Ogrzewanie basenu | Jak rozgrzać basen

Zdjęcie autora

Maren

ogrzewanie basenu

Ogrzewanie basenu | Jak rozgrzać basen

Mój inteligentny dom - mój basen - mój personel. Praktyczne, gdy wszystko jest gotowe, kiedy tylko chcesz. Sprzątanie jest drogie, więc technologia przejęła. Jeśli chcesz bardziej niż wygodnie, możesz kupić podgrzewacz do basenu. Może być również używany do relaksu w zimie. A to może również przyczynić się do poprawy zdrowia. Tutaj możesz dowiedzieć się, czego potrzebujesz do podgrzewacza basenowego, jak działa, jakie masz opcje, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie podgrzewacza basenowego. - ogrzewanie basenu | Jak rozgrzać basen

Zalecana literatura: Znajdziesz wiele poradników na różne tematy w dziale porad !

Ogrzewanie basenu - w porównaniu

solarne ogrzewanie basenu well2wellness® „Sunny” | ogrzewanie basenu...Well2wellness® Pool Solar Absorber Ogrzewanie słoneczne 1000 z ...Well2wellness® Pool bypass zestaw 15 sztuk do ogrzewania słonecznego, ...Well2wellness® Pool Bypass Set UNIVERSAL do pomp ciepła, ...well2wellness ON/OFF basenowa pompa ciepła Mida.Quick 10 - ogrzewanie basenu...well2wellness ON/OFF basenowa pompa ciepła Mida.Quick 7 - ogrzewanie basenu...Pompa ciepła well2wellness Hot Splash 3,35 - ogrzewanie basenu za pomocą jednego...Powietrzna pompa ciepła Steinbach, Waterpower 5000, moc cieplna 5,1 kW,...
solarne ogrzewanie basenu well2wellness® 'Słonecznie'...*Well2wellness® Pool Solar Absorber Ogrzewanie słoneczne ... *Zestaw obejściowy basenu well2wellness® 15 elementów do ... *Well2wellness® Pool Bypass Set UNIVERSAL dla ... *Well2wellness ON / OFF pompa ciepła do basenu Mida.Quick ... *well2wellness ON / OFF pompa ciepła do basenu Mida.Quick 7 ... *pompa ciepła well2wellness Hot Splash 3,35 -... *Powietrzna pompa ciepła Steinbach, Waterpower 5000, ... *
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!
Ostatnia aktualizacja [apn asin="B079W7GLBM" typ="state" false="unknown"] Linki do Amazon.de | Źródło/zdjęcie: Amazon API

Ogrzewanie basenu - co to jest?

Eine ogrzewanie basenu Woda w basenie nie tylko ogrzewa się przez normalny system grzewczy domu, ale działa również całkowicie niezależnie. Istnieją różne możliwe rozwiązania, którymi zajmiemy się z perspektywy czasu.
Prawie wszystkie grzejniki działają w taki sposób, że zimna woda basenowa w podgrzewaczu jest podgrzewana, a następnie ponownie uwalniana. Tutaj wiodą słońce lub elektryczność. Baseny, wanny z hydromasażem lub brodziki: możesz znaleźć odpowiedni model dla każdego rozmiaru basenu. Naprawiono instalację lub elastyczne użycie.

Możliwości ogrzewania basenu

Basen - wysokiej jakości pompy ciepła pracują wydajnie, cicho i energooszczędnie. Zawsze należy brać pod uwagę wydajność ogrzewania basenu. Im większy basen, tym więcej mocy potrzebuje technologia - przynajmniej jeśli nie chcesz czekać tygodnia na relaks w wodzie.

Uwaga na wodę: Jeśli używasz słonej wody lub zawartość chlorków przekracza 0,1 procent, wymiennik ciepła musi być wykonany z tytanu.

pompa ciepła

Siedzisz w ciepłym basenie w temperaturach poniżej zera? To działa. Niektóre pompy ciepła pracują do minus 7 stopni. Dzisiejsze urządzenia są niezwykle skuteczne, co wpłynie również na rachunek za prąd. Pompy ciepła często działają jak lodówka - tylko do góry nogami. Pompa ciepła zasysa zimne powietrze, zawarta w niej energia jest pobierana, a ciepło jest pobierane do pompy.

Rozmiar wanny pompy ciepła

Moc (kW), jaką musi zapewnić pompa do podgrzewania basenu o około 0,25 stopnia na godzinę, została określona w następujący sposób:

 • 9 kW = 30–40 m³
 • 12 kW = 40–60 m³
 • 16 kW = 50–80 m³

Zgodnie z twoim harmonogramem oznacza to, że musisz podgrzać około 40 godzin w basenie o pojemności 40 m³, jeśli chcesz mieć o 10 stopni wyższą temperaturę.

Co to jest współczynnik COP? Współczynnik COP opisuje wydajność. Im wyższa liczba, tym skuteczniej działa pompa i tym niższy rachunek za prąd.

Korzyści z pomp ciepła

✔ Znacząco tańsze niż ogrzewanie elektryczne
✔ Odpowiedni do wszystkich basenów
✔ Dobre modele działają bardzo energooszczędnie

Wady pompy ciepła

✘ Cena nabycia wyższa
✘ Pompa ciepła musi znajdować się na świeżym powietrzu

Ogrzewanie słoneczne

Ogrzewanie słoneczne brzmi dobrze. Nawet jeśli nie można go używać aż do roku jako podgrzewacz z pompą ciepła. Zasada działa jak prysznic słoneczny, a nawet ogniwa słoneczne na dachu: energia słoneczna jest magazynowana w cieple i uwalniana do wody. Należy zauważyć, że co najmniej 80% powierzchni basenu musi znajdować się w ogniwach słonecznych, aby można było dobrze ogrzać basen. Jeśli masz możliwość skonfigurowania większej liczby komórek, możesz użyć ich do spędzenia więcej czasu w puli niż podczas boomu.

Zasada: Promieniowanie słoneczne podgrzewa wodę znajdującą się w rurkach w układzie i ta podgrzana woda jest zwracana do basenu.

- 14,91 €
Mata solarna Intex, czarna, 175 x 320 x 225 cm
Mata solarna Intex, czarna, 175 x 320 x 225 cm*
Możliwość montażu szeregowego: do 6 mat; Łatwy do opróżnienia i przechowywania; Ekologiczny i naturalny
39,90 € - 14,91 € 24,99 €

Zalety ogrzewania słonecznego

✔ Masz tylko koszty ogrzewania
✔ oraz, w razie potrzeby, naprawy / konserwacja

Wady ogrzewania słonecznego

Need Potrzebujesz miejsca na ogniwa słoneczne
✘ Bez słońca, bez ciepła

wymienniki ciepła

Wymiennik ciepła jest prawdopodobnie najwygodniejszym sposobem na ogrzanie basenu. Jest on po prostu podłączony do istniejącego systemu ogrzewania w domu. To może być także układ słoneczny!
Istnieją dwie opcje: rurowy wymiennik ciepła i płytowy wymiennik ciepła.
Wymienniki ciepła są wyposażone w termostat, w którym można po prostu wprowadzić żądaną temperaturę, którą basen powinien osiągnąć.

Zalety wymienników ciepła

✔ Można podłączyć do istniejących systemów grzewczych
✔ Bardzo wysoka wydajność
✔ Zawsze odpowiedni do słonej wody

Wady wymienników ciepła

✘ Należy wykonać nie tylko samo ogrzewanie, ale także instalację.

Elektryczne ogrzewanie basenu

Elektryczny podgrzewacz basenowy działa podobnie do czajnika lub bardziej jak podgrzewacz wody. Elektrycznie woda jest doprowadzana przez ogrzewanie i odpowiednio podgrzewana. Zalecane są stal nierdzewna lub tytan, ponieważ metale te mają długi okres użytkowania. Ogrzewanie basenu tylko elektrycznie może być dość drogie na dłuższą metę.

Wskazówka: Jeśli wybierzesz grzałkę solarną, możesz korzystać z grzałki elektrycznej w chłodniejsze dni. Dlatego nie zawsze musi działać.

- 45,96 €
Podgrzewacz basenowy Bestway Flowclear™ 2.800 W, szary, 28 x 45 x 23 cm
Podgrzewacz basenowy Bestway Flowclear™ 2.800 W, szary, 28 x 45 x 23 cm*
Ogrzewaniem można sterować cyfrowo za pomocą dotykowego panelu sterowania; Maksymalna moc grzewcza: 40°C; Nadaje się do basenów (1.520 - 17.035...
149,95 € - 45,96 € 103,99 €

Zalety elektrycznego ogrzewania basenu

✔ Bardzo łatwa instalacja
✔ Niskie koszty zakupu

Wady wymienników ciepła

✘ Bardzo drogi w ciągłej pracy

Możesz być tym również zainteresowany! Zalecana literatura: basen robota & System filtrów basenowych

Ogrzewanie gazowe na basen

Podobnie jak podgrzewacz wody, działa również ogrzewanie gazowe dla basenu. Zamiast energii elektrycznej wykorzystuje się gaz do wytwarzania ciepła. Na dłuższą metę może to być tańsze niż działanie na elektryczności.
Ważne jest tutaj, aby zespół przejął specjalistę.

Zalety ogrzewania gazowego

✔ Tańsze niż grzejniki elektryczne
✔ Samowystarczalny system

Wady ogrzewania gazowego

Installation Instalacja musi być wykonana przez profesjonalistę

Ogrzewanie drewna

Najciekawszym sposobem na ogrzanie basenu jest drewno. Pozwala to na przykład wyjątkowo ekonomicznie ogrzać basen w zimie. Piekarnik przenosi ciepło do elementu grzejnego, a kolektor zapewnia, że ​​ciepło może dostać się do wody. Drewno jest surowcem odnawialnym, a miłośnicy przyrody będą zachwyceni tego rodzaju mocą grzewczą. Może masz już kominek w domu? To rozwiązanie może być dla Ciebie szczególnie odpowiednie, ponieważ masz odpowiednie paliwo.

Piec zwykle znajduje się na zewnątrz - zamiatanie komina może pomóc w czyszczeniu komina, ponieważ tak musi być w tym przypadku.

Nowe modele są idealne do szybkiego podgrzewania wody w basenie. Moc grzewcza zależy również od używanego drewna. Również tutaj drewno musi być wystarczająco suche.

Zalety ogrzewania drewna

✔ Drewno jest surowcem odnawialnym
✔ System działa niezależnie

Wady ogrzewania drewna

✘ Kominek musi znajdować się na zewnątrz i musi być regularnie czyszczony
Needs I potrzebuje ognioodpornego miejsca

Więcej możliwości

 • Kulki słoneczne : Niektórzy producenci opracowali kule słoneczne, które są połączone między filtrem a basenem. Nie są one tak masywne jak panele słoneczne, a kilka kul można również połączyć.
 • wąż : Czarny wąż może również sprawić, że basen będzie trochę cieplejszy. Jest szczególnie dobry, jeśli jest ułożony w postaci ślimaka, na przykład na dachu garażu. Więc nie przeszkadza i dostaje dodatkowej porcji ciepła.
 • Wymiary : Oprócz lokalizacji pomocne są również wymiary basenu, które pomagają skakać z ciepłem: im więcej powierzchni, tym więcej ciepła może gromadzić. Im głębszy basen, tym zimniej jest.

Zalecana literatura: Znajdziesz wiele poradników na różne tematy w dziale porad !

Koszty ogrzewania basenu

Koszty ogrzewania basenu różnią się znacznie i nie można na nie odpowiedzieć we wszystkich obszarach. W zależności od wyboru ogrzewania, użytkowania i wielkości basenu, koszty zakupu i kontroli są różne.
Cena prądu zmienia się, podobnie jak cena gazu i drewna.
Precyzyjne planowanie kosztów przez specjalistę może być pomocne przy podejmowaniu decyzji.

Wskazówki dotyczące ogrzewania basenu

Aby zaoszczędzić jak najwięcej, oto kilka zaleceń:

 • okładka : Dużo ciepła oddala się podczas ogrzewania. Plandeka oszczędza energię, nie przepuszcza ciepła na zewnątrz. Istnieją również pewne plandeki słoneczne lub plandeki termiczne, które dodatkowo pomagają szybciej rozgrzać basen przy pomocy słońca.
 • Standort : Lokalizacja jest również kluczowa. W najlepszym razie basen jest bezpłatny na terenie posesji i dostaje pełen ładunek słońca. Pomaga to utrzymać basen w komfortowej temperaturze, nawet gdy nie jest używany.
 • Mieszać : Pozostawienie tylko jednego sposobu podgrzewania basenu może być na dłuższą metę kosztowne. Na przykład słońce i drewno są razem piękne. Słońce pomaga i jeśli powinno być wyjątkowo ciepło, można szybko włączyć grzejnik na drewno.
 • Namiot słoneczny : W przypadku niektórych modeli i rozmiarów basenu można ustawić namiot słoneczny nad basenem. Działa podobnie jak szklarnia. Zawsze jest w nim bardzo ciepło, co widać również w wodzie.

Co wziąć pod uwagę przy zakupie ogrzewania basenu

Aby zapewnić Ci pewien przegląd, stworzyliśmy najlepszy możliwy przegląd tego, co możesz zrobić z bestsellerem 2024: Najlepsze i najpopularniejsze w 10 najlepszych porównaniach | Uczciwe testy podgrzewacza basenu powinny zwrócić uwagę na:

 • Z jaką formą energii najprawdopodobniej napotkasz?
 • Czy podgrzewacz basenowy nadaje się do słonej wody / chloru?
 • Czy basen jest w słońcu czy w cieniu?
 • Czy chcesz mieszać kształt źródła energii?
 • Ile pieniędzy chcesz wydać na system?
 • Ile będą kosztować dalsze działania?
 • Czy możesz lub musisz uwzględnić istniejące systemy?
 • Czy przed zakupem możesz uzyskać poradę od specjalistycznego sprzedawcy?
 • Czy istnieje wersja dla wielkości twojej puli?

Zawsze zwracaj uwagę na wysoką jakość wykonania, koszty kontroli i konserwacji, a także na to, że otrzymujesz wiele odpowiednich części zamiennych, które są w zasięgu Twoich środków finansowych.
W sieci wielu użytkowników podzieliło się swoimi doświadczeniami na temat niektórych podgrzewaczy basenowych, dzięki czemu można również dowiedzieć się o różnych modelach oprócz sprzedawcy.

Zalety i wady ogrzewania basenu

Na koniec pojawia się pytanie, czy w ogóle potrzebujesz ogrzewania basenu:

Zalety ogrzewania basenu

✔ Zwłaszcza w przypadku większych basenów lub basenów wbudowanych podgrzewanie wody bez podgrzewania może zająć dużo czasu
✔ Po doprowadzeniu basenu do komfortowej temperatury i ochronie ciepła, do końca lata będziesz potrzebować znacznie mniej energii
✔ Jeśli sprzedasz pulę jeden raz, zwiększysz wartość odsprzedaży
✔ Wiele systemów jest już bardzo przyjaznych dla środowiska - na przykład energia słoneczna skutecznie wykorzystuje moc słońca
✔ Jeśli masz duży basen na zewnątrz, możesz także popływać zdrowymi ścieżkami lub uprawiać sporty wodne jesienią i wczesną zimą

Wady ogrzewania basenu

✘ Dobry podgrzewacz basenowy może być drogi i kupić
Needs wymaga regularnej konserwacji
✘ Jeśli grzejnik znajduje się na zewnątrz, należy go zimować (według producenta), aby chronić go przed uszkodzeniem przez mróz
✘ Niektóre systemy grzewcze wymagają dodatkowej przestrzeni lub muszą być instalowane w skomplikowany sposób

Wniosek - ogrzewanie basenu

Pływaj od maja do złotego października - temperatury stają się łagodniejsze i widać to pozytywnie - możesz spędzić znacznie dłużej rok zdrowo pływając we własnym basenie. Przyjemny grill z przyjaciółmi, zabawa dla dzieci - które kiedykolwiek miały basen, zwykle nie chcą się bez niego obejść.
W tym przypadku ogrzewanie basenu oznacza wartość dodaną - podczas gdy mały brodzik może również zarządzać bez ogrzewania, ogrzewanie w basenie w pobliżu domu jest prawie jego częścią. Większe baseny demontowane zimą mogą być używane prawie przez cały rok.

Odkryj 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się produktów do ogrzewania basenu w 2024 roku na podstawie uczciwych testów. Pokazujemy wybór najpopularniejszych produktów, które mają świetne recenzje klientów i stosunek jakości do ceny. Już teraz znajdź idealny produkt do ogrzewania basenu odpowiadający Twoim potrzebom!

Top10🔥Oferty🔥 🆕Online
- 45,96 €oferta
Podgrzewacz basenowy Bestway Flowclear™ 2.800 W, szary, 28 x 45 x 23 cm
Podgrzewacz basenowy Bestway Flowclear™ 2.800 W, szary, 28 x 45 x 23 cm*
Ogrzewaniem można sterować cyfrowo za pomocą dotykowego panelu sterowania; Maksymalna moc grzewcza: 40°C; Nadaje się do basenów (1.520 - 17.035...
149,95 € - 45,96 € 103,99 €
- 9,90 €oferta
Intex - Podgrzewacz basenowy - Ø 25 x 45 cm - Do okrągłych Easy Set i...
Intex - Podgrzewacz basenowy - Ø 25 x 45 cm - Do okrągłych Easy Set i...*
Ogrzewa wodę do około 35 stopni; Moc 3000 watów, podłączenie 230 V; najłatwiejsza aplikacja i montaż
89,89 € - 9,90 € 79,99 € Amazon Prime
- 28,54 €oferta
Bestway Flowclear solarny podgrzewacz basenowy do systemów filtracyjnych, Clean Sun...
Solarny podgrzewacz basenowy Bestway Flowclear do systemów filtracyjnych, Clean Sun...*
Rozmiar: 110*171 cm; Solarna mata grzewcza do podłączenia do systemów filtrujących z przyłączami 32mm i 38mm
84,95 € - 28,54 € 56,41 €
- 14,91 €oferta
Mata solarna Intex, czarna, 175 x 320 x 225 cm
Mata solarna Intex, czarna, 175 x 320 x 225 cm*
Możliwość montażu szeregowego: do 6 mat; Łatwy do opróżnienia i przechowywania; Ekologiczny i naturalny
39,90 € - 14,91 € 24,99 €
Nowość!
Dom i ogród Baseny i spa Akcesoria do basenów i spa Grzejniki basenowe...
Dom i ogród Baseny i spa Akcesoria do basenów i spa Grzejniki basenowe...*
Dom i ogród Baseny i spa Akcesoria do basenów i spa Grzejniki basenowe Słoneczny podgrzewacz basenowy 735W Zestaw 5 sztuk; Wymiary 71,5 x 71,5 cm (dł. x szer.)
1.703,24 €

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY projektów | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?

Kolektor słoneczny Steinbach Compact - 049125 - Wysokiej jakości kolektory LDPE do basenów do 24.000 300 l - Nadaje się również do słonej wody - 140 x XNUMX cm

Auf Uczciwe testy możesz znaleźć kilka testów (w tym pływacki, Fitness, Dom i ogród) I Doradca (w tym Smart Home, Uroda, Handwerk), którzy mogą Ci jeszcze pomóc.

- 45,96 €1. najlepszy produkt
Podgrzewacz basenowy Bestway Flowclear™ 2.800 W, szary, 28 x 45 x 23 cm
Podgrzewacz basenowy Bestway Flowclear™ 2.800 W, szary, 28 x 45 x 23 cm*
Ogrzewaniem można sterować cyfrowo za pomocą dotykowego panelu sterowania; Maksymalna moc grzewcza: 40°C; Nadaje się do basenów (1.520 - 17.035...
149,95 € - 45,96 € 103,99 €

Wskazówka: Eine Geschenkidee lub Prezenty urodzinowe nigdy nie powinny być tanimi produktami, nie rozdawaj niczego, czego sam byś nie użył pod względem jakości.

Wiele pozytywów Oceny kupujących są często oznaką, że ludzie są zadowoleni z produktu podgrzewacza do basenu.

Zalecana literatura: pistolet do masażu, Rower do ćwiczeń, testowanie produktów

więcej list 10 najlepszych

Źródła:
https://poolpanda.com/pool-solarheizung-vergleich/


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 22.05.2024/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Zdjęcie autora

Maren

Jestem niezależnym autorem, który opublikował dwie książki, między innymi. Napisz jako namiętny ghostwriter, zaangażowany doradca, zapalony e-booker, a przede wszystkim za darmo. Moje motto: życie nie przyjdzie po tobie, ale zbliża się do ciebie dwa razy szybciej.

Schreibe einen Kommentar