Łuparka do drewna - łatwe rąbanie drewna Bestseller 2024: Najlepszy i najpopularniejszy w 10 najlepszych porównaniach | Uczciwe testy

Zdjęcie autora

Maren

Łuparka do drewna - łatwo siekaj drewno

Łuparka do drewna - łatwo ścinaj drewno

Szukasz sprytnego sposobu na obniżenie kosztów ogrzewania? Może piec na pellet jest dla Ciebie zbyt nudny i potrzebujesz prawdziwego kominka? Może nawet masz ogród i od czasu do czasu zajmujesz się drobnymi pracami stolarskimi? Zatem jesteś tutaj. W tym przewodniku zakupowym przyjrzymy się łuparkom do drewna. Jakie są różnice, na co należy zwrócić uwagę i ile ton można wziąć pod uwagę. Ogrzewanie tańsze, bo sam łupasz drewno? Wchodzi. – Łuparka do drewna – łatwo rąbaj drewno Bestseller 2024: Najlepszy i najpopularniejszy w 10 najlepszych porównaniach | Uczciwe testy

Zalecana literatura: Znajdziesz wiele poradników na różne tematy w dziale porad !

Łuparka do drewna - łatwe rąbanie drewna Bestseller 2024: Najlepszy i najpopularniejszy w 10 najlepszych porównaniach | Uczciwe testy – porównanie

Łuparka do drewna z podwoziem, łuparka nowej generacji - Do...Hydrauliczna łuparka do drewna STAHLMANN® elektryczna 230 V ze stołem -...Łuparka leżąca Scheppach HL760LS Łuparka do drewna opałowego ...Łuparka kłód leży | 6 ton | Łuparka leżąca LS6T-52Ty |...Łuparka do drewna Scheppach leżąca Łuparka do drewna opałowego HL460...Ręczna łuparka hydrauliczna Forest Master z...Łuparka Forest Master 7 ton Łuparka do drewna opałowego ...Łuparka do drewna Scheppach 8 T HL805 400V 3000W Łuparka do drewna ...Łuparka CROSSFER LS8T-230V / PRO / Łuparka hydrauliczna 8 ton ...HZC Power 30 ton łuparka do drewna opałowego stół do łupania...
Łuparka do drewna z podwoziem, łuparka nowej ... *Hydrauliczna łuparka do drewna STAHLMANN® elektryczna 230 V...*Łuparka leżąca Scheppach HL760LS ... *Łuparka kłód leży | 6 ton | łuparka do drewna...*Łuparka Scheppach leżąca HL460...*Hydrauliczna rozłupywarka kłody Forest Master ręczna ... *Łuparka do drewna Forest Master 7 ton ... *Łuparka do drewna Scheppach 8 T HL805 400V 3000W ... *Łuparka do drewna CROSSFER ... *Łuparka do drewna opałowego HZC Power 30 ton ... *
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!
Ostatnia aktualizacja: [apn asin="B07ZKQBSDG" typ="state" false="unknown"] Linki bezpośrednio do Amazon.de | Źródło/zdjęcie: Amazon API

Jak działa łuparka do drewna?

Sercem elektrycznego łuparki do drewna jest pompa hydrauliczna. Ta pompa popycha płytkę prowadzącą do krawędzi w kształcie klina. Jeśli między nimi znajduje się kawałek drewna, jest on dzielony przez nacisk na klin.
Ciśnienie to nazywa się siłą rozszczepiającą i wyraża się w tonach. Siła tonalna jest konieczna. Podczas gdy jesteś z jednym Axt tylko twoja siła plus ciężar topora mogą uderzać w drewno (i obejmuje to wiedzieć, gdzie topór powinien trafić najlepiej, nie mówiąc już o trafieniu w to miejsce - 🙂 Łuparka do drewna wykańczała się sama, a zamiast mózgów używa ogromnej siły.
Mechanizm uruchamia się za pomocą dźwigni, pokrętła lub pedału nożnego. Działanie tego może być kryterium wyboru przy zakupie.

Za co go potrzebujesz

Wie o tym każdy, kto ogrzewa drewnem: całkowicie wykończony piekarnikiem jest droższy niż półprodukt. Może to oznaczać kilkaset euro, w zależności od licznika pokojowego, miejsca zamieszkania i rodzaju drewna. Jeśli masz trochę czasu i czasu wolnego, warto kupić własny elektryczny łuparka do kłód, Możesz nie tylko zaoszczędzić pieniądze. Zwykle bierzesz każdy kawałek drewna do ręki, jeśli chcesz go ułożyć. Jeszcze jeden uchwyt i drewno jest tak rozdrobnione, jak potrzebujesz. Możesz także zrobić podpałkę z łuparką do drewna.
Czy posiadasz ogród lub przyjaciół, którzy również ogrzewają się drewnem? Jest to jeszcze bardziej pomysłowe, ponieważ teraz pozytywny efekt nasila się na ich własnym urządzeniu. Możesz użyć jednego razem. Ponownie zaoszczędzone koszty!

napęd

Aby moc była na drodze lub w lesie, rozdzielacz potrzebuje mocy. Jest to możliwe dzięki napędowi WOM, silnikowi paliwowemu lub napędowi elektrycznemu. PTO są czymś dla właściciela ciągnika. Z tego powodu zostawiamy ten dysk po lewej stronie, w kolejności, w której potrzebujesz specjalnej wiedzy - a także całe drzewa.

elektryczny

Są tutaj dwa warianty. Raz dla wyjścia i raz z mocą. Gdzie są różnice?

dom elektryczność

230 V dostarcza nasze gniazdko i to wystarczy, aby uruchomić mniejszy łuparkę. Dobry sprzęt osiąga już 8 ton ciśnienia docisku. To wystarczy, aby rozdzielić kawałki drewna o długości poniżej metra. Byłoby dobrze, gdyby urządzenie było stabilnie regulowane i ewentualnie zainstalowane, aby można było je naprawić.
Łuparka do prądu w domu nie jest taka trudna, więc można ją dobrze przetransportować. Jeśli chcesz podzielić się tam, gdzie nie ma prądu, zapraszamy do naszego Kup Doradcę KONWERTERA View. Tutaj znajdziesz wszystkie istotne informacje, aby być mobilnym w podróży.

elektryczność

Mówi 400 V i potrzebuje własnego połączenia. Nie zawsze tak jest. Aby to zrobić, możesz również podzielić 12 ton za pomocą rozdzielacza energii. Trochę dużo, na drewno działki lub standardowy kominek w salonie.

♦ Nawiasem mówiąc: termin prąd zasilania nie jest całkiem poprawny, w rzeczywistości nazywany jest trójfazowym prądem przemiennym.

W aspekcie ekonomicznym moc jest droższa niż energia elektryczna w domu. Jeśli musisz położyć dodatkowy kabel, koszty te zostaną dodane.

# Podgląd Produkt ocena Cena
1 Łuparka do drewna Scheppach HL760L leżąca łuparka do drewna opałowego ... Łuparka do drewna Scheppach HL760L leżąca łuparka do drewna opałowego ... * Obecnie nie ma recenzji 299,00 € 289,00 €

paliwa

Benzyna czy olej napędowy? Obie możliwości są podane. łuparka z napędem na paliwo jest odpowiedni dla ciebie, jeśli masz dużo drewna, co musisz podzielić. Jest głośniejszy, dlatego go potrzebujesz ochrona słuchu. Możesz zabrać go ze sobą wszędzie. W ogrodzie, w lesie ... Łuparka do drewna z benzyną lub olejem napędowym ma również większą moc. Szybko osiąga się 10-12 ton. Możesz go używać do szybkiego i skutecznego rozłupywania większych i twardszych kawałków drewna.

Różne możliwości

Oprócz możliwości obsługi rozdzielacza

  • dźwignia
  • przycisk
  • pedał

Istnieją inne atrybuty. Masz wybór, jak podzielić drewno. Poziomo lub pionowo.
Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, od Ciebie zależy, jak pracować najlepiej i najbezpieczniej. Kto decyduje się na pedał nożny, zawsze ma wolne ręce.

# Podgląd Produkt ocena Cena
1 Varan Motors LS12T Pionowy Łuparka do Kłód 6,5HP 12 Ton,... Varan Motors LS12T Rozłupywarka Pionowa 6,5 ​​HP, 12 Ton,...* Obecnie nie ma recenzji 962,50 €

Poziomo - leżąc

Są małe, lekkie i niedrogie. leżącyr Cleaver nadaje się do drewna o małej średnicy i nie przypomina 35 - 40 cm długości. To wystarcza do normalnego pieca w salonie, ale także doskonały, komora spalania kominka rzadko ma długość 40 cm lub głębokość.

# Podgląd Produkt ocena Cena
1 Łuparka do drewna Scheppach HL760L leżąca łuparka do drewna opałowego ... Łuparka do drewna Scheppach HL760L leżąca łuparka do drewna opałowego ... * Obecnie nie ma recenzji 299,00 € 289,00 €

Pionowa - stojąca

Oto numer trochę większy. Moc pochodzi z dołu i jest podnoszona na klin, który jest na górze. Ma to sens w przypadku większego drewna. Tutaj drewno może mieć większą średnicę. Łuparki do drewna stojącego mają jeszcze jedną zaletę: łuparki do drewna nie są tak masywne.

# Podgląd Produkt ocena Cena
1 Łuparka Scheppach HL810 | Podłączenie 230V - moc 3000W |... Łuparka Scheppach HL810 | Podłączenie 230V - moc 3000W |...* Obecnie nie ma recenzji 539,00 €

siła łupania

Siła łupania jest podana w tonach. Zaczyna się około 3 ton rozdzielania mocy. Jeśli chcesz po prostu podzielić na niego drewno opałowe lub mniejsze drewno ogrodowe, to zazwyczaj wystarczy. Z tonami 5 - 8 byłbyś po bezpiecznej stronie, nawet jeśli chcesz podzielić twarde drewno jak dąb.
W klasie średniej przesuwasz się na temat ton siły 12. To jest trochę za duże dla ogrodu domowego iw większości przypadków 12 tony mocy wymagają również dużego prądu lub paliwa.

Zalecana literatura: Znajdziesz wiele poradników na różne tematy w dziale porad !

Co możesz uzyskać z bestsellera 2024: Najlepsze i najpopularniejsze w 10 najlepszych porównaniach | Należy wziąć pod uwagę uczciwe testy

Zdecydowałeś? Wyczyść, a następnie musisz zaznaczyć kilka punktów, że nie kupujesz źle.

➾ Którego drewna potrzebujesz głównie kolumn? Twarde drewno potrzebuje więcej mocy niż miękkie

➾ jak wysokie / długie powinno być dzielone uderzenie? Do jednego metra zwykle nie ma problemu z elektrycznym łuparką do drewna z przyłączem domowym 230 V.

➾ pokrętło, dźwignia lub pedał? Co byłoby dla ciebie najlepsze?

➾ ile pieniędzy chcę (lub ty i twoi przyjaciele) wydać?

Need czy potrzebujesz lub chcesz go przewieźć w razie potrzeby? Tutaj decydujący byłby rozmiar i waga.

W internecie są dobre okazje do zawierania transakcji, a dostawa zazwyczaj nie stanowi problemu. Jeśli nie znasz osobiście modelu, który Cię interesuje, dobrze jest przeczytać wiele recenzji.

Zalety i wady

Jeszcze nie do końca rozstrzygające? Lista plusów i minusów może ci pomóc.

korzyści

✔ Możesz kupić drewno taniej i podzielić w domu

✔ Jeśli masz elektryczny łuparkę do drewna, jest bardzo cicho - nie przeszkadza sąsiadowi i niekoniecznie potrzebujesz ochrony słuchu

✔ 230 V nadaje się do gniazda

Price cena zakupu jest umiarkowana w „klasie budżetowej

Ects Chroni plecy i stawy - ktoś, kto nie ma zbyt dużej siły i wytrzymałości, może wiele zrobić z elektrycznym łuparką

✔ Może masz przyjaciół i / lub własny ogród. Dzięki temu możesz dzielić się rozdzielaczem. Może z pysznym grillem [Grillowanie] śledzić?

Wady

Need Potrzebujesz mocy i jesteś związany z lokacją, jeśli nie masz konwertera

✘ Jeśli potrzebujesz większej mocy, a zatem 400 V, potrzebujesz połączenia zasilania

FAQ

Suche i mokre drewno

Suche drewno lepiej się hackuje, a także dzieli.

Czy potrzebuję odzieży ochronnej?

Eine spodnie ochronne Może to być trochę przesadzone, ale powinieneś upewnić się, że nie masz na nim niczego, co powiewałoby lub zwisało. Rękawiczki są również dobrą ochroną przed odpryskami drewna. Jeśli masz długie włosy, najlepiej je połączyć. Więc nie mogą wpaść w twoją twarz lub w najgorszym wypadku dostać się do mechaniki.

Ile ton mocy potrzebuję?

Jeśli chcesz podzielić normalne mniejsze drewno, które już wyschło, zazwyczaj wystarczą tony 3-4. Oczywiście nie ma żadnych ograniczeń na szczycie.

Konserwacja i pielęgnacja

Zawsze upewnij się, że wszystkie zawory, połączenia i inne mechanizmy są wolne i czyste. Jeśli chcesz wyczyścić łuparkę do drewna, najpierw wyciągnij wtyczkę. Zawsze upewnij się, że nic nie jest luźne, a układ hydrauliczny jest czysty. Przy najmniejszym znaku „złamania” lepiej nie używać rozdzielacza dziennika.
Wyciek może być niebezpieczny. Czołgał się po linii przerywanej. Dlatego upewnij się, że wszystkie kable są zdrowe.

inny

Zawsze umieszczaj łuparkę na równej i antypoślizgowej powierzchni.
Użyj wystarczającej ilości światła.
Nie pozwól, aby dzieci lub osoby, które nie znają splittera, same na urządzeniu.
Po zakończeniu pracy wyjmij wtyczkę z gniazda

Konkluzja

Jeśli masz własny ogród, który produkuje stolarkę, jeśli masz własny kominek i chcesz zaoszczędzić pieniądze, lub masz przyjaciół lub szukasz trochę samozatrudnienia, wtedy elektryczny łuparka może mieć sens. Własnymi kolumnami oszczędzasz dużo pieniędzy. Początkowy koszt różni się w zależności od modelu i wydajności. Jeśli nie masz pewności, ile ton potrzebujesz, mogę polecić Ci zakup łuparki do drewna, która ma nieco więcej mocy. Dlaczego? Mokre drewno jest twardsze i twarde drewno uparte! Twoje życzenie nie powinno zawieść tony siły za mało!

Odkryj 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się produktów do łupania drewna w 2024 r., korzystając z uczciwych testów. Pokazujemy wybór najpopularniejszych produktów, które mają świetne recenzje klientów i stosunek jakości do ceny. Już teraz znajdź idealny produkt do łupania drewna odpowiadający Twoim potrzebom!

Top10🔥Oferty🔥 🆕Online
- 10,00 €oferta
Łuparka do drewna Scheppach HL760L leżąca łuparka do drewna opałowego ...
Łuparka do drewna Scheppach HL760L leżąca łuparka do drewna opałowego ... *
Siła rozłupywania 7 ton / Mocny silnik o mocy 2200 W; Maks. do 52 cm / długość drewna, do 25 cm średnicy
299,00 € - 10,00 € 289,00 €

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?

KAKOO 4-częściowa wiertarka do łupania drewna, 32 mm, wiertarka do rozłupywania drewna, wiertarka profesjonalna, łuparka do drewna z 3 uchwytami wiertarskimi, łuparka stożkowa, wiertarka, wiertarka do rozłupywania, łupanie drewna, wiertarka do drewna opałowego do drewna, elektryczna łuparka do drewna

Auf Uczciwe testy możesz znaleźć kilka testów (w tym pływacki, Fitness, Dom i ogród) I Doradca (w tym Smart Home, Uroda, Handwerk), którzy mogą Ci jeszcze pomóc.

- 10,00 €1. najlepszy produkt
Łuparka do drewna Scheppach HL760L leżąca łuparka do drewna opałowego ...
Łuparka do drewna Scheppach HL760L leżąca łuparka do drewna opałowego ... *
Siła rozłupywania 7 ton / Mocny silnik o mocy 2200 W; Maks. do 52 cm / długość drewna, do 25 cm średnicy
299,00 € - 10,00 € 289,00 €

Wskazówka: Eine Geschenkidee lub Prezenty urodzinowe nigdy nie powinny być tanimi produktami, nie rozdawaj niczego, czego sam byś nie użył pod względem jakości.

Wiele pozytywów Oceny kupujących są często oznaką, że ludzie używają łuparki
produkt jest zadowolony.

Zalecana literatura: pistolet do masażu, Rower do ćwiczeń, testowanie produktów

więcej list 10 najlepszych

Źródła:
https://www.saegebibel.de/holzspalter-test/
https://holzspalter-tests.de/


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 19.04.2024/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Zdjęcie autora

Maren

Jestem niezależnym autorem, który opublikował dwie książki, między innymi. Napisz jako namiętny ghostwriter, zaangażowany doradca, zapalony e-booker, a przede wszystkim za darmo. Moje motto: życie nie przyjdzie po tobie, ale zbliża się do ciebie dwa razy szybciej.

Schreibe einen Kommentar