Przewodnik po naczyniach kuchennych: Wszystko, co musisz wiedzieć, od patelni po garnek

Zdjęcie autora

Niko

Wybór odpowiedniego naczynia ma ogromne znaczenie. Gotowanie to popularne hobby wielu ludzi.

Fissler oryginalna kolekcja profi / zestaw garnków ze stali nierdzewnej, 5 sztuk, zestaw garnków do gotowania, garnki z pokrywkami, indukcja, wszystkie typy kuchenek (3 garnki, 1 patelnia, 1 rondel bez pokrywy)

W kuchniach komercyjnych obowiązują przepisy dotyczące postępowania ze wszystkim. Ale jest kilka rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę również w życiu prywatnym, na przykład oszczędzanie cennej energii. Przede wszystkim ważne jest, aby używać odpowiednich doniczek. Dlatego sensowne jest, aby naczynie pasowało dokładnie na płytę grzejną, aby optymalnie wykorzystać ciepło.

Obecnie na rynku dostępne są różne materiały, z których wykonane są garnki i patelnie. Ważną rolę odgrywa tu również odpowiedni dobór. Więc jest na przykład szybkowaryza pomocą których możemy szybciej przygotować nasze jedzenie.

Ale nie wszystkie garnki i patelnie nadają się do odpowiednich metod. Ważne jest, aby mieć odpowiednie naczynia do kuchenki (gaz, płyta ceramiczna, ...). Na przykład w przypadku płyty ceramicznej należy używać naczyń z płaską podstawą, aby uzyskać dobry transfer ciepła.

Obecnie często używa się garnków ze stali nierdzewnej, które zazwyczaj są łatwe w pielęgnacji. W każdej instrukcji obsługi znajduje się dokładna obsługa poszczególnych naczyń.

ZWILLING Zestaw garnków do gotowania Focus, 5 sztuk, 4 pokrywki,...Indukcja zestawu garnków WMF Provence Plus Część 5, zestaw garnków z...Le Creuset 5-częściowy zestaw garnków z 3-warstwowej stali nierdzewnej z dopasowanymi...ZWILLING Zestaw rondli Flow, 5 elementów, 4 pokrywki,...Fissler Family Line / zestaw garnków ze stali nierdzewnej, 5-częściowy, zestaw garnków,...Zestaw garnków indukcyjnych WMF Premium One Elementy 6, zestaw rondli z ...Fissler Pure-Profi Collection / zestaw garnków ze stali nierdzewnej, 5 sztuk,...Fissler Original-Profi Collection / zestaw garnków ze stali nierdzewnej, 6 sztuk,...Fissler Viseo / zestaw garnków ze stali nierdzewnej, 5-częściowy, zestaw garnków do gotowania, garnki...Fissler San Francisco / zestaw garnków ze stali nierdzewnej, 5 sztuk, garnki z...
ZWILLING Zestaw garnków Focus, 5 sztuk, 4 pokrywki,...*Indukcja zestawu garnków WMF Provence Plus 5 sztuk, ... *Le Creuset 5-częściowy zestaw garnków z 3-warstwowej stali nierdzewnej...*ZWILLING Zestaw rondli Flow, 5 elementów, 4 pokrywki,...*Fissler Family Line / zestaw garnków ze stali nierdzewnej, 5 sztuk,...*Zestaw garnków indukcyjnych WMF Premium One 6 sztuk, ... *Fissler Pure-Profi Collection / zestaw garnków ze stali nierdzewnej,...*Fissler Original-Kolekcja Profi /...*Fissler Viseo / zestaw garnków ze stali nierdzewnej, 5 sztuk,...*Fissler San Francisco / zestaw garnków ze stali...*
Amazon PrimeAmazon PrimeAmazon PrimeAmazon PrimeAmazon Prime
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!
Ostatnia aktualizacja: [apn asin="B07NDXM5ZT" typ="state" false="unknown"] Linki bezpośrednio do Amazon.de | Źródło/zdjęcie: Amazon API
Garnki, zestawy garnków i patelnie FISSLER Original-Profi Collection

Wielofunkcyjność nabiera coraz większego znaczenia

Prawie wszystkie garnki ze stali nierdzewnej można również umieścić w piekarniku i wykorzystać jako naczynie do pieczenia lub coś podobnego. Jednak połączona szklana pokrywka nie jest w stanie wytrzymać tak ogromnego ciepła i w razie potrzeby należy przykryć garnek folią aluminiową.

Patelnie żeliwne, które znów stają się coraz bardziej popularne, mogą być również używane do pieczenia w piekarniku. Zakup takiej patelni wiąże się jednak z pewnymi nakładami finansowymi i jest cięższy od innych ze względu na stabilny materiał.

Ale zawsze warto, ponieważ jedzenie prawie się w nim nie pali, a materiał jest niezwykle łatwy w pielęgnacji. Nie należy tutaj używać detergentu, wystarczy zetrzeć go ściereczką lub spłukać gorącą wodą.

Używaj patelni nieprzywierających

Ponadto do smażenia można używać patelni z powłoką zapobiegającą przywieraniu, przy czym do mieszania lub obracania potraw należy używać wyłącznie drewnianych łyżek lub plastikowych sztućców.

Jeśli do mieszania używasz metalowych przedmiotów, powlekane patelnie bardzo szybko się zarysowują, a jedzenie się przypala. Smażenie niskotłuszczowe jest tutaj bardzo łatwe, ponieważ wystarczy trochę oleju.

Jednak naczynia kuchenne mają również kilka wad. Garnki, które powinny być solidne i odporne, posiadają uchwyty ze stali nierdzewnej. Ponieważ dobrze przewodzi ciepło, nagrzewa się nie tylko garnek, ale także uchwyty. W przypadku nieostrożności może to prowadzić do obrażeń.

Dlatego zaleca się stosowanie uchwytów do garnków. Inne garnki, na przykład, mają drewniane lub plastikowe uchwyty, ale tutaj szybko się zużywają, przez co uchwyty przedwcześnie się zrywają.

Jak już wspomniano, można kupić wszystkie rodzaje zastawy stołowej, a ceny bardzo się zmieniają. Istnieją niedrogie zestawy garnków i patelni, które nie zawsze obiecują długi okres przydatności do spożycia, oraz droższe modele, które często są niepraktyczne w użytku prywatnym.

Kupując, należy zwrócić uwagę na dobry stosunek ceny do wydajności. Zawsze powinieneś zastanowić się, jakich metod gotowania używasz.

Gotowanie powinno być łatwe, szybkie i przyjemne. Żaden inny profesjonalny szef kuchni nie podsumował wymagań kreatywnej kuchni tak skutecznie, jak wszechstronny Jamie Oliver. Seria Jamie Oliver by Tefal została wybrana przez znanego szefa kuchni, dopracowana i sprawdzona podczas intensywnych testów w jego kuchni restauracyjnej.

- 59,31 €

Odkryj 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się profesjonalnych produktów do garnków do gotowania w 2024 r., korzystając z uczciwych testów. Pokazujemy wybór najpopularniejszych produktów, które mają świetne recenzje klientów i stosunek jakości do ceny. Już teraz znajdź idealny, profesjonalny produkt do gotowania, dostosowany do Twoich potrzeb!

Top10🔥Oferty🔥 🆕Online
- 38,39 €oferta
- 24,66 €oferta
- 66,56 €oferta
- 26,01 €oferta
Fissler Original-Profi Collection / Garnek do pieczenia (Ø 16 cm, 1,4...
Fissler Original-Profi Collection / zapiekanka (Ø 16 cm, 1,4...*
Pojemność: 1.4 litrów
139,00 € - 26,01 € 112,99 € Amazon Prime
- 21,70 €oferta
Fissler Original-Profi Collection / Garnek do pieczenia (Ø 24 cm, 4,6...
Fissler Original-Profi Collection / zapiekanka (Ø 24 cm, 4,6...*
Zakres dostawy: 1x brytfanna ze stali nierdzewnej (Ř 24 cm, 4,6 l) ze szklaną pokrywą, odpowiednia do indukcji
179,00 € - 21,70 € 157,30 € Amazon Prime

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY projektów | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 28.05.2024/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Schreibe einen Kommentar