Porada: Właściwa ochrona przeciwsłoneczna - na co muszę zwrócić uwagę? | Jak najlepiej się chronić?

Dirk Re.

Brak komentarzy

Correct_Sunenschutz_Sonnebrand_Sonne-4dd287aa

Przewodnik po ochronie przeciwsłonecznej
Słońce = promieniowanie UV

Ochrona przed słońcem: Oprócz pozytywnych aspektów słońce ma również szkodliwe konsekwencje. Zdrowe i odpowiedzialne korzystanie ze słońca może zatem nie tylko zapobiegać oparzeniom słonecznym, ale także zmniejszać ryzyko długotrwałych uszkodzeń, zwłaszcza raka skóry.

Teraz przeczytaj tutaj, co możesz zrobić, aby naprawdę skutecznie chronić się przed słońcem i nadal czerpać z niego pozytywy.

Balsam z filtrem przeciwsłonecznym w porównaniu

Matująca ochrona przeciwsłoneczna NIVEA SUN UV SPF 50 (50 ml),...Matująca ochrona przeciwsłoneczna NIVEA SUN UV SPF 30 (50 ml),...Krem ochronny i pielęgnacyjny do twarzy NIVEA SUN z filtrem SPF 30 (50 ml),...NIVEA SUN Kids Protection & Care Balsam do opalania SPF 50+ (200 ml),...Promocja Eucerin Sun Lotion extra light SPF 50+ (Tylko do...NIVEA SUN UV Dry Protect Sportowy spray przeciwsłoneczny SPF 50 (200 ml), 100% ...Olejek w sprayu NIVEA SUN Protection & Tan SPF 30 (200 ml),...Krem przeciwsłoneczny Garnier SPF 50+ dla dzieci, wodoodporny i odporny...NIVEA SUN Ochrona i pielęgnacja balsam do opalania LSF 30 (250 ml),...
9,44 €8,94 €7,95 €21,80 €Sprawdź cenę34,99 €18,85 €16,00 €13,89 €15,29 €
NIVEA SUN UV Twarz Matująca Ochrona przeciwsłoneczna SPF ...*NIVEA SUN UV Twarz Matująca Ochrona przeciwsłoneczna SPF ...*NIVEA SUN Ochrona i pielęgnacja Krem przeciwsłoneczny do twarzy z ...*NIVEA SUN Kids Protection & Care Mleczko do opalania SPF 50 + ... *Eucerin Sun Lotion extra light SPF 50+ Promocja (Tylko...*NIVEA SUN UV Dry Protect Sportowy spray do opalania SPF 50...*NIVEA SUN Ochrona i opalenizna w sprayu SPF 30...*Garnier krem ​​przeciwsłoneczny SPF 50+ dla dzieci,...*NIVEA SUN Ochrona i pielęgnacja balsam do opalania SPF 30 (250...*
◼️ Wysoka ochrona - Filtr przeciwsłoneczny z filtrem SPF 50 i UVA/UVB...◼️ Wysoka ochrona - Filtr przeciwsłoneczny z filtrem SPF 30 i UVA/UVB...◼️ Ochrona i pielęgnacja - Krem przeciwsłoneczny do twarzy NIVEA SUN SPF 30 ...◼️ NIVEA SUN Kids – krem ​​przeciwsłoneczny NIVEA SUN dla dzieci...◼️ nie dotyczy◼️ Producent: Beiersdorf AG, Niemcy (produkt oryginalny).◼️ NIVEA SUN - Mgiełka w sprayu chroni skórę ...◼️ Protection & Tan – ochrona przed słońcem i naturalna opalenizna w...◼️ Nawilżający i wodoodporny krem ​​przeciwsłoneczny z SPF 50+...◼️ Ochrona i pielęgnacja - filtr przeciwsłoneczny dwukrotnie chroni skórę:...
◼️ Efekt matujący - krem ​​na dzień z filtrem przeciwsłonecznym...◼️ Efekt matujący - krem ​​na dzień z filtrem przeciwsłonecznym...◼️ Natychmiastowa ochrona - dzięki SPF 30 nawilżacz oferuje ...◼️ Ochrona i pielęgnacja - mleczko do opalania z ochroną skóry 5w1...◼️ nie dotyczy◼️ Wysokiej jakości medyczny filtr przeciwsłoneczny.◼️ Sportowy spray przeciwsłoneczny - odporny na pot, ekstra ...◼️ Aktywuje opaleniznę – Formuła z ekstraktem z promelaniny...◼️ Efekt: bardzo wysoka ochrona przeciwsłoneczna przed promieniami UVA/UVB,...◼️ Microbiome Balance - Odżywcza formuła NIVEA SUN...
Amazon PrimeAmazon Prime
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
historia cenhistoria cenhistoria cenhistoria cenhistoria cenhistoria cenhistoria cenhistoria cenhistoria cenhistoria cen
9,44 €8,94 €7,95 €21,80 €Sprawdź cenę34,99 €18,85 €16,00 €13,89 €15,29 €
AmazonkaAmazonkaAmazonkaAmazonkaAmazonkaAmazonkaAmazonkaAmazonkaAmazonka
Ostatnia aktualizacja 5 grudnia 2023 19:11 Linki do Amazon.de | Źródło/zdjęcie: Amazon API

Podstawy - po co mi słońce?

Słońce jest podstawą życia ludzi, zwierząt i roślin. Żadne życie nie jest możliwe bez słońca. Już z tej zasady można wywnioskować, że słońce jest dla nas ludzi niezwykle ważne. Sprawiają, że czujemy się bardziej czujni i często jesteśmy w lepszym nastroju. Słońce jest również niezwykle ważne dla naszej skóry, ponieważ odpowiada za dobre samopoczucie i zewnętrzne gojenie.

Ale co to dokładnie oznacza?

Słońce niesie ze sobą kilka cennych pozytywnych aspektów:

 • Uwalnianie hormonów

Słońce zapewnia nam dobry nastrój i aktywność. Ciepło tworzy również dobry nastrój.

 • Tworzenie witaminy D

Z pomocą słońca nasz organizm może wytwarzać witaminę D, a tym samym wzmacniać nasz układ odpornościowy, kości, mięśnie i zęby.

 • Leczenie chorób skóry

Światło słoneczne jest dla Ciebie dobre, na przykład przy łuszczycy, neurodermicie i chorobie białej plamistości. Zawsze miej lekarza, aby monitorował dobry efekt.

Jednak zbyt długie przebywanie na słońcu może prowadzić do bolesnych oparzeń słonecznych i innych konsekwencji. Wynika to z tak zwanych promieni ultrafioletowych, w skrócie promieni UV. Ale o tym za chwilę.

Zwykle mamy już jedną z natury naturalna ochrona skóry, bo zdrowa skóra zobojętniono konsekwencje promieniowanie słoneczne i ma działanie ochronne.

Jedną z oznak tego jest na przykład to, że skóra jest narażona na dłuższą ekspozycję na słońce rogówka formularze jako dodatkowa ochrona. Inną oznaką samoobrony jest to, że brauning. Melanina z ciemnym pigmentem jest ułożona w sposób ochronny wokół jądra komórek skóry. Dlatego się opalamy.

Ważne, aby wiedzieć: Opalenizna nie jest oznaką zdrowej skóry, ale czystą reakcją ochronną, co oznacza, że ​​szkodliwe promienie UV już przeniknęły przez skórę.

Mogę więc powiedzieć, że słońce jest niezbędne dla człowieka, ale powinno być wykorzystywane w zdrowym stopniu.

Zalecana literatura: Wskazówki dotyczące letniej sylwetki tutaj!

Kiedy słońce może zaszkodzić mojej skórze?

Przede wszystkim na skórę działają wspomniane już promienie ultrafioletowe (UV) ze słońca. W zależności od długości fali rozróżnia się promieniowanie UV-A i UV-B.

Długa fala Promieniowanie UV-A dociera w głąb warstw skóry (skóry właściwej). Efektem tego jest uszkodzenie włókien skóry, co prowadzi do utraty elastyczności i zmarszczek. Ten rodzaj promieniowania powoduje tylko jeden krótkotrwała opalenizna i zwiększa ryzyko dla rak skóry, czerniak.

Nie odpowiada jednak za rozwój oparzeń słonecznych.

Fala krótka Promieniowanie UV-B wnika w naskórek. W rezultacie skóra wytwarza barwnik melaninę i takie rzeczy opalanie długoterminowe powstaje, który służy jako ochrona przed światłem. Również ten rodzaj promieniowania to robi Powstawanie witaminy D., co jest ważne np. przy budowie kości. Jednak promieniowanie UV-B jest również odpowiedzialne za oparzenia słoneczne, reakcję zapalną, która w zależności od intensywności promieniowania wiąże się z zaczerwienieniem, obrzękiem, pęcherzami i bólem.

Ochrona przed słońcem: jak działa filtr przeciwsłoneczny | Balsam do opalania

YouTube

Pobierając film, akceptujesz politykę prywatności YouTube.
dowiedz się więcej

Załaduj wideo

Jak optymalnie się chronić i jakie mam opcje?

Istnieje wiele sposobów na optymalną ochronę skóry. Chciałbym pokazać Wam najważniejsze w przejrzystej liście.

Sukienka:

Zasadniczo odzież zapewnia najlepszą ochronę przed oparzeniami słonecznymi!

Correct_Sunenschutz_Sonnebrand_Sonne_Amazon_Ebay-9fee48fe

Skóra głowy, oczy i szyja w szczególności szybko ulegają poparzeniom słonecznym, ponieważ są one bezpośrednią powierzchnią na słońce. Tutaj może być jeżówka i okulary przeciwsłoneczne (UV 400) służą pomocą. 

Jack Wolfskin Unisex Supplex Mesh Hat Sun Hat, Siltstone, L EU
Jack Wolfskin Unisex's Supplex Mesh Hat Sun Hat, Siltstone, L EU*
jeżówki; oddychająca, lekka; regulujący wilgotność; szybkoschnąca; ochrona przed promieniowaniem UV
La Optica BLM Męskie okulary przeciwsłoneczne UV400 Damskie Unisex Retro...
La Optica BLM Męskie okulary przeciwsłoneczne UV400 Damskie Unisex Retro...*
Zestaw 2 soczewek okularów przeciwsłonecznych unisex: 1 x szara / 1 x szara gradientowa, oprawka: czarna matowa
19,95 € Amazon Prime

Krem do opalania: 

Filtry przeciwsłoneczne chronią przez różny czas, w zależności od współczynnika ochrony przeciwsłonecznej i rodzaju skóry. Istnieją balsamy ochronne i spraye ochronne o różnym stopniu ochrony przeciwsłonecznej.

Correct_Sunenschutz_Sonnebrand_Sonne_vorbeugen_Sonnecremes-ad7a7e2d

Należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

 • Rodzaj skóry (jasna do ciemnej)
 • Wiek osoby (dziecko lub dorosły)
 • Jak długo chcę zostać na słońcu?
 • Jak silne jest słońce? (południowe słońce, siła zależna od regionu)
 • Wcześniej istniejące stany w skórze

Nadal mogę to zrobić następujące zalecenia wymawiać:

 • Aplikować kilka razy przed wyjściem na słońce + wcześnie
 • Regularnie odnawiać, szczególnie po kąpieli i wysuszeniu (również wodoodpornym środkiem ochronnym)
 • Nie wyczerpuj obliczonego czasu ochrony, raczej użyj do dwóch trzecich, a następnie zastosuj ponownie.
 • Mineralna ochrona UV jest lepsza niż chemiczna ochrona UV i działa szybciej

Jeśli chcesz również w najprostszy sposób ochronić się przed słońcem, możesz rozgościć się w cieniu. Należy jednak zaznaczyć, że tutaj również można uzyskać opaleniznę.

Jaka ochrona przeciwsłoneczna jest dla mnie odpowiednia?

W zależności od rodzaju skóry, wieku, obszaru skóry i sytuacji istnieje wiele różnych filtrów przeciwsłonecznych, które można nakładać na skórę. Chciałbym teraz wymienić najważniejsze wskazówki dla indywidualnej decyzji.

konsystencja

To, czy wybierzesz spray, mleczko, krem ​​czy żel, zależy od tego, jaka jest Twoja własna skóra. Krem jest dobry dla osób z suchą skórą. Osoby z cerą tłustą chętniej wybierają żel.

Wiek

Szczególnie dobra ochrona przeciwsłoneczna jest potrzebna dzieciom i osobom starszym, ponieważ skóra jest bardziej wrażliwa w młodym i starszym wieku. Istnieją specjalne produkty dla dzieci, w większości bezzapachowe. Dla osób starszych zalecana jest ochrona przeciwsłoneczna z wysokim współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej, od SPF 20.

Obszary skóry

Skóra ma różną grubość, a niektóre obszary są znacznie bardziej wystawione na działanie słońca. Na przykład twarz i tył stopy. Istnieją specjalne filtry przeciwsłoneczne do twarzy, ale także kremy na dzień z filtrem przeciwsłonecznym. W przypadku szczególnie wrażliwych obszarów, takich jak tył stopy i dolna warga, ważne jest, aby zawsze stosować ostrożnie.

Sytuacja

Ekspozycja na słońce jest różna, ludzie i ich otoczenie są indywidualne. Wrażliwa skóra i choroby, takie jak neurodermit, odgrywają w tym główną rolę. Ale także niezależnie od tego, czy jesteś głównie w regionach górskich, czy w pobliżu wody. Ważne jest, aby znać wpływy i wybrać odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną.

Ogólnie rzecz biorąc, zawsze należy wybierać ochronę przeciwsłoneczną z odpowiednim współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej. Ponadto lepiej mieć zbyt wysoki współczynnik ochrony przeciwsłonecznej niż zbyt niski.

Ochrona przed słońcem: na co zwracać uwagę z dziećmi?

Wskazówki dotyczące codziennego życia

Skóra dziecka jest dużo cieńszy niż skóra dorosłego. Pigmenty, które zapewniają organizmowi własną ochronę przed promieniami UV, nie są jeszcze w pełni produkowane w dzieciństwie. Za każdym razem, gdy dziecko jest oparzenia słoneczne, wzrasta prawdopodobieństwo zachorowania na raka skóry w wieku dorosłym.

Małe dzieci nie powinny być wystawiane na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, dopóki nie osiągną wieku około dwóch lat. Jeśli to nie jest możliwe, istnieje ochrona głowy i Odzież odporna na promieniowanie UV niezbędny. Jeśli dzieci są starsze niż dwanaście miesięcy, można również zastosować filtr przeciwsłoneczny. Zawsze używaj wysokiego współczynnika ochrony przeciwsłonecznej.

Zasadniczo stosuje się następujące zasady:

Zawsze wyposażaj dzieci w ubrania, czapki i okulary przeciwsłoneczne, aby chronić je przed promieniami UV. Zawsze używaj okularów przeciwsłonecznych oznaczonych UV-400 lub 100% ochrony UV.

Wskazówki na co dzień:

między 11:15 i XNUMX:XNUMX jest Najwyższe promieniowanie UV. W tym czasie dzieci nie powinny w miarę możliwości wychodzić na słońce. Podstawową zasadą jest to, że zawsze należy preferować cień.

 • Zawsze używaj parasola podczas prowadzenia wózka.
 • Latem dzieci powinny zawsze pić wystarczającą ilość płynów.
 • Używaj co najmniej współczynnika ochrony przeciwsłonecznej 30, nawet w środku lata i w krajach południowych SPF 50.
 • Nos, czoło, uszy, dłonie, ramiona, kolana i tył stóp wymagają dużej ochrony. Nie należy zapominać o regularnym kremowaniu.
 • Po pływaniu, poceniu się i wysuszeniu należy ponownie nakładać krem ​​z filtrem, nawet jeśli jest to produkt wodoodporny.
Daylong extreme SPF 50+ liposomalny balsam przeciwsłoneczny, 100 ml
Daylong extreme SPF 50+ liposomalny balsam przeciwsłoneczny, 100 ml*
Mleczko do opalania; Dla wrazliwej skory; Bez recepty; Pzn:-09431339
17,72 € Amazon Prime

 

Proste zasady, których należy unikać

Oparzenie słoneczne + ciekawe wskazówki

 • Odzież to najlepsza ochrona przed słońcem
 • Unikaj południowego słońca
 • Jeśli chodzi o ochronę przeciwsłoneczną, bardzo dużo pomaga
 • Kremowanie nie wydłuża czasu ochrony
 • Stosować nawet przy zachmurzonym niebie
 • Dobre filtry przeciwsłoneczne również szybko się wchłaniają
 • Nawet opalona skóra potrzebuje ochrony
 •  Skóra może również palić pod wodą
 • Opalanie wstępne w solarium nie chroni przed oparzeniami słonecznymi

Wskazówki dotyczące czytania: kapsułki do opalania tutaj | Gadżety plażowe tutaj | Pistolety wodne tutaj

Znajdź najlepiej i najlepiej sprzedające się produkty do ochrony przeciwsłonecznej muszli plażowych 2023 w Uczciwych testach na szczycie🔟

Świetnie🔟🔥Oferty🔥 🆕Online
1. Najlepszy sprzedawca
muszla plażowa OCOOPA, duży namiot typu pop-up dla 4 osób,...*
 • [Super duży namiot plażowy dla 3-4 osób] Otwarty rozmiar namiotu plażowego OCOOPA to 243,8 x 144,8 x 129,5 cm (dł. x szer. x wys.), wystarczająco duży ...
 • [Wentylowana konstrukcja 360 ° i ochrona UPF 50+ UV] Nasza ochrona przeciwsłoneczna z 4-stronną wentylacją, 2 dużymi zamykanymi oknami z siatki i ...
 • [Gwarancja trwałej konstrukcji i stabilności] Baldachim plażowy jest wykonany ze stalowych drutów, co zapewnia długotrwałą wydajność. Mocna rama...
2. Najlepszy sprzedawca
Muszla plażowa qeedo Quick Palm z ochroną UV (UV80) i...*
 • QUICK-UP: Ultraszybki montaż i demontaż dzięki systemowi quick-up - łatwiejszy do demontażu niż rozkładany namiot plażowy
 • OCHRONA UV: Namiot plażowy z certyfikowaną ochroną UV80 (zgodnie z normą UV 801) zapewnia dużą ochronę przed słońcem
 • DOBRZE PRZEMYŚLANY: Dwa wejścia (zapinane na zamek) i 2 duże okna z siatki można zamknąć i zapewnić ochronę przed wiatrem
- 6,05 €3. Najlepszy sprzedawca
Luksusowy namiot plażowy Active Era z filtrem UV SPF 50+, muszla plażowa...*
 • Namiot plażowy z ochroną przed promieniowaniem UV i prywatnością: dzięki wysokiemu współczynnikowi ochrony przeciwsłonecznej (SPF 50+) luksusowy namiot plażowy Active Era oferuje ...
 • Pop up Beach Shell: Namiot rozkładany został specjalnie zaprojektowany bez lin i może być łatwo rozłożony i rozłożony przez jedną osobę w ciągu zaledwie kilku sekund.
 • Wystarczająca przestrzeń: Namiot plażowy XXL oferuje wystarczająco dużo miejsca dla 4 do 5 osób i ma 130 cm długości płachty. Dzięki praktycznym...
4. Najlepszy sprzedawca
Glymnis Beach Shelter Szybki namiot plażowy Automatyczny...
Opinie 445
Glymnis Beach Shelter Quick Up Beach Tent Automatyczny namiot plażowy...*
 • Super stabilność: konstrukcja strukturalna jak parasol, słupek nośny z włókna szklanego o średnicy 8,5 mm, wstaje nawet przy silnym wietrze
 • Quick Up System: automatyczny montaż i łatwy demontaż. Czas montażu tylko 10 do 60 sekund, łatwiejszy do demontażu niż samo-montaż pop-up...
 • Ochrona UV 50+: ochrona przed słońcem UV 50+, idealna na wakacje z dziećmi nad morzem (uwaga: nadal trzeba nakładać krem ​​przeciwsłoneczny)
5. Najlepszy sprzedawca
upandfast Jednoczęściowy strój kąpielowy z filtrem...
Opinie 581
upandfast Jednoczęściowy kostium kąpielowy z filtrem...*
 • Wygodny materiał: ten strój kąpielowy dla niemowląt jest wykonany z wysokiej jakości, miękkiej i wygodnej tkaniny. Ten elastyczny, jednoczęściowy kostium kąpielowy sprawi, że Twoje dziecko...
 • Śliczny kapelusz przeciwsłoneczny: strój kąpielowy dla dzieci jest wyposażony w bezpłatny kapelusz przeciwsłoneczny, który może chronić twoją małą uroczą twarz i szyję przed ...
 • Ochrona przeciwsłoneczna UPF 50+: Strój kąpielowy dla niemowląt z ochroną przeciwsłoneczną UPF 50+ może blokować 97,5% szkodliwych promieni ultrafioletowych. Chronić...
6. Najlepszy sprzedawca
WolfWise 3-4 osobowy, łatwy w rozkładaniu namiot plażowy UPF 50+...*
 • Łatwa konfiguracja i superstabilność: Specjalnie zaprojektowany system otwierania sprężyny pokazuje wiodącą w branży technologię. Jedna osoba może...
 • UPF 50+ i ochrona prywatności: Wykonany z wodoodpornej tkaniny poliestrowej i posrebrzany od wewnątrz, może chronić przed szkodliwymi promieniami UV ...
 • Rozmiar przyjazny rodzinie: po otwarciu ten namiot plażowy ma wymiary 215 x 115 x 125 cm (dł. x szer. x wys.) z werandą 120 cm, ...
- 10,00 €7. Najlepszy sprzedawca
Schronisko plażowe Wolfwise Pop Up dla 3-4 osób, ochrona UPF 50+...
Opinie 2.758
Wiata plażowa Wolfwise Pop Up dla 3-4 osób, ochrona UPF 50+ UV...*
 • Pop-up Design i przenośność: wyskakuj i składaj w kilka sekund, nie wymaga montażu. Ultralekka konstrukcja dla...
 • Przestronna przestrzeń i 360 stopni: wymiary namiotu to 86 "dł. x 57" szer. x 47 "wys. i oferuje przestronne wnętrze dla 3-4 osób. Wysoka gęstość ...
 • UPF 50+ i hydrofobowość: wodoodporny poliester z klejonymi szwami, aby wnętrze było suche. Srebrna powierzchnia namiotu...
8. Najlepszy sprzedawca
Schronisko plażowe zewnętrzne Helios - idealne schronienie plażowe, UV...
Opinie 1.774
Wiata plażowa zewnętrzna Helios - idealna wiata plażowa podróżna, UV...*
 • ☀️ 【Namiot plażowy z ochroną UV】 Ze współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej 80 (certyfikat Instytutu Hohenstein w Niemczech według ...
 • ☀️ 【Małe schronisko plażowe】 Namiot przeciwsłoneczny Helios to optymalne schronisko plażowe w podróży ze względu na niewielkie wymiary opakowania 40 x 8 x 8 cm...
 • ☀️【Domek plażowy dla dzieci】Domek plażowy w niewielkim rozmiarze po złożeniu jest naprawdę wszechstronny. Rodzinne schronisko plażowe nie...
- 11,20 €9. Najlepszy sprzedawca
Jack Wolfskin Beach Shelter III, wiatroodporny namiot plażowy z filtrem UV...
Opinie 181
Jack Wolfskin Beach Shelter III, wiatroodporny namiot plażowy z filtrem UV...*
 • Optymalna ochrona - dzięki współczynnikowi ochrony 50+ schronienie plażowe zapewnia ochronę przed promieniowaniem UV i jest wykonane z wiatroszczelnego i wodoodpornego materiału, który chroni przed ...
 • ŁATWY W MONTAŻU - Konstrukcja kopuły jest bardzo łatwa i szybka w montażu. Ponadto, mając zaledwie 57 cm x 19 cm, ma...
 • Stabilne trzymanie - Parawan jest bezpiecznie zakotwiczony za pomocą specjalnych kołków piaskowych. Przy silnym wietrze kieszenie balastowe mogą być również...
10. Najlepszy sprzedawca
Glymnis Beach Shelter Quick Up Beach Tent Automatyczny namiot plażowy...*
 • [Quick-Up System] Powłokę plażową Glymnis można zmontować w zaledwie 10 sekund i jest łatwiejsza do demontażu niż samodzielny ...
 • [Ochrona przed promieniowaniem UV] Namiot wykonany jest z wodoodpornej tkaniny poliestrowej ze srebrzonym wnętrzem i posiada współczynnik ochrony przeciwsłonecznej UPF50+. Chroni...
 • [Dobra wentylacja] Z przodu nie ma konstrukcji drzwi, co zapewnia szeroki widok. Po lewej i prawej stronie znajdują się duże siatkowe okna,...

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 6.12.2023/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Dodaj komentarz

recenzja użytkownika
 • Obsługa
  Wysyłanie
 • przetwarzanie
  Wysyłanie
 • oczekiwanie produktu
  Wysyłanie
 • stosunek ceny do wydajności
  Wysyłanie
 • Godny polecenia
  Wysyłanie