Kuchenka gazowa do kuchni z piekarnikiem

Wbudowana płyta gazowa Phönix PG-901T Kuchenka gazowa ze szklaną płytą grzewczą 5 płyt grzewczych samowystarczalna (wolnostojąca / wbudowana płyta gazowa) z zestawem regulatora węża gazowego do butli z propanem

Kuchenka gazowa do kuchni z piekarnikiem - trend, który stale zyskuje na popularności. Coraz więcej osób decyduje się na kuchenkę gazową z piekarnikiem elektrycznym zamiast wciąż popularnego elektrycznego piekarnika kombi. Niezależnie od tego, czy jest to kuchenka gazowa SMEG, czy kuchenka gazowa Gorenje, kuchenka gazowa niezaprzeczalnie ma wiele zalet w porównaniu z kuchenką elektryczną. Nasi sąsiedzi na południu, tacy jak Hiszpanie, od dawna to dostrzegają. Przeczytaj tutaj, co należy wziąć pod uwagę podczas korzystania z kuchenki gazowej.

Kuchenka gazowa wolnostojąca Küppersbusch SHK 6330.0 W białaKuchenka gazowa do kuchni z piekarnikiem Kuchenka gazowa do kuchni z piekarnikiemBeko FSM62320DWS elektryczna płyta grzewcza z płytą gazową / 60 cm / trybami ogrzewania 8 / Gotowanie wielowymiaroweKuchenka gazowa do kuchni z piekarnikiem Kuchenka gazowa do kuchni z piekarnikiemAmica SHGG 11560 W Płyta kuchenna kombinowana / 58 l/płyta gazowa Zestaw na LPG 50 m bar Możliwość konwersji na gaz ziemny 20 m barKuchenka gazowa do kuchni z piekarnikiem Kuchenka gazowa do kuchni z piekarnikiemKuchenka gazowa wolnostojąca Amica SHGG 910 100 W, szer. 60 cm, białaKuchenka gazowa do kuchni z piekarnikiem Kuchenka gazowa do kuchni z piekarnikiemKombinacja płyty kuchennej Amica SHGG 11559 W / 58 L/płyta gazowa na gaz ziemny 20 mbar, z możliwością zamiany na gaz płynny 50 mbar/białyKuchenka gazowa do kuchni z piekarnikiem Kuchenka gazowa do kuchni z piekarnikiemKuchenka gazowa do kuchni z piekarnikiem Kuchenka gazowa do kuchni z piekarnikiem
Kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym 60 cm białaoderwanyKuchenka gazowa z płytą gazowąWolnostojąca kuchenka gazowo-gazowa o szerokości 60 cm z białą, emaliowaną na szaro przestrzenią do gotowania i wyjmowanymi wspornikami garnkówAmica SHGG 11559 W to szlachetny piec o białym wyglądzie, którego płyta grzejna i piekarnik są ogrzewane gazem
- 1 palnik dużej mocy 0,76 - 3,0 kW - 2 normalne palniki 0,48 - 1,9 kW - 1 palnik do gotowania 0,48 - 1,0 kW - palnik płaski - pełny bezpiecznik - dwuczęściowy wspornik patelni (emaliowany) - pokrywa palnika, czarna emaliaWaga opakowania: 55.5 kgtermoelektryczny zapłon bezpieczeństwa dla wszystkich palnikówPiekarnik z 58l przestrzenią do gotowania, funkcją grilla i stołem do pieczenia po wewnętrznej stronie drzwiczek piekarnikaKomora pieczenia ma pojemność 56 litrów
N / A 389,99 € 359,90 € 520,00 € 349,90 € N / A
Amazon Prime
AmazonkaAmazonkaAmazonkaAmazonkaAmazonka
2 grudnia 2022 18:402 grudnia 2022 18:402 grudnia 2022 18:402 grudnia 2022 18:402 grudnia 2022 18:402 grudnia 2022 18:40* Reklama

Wbudowana kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym czy wolisz kuchenkę gazową z piekarnikiem gazowym?

Chociaż gotowanie na gazie ma wiele zalet, które można wykorzystać bezpośrednio, jedną z nich jest: Kuchenka gazowa do kuchni z piekarnikiem Przede wszystkim jedno: trzeba się przyzwyczaić. Najpierw musisz przyzwyczaić się do innych temperatur i czasów pieczenia i dużo próbować. Większość przepisów nie określa czasów przygotowania w piekarniku gazowym. Więc najpierw musisz zdobyć własne doświadczenie z takim piekarnikiem.

Dlatego powinieneś wybierać kombinację kuchenki gazowej i piekarnika gazowego tylko wtedy, gdy jesteś gotowy, aby naprawdę zająć się tematem głębiej, a także ponieść jedną lub dwie „wpadki”. Z drugiej strony wielu z nas zna już gotowanie na gazie z kempingowych kuchenek gazowych - i jest absolutnie zachwyconych jego zaletami.

Jakie wymagania techniczne musi spełniać kuchnia dla kuchenki gazowej i/lub piekarnika gazowego?

W zasadzie nie potrzebujesz osobnego podłączenia do kuchenki gazowej do kuchni z piekarnikiem. Ponieważ kuchenka gazowa jest zwykle wyposażona w butlę z propanem. Oznacza to, że jest po prostu podłączony do tej butli gazowej, która jest również używana na kempingu. Wystarczy do tego wąż gazowy i odpowiedni reduktor ciśnienia, które zazwyczaj sprzedawane są w zestawie lub dostarczane już z kuchenką gazową.

Należy zauważyć, że butla gazowa musi oczywiście być również umieszczona. Można to zrobić na przykład w komorze pod kuchenką gazową, jeśli nie ma tam piekarnika. Alternatywnie przewody gazowe można oczywiście ułożyć w ścianie, dzięki czemu butlę gazową można umieścić w innym pomieszczeniu.

Przy okazji: Prawie każda kuchenka gazowa może być zasilana nie tylko propanem, ale również opcjonalnie gazem ziemnym lub płynnym. Często w tym celu trzeba wymienić tylko kilka elementów. W każdym razie powinieneś zlecić to specjaliście, aby zawsze być po bezpiecznej stronie.      

Kuchenka gazowa w porównaniu z kuchenką elektryczną: zalety

Nie bez powodu prawie wszyscy uznani profesjonalni kucharze używają kuchenki gazowej do kuchni z piekarnikiem. Ponieważ są idealne do przygotowywania pysznych dań. W porównaniu z konwencjonalnymi płytami grzejnymi, ale także z płytą ceramiczną lub indukcyjną strefą gotowania, kuchenka gazowa zapewnia znacznie szybciej niezbędne ciepło do gotowania.

Ponieważ dzięki otwartemu płomieniowi gazowemu wymagana temperatura jest dostarczana niemal natychmiast. Możliwa natychmiastowa regulacja. Jeśli natomiast nie jest potrzebne więcej ciepła, płomień jest całkowicie wyłączany. Zmniejsza to ryzyko rozgotowania lub nawet przypalenia żywności. W związku z tym kuchenka gazowa jest niezwykle energooszczędna. Bo jeśli jest właściwie używany, to tak naprawdę nagrzewa się tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Z drugiej strony, piece elektryczne potrzebują dużo energii, aby w ogóle nabrać tempa, czyli nagrzać się do wymaganej temperatury. Kolejna zaleta: jeśli coś się zepsuje w Twojej kuchence gazowej, wymagane części zamienne do kuchenki gazowej będą zwykle dostępne przez wiele lat. Z kolei uszkodzenie płyty elektrycznej oznacza zwykle całkowitą awarię, która nieuchronnie kończy się całkowitą wymianą urządzenia.

Utrzymuj kuchenkę gazową - ale rób to właściwie!

Czyszczenia wymagają nie tylko płyty elektryczne, ale także kuchenki gazowe. W tym celu w sklepach dostępne są specjalne środki czyszczące. Ponieważ większość płyt grzewczych na kuchence gazowej jest wykonana ze stali żaroodpornej, są one odpowiednio wytrzymałe i mogą wytrzymać wiele. Dlatego prawie nie można spowodować nieodwracalnych uszkodzeń, nawet przy niewłaściwym czyszczeniu. Niemniej jednak najlepiej stosować pasty czyszczące i polerujące, które są specjalnie oferowane do kuchenek gazowych.

Gwarantują lśniąco czysty piec i usuwają nawet sadzę i przypalony materiał bez wysiłku i bez większego wysiłku. To samo dotyczy oczywiście kuchenki gazowej z piekarnikiem elektrycznym. Konwencjonalne środki do czyszczenia piekarników są zwykle odpowiednie do czyszczenia piekarnika.

Ważne jest, aby podczas czyszczenia kuchenki gazowej do kuchni - za pomocą piekarnika lub piekarnika gazowego - zawsze przerywać dopływ gazu przed rozpoczęciem czyszczenia. To jedyny sposób na wykluczenie niezamierzonych wypadków. W tym celu przewody gazowe do pieca są zwykle wyposażone w łatwy w obsłudze zawór odcinający, który niezawodnie przerywa dopływ gazu. Po oczyszczeniu ponownie otwieram ten zawór i wszystko działa jak zwykle.

Czy kuchenka gazowa jest naprawdę bezpieczna w kuchni z piekarnikiem?

Nowoczesne kuchenki i piekarniki gazowe muszą spełniać najwyższe standardy jakości. Są poddawane długim testom, a przede wszystkim sprawdzane pod kątem zgodności z odpowiednimi normami bezpieczeństwa. Korzystanie z kuchenki gazowej czy piekarnika jest tak samo bezpieczne, jak ich elektrycznych odpowiedników. Oczywiście wszystkie kable również muszą być odpowiednio ułożone i podłączone, ale dotyczy to również kuchenki elektrycznej, ponieważ jest ona zasilana wysokim napięciem.

Nie musisz się więc martwić i możesz bezpiecznie wybrać kuchenkę gazową z piekarnikiem elektrycznym lub kompletną kombinację gazową kuchenki i piekarnika. Obsługa nowoczesnych kuchenek gazowych jest tak samo łatwa i bezpieczna, jak przyzwyczajony do korzystania z kuchenki elektrycznej lub piekarnika. Majstrowanie przy zapalniczce, aby zapalić płomień pieca, od dawna należy do przeszłości.

Ponieważ nowoczesne kuchenki gazowe są zwykle wyposażone w tak zwane zapłony piezoelektryczne. Podobnie jak w zapalniczce elektronicznej iskra zapłonowa jest generowana za pomocą niskiego napięcia elektrycznego po naciśnięciu lub obróceniu regulatora gazu, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczna.

Kup tanie kuchenki gazowe – w wersji, która Ci odpowiada

Możesz wyposażyć się w odpowiednią kuchenkę gazową, pasującą do Twojej kuchni i Twoich nawyków kulinarnych. Kuchenka gazowa jest dostępna jako wolnostojąca lub jako urządzenie do zabudowy. Wielu znanych producentów oferuje szeroką gamę modeli, dzięki czemu możesz wybrać na przykład kuchenkę gazową Gorenje lub kuchenkę gazową SMEG. Dlatego warto porównać piec gazowy.

Jako zapalony kucharz hobby, możesz być szczęśliwy, jeśli Twoja nowa kuchenka gazowa ma 5 palników, a tym samym oferuje o jedną płytę więcej niż konwencjonalna kuchenka elektryczna. Dzięki temu możesz przygotować jeszcze smaczniejsze dania bez braku miejsca na kuchence. Dodatkowo na takiej kuchence gazowej można zastosować garnki, które ze względu na swoje rozmiary raczej nie nadają się do konwencjonalnej kuchenki - wystarczy użyć kilku płomieni jednocześnie.

Kupuj tanie kuchenki gazowe teraz i gotuj jak profesjonaliści w przyszłości

Jak widać, istnieje wiele powodów, dla których opłaca się kupić kuchenkę gazową do kuchni z piekarnikiem i piekarnikiem elektrycznym. Przewagi nad konwencjonalnymi urządzeniami elektrycznymi wyraźnie przeważają nad zaletami. Ułatwia to czyszczenie kuchenki gazowej oraz konserwację piekarnika i kuchenki gazowej, aby dłużej wyglądały jak nowe.

Dostępne są również części zamienne do prawie każdej kuchenki gazowej, dzięki czemu można ją tanio naprawić w przypadku usterki. Wreszcie, kuchenka gazowa może być zaprojektowana z 5 lub nawet 6 palnikami. Taki piec daje jeszcze większą swobodę twórczą podczas przygotowywania potraw.

Znajdź w top 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się kuchenek gazowych 2022 na uczciwych testach

Topseller% oszczędności % Nowe wydania
1. Najlepszy sprzedawca
Mobilna kuchenka kempingowa / kuchenka gazowa JUNG z 8 nabojami gazowymi...*
 • ✅ UWAGA - Ze względu na obecną sytuację niedoborów oraz duże zapotrzebowanie na kuchenki gazowe mogą wystąpić nieznaczne odchylenia od rysunku...
 • ✅ KOMPAKTOWY I MOCNY: łatwa w obsłudze kuchenka gazowa z zapłonem piezo; Wspornik doniczki zapewnia, że ​​doniczki lub doniczki są stabilne...
 • ✅ Elektroniczny zapłon piezoelektryczny nie wymaga zapalniczki ani zapałek ✅ Jednopalnikowa zewnętrzna kuchenka gazowa z 8 wkładami, w tym...
2. Najlepszy sprzedawca
3. Najlepszy sprzedawca
Kuchenka kempingowa | Kuchenka gazowa z wkładami gazowymi | Kuchenka gazowa z...
Opinie 39
Kuchenka kempingowa | Kuchenka gazowa z wkładami gazowymi | Kuchenka gazowa z...*
 • KOMPAKTOWY I MOCNY: łatwa w obsłudze kuchenka gazowa z zapłonem piezo; Podpora doniczki zapewnia, że ​​doniczki lub doniczki są stabilne...
 • BEZPIECZEŃSTWO: niezawodna ochrona przed przegrzaniem; dopływ gazu można przerwać i przywrócić dzięki bezpiecznikowi naboju;...
 • IDEALNY DO PRACY W DRODZE: kuchenka jest dostarczana z etui; łatwe do przechowywania i zawsze dobrze zabezpieczone
- 6,00 €4. Najlepszy sprzedawca
ROTHENBERGER Przemysłowa kuchenka stołowa wraz z 1,5 m ... *
 • Zawiera 1,5m wąż gazowy propan i stały regulator propanu - 50mbar; Do podłączenia do butli z propanem
 • Do gulaszu, zup, gulaszu, grzanego wina lub np. do podgrzewania i obsmażania na patelni lub woku i wielu innych
 • Odporny na wiatr palnik z litego żeliwa i stabilna rama z blachy stalowej dla bezpiecznego użytkowania
5. Najlepszy sprzedawca
Płyta gazowa Phönix PS-3 3-palnikowa płyta gazowa Płyta szklana 8,8 KW...*
 • Kuchenka gazowa Phönix 3 płomienie z obudową ze stali nierdzewnej i szklaną powierzchnią
 • Z bezpiecznikiem zapłonowym i zapłonem piezoelektrycznym
 • Z wyjmowanymi rusztami żeliwnymi - przystosowane do WOK
6. Najlepszy sprzedawca
Kuchenka elektryczna Beko FSM62320DWS z płytą gazową / 60 cm / 8 ... *
 • oderwany
 • Waga opakowania: 55.5 kg
 • Zawiera elementy: Piece
7. Najlepszy sprzedawca
Kuchenka gazowa kuchenka gazowa kuchenka kempingowa 2-palnikowa kuchenka stołowa z pokrywką...*
 • Klasa: 1 3 b/p / (30) | Gaz roboczy to: gaz propan-butan | Ciśnienie robocze do 28-30 mbar | Wartość opałowa: 4,8 kW | Wartość opałowa: 2,5 kW
 • Zużycie gazu: 0,352 kg/h | wtryskiwacz: 0,5; 0,6; 0,75
 • palnik średni: 1,5kW | mały palnik: 1kW
8. Najlepszy sprzedawca
Beko kuchenka z płytą gazową 60cm piekarnik elektryczny ze stali...
Opinie 102
Beko kuchenka z płytą gazową 60cm piekarnik elektryczny ze stali nierdzewnej...*
 • Doświadcz swojej kuchni w trzecim wymiarze: dzięki gotowaniu wielowymiarowemu, w którym możesz niezależnie ugotować trzy różne potrawy w piekarniku...
 • Piekarnik z 8 rodzajami grzania - konwekcyjne, grillowe, termoobieg
 • Wyświetlacz z zegarem i timerem
- 5,00 €9. Najlepszy sprzedawca
Płyta gazowa Arebos 2 palniki | ceramika szklana | w tym wsporniki do garnków i...*
 • [MOCNA PŁYTA GAZOWA] AREBOS 2-palnikowa płyta gazowa. Płyta posiada szybki palnik 3000W oraz półszybki palnik...
 • [ODPOWIEDNIA DO KAŻDEGO NACZYNIA] Samowystarczalna płyta gazowa kompatybilna z każdym rodzajem naczyń kuchennych. Szybkie wytwarzanie ciepła i niezwykle...
 • [UŻYJ Z GAZEM ZIEMNYM LUB PROPANEM] Zamontowane fabrycznie i ustawione fabrycznie dysze do gazu ziemnego (20 mBar). Dysze na propan (50mBar) do...
10. Najlepszy sprzedawca
Simfer FS 5031-1 czarny, piec 50 cm, płyta gazowa z...*
 • Płyta gazowa z piekarnikiem elektrycznym, elektryczny zapłon iskrowy
 • 4 funkcje: grzanie górne, grzanie dolne, grzanie górne/dolne, grill
 • Pojemność piekarnika: 48 litrów, klasa efektywności energetycznej A
- 6,00 €oferta
ROTHENBERGER Przemysłowa kuchenka stołowa, w tym 1,5 m ...
ROTHENBERGER Przemysłowa kuchenka stołowa wraz z 1,5 m ... *
Moc: 7,5 kW, dla maksymalnego obciążenia 50 kg
59,99 € - 6,00 € 53,99 €

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 3.12.2022/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Schreibe einen Kommentar