Kuchenka indukcyjna | Kuchenka gazowa czy elektryczna?

Zdjęcie autora

Niko

Kuchenka indukcyjna, gazowa czy elektryczna, co to powinno być? Odkąd na początku lat XNUMX. pojawiły się na rynku płyty indukcyjne i pojawił się prawdziwy boom retro, kwestia odpowiedniej płyty staje się coraz ważniejsza dla potencjalnych nabywców nowej kuchni.

Czy jesteś typem ultranowoczesnego, wydajnego, ale także droższego wariantu pola indukcyjnego, czy wolisz polegać na niezawodnych, wykorzystujących ciepło promiennikowe płytach kuchenki elektrycznej?
A może stylowa, nostalgiczna płyta gazowa?

Kaiser HGE 93505 R Elektryczna kuchenka gazowa stojąca 90 cm / Kuchenka / 115 l...Kombinowana kuchenka gazowo-elektryczna Gorenje K 5151 WH / 50cm / biała / 70L ...Znakomita kuchenka EH 10.3 F2 | Wolnostojąca kuchenka elektryczna | 50cm |...Piec Simfer 50 cm z płytą szklano-ceramiczną SMF-FS 4227, 48...Gorenje EIT 5356 XPG kuchenka wolnostojąca / płyta indukcyjna / Delikatne ...Piekarnik do zabudowy Bauknecht BIR4 DH8F2 PT / A + / 71 L / hydrolityczny ...Znakomita kuchenka wolnostojąca ECM 6-4 BZ Inox | Elektryczna kuchenka wolnostojąca |...Znakomita kuchenka wolnostojąca ECM 8-4.1 BZ Inox | Elektryczna kuchenka wolnostojąca |...Gorenje K 6351 WF Wolnostojąca kuchenka gazowa dwufunkcyjna zestaw piecyk ...
Kuchenka gazowo-elektryczna wolnostojąca Kaiser HGE 93505 R 90cm /...*Kombinowana kuchenka gazowo-elektryczna Gorenje K 5151 WH / 50cm /...*Znakomita kuchenka EH 10.3 F2 | Kuchenka elektryczna...*Piec wolnostojący Simfer 50 cm ze szklaną płytą ceramiczną ... *Kuchnia wolnostojąca Gorenje EIT 5356 XPG /...*Piekarnik do zabudowy Bauknecht BIR4 DH8F2 PT / A + / 71 L /...*Exquisit kuchenka wolnostojąca ECM 6-4 BZ Inox |...*Exquisit kuchenka wolnostojąca ECM 8-4.1 BZ Inox |...*Gorenje K 6351 WF gazowa kuchenka wolnostojąca dwufunkcyjna ... *
Amazon PrimeAmazon Prime
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!
Ostatnia aktualizacja: [apn asin="B07MVLTPY6" typ="state" false="unknown"] Linki bezpośrednio do Amazon.de | Źródło/zdjęcie: Amazon API
PORÓWNANIE typów płyt grzewczych: zalety i wady? | Płyty szlifowane, gazowe, ceramiczne i indukcyjne!

Kuchenka indukcyjna - zaparzyć herbatę w trzydzieści sekund

Płyty indukcyjne pracują z falami elektromagnetycznymi i przenoszą ciepło bezpośrednio i bez strat do naczynia do gotowania.

Jeśli słyszałeś tylko o indukcji, zdziwisz się, jak szybko wyskakuje garnek z wodą Pole indukcyjne można doprowadzić do temperatury wrzenia. Jeśli jednak przełączysz się na kuchenkę indukcyjną, szybko zauważysz, że nie wszystkie naczynia, które były wcześniej używane, zostaną zaakceptowane przez płytę. Możesz zachować żeliwne patelnie, ale każdy nieprzewodzący materiał nie nadaje się do gotowania indukcyjnego.

Czyszczenie jest szybkie i nieskomplikowane, a jeśli w ogóle nie masz ochoty rozpryskiwać tłuszczu, umieść stary obrus między płytą grzejną a patelnią i usmaż w ten sposób jajka sadzone. Ponieważ same pola nie nagrzewają się, tkanina musi jedynie wytrzymać ciepło emitowane przez naczynia.

Gotowanie na kuchence gazowej

Od czasu pojawienia się kuchenki indukcyjnej nastąpiła również zmiana w górnej gastronomii, ale wielu kucharzy wciąż przysięga na gaz. Jest łatwy w obsłudze, regulator jest zwykle bezstopniowy i, co nie mniej ważne, trzyma się Gotowanie na gazie tylko pewien talent.

Ponadto kuchenka gazowa jest w kontraście do klasycznej Płyta ceramiczna natychmiast do pełnej mocy. Gotowanie na gazie jest nadal uważane za niezwykle ekonomiczną i przyjazną dla środowiska opcję. Dopiero nieco bardziej wyrafinowane czyszczenie często zakamarków kuchenki gazowej powoduje często jęki (nie tylko) wśród kucharzy.

Kuchenka elektryczna - solidna i popularna

Nowe kuchenki elektryczne są znacznie tańsze w zakupie niż bardzo popularne pola indukcyjne, ale należy również wziąć pod uwagę stosunek do zużycia energii. Na kuchenka elektryczna Trochę więcej energii jest tracone niż w przypadku płyty indukcyjnej, ale z drugiej strony tylko w tym wariancie można optymalnie wykorzystać dogrzewanie płyty.

Czyszczenie zwykle nie stanowi problemu na płaskich, gładkich jak lustro powierzchniach ceramicznych, ale jest to niewielka wada w porównaniu z polem indukcyjnym, gdzie nadmiar piany nie może wtopić się w powierzchnię z powodu nieogrzewanych pól.

Podsumowując, można powiedzieć, że wszystkie trzy opcje oferują wiele różnych zalet i wad. Ostatecznie to osobiste preferencje kupującego decydują, która płyta jest dla niego odpowiednia.

Odkryj 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się produktów do pieców wolnostojących w 2024 roku na podstawie uczciwych testów. Pokazujemy wybór najpopularniejszych produktów, które mają świetne recenzje klientów i stosunek jakości do ceny. Już teraz znajdź idealny piec wolnostojący odpowiadający Twoim potrzebom!

Top10🔥Oferty🔥 🆕Online
- 89,10 €oferta
Gorenje GECS5C 70 WA wolnostojąca kuchenka elektryczna z płytą szklano-ceramiczną /...
Gorenje GECS5C 70 WA wolnostojąca kuchenka elektryczna z płytą szklano-ceramiczną /...*
Wyprodukowano w Europie; Wymiary urządzenia (szer. x wys. x gł.): 50 × 85 × 59,4 cm; Typ instalacji: Wolnostojący
479,00 € - 89,10 € 389,90 € Amazon Prime
- 10,00 €oferta
- 30,00 €oferta
Elektryczna kuchenka podłogowa Gorenje GECS5C 60 WPA z płytą szklano-ceramiczną...
Wolnostojąca kuchenka elektryczna Gorenje GECS5C 60 WPA z płytą szklano-ceramiczną...*
Wyprodukowano w Europie; Wymiary urządzenia (szer. x wys. x gł.): 50 × 85 × 59,4 cm
529,00 € - 30,00 € 499,00 € Amazon Prime
Nowość!
GASLINE SHGG9060SPG6 Wolnostojąca kuchenka gazowa Kuchenka gazowa 90 cm Piekarnik gazowy...
GASLINE SHGG9060SPG6 kuchenka gazowa wolnostojąca kuchenka gazowa 90 cm piekarnik gazowy...*
Zdejmowane, podwójnie przeszklone drzwi piekarnika - wyjmowane, pełne szklane drzwi wewnętrzne; Przyłącze gazu z tyłu, po prawej lub lewej stronie
950,99 €

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY projektów | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 29.05.2024/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Schreibe einen Kommentar