Roboty basenowe - czyszczenie basenu | Odkurzacz basenowy

Zdjęcie autora

Maren

Robot do basenu ściennego i podłogowego

basen robota

Posiadanie własnego basenu jest niesamowite. Możesz mieć to dla czystej przyjemności lub dla zachowania sprawności fizycznej. Czyścić basen co kilka dni? Sprawdź wodę i zabezpiecz ją przed zimą pod koniec lata - w sezonie możesz skorzystać z pomocy technicznej. Możesz wykorzystać ten czas znacznie lepiej. Zostały stworzone, aby cię wspierać. Automatyczne urządzenia do czyszczenia basenu. Napisaliśmy dla Ciebie przewodnik po robotach basenowych, w którym przyjrzymy się bliżej różnym robotom basenowym.

Co musi umieć dobry robot? Co musi ze sobą zabrać? Czego do tego potrzebujesz? Jak go czyścić i jak o niego dbać? Czego należy szukać w bestsellerze 2024: Najlepszy i najpopularniejszy w 10 najlepszych porównaniach | Zwracać uwagę na uczciwe testy?
Ciesz się – bestseller robota basenowego 2024: najlepszy i najpopularniejszy w 10 najlepszych porównaniach | Uczciwe testy – roboty basenowe ścienne i podłogowe

Roboty basenowe ścienne i podłogowe - w porównaniu

Elektryczny robot do czyszczenia basenów Zodiac Vortex OV 3505, podłoga i ...Steinbach Poolrunner S63 – 061007 – W pełni automatyczny...Intex Automatyczny środek do czyszczenia basenów, szaro-czarny, 47x33x26 cm, 28001Automatyczny robot do czyszczenia basenu Dolphin E20 -...Steinbach Poolrunner – 061014 – w pełni automatyczny odkurzacz podłogowy...Środek do czyszczenia basenu Steinbach Magic Clean, w tym 9,6 m...well2wellness Elektroniczny robot do czyszczenia basenu do podłóg i ścian ...Automatyczny robot do czyszczenia basenu Dolphin E20 -...Automatyczny robot do czyszczenia basenu Dolphin E10 - tylko...
Elektryczny robot czyszczący Zodiac Vortex OV 3505, ... *Bieżnik basenowy Steinbach S63 – 061007 –...*Intex Automatyczny środek do czyszczenia basenów, szary/czarny, 47x33x26...*Automatyczny robot do czyszczenia basenu Dolphin E20...*Chodnik do basenu Steinbach – 061014 –...*Środek do czyszczenia basenu Steinbach Magic Clean, w tym....*well2wellness Elektroniczny robot do czyszczenia basenu dla ... *Automatyczny robot do czyszczenia basenu Dolphin E20...*Automatyczny robot do czyszczenia basenu Dolphin E10...*
Amazon Prime
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!
Ostatnia aktualizacja: [apn asin="B079T5BRDX" typ="state" false="unknown"] Linki bezpośrednio do Amazon.de | Źródło/zdjęcie: Amazon API
YouTube

Pobierając film, akceptujesz politykę prywatności YouTube.
dowiedz się więcej

Załaduj wideo

Co to jest robot basenowy?

Roboty są dostępne w wielu różnych wersjach - poniżej przyjrzymy się bliżej konkretnym różnicom. Robot działa jak najbardziej autonomicznie. Oznacza to mniej pracy dla Ciebie. Musi cię wspierać jak najlepiej i uwolnić od męczącej pracy. Jeśli nie uważasz, że oczyszczanie basenu jest bardzo medytacyjne, ci ciężko pracujący pomocnicy są dla ciebie właściwą rzeczą.

Robot basenowy zazwyczaj wymaga tylko jednego: połączenia zasilania. Wysokiej jakości urządzenia mają powyżej poziomu wody - głównie pływanie - urządzenie, które zapobiega skręceniu kabla zasilającego. Więc może całkowicie samoczyścić się tam iz powrotem, bez konieczności zwracania na niego uwagi.

Robot ma swój własny pojemnik, w którym zbiera brud i różne filtry, które ponownie zbierają małe cząsteczki.
Z Käscher nadal możesz wesprzeć czyszczenie, po prostu pływając po powierzchni.

Co jeszcze musisz wiedzieć

Szczegóły dotyczące tego, jak wiele robotów zarządza, są zwykle podawane w kategoriach wydajności cyrkulacji (m³ / h). Czy masz duży basen, potrzebujesz także, jako akwarium, większych obrotów.

Różne modele mają różne filtry. W większości przypadków można je po prostu spłukać czystą wodą i włożyć z powrotem. Jeśli z czasem ulegną uszkodzeniu, należy je wymienić, podobnie jak w odkurzaczu.
Istnieją pewne filtry, na przykład przeciwko bakteriom. Frajer zasysa wodę przez filtr i ponownie wypluwa ją. Całkowicie wolny od bakterii, nie dostaniesz puli, nie potrzebujesz tego. Ważne jest, aby basen nie przewrócił się, algi przylegały lub w jakiś sposób stawały się zielone.

Niestety, przyssawki nie mierzą pH basenu i korygują je automatycznie. To byłoby coś dla nowej generacji odkurzaczy! Nie każdy odkurzacz nadaje się do każdego basenu. Niektórzy wolą odkurzać tylko prostokątne kształty, inni są przeznaczone do okrągłych basenów. Pewną rolę może również odgrywać głębokość miednicy. Może masz też basen ze słoną wodą? W takim razie Twój smoczek musi być do tego przystosowany.

Materiał basenu jest ważny. Ślizgać? Płytki? Plastik? Może nawet kamień naturalny lub beton? Im gładsza powierzchnia, tym czystszy robot dostaje swój basen. Możesz nawet potrzebować specjalnych systemów rolkowych dla nierównej powierzchni, która dostosuje się do terenu.

Długość puli również odgrywa rolę. Jeśli masz pulę do 25 m, nie będziesz miał problemu ze znalezieniem odpowiedniego urządzenia.

Jak on wchodzi na ściany?

Wynika to z jego specjalnych opon, które pozwalają mu jeździć po ścianie basenu. Oczywiście istnieją różnice między producentem a producentem. Aby system działał dobrze, ściany basenu powinny być na poziomie i poziomie. W przeciwnym razie robot może nie być w stanie utrzymać się prawidłowo.
Kolejność, w której sprytna technika czyści, jest nieistotna. Niektórzy robią najpierw podłogę, a potem ściany, podczas gdy inni czyszczą wszystko w tym samym czasie.

Różne możliwości

Masz różne możliwości wyboru środka do czyszczenia basenów. I będzie pasujące urządzenie do twojej puli. Zasadniczo istnieją dwa warianty:

półautomatyczne

Półautomatycznie oznacza, że ​​nadal musisz obsługiwać robota. Możesz podłączyć go do skimmera lub do płyty ssącej. Następnie przesuwaj go po podłodze i ręcznie czyść basen za pomocą pompy basenowej. To jest dobre, jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy. Jednak w zależności od charakteru Twojego basenu może nie być tak dokładny. Tutaj również dane odkurzacza są podane wraz z szybkością cyrkulacji.

w pełni automatyczny

W pełni automatyczny jest łatwiejszy. Niemniej jednak zalecamy, abyś zawsze miał oko na swojego robota. Robot działa samoczynnie, ale potrzebuje źródła zasilania. Jeśli Twój basen nie jest tak duży, możesz również przyjrzeć się robotom basenowym na baterie.

Teraz jest tylko jedna różnica: ze ścianami lub bez. Niektóre modele mogą jeździć tylko po ziemi. Ściany twojego basenu musisz wyczyścić ręcznie według potrzeb. Są do tego specjalne narzędzia i akcesoria.

Nawet w pełni zautomatyzowany robot nie gwarantuje połyskującego czystego basenu. Niektóre urządzenia nie są tak dobre w narożnikach, inne nie nadają się na zbocza lub schody.
Dlatego ważne jest, aby bardzo dokładnie określić, jakie są mocne i słabe strony robota.

Akcesoria do czyszczenia basenu

Wybierając urządzenie, upewnij się, że dostępne są odpowiednie akcesoria. Filtry są ważne, w pewnym momencie są stare. Powinieneś także mieć możliwość wymiany szczotek i wałków. Kiedy są zużyte, nie czyszczą tak dobrze i niekoniecznie chcesz wymieniać całe urządzenie.

Co jeszcze może złamać? Robot basenowy jest w zasadzie jak odkurzacz, po prostu działa pod wodą. Ma silnik, rolki, filtry i jest zasilany. Oprócz silnika, filtrów i rolek, zasilanie może się starzeć z wiekiem. Dlatego zawsze zwracaj uwagę na bezpieczeństwo przewodu zasilającego i sprawdzaj przed każdym procesem czyszczenia, czy jest nienaruszony.

Dbałość o odkurzacz basenowy

Kto kocha swojego robota, komu na nim zależy.
Obejmuje to dokładne płukanie filtrów i całego robota po użyciu. W przeciwnym razie glony mogą osiąść i ostatecznie urządzenie jest całkowicie sklejone. Dotyczy to również ról, które pozostają wspólne. Dokładnie wypłucz filtry, aby nic nie utknęło.

Robot już nie jest do bani

Powody mogą

 • zawieszona rolka napędowa
 • zakleszczony wirnik
 • klejone rolki lub
 • zatkane i zanieczyszczone filtry

być. Możesz sprawdzić te rzeczy stosunkowo szybko. Wyczyść filtry i zobacz, czy wszystko jest wspólne, co ma się ruszać. Wirnik to małe śmigło, które zwykle znajduje się na robocie basenowym. Glony lub włosy lubią się tutaj utknąć.

★ Uwaga! Przed czyszczeniem robota należy zawsze odłączać wtyczkę zasilania!

Robot basenowy nie odkurza już

Również za to zanieczyszczenia mogą być odpowiedzialne. Czasami jest gorzej. Pasek klinowy może zostać pęknięty. Ponadto silnik mógł zrezygnować z ducha. Jeśli twój robot zginął, najlepiej wysłać go do specjalisty, który przyjrzy się bliżej.

Jak przechowywać robota do czyszczenia basenu?

Jeśli nie potrzebujesz swojego robota, dobrze go przechowuj. Dobra oznacza, że ​​po dokładnym wyczyszczeniu należy ją wysuszyć tak bardzo, jak to możliwe, aby nigdzie nie powstała w niej pleśń itp. Jeśli masz miejsce, możesz go również przechowywać w suchej piwnicy lub garażu. Upewnij się, że nie „siedzi” na szczotkach. To trochę jak opony samochodowe. Po chwili ciężar się na nim osiądzie, a opony czy szczotki się spłaszczą. To znowu ma negatywny wpływ na wydajność pracy.

Możesz też po prostu położyć robota na plecach.
Jeśli tego nie chcesz, możesz także kupić caddiego, zwłaszcza od producenta. Te caddie są specjalnie stworzone do przechowywania, a wraz z nimi łatwo jest przynieść to urządzenie tam, gdzie musi się znaleźć.

Co to jest aplikacja robota basenowego?

Niektórzy producenci powiązali swojego robota z aplikacją, którą można pobrać na Androida lub iOS. Dostępne są różne opcje dostępu, takie jak zegar tygodniowy, tryb czyszczenia i czas cyklu. Aplikacja pozwala także zaprogramować robota, aby informował robota, kiedy ma przestać czyścić, a także sterować nim ręcznie. To znowu zabawa!

Robot basenowy na podłogę i ścianę

Jeśli chcesz zafundować sobie prawdziwy luksus, kup robota, który potrafi wszystko. Nie musisz z tym iść na kompromis. Może tu i tam wyłowić liść z sadzawki. To rządzi! Po prostu umieść swojego małego przyjaciela w wodzie i może zacząć. W uzyskanym czasie możesz uruchomić grill lub wymieszać pyszny koktajl.
Robot po prostu czyści wszystko i jest gotowy, gdy przyjdą twoi przyjaciele. Jeśli nie skończył, możesz po prostu przełączyć się na „ręczny” za pomocą aplikacji, a wtedy twoi ludzie mogą nadal grać, robiąc robota ręcznie czyszczonym.

Plusy i minusy robota basenowego

Jeśli nadal myślisz o tym, czy ten fajny gadżet jest dla Ciebie, sprawdź naszą listę. Oto plusy i minusy:

Zalety podłogi i ściany robota basenowego

Works pracuje cicho i

Samozatrudniony

✔ wydajny i

Saving oszczędność czasu

Water Woda z basenu zostanie ponownie rozprowadzona i oczyszczona

✔ co jest również widoczne w tym, że musisz używać mniej chemii

✔ Im częściej robot jest używany, tym lepiej sam się czyści

✔ Konserwacja i opieka nie jest trudna

✔ Oglądanie tej techniki może być zabawne, a także kontrolować ją za pośrednictwem aplikacji

Wadą podłoga i ściana robota basenowego

✘ w zależności od urządzenia cena początkowa jest wyższa

✘ jeśli urządzenie jest zepsute, może wymagać zwrotu

Es zużywa energię elektryczną

Co możesz zrobić z bestsellerem odkurzacza basenowego 2024: najlepszy i najpopularniejszy w 10 najlepszych porównaniach | Należy wziąć pod uwagę uczciwe testy

Gratulujemy decyzji, że nowy pomocny przyjaciel może się wprowadzić do ciebie! Na co powinieneś teraz zwrócić uwagę? Niewiele jest punktów, dlatego stworzyliśmy dla Ciebie listę:

 • jak duży jest twój basen?
 • ile m³ / godzinę zarządza robot?
 • czy kabel zasilający jest wystarczająco długi?
 • jak ciężki jest robot?
 • czy są jakieś akcesoria do kupienia?
 • a także filtry, systemy rolek i inne?
 • jaki rodzaj powierzchni ma twój basen?
 • i czy robot nadaje się również do ścian i schodów?
 • czy masz jakąś słoną wodę?
 • potrzebujesz caddiego?
 • czy robot może być sterowany przez aplikację?
 • Czy możesz je przechowywać przez zimę?

Możesz zrobić kilka bardzo dobrych okazji w Internecie, jeśli szukasz ich trochę. Przeczytaj wiele recenzji. Klienci w sieci nie są zgodni. Możesz to wykorzystać.

Konkluzja

Próżnia w basenie jest świetna, półautomatyczna jeszcze lepsza i najlepsza i najgorętsza jest i pozostaje robotem basenowym, który może również podnosić ściany. Wykonuje swoją pracę głównie samodzielnie i im częściej to robi, tym czystszy jest twój basen. Woda jest również w obiegu, a to oznacza, że ​​musisz zużywać mniej chemii. Ale nawet jeśli masz basen ze słoną wodą, są odpowiednie urządzenia.

Producenci spełnili wszystkie wymagania. Do wszystkich podłóg, wszystkich ścian, schodów, słonej wody i wody chlorowej, do różnych rozmiarów z zaawansowaną technologią. Zjedz coś na grillu, wypij zimne piwo i pozwól swojemu nowemu pomocnikowi oczyścić basen. 🙂

Często zadawane pytania: roboty basenowe

Jak długo zajmuje robotowi do czyszczenia basenu?
W zależności od modelu i wydajności, a także wielkości basenu, czas czyszczenia będzie wynosił między 1 - 5 godzin.

Czy mogę pływać z robotem podczas czyszczenia?
Nie jest to zalecane ze względu na wymagane zasilanie robota.

Co pomaga w czyszczeniu?
Upewnij się, że woda zawsze ma właściwe pH. Jeśli to się przechyli, woda w basenie nie będzie już w równowadze. Chlor jest popularnym środkiem, który utrzymuje basen w czystości chemicznej.

Jak ciężki jest robot basenowy?
W zależności od wykonania i modelu może ważyć do 15 Kg.

Jak przechowywać robota?
Możesz go przechowywać w osłoniętym miejscu domu. Połóż go na brzuchu, aby ciężar nie spadł na szczotki. W przeciwnym razie specjalni caddies lub ty jesteś wynalazczy i ustawiasz robota na przykład na drewnianej desce.

Odkryj 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się produktów robotów basenowych w 2024 r., korzystając z uczciwych testów. Pokazujemy wybór najpopularniejszych produktów, które mają świetne recenzje klientów i stosunek jakości do ceny. Już teraz znajdź idealny robot basenowy do swoich potrzeb!

Top10🔥Oferty🔥 🆕Online

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?

Steinbach Poolrunner Battery Basic 2.0, do basenów o powierzchni do 10 m², w pełni automatyczny, bezprzewodowy, zasilanie bateryjne, 061208

Auf Uczciwe testy możesz znaleźć kilka testów (w tym pływacki, Fitness, Dom i ogród) I Doradca (w tym Smart Home, Uroda, Handwerk), którzy mogą Ci jeszcze pomóc.

- 146,78 €1. najlepszy produkt

Wskazówka: Eine Geschenkidee lub Prezenty urodzinowe nigdy nie powinny być tanimi produktami, nie rozdawaj niczego, czego sam byś nie użył pod względem jakości.

Wiele pozytywów Oceny kupujących są często oznaką, że ludzie są zadowoleni z robota do basenu ściennego i podłogowego.

Zalecana literatura: pistolet do masażu, Rower do ćwiczeń, testowanie produktów

więcej list 10 najlepszych

Źródła:


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 13.04.2024/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Zdjęcie autora

Maren

Jestem niezależnym autorem, który opublikował dwie książki, między innymi. Napisz jako namiętny ghostwriter, zaangażowany doradca, zapalony e-booker, a przede wszystkim za darmo. Moje motto: życie nie przyjdzie po tobie, ale zbliża się do ciebie dwa razy szybciej.

2 przemyślenia na temat „Roboty basenowe - czyszczenie basenu | Odkurzacz basenowy ”

 1. Pershendetje

  Kemi nevoj per 1 robot per pastrim te pishines se brendshme me dimensione (20 × 7) metra.
  Nese mundeni te na e prgaditni nje oferta za furnizim me nje pasije te tille adekuate per pishinen tone.
  Vendi i objazdy:
  Four Points by Sheraton
  Miasto Prisztina
  Marigona Residence, Prishtina 10000, Kosowo

  odpowiadać

Schreibe einen Kommentar