Kosiarka automatyczna - nigdy więcej nie koś ręcznie

Zdjęcie autora

Patrick

Kosiarka automatyczna

Kosiarka automatyczna - samowystarczalna, mocna i nowoczesna

Szukasz robota koszącego, który potrafi jak najwięcej kosić samodzielnie? Który jest również cichy i działa niezależnie? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce dzięki naszemu przewodnikowi zakupów.
Przedstawiamy możliwości nowoczesnego koszenia, jak działa technologia, jakie masz możliwości i czego możesz szukać w bestsellerze 2024: Najlepsze i najpopularniejsze w 10 najlepszych porównaniach | Warto zwrócić uwagę na uczciwe testy. – Kosiarki automatyczne – samowystarczalne, mocne i nowoczesne

Kosiarka automatyczna - w porównaniu

WORX Landroid M WR141E robot kosiarka/kosiarka akumulatorowa do małych...Kosiarka automatyczna YardForce SA500ECO - samojezdna kosiarka ...GARDENA 19060-20 smart robot koszący SILENO, przez aplikację Gardena smart...Inteligentna kosiarka automatyczna Sileno Life 750 m² z bramką Smart GatewayBosch Pokrywa do kosiarki zautomatyzowanej Indego 350 / 400, w pudełku, szaryKosiarka automatyczna Bosch Indego S+ 350 (z funkcją aplikacji, 19 cm...Kosiarka automatyczna Husqvarna Automower 310 (aktualny model)Robot koszący Yard Force LUV 600Ri do 600 mXNUMX - samojezdny...
Robot kosiarka WORX Landroid M WR141E / kosiarka akumulatorowa ... *Kosiarka automatyczna YardForce SA500ECO - samojezdna ... *GARDENA 19060-20 inteligentny robot koszący SILENO, do...*Kosiarka automatyczna Smart Sileno Life 750 m², z Smart...*Osłona Bosch do kosiarki zautomatyzowanej Indego 350/400, w ... *Kosiarka automatyczna Bosch Indego S + 350 (z ... *Kosiarka zautomatyzowana Husqvarna Automower 310 (aktualna ... *Kosiarka zautomatyzowana Yard Force LUV 600Ri do 600 mXNUMX -... *
Amazon PrimeAmazon Prime
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!
Ostatnia aktualizacja: [apn asin="B07LFPKYC1" typ="state" false="unknown"] Linki bezpośrednio do Amazon.de | Źródło/zdjęcie: Amazon API

Wideo: robot koszący

YouTube

Pobierając film, akceptujesz politykę prywatności YouTube.
dowiedz się więcej

Załaduj wideo

Co to jest kosiarka automatyczna?

Kosiarka automatyczna to robot, który kosi trawnik. Całkiem sam. Możesz go zaprogramować i powiedzieć, kiedy, jak i gdzie kosić przez Bluetooth, Alexa © lub aplikację. Możesz wysłać go do jego koszyka. Prawie żadna praca z nim. Możesz go poprowadzić. Wszystko, co musisz zrobić od czasu do czasu, to każ mu czekać - lub poczekaj sam. Jest przechowywany zimą.

Roboty pracują na baterii, dzięki czemu są bardzo ciche i ekonomiczne. Jeśli bateria się wyczerpie, dobre urządzenia same trafią do stacji ładującej. Akcesoria, którym przyjrzymy się poniżej, należy zawsze kupować bezpośrednio od producenta. Jakość jest ważniejsza od ilości.

... i jak to działa?

Wysokiej jakości zautomatyzowane kosiarki do trawy współpracują z GPS. Po umieszczeniu przewodu ograniczającego, który tworzy pole magnetyczne, robot może kosić. Raczej powiedział: Mulching, ponieważ nie może złapać świeżo ściętej trawy.
Dzięki GPS zawsze wie, gdzie jest, gdzie już kosił i co jeszcze trzeba zrobić. Jeśli nie chcesz, aby był zbyt blisko stawu lub wokół innych rzeczy, takich jak drzewa lub brodzik podejść, możesz również wyznaczyć te działki innym przewodem granicznym.

Nie wchodź na znak dla kosiarki.
Teraz możesz jeszcze dostosować wysokość cięcia trawnika, godziny pracy i rozpocząć.
Nie martw się, jeśli pada deszcz. Roboty są zwykle chronione. Dokładniej jednak jest z producentem.

Kosiarka automatyczna z GPS

Dobra funkcja, ponieważ pozwala robotowi zmierzyć obszar, na którym aktualnie się znajduje. Zapewnia to bardzo czysty wzór koszenia. GPS to także ochrona przed kradzieżą. Jeśli zostanie porwany, zawsze można go zlokalizować.

Kosiarka automatyczna z przewodem ograniczającym i bez niego

Bez kabla robot po prostu kosi trawnik. Mówią mu o tym czujniki. Jeśli więc masz stosunkowo prosty obszar trawy i nic nie stoi na przeszkodzie, a Twój obszar jest od niego oddzielony kostką brukową, ten wariant może być odpowiedni do Twojego ogrodu. Inaczej jest, jeśli masz staw lub tylko niektóre obszary wymagają koszenia. Wtedy potrzebujesz przewodu granicznego. Możesz to wnieść do runi lub położyć na niej.
Nawiasem mówiąc, można do tego dodać dodatkowe kable. Jeśli posiadasz plaster warzyw w swoim ogrodzie, możesz go rozgraniczyć.

Do czego nadaje się kosiarka automatyczna?

Nie każda automatyczna kosiarka nadaje się do każdego trawnika. Najpierw musisz określić swój obszar. W tym celu obliczasz liczbę metrów kwadratowych. Jeśli masz prostą, może kwadratową powierzchnię, to prawie wszystko, poza funkcjami, które powinna mieć Twoja kosiarka do trawy, czego potrzebujesz. Jeśli masz wiele małych obszarów, pochyłości, a nawet mieszkasz na wzgórzu, musisz ulepszyć.
Dlatego ważne jest, abyś wiedział:

 • ile m³ ma mój obszar koszenia?
 • czy powierzchnia jest po prostu dziana, prosta, bez wielu przejść?
 • lub jest przerywany przez wiele wątków
 • ile nachylenia ma powierzchnia?
 • Jak szybko kosiarka musi zostać zakończona?

To z prędkością nie jest całkowicie bez znaczenia. Załóżmy, że masz ogród 700 m³. Chcesz, aby kosiarka kosiła się w nocy, ponieważ chcesz użyć tagów ogrodowych. Teraz musisz obliczyć pojemność obszaru na godzinę, a także zasięg.
Załóżmy, że chcesz, aby twój 700 m³ był koszony w godzinach 8. Możesz obliczyć w ten sposób:

8 godzina / 24 godziny = 0,33

0,33 * 700 m³ = 3030,30 m³ ogółem.

W takim przypadku będziesz potrzebować kosiarki zaprojektowanej dla 2100 m³ do obsługi swoich prac w dostępnych godzinach 8.
Ponadto istnieje również zakres. Jeśli kosiarka (na przykład) chce ładować wszystkie 75 min dla 50 min, cel przesunie się daleko.

Masz teraz następujące opcje

 1. Kupujesz sobie bardzo dużego robota, który może kosić swój teren tylko razy
 2. Obliczasz więcej czasu
 3. Programujesz go według sekcji. Jeśli w ciągu dnia przebywasz w jednej części ogrodu, a psy i dzieci wciąż tam są, kosiarka musi kosić gdzie indziej. W nocy można go sprowadzić do głównego obszaru, aby kontynuować tam pracę. Ale to oznacza dodatkową pracę

Do czego nie nadaje się

W małych, krętych zakrętach, gdzie kosiarka nie może się już poruszać, nie może się tam dostać. W zależności od modelu potrzebuje określonej szerokości prześwitu. Nie jest również przeznaczony do bardzo stromych stoków - ale modele wysokiej jakości mają kąt nachylenia 35 °. a to szalone 70%! Masz bardzo dużą nieruchomość? W tej chwili można kupić roboty, które potrafią skosić około 4000 m³. Ale są również w prawie ciągłym użyciu, co również wpływa na technologię i mechanikę.

Mechanika

Sprzęt jest stosunkowo prosty w dzianinie. Koła, noże, napęd źródło zasilania.
Materiał musi być wytrzymały, najlepiej zabezpieczony przed wodą.

Niektórzy producenci oferują specjalną folię, którą można zaprojektować zgodnie z własnymi życzeniami i przykleić do kosiarki.W przypadku niektórych elementów dostępny jest również napęd na cztery koła i grube opony. Musi go też mieć, jeśli chce pokonywać strome zbocza.

Jeśli noże są tępe, możesz oczywiście wymienić i zmienić kolejność jako zestaw. Odradzamy szlifowanie. Szlifowanie nożem wiąże się z doświadczeniem i wiedzą. Ponadto noże są mniejsze. Kosa może wybaczyć rzeźbiarzowi, niewielkiemu zaawansowanemu robotowi - mniej noży.

Zużycie mechaniki zależy od stanu materiału, wydajności pracy i czasu. Pomocny jest tutaj Internet oraz opinie i opinie użytkowników. Ponieważ potrafisz być mądry.

Wsparcie dzięki najnowszej technologii

Aby nowy lokaj wiedział, co musi zrobić, konieczna jest instalacja oprogramowania. Oznacza to, że najpierw musisz ustawić powierzchnię. To działa doskonale dzięki układaniu kabli granicznych. Może to pomóc specjalista.
Co kosiarka ma dla twojego sprzętu? Wiele modeli już rozmawia ze smartfonem lub steruje głosem za pomocą Alexa ©. W tym celu musisz pobrać aplikację określoną przez producenta. Dzięki tej aplikacji możesz ustawić czas pracy, wysyłać polecenia startu i stopu i zawsze wiedzieć, gdzie aktualnie znajduje się kosiarka. Jeśli wpadnie w kłopoty, w smartfonie włącza się alarm.

Ale jest jeszcze lepiej. Kosiarka sprawdza również pogodę i może działać niezależnie. Czy obecnie jest faza wzrostu? „Wie”, kiedy trawnik rośnie szybciej, a kiedy nie i dostosowuje się do niego.
Jeśli bateria jest narażona na ryzyko rozładowania, automatycznie przejdzie do stacji ładującej.

Niektóre urządzenia można również podłączyć do stacji ogrodowej w celu podlewania. Technologia zmienia się w skoordynowany sposób. Aby nadal można było znaleźć robota koszącego w ciemności, niektóre roboty zostały wyposażone w reflektory LED.

akumulator

Czas pracy akumulatora nie jest bez znaczenia, ponieważ stałe ładowanie przerywa za każdym razem proces koszenia. Duża pojemność baterii jest więc jak szybkie ładowanie. Dodaj do tego trwałość. Jak często można ładować baterię? Jest to szczególnie ważne w przypadku dużych obszarów, ponieważ akumulatory są zazwyczaj nie tylko drogie, ale w niektórych modelach nie można ich wymienić samodzielnie.

Konserwacja i pielęgnacja robota koszącego

Nie ma wiele do zrobienia. Kosiarka pracuje całkowicie samowystarczalnie i jeśli coś mu nie odpowiada, odpowiada. Mimo to do końca sezonu powinieneś oczyścić go przed zimą. Wielu producentów oferuje również pełną obsługę, wykonując wszystkie niezbędne prace. W razie potrzeby aktualizujesz oprogramowanie, sprawdzasz wszystkie funkcje i czekasz na nie. Także bateria.

⧉ Jeśli masz drogie urządzenie, możesz także ubezpieczyć swojego robota ⧉

Bezpieczeństwo

Najnowsze modele mają czujnik, który zatrzymuje je, gdy przeszkoda jest na drodze. Jednak wiele wypadków wciąż się zdarza. Dlatego nie pozwól, aby zwierzęta lub dzieci były pozostawione bez opieki w pobliżu kosiarki.
Podczas montażu, serwisowania lub czyszczenia urządzenia upewnij się, że robot nie jest już zasilany.
Nawet jeśli producenci piszą, że kosiarka wyłącza się natychmiast, gdy tylko zostanie podniesiona z ziemi, może to prowadzić do anomalii.

Przechowywanie

Zima jest tutaj, ostatnie cięcie trawy. Gdzie on teraz mieszka?
Miejsce nie powinno być zbyt zimne, może to uszkodzić baterię. Jeśli możesz go usunąć, możesz również przechowywać dwie części osobno.
Są dodatkowe kieszenie i małe garaże, w których robot jest w dobrych rękach. To nie jest obowiązkowe. To wszystko, co chroni go przed wilgocią, zimnem, dzikimi zwierzętami, takimi jak domowe myszy i kurz.

Akcesoria

Powinieneś być w stanie kupić akcesoria i części zamienne, aby nie musieć wymieniać całej kosiarki.
Należą do nich:

 • zestaw offroad zapewnia lepszą przyczepność na pochyłych pozycjach
 • Możesz dobrze oczyścić koła za pomocą zestawu szczotek do kół
 • Ostre ostrza są ważne - sprawdź, czy możesz uzyskać zamienniki
 • cały zestaw konserwacyjny. Niektóre modele są bardzo łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu, są dodatkowe stawki
 • może masz starszy model? Sprawdź, czy Twoja firma opracowała już pakiet do modernizacji aplikacji lub podobnego
 • Zmień - zakryj lub zaprojektuj siebie? Niektóre roboty mogą być wyposażone w technologię kolorów
 • małe garaże i kwatery, także uchwyty ścienne. Może nie wiesz, jak przechowywać robota kosiarki w zimie. Są tutaj inne opcje
 • należy również kupić przewód ograniczający

Na co zwrócić uwagę w bestsellerze 2024: Najlepszy i najpopularniejszy w 10 najlepszych porównaniach | Warto zwrócić uwagę na uczciwe testy kosiarki automatycznej

★ czy robot jest odpowiedni dla mojej powierzchni? (Zobacz przykład obliczeń powyżej)

★ Czy mam strome zbocza lub bardzo wąskie ścieżki, które musi pokonać? Jeśli chcesz kupić robota, który pasuje wszędzie, trwa dłużej ze względu na mniejszą szerokość cięcia

★ czy kosiarka jest kompatybilna z aplikacją? Czego potrzebuję do funkcji?

★ Czy mogę trzymać dzieci / zwierzęta z dala od robota kosiarki?

★ czy mam ubezpieczenie?

★ Jak długo trwa bateria i jak długo trwa ładowanie?

Zalety i wady

Mamy nadzieję, że daliśmy wam dobry przegląd różnych możliwości tego przewodnika. Listę zalet i wad można znaleźć tutaj:

korzyści

Ots roboty są bardzo ciche. Więc nie będziesz miał kłopotów z sąsiadami

Require Wymagają niewielkiej konserwacji i lubią dbać o siebie, tylko czyszczenie i konserwacja technologii jest w Twoich rękach - lub u Twojego specjalisty

✔ Istnieje wiele akcesoriów i części zamiennych do kupienia

✔ a także oferowane jest ubezpieczenie

Devices Urządzenia są zabezpieczone przed kradzieżą przez GPS

✔ Są programowalne we wszystkim i działają niezależnie

✔ Mogą być kompatybilne z innymi urządzeniami, takimi jak technika nawadniania

Wady

✘ Tylko kilka robotów działa dobrze pod względem bezpieczeństwa, a twoje dzieci powinny trzymać się z dala od nich

Cts Owady są bardzo często martwe w robotach, a ciągłe cięcie trawnika usuwa wszelkie pożywienie dla naturalnych zapylaczy

Roboty Hedgehog są również śmiertelne dla jeży

Price cena zakupu może być bardzo wysoka

✘ jeśli masz duży obszar lub ogród, który jest bardzo wąski, większość modeli nie będzie działać

Wniosek: zautomatyzowane kosiarki do trawy

Taki niezależny robot to już dobra rzecz. On musi być właściwym pomocnikiem dla ciebie i twojego trawnika, abyś mógł się nim cieszyć. Chociaż cena za wysokiej jakości sprzęt może być wyższa, mają one dzięki swojej technologii wielkie zalety w stosunku do odchudzonych wersji.
Tylko pszczoły i jeże nie mogą nic zrobić z technologią, aw najgorszym przypadku zostają zabite. Może uda ci się powołać do życia podobny obszar z wieloma kolorowymi kwiatami i kryjówkami.

FAQ

Dlaczego trzeba ciąć trawę?
Aby zachęcić korzenie trawnika do wzrostu, konieczne jest regularne cięcie. Jeśli kosisz częściej, energia trafia do dolnej części rośliny. Rezultatem jest pięknie wyrośnięty, gęsty, miękki trawnik.

Dlaczego ściółkowanie jest lepsze?
Drobno posiekane cięcie jest najczystszym nawozem dla trawnika. Jeśli często kosisz, drobny krój może lepiej wpaść między poszczególne łodygi i zapłodnić je.

Proste linie lub krzyżyki?
Niektóre roboty wydają się poruszać losowo po powierzchni. Jest to zamierzone, ponieważ starało się naśladować owce. Są także krzyżujące się. Czy trawnik może być przyjemniejszy, a także bardziej miękki, ale może spowodować, że kosiarka zapomni trochę.

Czy silnik kosiarki może się wyłączyć?
Jeśli umieściłeś przewód ograniczający, jest to więcej niż mało prawdopodobne. Jeśli kosiarka używa krawędzi trawnika, nie będzie jeździć po asfaltowej drodze.

Odkryj 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się produktów do kosiarek robotów w 2024 r., korzystając z uczciwych testów. Pokazujemy wybór najpopularniejszych produktów, które mają świetne recenzje klientów i stosunek jakości do ceny. Już teraz znajdź idealną kosiarkę zautomatyzowaną do swoich potrzeb!

Top10🔥Oferty🔥 🆕Online
- 100,09 €oferta
- 20,00 €oferta
Robot koszący Practixx do 600 m18 | szerokość cięcia 20 cm | 60-XNUMX...
Robot koszący Practixx do 600 m18 | szerokość cięcia 20 cm | 60-XNUMX...*
Idealny do ogrodów o powierzchni do 600 m62 | Niski poziom hałasu – tylko 180 dB; szerokość cięcia 20 mm; Wysokość cięcia od 60-XNUMX mm w sposób ciągły...
519,00 € - 20,00 € 499,00 €
- 284,95 €oferta
- 260,00 €oferta
Robot koszący WORX Landroid PLUS WR165E do ogrodów o powierzchni do 500 mXNUMX z...
Robot koszący WORX Landroid PLUS WR165E do ogrodów o powierzchni do 500 mXNUMX z...*
NOWOŚĆ: Ochrona przed strumieniem wody – łatwe czyszczenie za pomocą węża ogrodowego; NOWOŚĆ: Pokrętło i wyświetlacz LCD – dla łatwego...
949,00 € - 260,00 € 689,00 € Amazon Prime
- 30,95 €oferta
- 69,01 €oferta
Kosiarka automatyczna Yard Force SA900ECO, odpowiednia do trawników o wielkości do...
Kosiarka automatyczna Yard Force SA900ECO, odpowiednia do trawników o wielkości...*
Funkcja przycinania krawędzi zapewniająca czystość i porządek w ogrodzie; bezszczotkowy silnik zapewniający cichą i wydajną pracę...
499,00 € - 69,01 € 429,99 € Amazon Prime
- 120,00 €oferta
Nowość!
Kosiarka automatyczna Scheppach RoboCut XXL900 do 900 m18 | XNUMXcm...
Kosiarka automatyczna Scheppach RoboCut XXL900 do 900 m18 | XNUMXcm...*
Idealny do ogrodów o powierzchni trawnika do 900 m²; szerokość cięcia 180 mm; Wysokość cięcia regulowana bezstopniowo w zakresie 20 – 60 mm
699,00 €
Nowość!
Kosiarka elektryczna, zestaw 2 kółek trakcyjnych Robot ze stali nierdzewnej...
Kosiarka elektryczna 2 szt. Koło trakcyjne Robot ze stali nierdzewnej...*
Zapobiegaj podskakiwaniu robota koszącego i leżeniu na trawniku.
Nowość!
Uniwersalny kabel graniczny miedziany Premium o długości 200 m do kosiarek automatycznych...
Uniwersalny kabel graniczny miedziany Premium o długości 200 m do kosiarek automatycznych...*
Drut miedziany o długości 200 m, wyjątkowo wytrzymały i zapewniający najlepszą przewodność nawet na dużych dystansach; Przewód graniczny jest...
Nowość!
Uniwersalny kabel graniczny Premium o długości 100 m do kosiarek zautomatyzowanych...
Uniwersalny kabel graniczny Premium o długości 100 m do kosiarek zautomatyzowanych...*
Drut miedziany o długości 100 m, wyjątkowo wytrzymały i zapewniający najlepszą przewodność nawet na dużych dystansach; Przewód graniczny jest...

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?

RASENWERK® - Wysokiej jakości ostrza do kosiarek zautomatyzowanych z dopasowanymi śrubami - Uniwersalne ostrza wymienne Ostrza wymienne do marek Worx, LandXcape, Zoef Robot i Einhell - Zestaw ostrzy do kosiarki zautomatyzowanej - 30 sztuk

Auf Uczciwe testy możesz znaleźć kilka testów (w tym pływacki, Fitness, Dom i ogród) I Doradca (w tym Smart Home, Uroda, Handwerk), którzy mogą Ci jeszcze pomóc.

1. najlepszy produkt

Wskazówka: Eine Geschenkidee lub Prezenty urodzinowe nigdy nie powinny być tanimi produktami, nie rozdawaj niczego, czego sam byś nie użył pod względem jakości.

Wiele pozytywów Oceny kupujących są często oznaką, że ludzie są zadowoleni z produktu kosiarki do trawy.

Zalecana literatura: pistolet do masażu, Rower do ćwiczeń, testowanie produktów

więcej list 10 najlepszych

Źródła:
https://rasenmaeher-roboter-tests.de/rasenmaehroboter-infos/wie-funktioniert-ein-rasenroboter/
https://www.husqvarna.com/de/produkte/maehroboter/?gclid=Cj0KCQjwjYHpBRC4ARIsAI-3GkFNxnzjKcmWEhVlQHSb4Ekg1INd7Qdf8P_IMOWnbRTViKBzPnOk8iYaAlrLEALw_wcB


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 12.04.2024/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Zdjęcie autora

Patrick

Dla mnie informacja odgrywa kluczową rolę przy zakupie nowych produktów. Dlatego intensywnie poświęcam się czytaniu i szukaniu informacji w Internecie. Na mojej stronie internetowej Ehrliche-tests.de udostępniam artykuły na tematy i produkty, które mnie interesują, a także moje doświadczenia z produktami, które kupiłem i wypróbowałem. Moje testy produktów, porady i rekomendacje mogą Ci się przydać podczas dokonywania zakupu lub jeśli masz pytania dotyczące konkretnego tematu. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące któregokolwiek z moich postów, produktów lub tematów, nie wahaj się zostawić mi komentarza lub wysłać e-mail.

Schreibe einen Kommentar