomba 69x są...
 • Przejmij kontrolę nad sposobem sprzątania domu dzięki nowej aplikacji iRobot Home. Twórz procedury i...
6. Najlepszy sprzedawca
iRobot Roomba i7 (i7156) Robot odkurzający sterowany aplikacją (odkurzacz...
Opinie 2.224
iRobot Roomba i7 (i7156) Robot odkurzający sterowany aplikacją (odkurzacz...*
 • Utrzymuj ważne obszary w domu w czystości i porządku, omijając obszary trudne. Dzięki do...
 • Czyszczenie okruchów odbywa się teraz za pomocą jednego prostego polecenia. Po prostu powiedz „Roomba, posprzątaj pod kuchennym stołem”...
 • Uporczywy brud i brud nie mogą się równać z robotem próżniowym Roomba i7, który ma 10-krotnie większą moc ssania*,...
- 31,06 €7. Najlepszy sprzedawca
iRobot Roomba e6 (e6192) Robot odkurzający sterowany aplikacją (odkurzacz...*
 • 3-stopniowa moc czyszczenia: 3-stopniowy system czyszczenia poradzi sobie nawet z uporczywymi zabrudzeniami. Zapewniają to dwie gumowe szczotki...
 • Wykrywa i usuwa brud — czujniki Dirt Detect ostrzegają robota o bardziej zabrudzonych obszarach w domu, takich jak...
 • Przejmij kontrolę nad sposobem sprzątania domu dzięki nowej aplikacji iRobot Home. Twórz procedury i...
8. Najlepszy sprzedawca
iRobot Roomba e5 (e5154) Robot odkurzający sterowany aplikacją (odkurzacz...
Opinie 4.450
iRobot Roomba e5 (e5154) Robot odkurzający sterowany aplikacją (odkurzacz...*
 • 3-stopniowa moc czyszczenia: 3-stopniowy system czyszczenia poradzi sobie nawet z uporczywymi zabrudzeniami. Zapewniają to dwie gumowe szczotki...
 • Wykrywa i usuwa brud — czujniki Dirt Detect ostrzegają robota o bardziej zabrudzonych obszarach w domu, takich jak...
 • Przejmij kontrolę nad sposobem sprzątania domu dzięki nowej aplikacji iRobot Home. Twórz procedury i...
- 300,00 €9. Najlepszy sprzedawca
iRobot Roomba i3+ (i3552) Robot próżniowy sterowany aplikacją z...
Opinie 278
iRobot Roomba i3+ (i3552) Robot próżniowy sterowany aplikacją z...*
 • Celowy dzięki inteligentnej nawigacji - dzięki najnowocześniejszym czujnikom podłogowym z funkcją wykrywania robot próżniowy nawiguje w Twoim ...
 • Odkurzanie teraz zajmuje się samo przez wiele miesięcy, dzięki automatycznej stacji odkurzania Clean Base, którą robot odkurzający Roomba i3+...
 • Robot próżniowy Roomba i3 nie poradzi sobie z uporczywym brudem i brudem. Dzięki 10-krotnej sile ssania*...
10. Najlepszy sprzedawca
iRobot Roomba Combo 2-w-1 robot odkurzający i mopujący podłogę z wieloma...
Opinie 613
iRobot Roomba Combo 2-w-1 robot odkurzający i mopujący podłogę z wieloma...*
 • iRobot ma ponad 30-letnie doświadczenie w technologii robotycznej i innowacjach i sprzedał ponad 30 milionów...
 • Wydajne odkurzanie - Usuwa kurz i brud z twardych podłóg i ... dla Ciebie za pomocą szczotki w kształcie litery V i silnego ssania.
 • Czyste i świeże podłogi, każdego dnia — system mopowania wykorzystuje ścierkę z mikrofibry o specjalnej ryflowanej fakturze. Dostosuj swoje sprzątanie...
- 200,00 €oferta
Nowość!
iRobot 4719026, ściereczki do czyszczenia, szare,+iRobot Roomba...
iRobot 4719026, ściereczki do czyszczenia, szare,+iRobot Roomba...*
W zestawie: 3 ściereczki do czyszczenia wielokrotnego użytku; Kompatybilny z: Combo serii Roomba
328,99 €
Nowość!
iRobot 4719025, akcesorium do konserwacji robota Roomba...
iRobot 4719025, akcesorium do konserwacji robota Roomba Combo...*
W zestawie: 2 szczotki boczne po lewej 2 szczotki boczne po prawej 2 filtry 1 szczotka główna
358,99 €
Nowość!
iRobot Roomba i3152 Robot Odkurzacz Szary Sterowany aplikacją, kompatybilny...
iRobot Roomba i3152 Robot Odkurzacz Szary Sterowany aplikacją, kompatybilny...*
Z dwiema gumowymi szczotkami do wszystkich podłóg; Automatyczna aktualizacja z nowymi funkcjami; DirtDetect skupia się na bardziej zabrudzonych obszarach
329,02 €

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 3.12.2022/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Schreibe einen Kommentar