Przydatne wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego

Gotowanie - pieczenie - sprzątanie - mycie

Przydatne wskazówki dotyczące prowadzenia gospodarstwa domowego zmieniły się znacząco w ciągu ostatnich kilku dekad. Dzięki postępowi technicznemu gospodynie domowe i gospodynie są znacznie zwalniane z wielu miejsc pracy. Dodatkowo można kupić wszystko, co jest potrzebne do sprzątania, ale także do odżywiania i czyszczenia prania. Niemniej istnieje wiele starych wskazówek i sztuczek, które są również bardzo pomocne w organizowaniu nowoczesnego gospodarstwa domowego.

Darmowe porady domowe dotyczące organizowania codziennego życia

Na początku dobrego gospodarowania jest organizacja i Przydatne wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego. Kiedy idziesz do pracy, musisz zająć się sprzątaniem w wolnym czasie. Nawet w małych gospodarstwach domowych nie wystarczy po prostu posprzątać mieszkanie lub dom, chodzić na zakupy i robić pranie w weekendy. Zaplanuj stałą ilość czasu każdego dnia, którą poświęcisz swojemu gospodarstwu domowemu.

Jeśli pracujesz na zmiany, dostosuj ten okres do swojego dyżuru. Pomogą Ci w tym elastyczne godziny otwarcia sklepów.

Nawet w mniejszych miejscowościach supermarkety i dyskonty są otwarte między 7:22 a XNUMX:XNUMX, więc zakupy można robić w zależności od godzin pracy. Koszt utrzymania zależy od wielkości gospodarstwa domowego i liczby członków rodziny.

Starsze dzieci, a także mąż mogą zająć się zadaniami i odciążyć cię. Postaraj się zmniejszyć wymagania wobec siebie. Nie musisz codziennie sprzątać całego mieszkania lub domu. Łazienka i kuchnia wymagają wielu zabiegów konserwacyjnych. W poszczególnych pokojach wystarcza cotygodniowe sprzątanie podstawowe. Najlepiej planować pokój codziennie, bo w ten sposób można rozłożyć pracę na cały tydzień.

Prawidłowo wyczyść bieliznę domową i odzież

Pranie i odplamianie zajmują dużo pracy domowej, ale to nie problem z przydatnymi poradami domowymi. Nowoczesna pralka w połączeniu z elektroniczną suszarką do ubrań może odciążyć Cię od wielu prac. Zwróć jednak uwagę na wartości zużycia i zainwestuj w urządzenia, które są trochę droższe.

Doświadczenie pokazuje, że pralki i suszarki bębnowe są zazwyczaj używane przez około siedem lat, zanim zostaną wymienione. W tym czasie nieco wyższa cena zakupu się zwraca, ponieważ zużywasz mniej energii. A po drodze wnosisz również ważny wkład w ochronę środowiska.


⇒ WIĘCEJ NA TEMAT


Dawniej delikatne rzeczy, takie jak bluzki, rzeczy wełniane czy ubranka dla niemowląt nie mogły być prane w pralce. Ten wymóg nie dotyczy już nowoczesnych pralek. Pralki mogą skutecznie czyścić delikatne pranie bez uszkadzania materiałów. Istnieją programy do wełny i jedwabiu, ale także do kołder i bielizny niemowlęcej. W połączeniu z dobrym detergentem nie musisz już martwić się o długą żywotność swoich tekstyliów.

Nowoczesna suszarka bębnowa zużywa znacznie mniej energii niż kilka lat temu. Niemniej jednak nowoczesne suszarki z pompą ciepła są również jednymi z największych pożeraczy energii w gospodarstwie domowym. Nie powinieneś używać go regularnie i wolisz wieszać pranie na zewnątrz lub w pralni.

Wiele tekstyliów jest również zbyt wrażliwych na suszarkę. Natomiast ręczniki i inne tekstylia wykonane z frotte lub mikrofibry stają się szczególnie miękkie w suszarce i schną szybciej niż na sznurku. Znajdź zdrową równowagę między używaniem suszarki i klasycznej linii do prania, aby skutecznie suszyć tekstylia.

 

Nowoczesne urządzenia kuchenne ułatwiają gotowanie

W wielu domach gotowanie nie jest już tak ważne, jak kilka lat temu. Nieregularne godziny pracy i długie dojazdy do pracy powodują, że rodzina spotyka się tylko na posiłki wieczorami iw weekendy. Wyposażenie kuchni stało się znacznie nowocześniejsze. Oprócz płyty grzejnej, piekarnika i mikrofali, w kuchni dużą popularnością cieszą się również drobne urządzenia AGD.

Obejmuje to miksery do smoothie lub maszyny kuchenne, które siekają warzywa, przygotowują koktajle lub mieszają ciasto. Po tym, jak dania gotowe przez wiele lat cieszyły się dużą popularnością, coraz więcej młodych kobiet i mężczyzn powraca do klasycznych przepisów kuchennych. Porady domowe babci są również brane pod uwagę jako przydatne porady domowe, ale nikt nie chce się obejść bez nowoczesnej wersji prac kuchennych.


⇒ WIĘCEJ NA TEMAT


Porady domowe dla mężczyzn

Klasyczna rodzina ustępuje miejsca innym sposobom życia, zwłaszcza w dużych miastach. Coraz więcej jest singli lub matek i ojców, którzy samotnie wychowują swoje dzieci. Wzrastają również społeczności mieszkające w mieszkaniach i związki homoseksualne. W wyniku tych nowych sposobów życia, mężczyźni zawsze mieszkają samotnie, w związkach partnerskich lub w mieszkaniu, a co za tym idzie sami muszą dbać o gospodarstwo domowe.

Teraz czas, kiedy niemiecka gospodyni nie pracowała i miała wszystko pod kontrolą, minął już od pokolenia. Mężczyźni musieli nauczyć się sami dbać o gospodarstwo domowe. Często jest bardzo minimalistyczny w męskich gospodarstwach domowych. Gotuje się proste dania, a sprzątanie i sprzątanie mieszkania nie jest z góry zaplanowane, ale wykonywane wtedy, gdy jest to konieczne.

Upewnij się, że kuchnia i łazienka są regularnie sprzątane. Jeśli jesteś poza domem przez cały dzień z powodu swojej pracy, nie musisz planować codziennego sprzątania. Ważne jest, aby jak najszybciej usunąć niewielkie zabrudzenia.

Pomieszczenia mieszkalne należy sprzątać co tydzień. Trzymaj się stąd, aby wykonać zadanie, gdy się pojawi.
Jednym z problemów w męskich gospodarstwach domowych jest Lodówka Upewnij się, że tak robić zakupy skutecznie i regularnie sprawdzaj stan i okres przydatności do spożycia żywności. Dotyczy to również dostaw w szafach. Żywności nie można przechowywać w nieskończoność. Regularne i ukierunkowane zakupy pomogą Ci zachować dobry przegląd zapasów.

Prawidłowe kupowanie i przechowywanie żywności

Zakupy to bardzo ważna część sprzątania. Wiele się zmieniło pod względem godzin otwarcia. W większych miastach oraz w centrach handlowych sklepy otwarte są do godziny 22. Otwierają się o siódmej rano i dotyczy to również soboty. Możesz bardzo dobrze łączyć zakupy z pracą, nawet jeśli pracujesz w systemie zmianowym.

Robiąc zakupy, zawsze powinieneś pracować z listą zakupów. W przeciwnym razie istnieje duże ryzyko nadmiernych zakupów. Nie idź do supermarketu głodny i zawsze patrz z góry na swoje jedzenie i inne produkty. Droższe produkty, które mają przynieść sprzedaż do supermarketu, prezentowane są na wysokości oczu. Jeśli chcesz kupować tanio, na dole półek znajdziesz produkty wysokiej jakości, ale tańsze.

Podczas przechowywania żywności ważne jest, aby nie przerywać łańcucha chłodniczego produktów mrożonych i schłodzonych. W przeciwnym razie termin przydatności do spożycia ulegnie skróceniu lub produkty ulegną zepsuciu.

Wiele produktów należy przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Piwnica lub spiżarnia są idealne, ale nie zawsze dostępne. Alternatywnie możesz użyć szafek i upewnić się, że temperatura w kuchni nie jest zbyt wysoka.


⇒ WIĘCEJ NA TEMAT


Przydatne porady domowe dotyczące łatwego w utrzymaniu wyposażenia domu i mieszkania

Nawet urządzając dom lub mieszkanie, możesz wiele zrobić, aby utrzymanie domu było szybkie i łatwe. Przydatne wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego są tutaj zawsze pożądane. Meble w jasnych kolorach nie tylko wyglądają przyjaźnie, ale także czystsze, ponieważ nie widać każdej drobinki kurzu.

Wiele akcesoriów wygląda dobrze, ale ich czyszczenie wymaga dużo wysiłku. To samo dotyczy otwartych półek. Zwróć uwagę na gładkie podłogi i unikaj dywanów z wysokim włosiem. Łapią one dużo kurzu i można je wyczyścić tylko z dużym wysiłkiem.

To samo dotyczy zasłon i grubych zasłon. Przejrzysty widok przez okno jest nie tylko nowoczesny, ale także wpuszcza do pomieszczeń dużo światła i nie musisz martwić się o ozdoby okienne.