Pampolina rock - porównanie Top 10

etests

Brak komentarzy

Z łatwością znajdź, porównaj i kup aktualne bestsellery rockowe Pampolina - porównanie 10 produktów - 2023

1. Najlepszy sprzedawca Pampolina Spódnica Pampolina 134, wielokolorowa
Pampolina Spódnica Pampolina 134, Kolorowy*
 • Pampolina Rock czysta moda
 • Spódnica Pampolina
 • Skała Pampolina
2. Najlepszy sprzedawca Dziewczęca spódnica Pampolina
3. Najlepszy sprzedawca Dziewczęca spódnica Pampolina
4. Najlepszy sprzedawca Dziewczęca spódnica Pampolina
5. Najlepszy sprzedawca Spódnica Pampolina Girls 6484205, różowa (fuksja fioletowa),...
Spódnica Pampolina Girls 6484205, różowa (fioletowa fuksja),...*
 • Romantyczna spódnica Pampolina oczarowuje uroczymi, świecącymi tiulowymi fałdami. Delikatny zatrzask i rząd guzików z masy perłowej...
6. Najlepszy sprzedawca Spódnica dziewczęca Pampolina Reload 11-69-650231600 (158, Niebieski)
7. Najlepszy sprzedawca Spódnica dziewczęca Pampolina 221130000 (128, czarny)
8. Najlepszy sprzedawca Spódnica dziewczęca Pampolina, różowa wzorzysta 23013 gr.116
9. Najlepszy sprzedawca Spódnica dziewczęca Pampolina, ciemny róż 44053 gr.146
10. Najlepszy sprzedawca Spódnica dziewczęca Pampolina, oliwkowa 61033 gr.122
Spódnica dziewczęca Pampolina oliwkowa 61033 rozmiar 122*
 • Dziewczęca sztruksowa spódnica Pampolina

,de Skała Pampolina był na jednym tworzone i aktualizowane w określonym momencie. Ceny, informacje o produktach i wartości procentowe mogą się różnić. Aktualne wartości można znaleźć na stronach produktów w sklepie partnerskim. Zwracamy uwagę, że Honest Tests to nie instytut badawczy! Możesz znaleźć własne testy i poradniki na naszym blogu oraz w odpowiedniej kategorii!

Attachment 1642127120

Witam, czy chciałbyś kupić produkt z motywem rocka Pampolina? Pierwszy przegląd popularnych i często kupowanych produktów można znaleźć w porównaniu do skał Pampolina. Zakres dostawy i cena mogą decydować o wyborze zwycięzcy porównania skał Pampoliny lub zawierać oceny, recenzje, przewodniki i test skał Pampoliny w decyzji o zakupie.

Test lub porównanie Pampolina Rock zawiera najpopularniejsze produkty z grupy produktów, które były obecnie kupowane i oceniane przez klientów w dużej liczbie w 2023 roku. Poprowadzimy Cię przez tę listę bestsellerów do ocen kupujących, testów i raportów terenowych, aby móc skorzystać z najlepszej oferty dla Ciebie. Wielu kupujących testowało, oceniało i polecało produkty w przeszłości. Wykorzystaj tę wiedzę, aby podjąć właściwą decyzję zakupową.

Uczciwe testy dają możliwość porównania rock topu Pampolina🔟, a także w wielu innych kategoriach produktowych (m.in. Kuchnia, Budowlany , Mieszkanie itp.) lub produkty (np. wkrętarka akumulatorowa, Maszyna do lodu, pływacki itp.), aby znaleźć przydatne informacje o produktach.

Gdzie można znaleźć pomocne wskazówki, testy i przewodniki dotyczące zakupu skały Pampolina

Możesz znaleźć moje własne testy produktów, raporty terenowe, wskazówki lub filmy ode mnie (Patrick & Co.) w Tests & Guides. Możesz również znaleźć tutaj wiele przydatnych informacji do wyszukiwania. Znajdziesz tam moje doświadczenia i rekomendacje dla wielu produktów. Po prostu przeglądaj! 🙂.

Dowiedz się najpierw o Pampolina rock, a potem kupuj!

Poradniki, doświadczenia, opinie, testy i porównania mogą pomóc w podjęciu właściwej decyzji o zakupie
Pampolina Spódnica Pampolina 134, wielokolorowa

Przewodnik zakupowy pomoże Ci znaleźć zwycięzców testu skał Pampolina lub zwycięzców porównania skał Pampolina. Znajdziesz tam przydatne informacje, doświadczenia i wskazówki, które warto poznać przed następnym zakupem. Ci, którzy porównują i informują, mogą również zaoszczędzić pieniądze!

Znajdź w Top🔟 najlepiej sprzedające się produkty rockowe Pampolina 2023 na uczciwych testach

Świetnie🔟🔥Oferty🔥 🆕Online
1. Najlepszy sprzedawca
Pampolina Spódnica Pampolina 134, Kolorowy*
 • Pampolina Rock czysta moda
 • Spódnica Pampolina
 • Skała Pampolina
2. Najlepszy sprzedawca
3. Najlepszy sprzedawca
4. Najlepszy sprzedawca
5. Najlepszy sprzedawca
Spódnica Pampolina Girls 6484205, różowa (fioletowa fuksja),...*
 • Romantyczna spódnica Pampolina oczarowuje uroczymi, świecącymi tiulowymi fałdami. Delikatny zatrzask i rząd guzików z masy perłowej...
6. Najlepszy sprzedawca
7. Najlepszy sprzedawca
8. Najlepszy sprzedawca
9. Najlepszy sprzedawca
10. Najlepszy sprzedawca
Spódnica dziewczęca Pampolina oliwkowa 61033 rozmiar 122*
 • Dziewczęca sztruksowa spódnica Pampolina
Nowość!
Peacolate 6M-4Y zestaw ubranek dla dziewczynki 3 częściowe stroje...
Zestaw ubrań dla dziewczynki Peacolate 6M-4Y 3 częściowe ubranka...*
Opakowanie: 1 kurtka, 1 spódnica, 1 dżinsy; Okazje: nadaje się na każdą porę roku.; Wskazówki dotyczące pielęgnacji: Można prać w pralce i...
31,99 € Amazon Prime
Nowość!

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?

Dziewczęca spódnica Pampolina

Stworzyliśmy dla Ciebie przewodnik zakupowy z przydatnymi wskazówkami. Może doradzić i uchronić Cię przed złymi zakupami w 2023 roku. Daje ci rekomendacje dotyczące zakupu, pokazuje przydatne linki lub przybliża cię do testu skał w Pampolinie.

Uzyskaj doświadczenia i rekomendacje od klientów, kupujących, przyjaciół, mediów społecznościowych, blogów lub czasopism branżowych. przed tobą Skała Pampolina Jeśli chcesz kupić produkt, bądź mądry i dobrze przygotowany.

Auf Uczciwe testy możesz znaleźć kilka testów (w tym pływacki, Fitness, Dom i ogród) I Doradca (w tym Smart Home, Uroda, Handwerk), którzy mogą Ci jeszcze pomóc.

Jak łatwo znaleźć dla siebie najlepszy produkt rockowy Pampolina!

Okładka PhotoET
Przydatne wskazówki dotyczące kolejnego zakupu produktu z „Przewodnikiem po uczciwych testach dla kupujących”!

Czego dokładnie oczekuję kupując produkt rockowy Pampolina?

Poradnik kupowania uczciwych testów

Wiele produktów ma główny cel, do którego są potrzebne. Jednak bez względu na to, czego szukasz lub chcesz użyć produktu skalnego Pampolina, napisz dokładnie, czego oczekujesz od produktu, jak i gdzie chcesz go używać. Wyszukaj i porównaj znalezione produkty skalne Pampolina. Przekonasz się, że wiele produktów robi dokładnie to, czego szukasz, ale ma o wiele więcej funkcji, różnych właściwości lub obsługi, o których nie wiedziałeś. Różnorodność produktów i zakres dostawy może być bardzo różny.

Którzy producenci lub marki produkują kamień Pampolina?

Marki i producenci Uczciwe testy Poradniki dotyczące zakupów

Jeśli szukasz produktu „Pampolina rock” i szukasz konkretnej marki lub producenta, to już zawęziłeś swoje wyszukiwanie do słowa MARKA lub producent. Jeśli tak nie jest, musisz najpierw uzyskać przeglądjakich producentów i marek produkują i oferują produkt, którego szukasz. Skorzystaj tutaj znanych marek i producentów ze swoimi produktami. Niemniej jednak warto badanie mniej znanych marek lub producentów. Mogą być nowe na rynku lub po prostu mniej znane w danym kraju.

Często można znaleźć lepszy Stosunek ceny do wydajności ze względu na koszty produkcji lub filozofię. Sprawdzone marki i producenci polegają na rozgłos i zaufanie przez lata, które zbudowali. jakość i obsługa przekonały, ale z czasem mogą zniknąć. Wszystko znajduje odzwierciedlenie w cenie. Zwróć więc uwagę na mniej znane produkty, nie muszą być gorsze. Mogą one również mieć dobrą obsługę, dobrą jakość lub mieć większy zakres dostawy. Doświadczenia innych kupujących są bardzo ważne.

Jakie funkcje, wyposażenie i warunki są potrzebne do Pampolina Rock, a które nie?

Czeklist Poradnik zakupów Uczciwe testy Zakup produktu

Jak wybrać najlepszy produkt rockowy Pampolina

Teraz dokładnie wiesz, czego oczekujesz od swojego nowego produktu i jak chcesz go używać. Otrzymałeś przegląd dostępnych produktów. Uzyskałeś więcej informacji na temat produktów skalnych Pampolina, a także ich funkcji, właściwości, obsługi i zakresu dostawy. To, czego początkowo oczekiwałeś od produktu, teraz powinieneś dodać nowe punkty i rozważyć, czego absolutnie potrzebuję, a czego nie. Myśl długoterminowo o komforcie, zużyciu, korzyściach i zakresie dostawy.

Recenzje, testy i oceny w gwiazdkach Pampolina rock upraszczają podjęcie decyzji o zakupie!

Przewodnik zakupów Uczciwe testy

Masz teraz na liście kilka produktów rockowych Pampolina, które odpowiadają Twoim pragnieniom. Teraz musisz uporządkować i przejść do bardziej szczegółowych informacji na temat produktów. Wyszukaj dowolny produkt w celu uzyskania ocen kupujących, rekomendacji, recenzji i testów w Internecie. Przeczytasz pozytywne i negatywne i zauważysz, który produkt Cię przyciąga. Oto kilka punktów, o których należy pamiętać:

👉 Jaka jest reputacja strony internetowej lub sklepu i jego ocen kupujących, rekomendacji, recenzji i testów?
👉 Recenzje kupujących można kupić lub podrobić, spójrz na liczbę recenzji i pisownię.
👉 Korzystaj z innych przydatnych stron internetowych, aby oceniać fałszywe recenzje!
👉 O czym dokładnie są negatywne recenzje?

Jak radzić sobie z negatywnymi recenzjami i doświadczeniami Pampolina Rock?

Przewodnik zakupów Uczciwe testy zakupu produktu

Negatywne recenzje są często pisane, gdy produkt przybywa wadliwy, co może wynikać z trasy dostawy lub bezpośrednio do producenta. Może się to zdarzyć, ale nie jest to normą i nie powinno cię zniechęcać. Istnieje wiele negatywnych recenzji od klientów, którzy kupili dla siebie niewłaściwy produkt Pampolina lub którzy nie otrzymali właściwych informacji i teraz byli rozczarowani. Nieprawidłowe lub nieprawidłowe użycie może również prowadzić do negatywnej oceny.

Produkty często trzeba składać, dla niektórych jest to zbyt skomplikowane, czasochłonne lub po prostu nie dla nich. Często te tak zwane negatywne oceny zawierają po prostu frustrację kupującego. Niemniej jednak z pewnością istnieją uzasadnione negatywne recenzje, więc zawsze polecam je przeczytać Przeczytaj uważnie recenzje i obraca się wokół użytkowania, trwałości i jakości. Jakie miałeś problemy? Jak sprzedawca lub producent zareagował na problemy?

Dalsze punkty:

👉 Niewiele recenzji nie zawsze oznacza, że ​​wybrany produkt jest koniecznie zły. Może po prostu nie było go wystarczająco długo na rynku iw rezultacie nie zostało wystarczająco docenione.
👉 Jeśli to możliwe, w razie problemów zadawaj pytania otwarte kupującemu lub sprzedającemu.
👉 niektórzy sprzedawcy walczą ze sobą negatywnymi/pozytywnymi ocenami, aby poprawić lub pogorszyć rankingi sprzedaży i pozycjonowanie.

Jakie problemy, rozwiązania lub wskazówki mogę znaleźć na temat produktu skalnego Pampolina?

Przewodnik zakupów Uczciwe testy zakupu produktu

Często pomocne jest zapoznanie się z problemami, rozwiązaniami lub wskazówkami dotyczącymi produktu przed dokonaniem zakupu. Tutaj możesz skorzystać z wiedzy kupujących, którzy mogli mieć produkt Pampolina rock przez jakiś czas, co z nim robią lub czego doświadczyli. Może to być zarówno negatywne, jak i pozytywne. Może to dać ci lepszy wgląd w jakość, trwałość, pielęgnację, obsługę i użytkowanie nadchodzącego zakupu kamienia Pampolina.

Gdzie mogę znaleźć rozwiązania i wskazówki dotyczące problemów ze skałą Pampolina?

Zapytaj ludzi wokół siebie o skałę Pampolina lub produkt, aby uzyskać doświadczenia i wskazówki.
Lista 10 najlepszych i najpopularniejszych produktów Pampolina Rock wraz z linkami do ocen i recenzji, w których można znaleźć wiele opinii i rekomendacji, znajduje się na liście XNUMX najlepszych produktów firmy Honest Tests.
Wiele platform sprzedażowych oferuje swoim kupującym ocenę, którą zazwyczaj można znaleźć pod produktem.
Istnieją portale z pytaniami i odpowiedziami z pytaniami i odpowiedziami, których szukasz lub możesz je opublikować bezpośrednio. Przykład: Gutefrage.net
Dla każdego produktu lub tematu istnieją fora internetowe, na których użytkownicy, kupujący lub osoby o podobnych poglądach mogą wymieniać się pomysłami.
Grupy na Facebooku lub strony na Facebooku działają jak fora z wieloma pytaniami i odpowiedziami.
Spójrz na szczegółowe Najlepsze recenzje na Amazonka * an. Jest wielu dla bardzo dobrej jakości i zadowolonych kupujących Oceny 4 lub 5 gwiazdek. Im więcej opinii klientów ma dany produkt, tym bezpieczniejsze są opinie i informacje na jego temat.

Gdzie mogę znaleźć test skały Pampolina w Internecie?

awator

💻 Po prostu spójrz w okolicę „Testowanie” z Uczciwych testów powyżej lub użyj tutaj z Test skał Pampoliny wyszukiwanie, może już coś dla Ciebie mamy! 🙂.
💻W Google możesz wpisać tutaj Test skał Pampoliny Znajdować! Możesz użyć dowolnej wyszukiwarki. Na przykład użyj roku dla bieżących testów Test skał Pampoliny 2022.
💻 Aby uzyskać rekomendacje produktów i testy produktów z wynikami testów 2022, możesz wyszukać istniejący w Stiftung Warentest Test skał Pampoliny sprawdzać.
💻 Sprawdź w Ökotest, czy istniejąca Test skał Pampoliny jest wykrywalny.
💻 Youtube to wybór dla recenzji i filmów testowych. Możesz iść tutaj Test skał Pampoliny sprawdzać.

Jak kupić skałę Pampolina! 🛒

Przewodnik zakupów Uczciwe testy zakupu produktu

Możesz kupić dowolny produkt online lub w lokalnym sklepie. Zawsze znajdziesz znacznie większy wybór online. Na miejscu można znaleźć popularne lokalne sklepy, takie jak sklep z narzędziami, drogerię, centrum handlowe lub sklep specjalistyczny i od razu zorientować się w produktach.

🏬 Popularnymi dystrybutorami produktów rockowych Pampolina mogą być: Aldi, Penny, Kaufland, Norma, Lidl, Netto, Roller, Rossmann, DM, Rewe, Real, Bauhaus, Toom, Obi, Hornbach, Mediamarkt, Saturn, Medimax i wielu innych. Wszyscy dostawcy sprzedają również wybrane produkty we własnym sklepie internetowym. 🛍

W sieci znajdziesz wiele innych sklepów internetowych lub porównywarek cen, oprócz tych wymienionych powyżej.

💻Popularne portale Pampolina rock to: Amazon, eBay, Otto, Conrad, Pearl, Billiger, Idealo, Geizhals, Check24 i wiele innych. Wszędzie znajdziesz zwycięzców testów, zwycięzców cen lub zwycięzców porównań, być może dokładnie tam jest produkt, którego szukasz!

Jak mogę zaoszczędzić na zakupie skały Pampolina?

Zaoszczędź na zakupie produktu uczciwe testy

1. Wskazówki dotyczące oszczędzania❗ Szukaj wyznaczonych rabaty, oferty, obniżki cen lub oferty okazyjne, ale z Uwaga i porównaj.

⚠Aby sprawdzić ofertę, możesz specjalnie dla Amazon "Keepa" lub „WielbłądWielbłądWielbłąd” używać. Tutaj śledzone są ceny, dzięki czemu możesz sprawdzić, czy oferta rzeczywiście jest ofertą. Wielu sprzedawców obniża ceny na specjalne okazje, takie jak Czarny Piątek, Boże Narodzenie, Wielkanoc czy inne dni promocyjne. Dzięki „Keepa” możesz zobaczyć z miesięcznym wyprzedzeniem, jak kształtowała się cena i zauważysz, że cena wzrastała coraz bardziej do dnia promocji, tygodni lub 1-2 miesięcy przed promocją, aby reprezentować ofertę w czasie promocji , chociaż jest to cena, która jest używana często lub od dłuższego czasu. ⚠.

Dealerzy lubią stosować taktykę dostosowywania produktu z jego normalnej ceny do bardzo drogiej ceny, aby później sprzedać go po tej normalnej cenie (teraz znacznie taniej). Dzięki tej taktyce detalista powoduje spadek ceny, który sygnalizuje ofertę dla wielu sklepów internetowych, stron internetowych, portali z ofertami, portali cenowych i odpowiednio ją pozycjonuje lub sprawia, że ​​jest zauważalna. Wykorzystaj te taktyki na swoją korzyść i złap okresy przed i po tych korektach cen. Z pewnością będzie to wymagało trochę czasu, planowania i cierpliwości przy zakupie.Tutaj w Honest Tests mamy jeden Widok historii cen „Keepa” wbudowane w tabele i ich wkład z „Testów” i „Przewodników”. Tam możesz zobaczyć, jaka była cena produktu w przeszłości.

2. Oszczędzanie napiwku💶❗ Zawsze porównuj zakres dostawy z ceną. Niska cena za pojedynczy produkt może stać się droższa, jeśli musisz kupić coś jako opcję od razu lub później. Zestaw produktów z dużym zakresem dostawy może nagle stać się tańszy, chociaż początkowo cena wydaje się wysoka.

3. wskazówka dotycząca oszczędności💶❗ Nie kupuj zakresów dostawy/wyposażenia lub większej liczby funkcji, jeśli już wiesz, że ich nie potrzebujesz lub używasz ich niewiele.

4. Oszczędność napiwku💶❗ Korzystaj z alertów cenowych! Możesz ustawić alerty cenowe na niektórych stronach internetowych, porównywarkach lub portalach. Możesz dodać powiadomienie cenowe do swojego produktu rockowego Pampolina. Następnie otrzymasz powiadomienie e-mail, gdy osiągniesz żądaną cenę, która była śledzona przez określony czas.

5. Oszczędność napiwku💶❗ Może użyj stron z kuponami lub kodów kuponów do zakupu produktu Pampolina Rock. Istnieją rozszerzenia przeglądarki, które umożliwiają zakup ewentualnego kodu kuponu bezpośrednio ze sklepu internetowego. Wielu sprzedawców detalicznych chce zatrzymać kupujących po dokonaniu zakupu i dołączyć do nich kody kuponów. Witryny z kuponami pokazują aktualne kupony na wszystko. Musisz tylko sprawdzić, czy w tej chwili byłoby to dla Ciebie możliwe.

6. Oszczędność napiwku💶❗. Czy Twój produkt musi być nowy? Z używanymi produktami, B-stock lub Refurbished produkty możesz dużo zaoszczędzić! Używana oferta Amazon i Ebay, B-stock lub odnowiony przedmiot na. W zależności od używanego stanu i świadomości, że używał go ktoś inny, możesz dużo zaoszczędzić, ale może to nie być dla wszystkich. Przedmioty B-Ware często mają wady transportowe lub kosmetyczne, ale są w pełni funkcjonalne. Towary regenerowane to towary używane, wadliwe i zwracane, które zostały przygotowane do sprzedaży i posiadają gwarancję. Amazon oferuje te produkty jako Oferty magazynowe przy ul.

1. Najlepszy sprzedawca
Pampolina Spódnica Pampolina 134, wielokolorowa
Pampolina Spódnica Pampolina 134, Kolorowy*
Pampolina Rock Modepur; Spódnica Pampolina; Skała Pampolina; spódnice Pampolina; Spódnice Pampolina
49,95 €

Wskazówka: Eine Geschenkidee lub Prezenty urodzinowe nigdy nie powinny być tanimi produktami, nie rozdawaj niczego, czego sam byś nie użył pod względem jakości.

Wiele pozytywów Oceny kupujących są często oznaką, że ludzie są zadowoleni z produktu rockowego Pampolina.

Amazon.de * oferuje wiele różnych sposobów na dobrą analizę produktu. Dzięki przewodnikowi zakupowemu na pewno znajdziesz skałę PampolinaTesty lub porównania skał z Pampoliny.

Zawsze chcesz najpopularniejszy topowy produkt w najlepszej możliwej cenie i bez dodatkowych kosztów. Wielu tego chce. Ale jakość ma swoją cenę. Jeśli kupujesz tanio, często kupujesz ponownie dwa lub trzy razy. Wydaj trochę więcej pieniędzy i ciesz się jego jakością na dłuższą metę, na dłuższą metę będziesz cieszyć się nią bardziej niż tanie okazje. Nie zawsze łatwo jest kupić wysokiej jakości produkt w rozsądnej cenie. Jeśli trzymasz się kilku kryteriów zakupu, opinii klientów i przewodnika zakupu, na pewno znajdziesz odpowiedni produkt dla siebie. Baw się dobrze!

Zalecana literatura: pistolet do masażu, Rower do ćwiczeń, testowanie produktów

Auf honest-tests.de czy możesz zrobić dobrze? Zamów produkty Pampolina rock online w dobrych cenach – Kup Pampolina rock przez Internet. Po prostu zamów skałę Pampolina online, znajdź produkty skalne Pampolina i Kup produkty skalne Pampolina. Zawsze zwracaj uwagę jakość i ocena produktów, niezależnie od tego, czy chcesz kupić offline, czy zamówić produkty rockowe Pampolina online. Kup skałę Pampolina: Zamów online dobre produkty, takie jak Pampolina rock - w dobrej cenie! Wyszukaj skałę Pampolina – znajdź skałę Pampolina – zamów skałę Pampolina online!
Witryna Uczciwych Testów - daje możliwość porównania wielu produktów, takich jak Pampolina rock w dobrych cenach w Internecie i zamówienia produktów Pampolina rock prosto do domu.
Jeśli chcesz zamówić Pampolina rock przez Internet: Wyszukaj na Ehrliche-tests.de, znajdź swój produkt, a my przekierujemy Cię do sklepu internetowego, takiego jak Amazon, w celu złożenia zamówienia. Kupowanie produktów rockowych Pampolina jest takie proste! - Bardzo łatwo zamówić produkty rockowe Pampolina online.
Odkryj teraz uczciwe testy! Czy przeczytałeś wszystko do tej pory? WOW! Wtedy jesteś albo bardzo precyzyjny, albo wyszukiwarka, bo ten tekst jest pisany dla nich 🙂

więcej list 10 najlepszych


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 22.09.2023/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Dodaj komentarz

recenzja użytkownika
 • Obsługa
  Wysyłanie
 • przetwarzanie
  Wysyłanie
 • oczekiwanie produktu
  Wysyłanie
 • stosunek ceny do wydajności
  Wysyłanie
 • Godny polecenia
  Wysyłanie