Klimatyzator mobilny | Klimatyzacja - przewodnik po najlepszych zakupach

Zdjęcie autora

Maren

warstwa wspinaczkowa

Doradca klimatyzacji - klimatyzator

Za gorąco, za wilgotno, za duszno. Biuro w mieście, mieszkanie w apartamentowcu - wszędzie tam, gdzie lato jest upalne. Trend rosnący. Często okna można otworzyć tylko na krótko lub wcale. Może zbyt niebezpieczne, może za dużo hałasu. Z tego przewodnika dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o klimatyzacji. Jak działa klimatyzator? Jak silny musi być Twój system dla jakiej wielkości pomieszczenia? Co należy wziąć pod uwagę kupując klimatyzator, jakie masz opcje oraz jakie są zalety i wady? - Doradca ds. Klimatyzacji - mobilny klimatyzator

Zalecana literatura: Znajdziesz wiele poradników na różne tematy w dziale porad !

Klimatyzator - w porównaniu

SUNTEC Mobilny klimatyzator lokalny Transform 14.000 290 Eco RXNUMX |...Mobilny lokalny klimatyzator SUNTEC Advance 12.0 Eco R290 | ...mobilny klimatyzator mobilny klimatyzator mały klimatyzator ...VEOVA Air Cooler Pro - wielofunkcyjny mini klimatyzator -...KESSER® - Klimatyzacja Mobilny klimatyzator 4w1 chłodny, ...Klimatyzator mobilny / spiralny nawiew powietrza AEG PX71-265WT Eco...Klimatyzator mobilny Comfee MPPH-08CRN7, 8000 BTU 2,3kW,...Mobilny klimatyzator Comfee Eco Friendly Pro, 10000 BTU 2,9kW,...Klimatyzator mobilny Inventor Chilly 9000 BTU [klasa energetyczna A]
Mobilny klimatyzator lokalny SUNTEC Transform ... *Mobilny lokalny klimatyzator SUNTEC Advance 12.0 ... *klimatyzator mobilny klimatyzator mobilny mały ... *VEOVA Air Cooler Pro - wielofunkcyjny mini ... *KESSER® - Klimatyzacja Mobilny klimatyzator 4w1 ... *Klimatyzator mobilny AEG PX71-265WT Eco /...*Klimatyzator mobilny Comfee MPPH-08CRN7, 8000 BTU...*Mobilny klimatyzator Comfee Eco Friendly Pro, 10000...*Mobilny klimatyzator 9000 BTU Inventor Chilly...*
Amazon PrimeAmazon PrimeAmazon Prime
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!
Ostatnia aktualizacja: [apn asin="B0861M4ZSN" typ="state" false="unknown"] Linki bezpośrednio do Amazon.de | Źródło/zdjęcie: Amazon API

Jak działa klimatyzator?

Zasadniczo nowoczesna klimatyzacja działa jak jedna Lodówka - po prostu na odwrót. Lodówka pobiera powietrze z zewnątrz i chłodzi je, aby skierować je do wnętrza lodówki. Znowu wypuszcza ciepłe powietrze.

Klimatyzator działa do góry nogami: Ciepłe powietrze jest zasysane, schładzane i podawane do pomieszczenia. Przy odpowiedniej wilgotności! Różnica do jednego Wentylator są chłodziwami w klimatyzatorze. Wentylator tylko zawirowuje powietrze, ale system pobiera jeszcze więcej ciepła z powietrza dolotowego za pomocą chłodziwa, dzięki czemu temperatura znacznie spada poniżej temperatury powietrza w pomieszczeniu. Termostat w sposób ciągły sprawdza aktualny stan i wyłącza się automatycznie po osiągnięciu ustawionej wartości - lub uruchamia się ponownie po przekroczeniu temperatury.

Klimatyzacja czy mobilny klimatyzator?

Małe urządzenia są często klimatyzatory Systemy klimatyzacyjne to pośrednio montaż dużych systemów, które działają całkowicie niezależnie np. W domach towarowych. Jednak różnice między różnymi systemami często wynikają z różnych sposobów pracy i montażu.

Dla kogo jest odpowiednia klimatyzacja?

Nie każdy chce klimatyzacji, ale dla niektórych osób może się to opłacić:

 • sypialnia: Ci, którzy mieszkają w mieście lub na ruchliwej ulicy, często nie mogą spać z otwartymi oknami w lecie. Za głośno. Klimatyzator potrafi zamienić duszne powietrze na świeży chłód - wtedy znacznie lepiej śpi.
 • Powierzchnia biurowa: A może masz tylko tymczasowe biuro lub kompletna instalacja systemu klimatyzacji przemysłowej jest zbyt droga? Dzięki temu małe urządzenia mogą znacznie ułatwić codzienną pracę Tobie i Twoim pracownikom. Ciepło zmniejsza siłę myślenia!
 • Pokój techniczny: W pomieszczeniach z technologią jest gorąco i duszno. Może to odbywać się kosztem urządzeń. Aby mogły działać lepiej i efektywniej, system klimatyzacji pomaga schłodzić całe pomieszczenie techniczne i odpowiednio odciążyć serwery.
 • Karawana: Wakacje we własnym zakresie Camping mobilny może być tak wspaniały - i równie duszny. W bardzo nielicznych przypadkach chcesz mieć w nocy szeroko otwarte drzwi i okna. Tutaj także mały i cichy klimatyzator nadaje się do wypoczynku.
 • Mieszkanie: Mieszkanie w mieście, a może parter? W ciągu dnia w małym mieszkaniu może wzrosnąć temperatura. Aby nie zadać ciosu, gdy wrócisz do swoich czterech ścian, możesz chłodzić pokoje za pomocą systemu klimatyzacji.

Klimatyzację lub klimatyzator można łatwo ustawić, niektóre można również zaprogramować, dzięki czemu warunki klimatyczne we wnętrzu są zawsze przyjemne, szczególnie latem lub przy parnych temperaturach.

Co prowadzi do wysokiej temperatury?

 • Ekspozycja na słońce: Ładne, duże okna, dużo światła - a więc i ciepło. Jeśli nie ciepło. Windows może z rozszerzeniem Folia ochronna UV utknąć, kiedy tak nie jest szklarnia przekształcić biuro w tropikalną salę.
 • Ludzie: 0,1 KW na osobę. To jest ciepło, które człowiek emituje w biurze. Średnia wartość pokazuje jednak, ile ciepła można zebrać przez cały dzień.
 • Ekwipunek: Urządzenia elektryczne stale emitują ciepło, ponieważ same muszą się ochłodzić. Komputer, Lodówka oraz inne duże i małe urządzenia emitują ciepło w sposób ciągły. To „narasta” na dłuższą metę.
 • Dach i ściana: Im gorsza izolacja, tym cieplej latem i zimniej zimą. Dobra izolacja pomaga utrzymać ciepło na zewnątrz.
 • Wentylacja: Wiatr, a zatem przeciąg, sprawiają, że temperatury wewnątrz są znacznie bardziej znośne. Aby to zrobić, oczywiście musi istnieć opcja wentylacji przeciwprzepięciowej, szczególnie rano i wieczorem.

Opcje klimatyzacji

Pomieszczenia do ok. 65 m³ można utrzymywać chłodne i świeże dzięki mobilnym klimatyzatorom. Możesz dowiedzieć się, jak dokładnie obliczyć moc w watach w zależności od wielkości pomieszczenia poniżej Oblicz wielkość pokoju .

Falownik - klimatyzatory

Falownik oznacza, że ​​system sam się reguluje całkowicie automatycznie. Można go ciągle dostosowywać do odpowiedniej temperatury, a następnie działa całkowicie niezależnie. Wyłącza się i włącza. Ma to kilka zalet:

 • Oszczędza energię
 • Zmniejsza nagrzewanie
 • Dłuższa żywotność

Ta technika jest nieco droższa, ale jest szczególnie opłacalna w pomieszczeniach, które są często używane i przez długi czas.

Klimatyzacyjne pompy ciepła

Pompa ciepła jako klimatyzacja jest również możliwa i oferuje dalsze korzyści:

 • Ciepło rozproszone można wykorzystać do innych celów (np. Do ogrzewania basenu)
 • Delikatne chłodzenie
 • Bardzo wysoka wydajność

Wadami są wysokie koszty zakupu, powietrze nie jest nawilżane, a jeśli budynek nie jest szczególnie dobrze izolowany, pompa ciepła pracuje odpowiednio na gorąco.

- 91,00 €

Split - klimatyzacja

Te klimatyzatory są wbudowane w ścianę. Część wewnętrzna i zewnętrzna. Wada: W celu wykonania połączenia należy przebić ścianę zewnętrzną. Wewnętrzna część systemu filtruje powietrze w pomieszczeniu, osusza je i chłodzi, a powstałe ciepło jest uwalniane na zewnątrz przez część zewnętrzną.
Zalety:

 • Bardzo wysoka wydajność
 • funkcja filtrowania
 • Bardzo cicho
 • Bardzo dobre chłodzenie

Za pomocą pilota można łatwo ustawić różne funkcje.

Stojak - klimatyzatory

Najpopularniejsze w zastosowaniach domowych są małe urządzenia wolnostojące, które można łatwo umieścić „gdzieś” w pomieszczeniach. Zimą często nie są po prostu potrzebne i mogą zrobić sobie przerwę.
Wystarczy woda i oczywiście prąd. Niektóre urządzenia mają wąż wydechowy, który należy wynieść na zewnątrz. Jest to szczególnie niekorzystne, jeśli nie ma takiej możliwości. Wystarczy wsunąć wąż przez otwarte okno - ciepłe powietrze wraca z powrotem. Tutaj bestsellery klimatyzacji 2024: najlepsze i najpopularniejsze w 10 najlepszych porównaniach | Uczciwa lista testów

Zalecana literatura: Znajdziesz wiele poradników na różne tematy w dziale porad !

Wskazówki i pomoc

Oblicz wielkość pokoju

Ile mocy musi mieć system? Istnieje na to formuła:
Powierzchnia pomieszczenia (w m²) x 60 watów
Informacje te są wykorzystywane w pokojach prywatnych. W lokalach komercyjnych z x 80 wymierzony. Ponadto podano szczegóły dotyczące dodatkowych źródeł ciepła. Te obliczenia są skomplikowane. Tutaj specjalista może pomóc w dokładnym obliczeniu.

Jako przykład: Pokój 30mq jest duży, w którym znajduje się komputer i osoba, potrzebuje wydajności chłodzenia ok 3 Watt.

Łatwiej jest szukać urządzeń, których producenci określili, ile powietrza (m³) mogą cyrkulować w ciągu godziny.

BTU

BTU oznacza brytyjska jednostka termiczna - i jest jednostką energii, która wskazuje, jak funt brytyjski rozgrzewa się do jednego stopnia Fahrenheita. Wydajność chłodnicza urządzeń jest podawana przez wielu producentów w BTU / h (czyli na godzinę).

Klimatyzatory konserwują i konserwują

W przeciwnym razie bakterie i zarazki mogą rozprzestrzeniać się w powietrzu w pomieszczeniu. Regularna konserwacja i pielęgnacja wydłużają również żywotność i wydajność chłodzenia jednostek klimatyzacyjnych.

Systemy można odkurzyć i zetrzeć wilgotną szmatką - trochę Spülmittel w wodzie jest wystarczająca w większości przypadków. Ze względów bezpieczeństwa zaleca się wcześniejsze odłączenie kabla zasilającego z gniazdka. Wiele systemów czyszczących i nawilżających powietrze ma filtr wewnętrzny. Kiedy filtry muszą zostać zmienione, jest inaczej. Generalnie wymiana powinna być przeprowadzana raz w roku.

A co z bestsellerem 2024: Najlepszy i najpopularniejszy w 10 najlepszych porównaniach | Warto wziąć pod uwagę uczciwe testy

Rozważając, który klimatyzator Ci odpowiada, należy wziąć pod uwagę tylko kilka kwestii:

 • Mobilny czy zainstalowany na stałe? Elastyczność jest również związana z zaletami systemu
 • Jak duży jest pokój i co musi przynieść system?
 • Jaki system jest zgodny z projektem?
 • Jak wysokie jest obciążenie termiczne?
 • Czy części zamienne (filtry) można kupić tanio?
 • Co o urządzeniach w Internecie mówią użytkownicy?
 • Programowalne czy automatyczne?
 • Ile pieniędzy chcesz wydać?
 • Jak głośny jest system? Szczególnie w sypialni klimatyzator powinien być tak cichy, jak to tylko możliwe

Zalety i wady klimatyzacji

Czy potrzebujesz klimatyzacji?

Zalety klimatyzatora

✔ Nawet w wysokich temperaturach organizm działa wydajniej dzięki chłodzeniu
✔ To samo dotyczy technologii
✔ Systemy zainstalowane na stałe, które pracują na stałe, są często tańsze w kosztach operacyjnych, ponieważ pracują stale
✔ Z opcji mobilnych można korzystać elastycznie

Wady klimatyzator

✘ Często wysokie koszty akwizycji
✘ i koszty operacyjne

Wniosek: klimatyzacja | Klimatyzator

Na każdą niedogodność związaną z ogrzewaniem jest odpowiednie rozwiązanie: wymienniki ciepła, systemy split, chłodnice, nawilżacze. Aby dowiedzieć się, ile mocy potrzebuje Twój system, musisz wziąć pod uwagę nie tylko wielkość pomieszczenia, ale także ciśnienie termiczne. Jak dobrze pomieszczenie jest izolowane, ile słońca może wpaść, ile osób i ile urządzeń jest w pomieszczeniu, ponieważ wszyscy wydzielają ciepło.
Klimatyzatory nie są tanie. Koszty pozyskania i eksploatacji mogą być wysokie - w zależności od tego, co musi zrobić system. Koszty można nieco obniżyć, na przykład, jeśli wymiennik ciepła może być również używany jako podgrzewacz basenu.

Odkryj 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się produktów klimatyzatorów mobilnych w 2024 roku na podstawie uczciwych testów. Pokazujemy wybór najpopularniejszych produktów, które mają świetne recenzje klientów i stosunek jakości do ceny. Już teraz znajdź idealny mobilny klimatyzator do swoich potrzeb!

Top10🔥Oferty🔥 🆕Online
- 138,76 €oferta
Klimatyzator mobilny Comfee MPPH-07CRN7, 7000 BTU 2,0kW,...
Klimatyzator mobilny Comfee MPPH-07CRN7, 7000 BTU 2,0kW,...*
Nr WEEE: DE55703080
339,00 € - 138,76 € 200,24 €
- 10,00 €oferta
- 150,00 €oferta
Klimatyzator mobilny Comfee MPPH-08CRN7, 8000 BTU 2,3kW,...
Klimatyzator mobilny Comfee MPPH-08CRN7, 8000 BTU 2,3kW,...*
Nr WEEE: DE55703080
369,00 € - 150,00 € 219,00 € Amazon Prime
- 220,00 €oferta
- 20,00 €oferta

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY projektów | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?

Klimatyzacja mobilna, klimatyzacja mobilna ze zbiornikiem na wodę 300 ml, chłodnica powietrza z chłodzeniem wodnym, klimatyzacja bez węża wylotowego z 7-kolorowym oświetleniem nocnym na pikniki, biura, sypialnie

Auf Uczciwe testy możesz znaleźć kilka testów (w tym pływacki, Fitness, Dom i ogród) I Doradca (w tym Smart Home, Uroda, Handlowiec), którzy mogą Ci jeszcze pomóc.

Wskazówka: Eine Geschenkidee lub Prezenty urodzinowe nigdy nie powinny być tanimi produktami, nie rozdawaj niczego, czego sam byś nie użył pod względem jakości.

Wiele pozytywów Oceny kupujących są często oznaką, że ludzie są zadowoleni z produktu klimatyzacyjnego.

Zalecana literatura: pistolet do masażu, Rower do ćwiczeń, testowanie produktów

więcej list 10 najlepszych

Źródła:
https://produkte-im-test.de/klimageraete-ratgeber-test/
https://deine-mobile-klimaanlage.de/funktionsweise-mobile-klimaanlage/


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 19.06.2024/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Zdjęcie autora

Maren

Jestem niezależnym autorem, który opublikował dwie książki, między innymi. Napisz jako namiętny ghostwriter, zaangażowany doradca, zapalony e-booker, a przede wszystkim za darmo. Moje motto: życie nie przyjdzie po tobie, ale zbliża się do ciebie dwa razy szybciej.

1 myśli na temat „Klimatyzator mobilny | Klimatyzacja - przewodnik po najlepszym zakupie"

 1. W sklepie Mateko cupiłem model Blaupunkt (typ 45 decybeli). . Taki klimatyzator musi pochodzić, jak decybeli to wytrzymać niż jak ma 65.
  ---------------
  niemieckie tłumaczenie

  Model Blaupunkt (tylko 45 decybeli) kupiłem w sklepie Mateko. Polecam taki klimatyzator musi iść, przy 65 decybelach trudniej znieść niż przy 45 decybelach.

  odpowiadać

Schreibe einen Kommentar