Szklarnia: Możliwości i porady dotyczące szklarni w ogrodzie

Zdjęcie autora

Maren

Szklarnia wykonana z aluminium
Aluminiowa szklarnia z fundamentem wystawiona na działanie warunków atmosferycznych

Rada: Ustaw szklarnię w ogrodzie

Własne ogórki i pomidory, sałatki czy chili? Nie tylko własne warzywa są zwykle znacznie zdrowsze, ale hobby ogrodnicze może również sporo zaoszczędzić na kosztach świeżych warzyw. Jeśli więc posiadasz własny ogród lub działkę, to prędzej czy później możesz zadać sobie pytanie, czy taki ocieplony dom jest dla Ciebie opłacalny. A może chcesz szklarnię i nie bardzo wiesz po co? Jaki powinien być rozmiar, jaki materiał będzie najbardziej odpowiedni, czy zestaw prefabrykowany jest lepszy niż DIY? U nas możesz dowiedzieć się, czy potrzebujesz podkładu i jakie dodatki mają sens Doradca Szklarnia. – Szklarnia: opcje i wskazówki dotyczące Twojej szklarni

Zalecana literatura: viele Doradca na różne tematy, które możesz znaleźć w dziale porad !

Szklarnia - w porównaniu

Informacjaecosoul folia szklarniowa folia ogrodowa folia UV4 tunel (1,69 EUR/m²) zimna rama pomidorówka folia szklarniowa o szerokości 8m długość do wyboru (1)InformacjaAluminiowa szklarnia Zelsius do ogrodu 250 x 190 cm | Płyty 6 mm | Wszechstronne zastosowanie jako szklarnia, dom z pomidorami, zimna rama i dom z roślinamiInformacjaInformacjaSzklarnia foliowa 200x77x169cm Szklarnia do pomidorów, szklarnia z rolowanymi drzwiami kratką PEInformacjaAluminiowa szklarnia Zelsius do ogrodu 250 x 190 cm | Płyty 6 mm | Wszechstronne zastosowanie jako szklarnia, dom z pomidorami, zimna rama i dom z roślinamiInformacjaInformacja
wysoce odporny na promieniowanie UV i wyjątkowo odporny na rozdarcie; Folia ta może być również stosowana jako: folia pomidorowa, pokrowiec na meble ogrodowe, folia ochronna, prostokątne zadaszenie basenu, do szklarni pomidorów, szklarni, ...STABILNE W KAŻDEJ POGODZIE | Nasz stabilny domek ogrodowy przeciwstawia się wiatrowi i pogodzie! Jest wyposażony w przeszklenie odporne na światło i promieniowanie UV, utrzymuje temperaturę do -25 ° C, aby ...Szklarnia ma całkowity rozmiar 200 x 77 x 169 cmSTABILNE W KAŻDEJ POGODZIE | Nasz stabilny domek ogrodowy przeciwstawia się wiatrowi i pogodzie! Jest wyposażony w przeszklenie odporne na światło i promieniowanie UV, utrzymuje temperaturę do -25 ° C, aby ...
Kolor: początkowo z zielonkawo-niebieskim odcieniem (kolor blaknie na słońcu, a film staje się przezroczysty)WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE | Szklarnia może być wykorzystywana do uprawy szerokiej gamy warzyw i ziół, a także do hodowli lub zimowania niektórych roślin. To...Szybki i łatwy w konfiguracji dzięki praktycznemu systemowi wtyczekWSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE | Szklarnia może być wykorzystywana do uprawy szerokiej gamy warzyw i ziół, a także do hodowli lub zimowania niektórych roślin. To...
N / A 11,00 € 329,95 € N / A 34,99 € 329,95 € N / A
AmazonkaAmazonkaAmazonkaAmazonka
22 lutego 2024 17:5422 lutego 2024 17:5422 lutego 2024 17:5422 lutego 2024 17:5422 lutego 2024 17:5422 lutego 2024 17:5422 lutego 2024 17:54* Reklama
YouTube

Pobierając film, akceptujesz politykę prywatności YouTube.
dowiedz się więcej

Załaduj wideo

Do czego służy szklarnia?

szklarnia

W zależności od rozmiaru możesz szklarnia nie tylko dobrze znosi rok warzywny - nadaje się również do zimowania i uprawy różnych roślin. Gatunki kapusty, takie jak kalarepa lub brokuły, sałatki i pory mogą być cudownie preferowane w szklarni, zanim zostaną wyniesione na zewnątrz po świętych lodowych. Na przykład chili, pomidor i ogórek lubią pozostać w domu przez cały rok, podczas gdy spadkobiercy i ziemniaki, a także marchewka i cebula są absolutnie chętni.

Im więcej warzyw sam możesz uprawiać, tym mniej musisz kupić. I wiele tego, co zostało z kuchni, można przywrócić do życia. Zaczyna się od porośniętego ziemniaka, pory można zbierać ponownie, a nawet zasadzić kukurydzę. Warto więc dwie rzeczy: oszczędzać koszty i hodować pyszne warzywa bez chemikaliów. Smakuje znacznie lepiej.

Szklarnia jaki rozmiar?

Aby określić idealny rozmiar dla Twojej szklarni, powinieneś być mniej więcej świadomy tego, jaką roślinę chcesz uprawiać. Pomidory i ogórki zajmują dużo miejsca - możesz też nie potrzebować do tego 10 roślin.

Ważna jest również wysokość - w końcu nie chcesz się w nią czołgać z krzywym grzbietem, a jeśli dom jest wystarczająco wysoki, nie musisz tak wcześnie kosić pomidorów. Czasami strzelają i dosłownie przechodzą przez dach.

Do uprawy można wykorzystać wiszące półki - to oszczędza miejsce. Szopa ogrodowa o powierzchni 14 mXNUMXKtóry co najmniej 1,60 cm średnio wystarczy, aby dodać kilka smakołyków do czteroosobowej rodziny. Półki do szklarni

** Za dużo pomidorów lub innych warzyw? Wszystko, co musisz wiedzieć o gotowaniu można znaleźć w naszym Przewodnik konserwacji **

Materiał szklarniowy

Kupując szklarnię, naprawdę nie masz wyboru, jeśli chodzi o materiał ramy, który w większości przypadków jest przeznaczony Aluminiowe szklarnie. Jest stabilny, ale nadal można go łatwo przetwarzać. Jest trwały i trwały. Często jest bardzo wilgotno w szklarni - aluminium może to wytrzymać bez rdzewienia.

Inną opcją jest plastikowy : Tego też nie trzeba usuwać, ale nie jest tak wysokiej jakości jak aluminium. Jeśli więc możesz wybrać ramę, wybierz aluminium.

A co z pokryciem?

Szklana szklarnia

Szkło jest i pozostaje klasyką. Jest łatwy do czyszczenia, a słońce nie wybiela ani nie uszkadza szkła. Dodatkowo szkło pięknie błyszczy w ogrodzie - szkło wygląda bardzo szlachetnie, gdy jest pielęgnowane. Jednak szkło jest ciężkie: do przy 20 kg / m² może być uwzględniony.

Szkło pojedyncze

Nawet jeśli słońce nie może uszkodzić szkła, piłki nożne tak. Szkło również nie jest elastyczne - jeśli powierzchnia szklarni się poruszy, może pęknąć. Spadające gałęzie podczas burzy? Może to również zniszczyć pojedynczą szybę. Inne wady: Samo szkło prawie nie izoluje, ale pojedyncza szklarnia bardzo się nagrzewa w południowym upale.

Wyciągać warzywa tylko z wiosny i lata? Wtedy wystarczy jedna szklarnia. Można go również ulepszyć przy niewielkim wysiłku: Specjalne siatki chroniące przed ciepłem chronią przed upałem w południeJeśli chcesz chronić niewrażliwe rośliny zimą, możesz na przykład użyć folii izolacyjnej lub folii z wgłębieniami. Nie wygląda to ładnie, ale spełnia swoje zadanie.

szkło hartowane

Następny etap: szkło hartowane. Teraz piłki i spadające gałęzie stają się nieciekawe, podobnie jak grad. Szkło jest trochę droższe, ale może być tego warte. Nie musisz wymieniać szklanki. The Przepuszczalność światła prawie 100% pomimo dysków o grubości 3 mm. Jest równie łatwa w utrzymaniu jak zwykłe szkło, a także wygląda szykownie.

szkło izolacyjne

Inną opcją jest specjalne szkło izolacyjne. Składa się z dwóch warstw szkła, w środku przetwarzany jest dwutlenek węgla. Jest to skomplikowane w produkcji i odpowiednio drogie. To nie jest tego warte do użytku domowego, a ci, którzy zamawiają szklarnię tylko przez określony czas w roku, częściej unikają wysokich kosztów.

Szklarnia Gecheer z ramą fundamentową Szklarnia...
Szklarnia Gecheer z ramą fundamentową Szklarnia...*
Wymiary: 155 x 200,5 x 191 cm (szer. x gł. x wys.); Wymiary drzwi: 49 x 154 cm (szer. x wys.); Grubość szkła: 3mm
639,99 €

Plastikowa szklarnia

W przeciwieństwie do szkła plastik waży prawie nic. Jest około pięć razy lżejszy i dlatego ma wagę 4-5 kg ​​/ m². Zdolność izolacyjna jest wyższa w przypadku tworzywa sztucznego. Wada: Jeśli plastik zostanie zaatakowany, może się w nim osadzić zarysowanie, szorstkość, brud i drobne mchy. Żaluzje ledwo przepuszczają światło słoneczne, co niszczy wzrost roślin. Kolejna ważna kwestia: odporność na promieniowanie UV! Te informacje można znaleźć u producentów.

Arkusze o podwójnych i potrójnych ściankach

Ogólnie:

 • Wiele warstw - mniej światła
 • Dotyczy to również odległości między żebrami. Im są bliżej, tym mniej światła może przejść
 • Powłoki mogą również pochłaniać światło

Szkło akrylowe

Pleksiglas ma dobrą przepuszczalność światła i bardzo dobrze izoluje. Niestety ten plastik jest bardzo wrażliwy na warunki atmosferyczne i po kilku latach może się zdarzyć, że pleksiglas będzie wymagał wymiany.

Akrylowy

Arkusze akrylowe do szklarni są bardzo stabilne i trwałe, ale połykają 20% światła. Im są starsze, tym mniej światła dociera do roślin w szklarni.

Plastikowa szklarnia vs. Szklana szklarnia

W porównaniu oznacza to:

,de szklarnia Szkło jest łatwe w utrzymaniu czystości, jest stabilne i ma wysoką przepuszczalność światła, a do tego prezentuje się elegancko. Ale jest ciężki, a specjalne okulary są odpowiednio droższe.

,de Plastikowa szklarnia jest lekki, tani i lepiej izolowany. Jest na to wrażliwy i często nie wygląda ładnie.

Zalecana literatura: viele Doradca na różne tematy, które możesz znaleźć w dziale porad !

Szklarnia zakończona czy DYO?

Jeśli chcesz zapuścić się do własnej szklarni, istnieje oczywiście wiele innych opcji, dzięki którym możesz wpuścić do niej własne pomysły. W zależności od punktu widzenia domu, materiałów i niezbędnego przygotowania szklarnia własnoręcznie wykonana niekoniecznie musi być tańsza. Tutaj również należy zakupić na przykład drewno i folię szklarniową, gwoździe i materiał na fundament. Skończone Szklarnie foliowe są też popularne.

# Podgląd Produkt ocena Cena
1 Szklarnia VOUNOT z folii szklarniowej, ściany boczne można zwinąć... Szklarnia VOUNOT z folii szklarniowej, ściany boczne można zwinąć...* Obecnie nie ma recenzji 89,99 €Amazon Prime
2 Szklarnia z folii szklarniowej BRAST® na stalowym fundamencie 4... Szklarnia foliowa BRAST® na fundamencie stalowym 4...* Obecnie nie ma recenzji 129,99 €

Fundacja szklarni

Szklarnia z fundamentem
Szklarnia zbudowana na fundamencie

Z podkładem czy bez? Fundament często nie tylko poprawia stabilność, ale także osadzony wystarczająco głęboko w ziemi może również uniemożliwić zwierzętom wykopywanie ich poza szklarnią. W przypadku szklarni szklanej, która jest raczej nieelastyczna, należy budować tylko bezpieczeństwo. Jeśli dom się wypaczy, szklane płyty mogą pęknąć pod ciśnieniem. Ruchy gleby: gleba działa w sposób ciągły w zależności od suchości lub wilgotności i temperatury.

Akcesoria szklarniowe

Istnieje kilka akcesoriów do szklarni:

 • Siatki zaciemniające: W razie potrzeby sieci są po prostu umieszczane nad szklarnią i mogą zatrzymywać do 60% słońca
 • Uchwyt na rośliny: Praktyczne uchwyty do roślin są przymocowane do szyn po bokach szklarni i można do nich teraz przymocować rośliny pomidorów, na przykład
 • Ranga sieci: Siatki kratowe wewnątrz szklarni pomagają roślinie stać na większych powierzchniach
 • Nawadnianie: Nawadnianie może być wbudowane w szklarnię, dzięki czemu ręczne nawadnianie nie jest konieczne
 • Kije wspinaczkowe
 • ogrzewanie cieplarnianych utrzymać temperaturę

Oczywiście są do kupienia klipsy lub części zamienne.

Bestseller 2024: najlepszy i najpopularniejszy w 10 najlepszych porównaniach | Uczciwe testy szklarni

Czego należy szukać w bestsellerze 2024: Najlepszy i najpopularniejszy w 10 najlepszych porównaniach | Uczciwy Testy ze szklarni?

 • Stojak: Twoja szklarnia potrzebuje światła i najlepszego zadaszonego miejsca
 • Ile chcesz urosnąć?
 • Plastik czy szkło? Oba materiały mają zalety i wady
 • A może wolisz zbudować go sam?
 • Czy chciałbyś zimować rośliny w szklarni?
 • Ile pieniędzy chcesz wydać?

Lista jest właściwie bardzo jasna!

Zalety i wady szklarni

Jakie są zalety i wady posiadania szklarni?

Korzyści ze szklarni

✔ Możesz samodzielnie wyhodować część własnych warzyw
✔ Na ogół nie potrzebujesz pozwolenia na budowę
✔ Możesz także użyć domu do zimowania roślin
✔ Lub do uprawy
✔ Szklarnie działają przez wiele lat

Wady szklarni

✘ Musisz się tym zająć
✘ Potrzebuje dobrego miejsca
✘ Może fundament

Wskazówki dotyczące czytania: Utrzymanie basenu w ogrodzie - Prysznic słoneczny w ogrodzie -

Wniosek: szklarnia w ogrodzie

Pyszne świeże warzywa - uprawa - przezimowanie. Szklarnia potrzebuje trochę miejsca, a potem odpowiedniej. Ale to jest tego warte. Za około 400 euro możesz dostać świetną szklarnię, która będzie Ci towarzyszyć przez kilka następnych lat. Jeśli to przekonwertujesz, ile pieniędzy możesz zaoszczędzić, uprawiając własne artykuły spożywcze? Możesz także zbudować własną szklarnię lub położyć fundament. Jeśli umieścisz szklarnię bezpośrednio obok domu, będzie cieplejsza nawet w temperaturach poniżej zera i może się chronić przed mrozem. Bezwietrzne miejsce chroni przed ochłodzeniem. Ciesz się ogrodem!

Odkryj 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się produktów szklarniowych w 2024 roku na Ehrliche Testy. Pokazujemy wybór najpopularniejszych produktów, które mają świetne recenzje klientów i stosunek jakości do ceny. Już teraz znajdź idealny produkt szklarniowy dla swoich potrzeb!

Top10🔥Oferty🔥 🆕Online
- 45,00 €oferta
- 10,00 €oferta
- 59,95 €oferta
Nowość!
JUJNE oświetlenie do wzrostu roślin ochrona oczu ogrodnictwo LED...
JUJNE Oświetlenie Roślin Ochrona Oczu Ogrodnictwo LED...*
przede wszystkim: nadaje się do systemów LED i oświetleniowych;
Nowość!
Wyświetlacz LED termostatu Praktyczny termostat ACCS do...
Wyświetlacz LED termostatu Wygodny termostat ACCS do...*
Regulator temperatury: Ten cyfrowy regulator temperatury może sterować dwoma urządzeniami jednocześnie.

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?

Click and Grow Growbox, inteligentny ogród, łatwiejszy niż system uprawy hydroponicznej, ogród wewnętrzny, ogród ziołowy, szklarnia wewnętrzna z 3 strąkami roślin w zestawie

Auf Uczciwe testy znajdziesz trochę Testy (w tym pływacki, Fitness, Dom i ogród) I Doradca (w tym Smart Home, Uroda, Handwerk), którzy mogą Ci jeszcze pomóc.

- 45,00 €1. najlepszy produkt

Wskazówka: Eine Geschenkidee lub Prezenty urodzinowe nigdy nie powinny być tanimi produktami, nie rozdawaj niczego, czego sam byś nie użył pod względem jakości.

Wiele pozytywów Oceny kupujących są często oznaką, że ludzie są zadowoleni z produktu szklarniowego.

Zalecana literatura: pistolet do masażu, Rower do ćwiczeń, testowanie produktów

więcej list 10 najlepszych

Źródła:
https://gewaechshaus-ratgeber.com/
https://www.mygardenhome.de/ratgeber/gewaechshaus/material/


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 23.02.2024/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Zdjęcie autora

Maren

Jestem niezależnym autorem, który opublikował dwie książki, między innymi. Napisz jako namiętny ghostwriter, zaangażowany doradca, zapalony e-booker, a przede wszystkim za darmo. Moje motto: życie nie przyjdzie po tobie, ale zbliża się do ciebie dwa razy szybciej.

1 przemyślenie na temat „Szklarnia: możliwości i wskazówki dotyczące szklarni w ogrodzie”

 1. Mam dobre doświadczenia ze szkłem akrylowym. Zmierz panele, przytnij je na wymiar i zamów dostawę. Lekki blat, bardzo lekki materiał, łatwy w obróbce i niedrogi. W każdej chwili mogę szybko i łatwo zamówić ponownie materiał w tej samej jakości. Polecamy.

  odpowiadać

Schreibe einen Kommentar