Oszczędzanie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym

Zdjęcie autora

Niko

Oszczędzanie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym: 16 genialnych wskazówek: Oszczędź nawet 2000 euro rocznie! Jak możesz zaoszczędzić pieniądze, zminimalizować koszty energii elektrycznej i oszukać lichwę za energię elektryczną?

Jeśli rachunek za prąd jest wysyłany do domu raz w roku, wiele gospodarstw domowych denerwuje się i chce want Oszczędzać prąd. Znowu trzeba zapłacić dużą sumę. W tym celu składki zostały podwyższone na najbliższe miesiące. Najpóźniej wiele osób zadaje sobie pytanie: Jak mogę oszczędzać energię elektryczną w domu? Istnieje wiele opcji. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich.

[apn typ="vergleich2" asin="B008KHGQD0,B07G8J4HQS,B07SS38CVG,B073QT5KDD,B0152WXI0E,B07TY8VMSZ" tpl-infobox="true" tpl-hidelegend="1" tpl-stars="true" tpl-buttontext="" tpl -buttontpl="3" false="" tpl-features="2" tpl-fmax="200"]

Oszczędzaj energię elektryczną dzięki oświetleniu

Jeśli chcesz oszczędzać energię elektryczną w domu, powinieneś jak najlepiej wykorzystać światło dzienne. Prywatne miejsca do pisania lub lokalizacje komputerów są idealnie dobrane tak, aby były zorientowane w kierunku okna. Dodatkowo białe ściany rozjaśniają pomieszczenie. Jasne abażury dodatkowo wzmacniają efekt świetlny. Generalnie zaleca się stosowanie energooszczędnych lamp LED ze ściemniaczem.

W ostatnich latach diody LED podbiły rynki elektroniki z zawrotną prędkością. Łączy w sobie zalety lampy halogenowej z niespotykaną dotąd oszczędnością zużycia i niemal nieskończoną trwałością. Ich największą wadą jest znacznie wyższa cena.
Ale ile można zaoszczędzić, używając diody LED? Ile czasu zajmuje zwrot kosztów zakupu? Czy zawsze warto wymieniać, czy lampa LED jest bardziej na nowy nabytek?

Zużycie w bezpośrednim porównaniu

Liczby mogą się różnić, ale ogólnie źródło światła LED potrzebuje około 10-15% mocy lampy halogenowej, aby osiągnąć tę samą intensywność światła. W świetlówki energooszczędne różnica jest znacznie mniejsza, tutaj wynosi około 30-40%.
Na przykład żarówka halogenowa o mocy 60 W musiałaby zostać zastąpiona diodą LED o mocy 7 W, aby utrzymać intensywność światła.
Odnośnie liczb: Korytarz z 10 lampami halogenowymi o mocy 60 W każda ma zostać zmodernizowany za pomocą źródeł światła LED.

0,06 kW x 10 lamp x 10 godzin świecenia x 230 dni roboczych
Zużycie halogenu = 1380 kWh rocznie

0,007 kW x 10 lamp x 10 godzin świecenia x 230 dni roboczych
Zużycie LED = 161 kWh rocznie

W tym przypadku oszczędzilibyśmy 1219 kWh rocznie, czyli około 400 euro. Obejmuje to cenę zakupu źródła światła LED. Do tego dochodzi znacznie dłuższa żywotność diody LED.

Teraz weźmy przypadek, w którym stawką jest okres zwrotu. Hala z 50 dwulampowymi lampami wannowymi (2 x 58 W) jest naładowana, przy czym zakłada się, że lampy LED (2 x 24 W) są dwukrotnie droższe.

Cena świetlówki = 50 lamp x 100 € = 5000 €
Cena tuby LED = 50 świateł x 200 € = 10000 XNUMX €

A zatem: 50 opraw x 0,068 kW różnicy mocy x 10 godzin x 230 dni roboczych
Różnica na rok = 7820 kWh

Czyli: różnica w cenie 5000 € / (7820 kWh x 0,3 €)
Okres zwrotu = 3,33 roku

Konkluzja

Widzimy więc, że w obu przykładach zakup sfinansuje się w rozsądnym czasie. Jeśli teraz obliczysz ten sam przykład z czasem świecenia 24 godziny na dobę, różnice są jeszcze bardziej drastyczne. Albo załóżmy, że firma pracuje 365 dni w roku.

Zasadniczo dioda LED jest opłacalna wszędzie tam, gdzie należy spodziewać się długiego czasu świecenia, ponieważ szybko się zwraca. Nie ma jednak nic do zarzucenia wyposażaniu wszystkich lokalizacji w oświetlenie LED, ponieważ te rzadko używane charakteryzują się w tym przypadku niemal nieskończoną trwałością.
Ten punkt należy również wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.

Pieczenie i gotowanie przy małej mocy

Prąd można również oszczędzać w kuchni. Płyta indukcyjna wymaga mniej energii niż inne płyty. Na garnkach i patelniach zawsze powinna znajdować się odpowiednia pokrywka. Pokrywka szybciej podnosi temperaturę w naczyniach i skraca czas gotowania. W zależności od naczynia, szybkowar może być również zaletą, aby zaoszczędzić energię elektryczną.

Pranie z niewielką ilością energii

Innym czynnikiem wysokich kosztów energii elektrycznej może być nieprawidłowe pranie prania. Dlatego należy myć tylko pełne maszyny. Nie można zapisać za pomocą klucza 1/2. Ponadto programy „na zimno” często wystarczają do cienkiego prania.

Ogrzewanie, komputery i inne urządzenia

Energię elektryczną można zaoszczędzić nie tylko w wielu czynnościach. Kluczowe są również odpowiednie urządzenia. Ogólna zasada jest taka, że ​​starsze urządzenia gospodarstwa domowego zużywają więcej energii. Dlatego zaleca się zastąpienie starej pompy grzewczej pompą o wysokiej sprawności. W przypadku pralek i elektronicznych urządzeń kuchennych należy zwrócić uwagę na klasę efektywności energetycznej A +++. Zaleca się również regularne rozmrażanie lodówek, zamrażarek i zamrażarek. Oszczędza się również energię elektryczną, jeśli lodówka nie znajduje się bezpośrednio przy źródle ciepła, a jej tył lub góra są dobrze wentylowane. Możliwe jest również oszczędzanie energii dzięki nowym płaskim ekranom. Podobnie jest, gdy komputer stacjonarny lub laptop jest wyłączany lub usypiany podczas przerw.

Zmień dostawcę energii elektrycznej

Jeśli chcesz oszczędzać energię elektryczną bez poświęcania komfortu technicznego lub już wszystko zminimalizowałeś, powinieneś pomyśleć o zmianie dostawcy energii elektrycznej. Różnice cenowe mogą być bardzo duże. Dzięki temu każdego roku można zaoszczędzić sporo kosztów energii elektrycznej.

Odkryj 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się produktów oszczędzających energię elektryczną w 2024 roku na podstawie uczciwych testów. Pokazujemy wybór najpopularniejszych produktów, które mają świetne recenzje klientów i stosunek jakości do ceny. Już teraz znajdź idealny produkt oszczędzający energię elektryczną, dostosowany do Twoich potrzeb!

Top10🔥Oferty🔥 🆕Online

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 13.04.2024/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Schreibe einen Kommentar