Instrukcja obsługi Flowclear podgrzewacz basenowy 2.800 W — porównanie 10 najlepszych

etests

Brak komentarzy

Aktualny podgrzewacz basenowy Flowclear 2.800 W ręczny bestseller łatwy do znalezienia, porównania i zakupu - Porównanie 10 produktów - 2023

,de Instrukcja obsługi podgrzewacza basenowego Flowclear 2.800W był na jednym tworzone i aktualizowane w określonym momencie. Ceny, informacje o produktach i wartości procentowe mogą się różnić. Aktualne wartości można znaleźć na stronach produktów w sklepie partnerskim. Zwracamy uwagę, że Honest Tests to nie instytut badawczy! Możesz znaleźć własne testy i poradniki na naszym blogu oraz w odpowiedniej kategorii!

Attachment 1642127120

Witam, czy chciałbyś kupić produkt na temat Podgrzewacz basenowy Flowclear 2.800 w instrukcja obsługi? Pierwszy przegląd popularnych i często kupowanych produktów można znaleźć w porównaniu instrukcji obsługi podgrzewacza basenowego Flowclear 2.800 W. Zakres dostawy i cena mogą zadecydować o wyborze zwycięzcy ręcznego porównania podgrzewacza basenowego Flowclear 2.800 W lub uwzględnić oceny, recenzje, przewodniki i test ręczny podgrzewacza basenowego Flowclear 2.800 W w decyzji o zakupie.

Test lub porównanie instrukcji obsługi podgrzewacza basenowego Flowclear 2.800 W zawiera najpopularniejsze produkty z grupy produktów, które w 2023 roku były kupowane i oceniane przez klientów dużą liczbą. Poprowadzimy Cię przez tę listę bestsellerów do ocen kupujących, testów i raportów terenowych, aby móc skorzystać z najlepszej oferty dla Ciebie. Wielu kupujących testowało, oceniało i polecało produkty w przeszłości. Wykorzystaj tę wiedzę, aby podjąć właściwą decyzję zakupową.

Uczciwe testy dają możliwość porównania podgrzewacza basenowego Flowclear 2.800 W z instrukcją obsługi Top🔟, a także w wielu innych kategoriach produktowych (m.in. Kuchnia, Budowlany , Mieszkanie itp.) lub produkty (np. wkrętarka akumulatorowa, Maszyna do lodu, pływacki itp.), aby znaleźć przydatne informacje o produktach.

Gdzie można znaleźć pomocne wskazówki, testy i poradniki dotyczące zakupu podgrzewacza basenowego Flowclear 2.800 W

Możesz znaleźć moje własne testy produktów, raporty terenowe, wskazówki lub filmy ode mnie (Patrick & Co.) w Tests & Guides. Możesz również znaleźć tutaj wiele przydatnych informacji do wyszukiwania. Znajdziesz tam moje doświadczenia i rekomendacje dla wielu produktów. Po prostu przeglądaj! 🙂.

Zapoznaj się z instrukcją obsługi podgrzewacza basenowego Flowclear 2.800 W przed zakupem!

Poradniki, doświadczenia, opinie, testy i porównania mogą pomóc w podjęciu właściwej decyzji o zakupie

Poradnik dla kupujących pomoże Ci znaleźć zwycięzcę testu instrukcji obsługi Flowclear do ogrzewania basenu 2.800 W lub porównawczego zwycięzcę testu porównawczego ogrzewania basenu Flowclear 2.800 W. Znajdziesz tam przydatne informacje, doświadczenia i wskazówki, które warto poznać przed następnym zakupem. Ci, którzy porównują i informują, mogą również zaoszczędzić pieniądze!

Znajdź na górze🔟 najlepiej i najlepiej sprzedający się podgrzewacz basenowy Flowclear 2.800 W ręczne produkty 2023 na uczciwych testach

Świetnie🔟🔥Oferty🔥 🆕Online

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?

Stworzyliśmy dla Ciebie przewodnik zakupowy z przydatnymi wskazówkami. Może doradzić i uchronić Cię przed złymi zakupami w 2023 roku. Daje rekomendacje dotyczące zakupu, pokazuje przydatne linki lub przybliża test ręczny podgrzewacza basenowego Flowclear 2.800 W.

Uzyskaj doświadczenia i rekomendacje od klientów, kupujących, przyjaciół, mediów społecznościowych, blogów lub czasopism branżowych. przed tobą Instrukcja obsługi podgrzewacza basenowego Flowclear 2.800W Jeśli chcesz kupić produkt, bądź mądry i dobrze przygotowany.

Auf Uczciwe testy możesz znaleźć kilka testów (w tym pływacki, Fitness, Dom i ogród) I Doradca (w tym Smart Home, Uroda, Handwerk), którzy mogą Ci jeszcze pomóc.

Jak łatwo znaleźć dla siebie najlepszy ręczny podgrzewacz basenowy Flowclear o mocy 2.800 W!

Okładka PhotoET
Przydatne wskazówki dotyczące kolejnego zakupu produktu z „Przewodnikiem po uczciwych testach dla kupujących”!

Czego dokładnie oczekuję kupując produkt Flowclear Podgrzewacz basenowy 2.800 W Instrukcja obsługi?

Poradnik kupowania uczciwych testów

Wiele produktów ma główny cel, do którego są potrzebne. Niemniej jednak bez względu na to, czego szukasz lub chcesz używać produktu Flowclear podgrzewacz basenowy 2.800 w instrukcji obsługi, zapisz dokładnie, czego oczekujesz od produktu, jak i gdzie chcesz go używać. Wyszukaj i porównaj znalezione produkty Podgrzewacz basenowy Flowclear 2.800 W ręczny. Przekonasz się, że wiele produktów robi dokładnie to, czego szukasz, ale ma o wiele więcej funkcji, różnych właściwości lub obsługi, o których nie wiedziałeś. Różnorodność produktów i zakres dostawy może być bardzo różny.

Którzy producenci lub marki produkują instrukcję obsługi podgrzewacza basenowego Flowclear 2.800 W?

Marki i producenci Uczciwe testy Poradniki dotyczące zakupów

Jeśli szukasz produktu „Instrukcja obsługi przepływowego podgrzewacza basenowego 2.800 w” i szukasz konkretnej marki lub producenta, to już zawęziłeś swoje wyszukiwanie do słowa MARKA lub producent. Jeśli tak nie jest, musisz najpierw uzyskać przeglądjakich producentów i marek produkują i oferują produkt, którego szukasz. Skorzystaj tutaj znanych marek i producentów ze swoimi produktami. Niemniej jednak warto badanie mniej znanych marek lub producentów. Mogą być nowe na rynku lub po prostu mniej znane w danym kraju.

Często można znaleźć lepszy Stosunek ceny do wydajności ze względu na koszty produkcji lub filozofię. Sprawdzone marki i producenci polegają na rozgłos i zaufanie przez lata, które zbudowali. jakość i obsługa przekonały, ale z czasem mogą zniknąć. Wszystko znajduje odzwierciedlenie w cenie. Zwróć więc uwagę na mniej znane produkty, nie muszą być gorsze. Mogą one również mieć dobrą obsługę, dobrą jakość lub mieć większy zakres dostawy. Doświadczenia innych kupujących są bardzo ważne.

Jakie funkcje, wyposażenie i właściwości są potrzebne do ręcznego podgrzewacza basenowego Flowclear 2.800 W, a jakich nie?

Czeklist Poradnik zakupów Uczciwe testy Zakup produktu

Jak wybrać najlepszy ręczny podgrzewacz basenowy Flowclear 2.800 W

Teraz dokładnie wiesz, czego oczekujesz od swojego nowego produktu i jak chcesz go używać. Otrzymałeś przegląd dostępnych produktów. Masz teraz więcej informacji na temat instrukcji obsługi produktu Flowclear podgrzewacz basenowy 2.800 W, a także jego funkcji, stanu, obsługi i zakresu dostawy. To, czego początkowo oczekiwałeś od produktu, teraz powinieneś dodać nowe punkty i rozważyć, czego absolutnie potrzebuję, a czego nie. Myśl długoterminowo o komforcie, zużyciu, korzyściach i zakresie dostawy.

Podgrzewacz basenowy Flowclear 2.800 W instrukcja obsługi Recenzje, testy i oceny gwiazdkowe ułatwiają podjęcie decyzji o zakupie!

Przewodnik zakupów Uczciwe testy

Masz teraz na liście kilka produktów z instrukcją obsługi Flowclear podgrzewacz basenowy 2.800 W, które odpowiadają Twoim życzeniom. Teraz musisz uporządkować i przejść do bardziej szczegółowych informacji na temat produktów. Wyszukaj dowolny produkt w celu uzyskania ocen kupujących, rekomendacji, recenzji i testów w Internecie. Przeczytasz pozytywne i negatywne i zauważysz, który produkt Cię przyciąga. Oto kilka punktów, o których należy pamiętać:

👉 Jaka jest reputacja strony internetowej lub sklepu i jego ocen kupujących, rekomendacji, recenzji i testów?
👉 Recenzje kupujących można kupić lub podrobić, spójrz na liczbę recenzji i pisownię.
👉 Korzystaj z innych przydatnych stron internetowych, aby oceniać fałszywe recenzje!
👉 O czym dokładnie są negatywne recenzje?

Jak radzić sobie z negatywnymi recenzjami i doświadczeniami z instrukcji obsługi podgrzewacza basenowego Flowclear 2.800 W?

Przewodnik zakupów Uczciwe testy zakupu produktu

Negatywne recenzje są często pisane, gdy produkt przybywa wadliwy, co może wynikać z trasy dostawy lub bezpośrednio do producenta. Może się zdarzyć, ale nie jest to normą i nie powinno cię zniechęcać. Istnieje wiele negatywnych opinii od klientów, którzy kupili niewłaściwy produkt dla siebie Podgrzewacz basenowy Flowclear 2.800 W instrukcja obsługi lub którzy nie otrzymali właściwych informacji i byli rozczarowani. Nieprawidłowe lub nieprawidłowe użycie może również prowadzić do negatywnej oceny.

Produkty często trzeba składać, dla niektórych jest to zbyt skomplikowane, czasochłonne lub po prostu nie dla nich. Często te tak zwane negatywne oceny zawierają po prostu frustrację kupującego. Niemniej jednak z pewnością istnieją uzasadnione negatywne recenzje, więc zawsze polecam je przeczytać Przeczytaj uważnie recenzje i obraca się wokół użytkowania, trwałości i jakości. Jakie miałeś problemy? Jak sprzedawca lub producent zareagował na problemy?

Dalsze punkty:

👉 Niewiele recenzji nie zawsze oznacza, że ​​wybrany produkt jest koniecznie zły. Może po prostu nie było go wystarczająco długo na rynku iw rezultacie nie zostało wystarczająco docenione.
👉 Jeśli to możliwe, w razie problemów zadawaj pytania otwarte kupującemu lub sprzedającemu.
👉 niektórzy sprzedawcy walczą ze sobą negatywnymi/pozytywnymi ocenami, aby poprawić lub pogorszyć rankingi sprzedaży i pozycjonowanie.

Jakie problemy, rozwiązania lub wskazówki mogę znaleźć na temat ręcznego podgrzewacza basenowego Flowclear 2.800 W?

Przewodnik zakupów Uczciwe testy zakupu produktu

Często pomocne jest zapoznanie się z problemami, rozwiązaniami lub wskazówkami dotyczącymi produktu przed dokonaniem zakupu. Tutaj możesz skorzystać z wiedzy kupujących, którzy mogli mieć produkt przez dłuższy czas, co z nim robią lub czego doświadczyli. Może to być zarówno negatywne, jak i pozytywne. Być może przyniesie Ci to lepszy wgląd w jakość, trwałość, pielęgnację, obsługę i użytkowanie zakupionego ręcznie podgrzewacza basenowego Flowclear o mocy 2.800 W.

Gdzie mogę znaleźć rozwiązania i wskazówki dotyczące problemów z podgrzewaczem basenowym Flowclear 2.800 W podręczniku?

Zapytaj w swoim otoczeniu o instrukcje obsługi Flowclear do ogrzewania basenu 2.800 W lub produkt, aby uzyskać doświadczenia i wskazówki.
Uczciwe testy lista 10 najlepszych i najpopularniejszych podgrzewaczy basenowych Flowclear 2.800 W zawiera linki do ocen i recenzji, w których można znaleźć wiele opinii i rekomendacji.
Wiele platform sprzedażowych oferuje swoim kupującym ocenę, którą zazwyczaj można znaleźć pod produktem.
Istnieją portale z pytaniami i odpowiedziami z pytaniami i odpowiedziami, których szukasz lub możesz je opublikować bezpośrednio. Przykład: Gutefrage.net
Dla każdego produktu lub tematu istnieją fora internetowe, na których użytkownicy, kupujący lub osoby o podobnych poglądach mogą wymieniać się pomysłami.
Grupy na Facebooku lub strony na Facebooku działają jak fora z wieloma pytaniami i odpowiedziami.
Spójrz na szczegółowe Najlepsze recenzje na Amazonka * an. Jest wielu dla bardzo dobrej jakości i zadowolonych kupujących Oceny 4 lub 5 gwiazdek. Im więcej opinii klientów ma dany produkt, tym bezpieczniejsze są opinie i informacje na jego temat.

Gdzie mogę znaleźć test instrukcji obsługi podgrzewacza basenowego Flowclear 2.800 W w Internecie?

awator

💻 Po prostu spójrz w okolicę „Testowanie” z Uczciwych testów powyżej lub użyj tutaj z Podgrzewacz basenowy Flowclear 2.800 W, test ręczny wyszukiwanie, może już coś dla Ciebie mamy! 🙂.
💻W Google możesz wpisać tutaj Podgrzewacz basenowy Flowclear 2.800 W, test ręczny Znajdować! Możesz użyć dowolnej wyszukiwarki. Na przykład użyj roku dla bieżących testów Podgrzewacz basenowy Flowclear 2.800W test ręczny 2022.
💻 Aby uzyskać rekomendacje produktów i testy produktów z wynikami testów 2022, możesz wyszukać istniejący w Stiftung Warentest Podgrzewacz basenowy Flowclear 2.800 W, test ręczny sprawdzać.
💻 Sprawdź w Ökotest, czy istniejąca Podgrzewacz basenowy Flowclear 2.800 W, test ręczny jest wykrywalny.
💻 Youtube to wybór dla recenzji i filmów testowych. Możesz iść tutaj Podgrzewacz basenowy Flowclear 2.800 W, test ręczny sprawdzać.

Jak kupić podgrzewacz basenowy Flowclear 2.800 W ręczny! 🛒

Przewodnik zakupów Uczciwe testy zakupu produktu

Możesz kupić dowolny produkt online lub w lokalnym sklepie. Zawsze znajdziesz znacznie większy wybór online. Na miejscu można znaleźć popularne lokalne sklepy, takie jak sklep z narzędziami, drogerię, centrum handlowe lub sklep specjalistyczny i od razu zorientować się w produktach.

🏬 Popularnymi sprzedawcami produktów z instrukcją obsługi Flowclear podgrzewacz basenowy 2.800 W mogą być: Aldi, Penny, Kaufland, Norma, Lidl, Netto, Roller, Rossmann, DM, Rewe, Real, Bauhaus, Toom, Obi, Hornbach, Mediamarkt, Saturn, Medimax i wiele innych. Wszyscy dostawcy sprzedają również wybrane produkty we własnym sklepie internetowym. 🛍

W sieci znajdziesz wiele innych sklepów internetowych lub porównywarek cen, oprócz tych wymienionych powyżej.

💻Popularne portale instrukcji obsługi podgrzewacza basenowego Flowclear 2.800w to: Amazon, eBay, Otto, Conrad, Pearl, Billiger, Idealo, Geizhals, Check24 i wiele innych. Wszędzie znajdziesz zwycięzców testów, zwycięzców cen lub zwycięzców porównań, być może dokładnie tam jest produkt, którego szukasz!

Jak mogę zaoszczędzić na zakupie ręcznego podgrzewacza basenowego Flowclear 2.800 W?

Zaoszczędź na zakupie produktu uczciwe testy

1. Wskazówki dotyczące oszczędzania❗ Szukaj wyznaczonych rabaty, oferty, obniżki cen lub oferty okazyjne, ale z Uwaga i porównaj.

⚠Aby sprawdzić ofertę, możesz specjalnie dla Amazon "Keepa" lub „WielbłądWielbłądWielbłąd” używać. Tutaj śledzone są ceny, dzięki czemu możesz sprawdzić, czy oferta rzeczywiście jest ofertą. Wielu sprzedawców obniża ceny na specjalne okazje, takie jak Czarny Piątek, Boże Narodzenie, Wielkanoc czy inne dni promocyjne. Dzięki „Keepa” możesz zobaczyć z miesięcznym wyprzedzeniem, jak kształtowała się cena i zauważysz, że cena wzrastała coraz bardziej do dnia promocji, tygodni lub 1-2 miesięcy przed promocją, aby reprezentować ofertę w czasie promocji , chociaż jest to cena, która jest używana często lub od dłuższego czasu. ⚠.

Dealerzy lubią stosować taktykę dostosowywania produktu z jego normalnej ceny do bardzo drogiej ceny, aby później sprzedać go po tej normalnej cenie (teraz znacznie taniej). Dzięki tej taktyce detalista powoduje spadek ceny, który sygnalizuje ofertę dla wielu sklepów internetowych, stron internetowych, portali z ofertami, portali cenowych i odpowiednio ją pozycjonuje lub sprawia, że ​​jest zauważalna. Wykorzystaj te taktyki na swoją korzyść i złap okresy przed i po tych korektach cen. Z pewnością będzie to wymagało trochę czasu, planowania i cierpliwości przy zakupie.Tutaj w Honest Tests mamy jeden Widok historii cen „Keepa” wbudowane w tabele i ich wkład z „Testów” i „Przewodników”. Tam możesz zobaczyć, jaka była cena produktu w przeszłości.

2. Oszczędzanie napiwku💶❗ Zawsze porównuj zakres dostawy z ceną. Niska cena za pojedynczy produkt może stać się droższa, jeśli musisz kupić coś jako opcję od razu lub później. Zestaw produktów z dużym zakresem dostawy może nagle stać się tańszy, chociaż początkowo cena wydaje się wysoka.

3. wskazówka dotycząca oszczędności💶❗ Nie kupuj zakresów dostawy/wyposażenia lub większej liczby funkcji, jeśli już wiesz, że ich nie potrzebujesz lub używasz ich niewiele.

4. Oszczędność napiwku💶❗ Korzystaj z alertów cenowych! Możesz ustawić alerty cenowe na niektórych stronach internetowych, porównywarkach lub portalach. Możesz umieścić alert cenowy na swojej instrukcji obsługi Flowclear Podgrzewacz basenowy 2.800 W. Następnie otrzymasz powiadomienie e-mail, gdy osiągniesz żądaną cenę, która była śledzona przez określony czas.

5. Oszczędność napiwku💶❗ Być może użyj stron z kuponami lub kodów kuponów do zakupu produktu do instrukcji obsługi Flowclear podgrzewacz basenowy 2.800 w. Istnieją rozszerzenia przeglądarki, które umożliwiają zakup ewentualnego kodu kuponu bezpośrednio ze sklepu internetowego. Wielu sprzedawców detalicznych chce zatrzymać kupujących po dokonaniu zakupu i dołączyć do nich kody kuponów. Witryny z kuponami pokazują aktualne kupony na wszystko. Musisz tylko sprawdzić, czy w tej chwili byłoby to dla Ciebie możliwe.

6. Oszczędność napiwku💶❗. Czy Twój produkt musi być nowy? Z używanymi produktami, B-stock lub Refurbished produkty możesz dużo zaoszczędzić! Używana oferta Amazon i Ebay, B-stock lub odnowiony przedmiot na. W zależności od używanego stanu i świadomości, że używał go ktoś inny, możesz dużo zaoszczędzić, ale może to nie być dla wszystkich. Przedmioty B-Ware często mają wady transportowe lub kosmetyczne, ale są w pełni funkcjonalne. Towary regenerowane to towary używane, wadliwe i zwracane, które zostały przygotowane do sprzedaży i posiadają gwarancję. Amazon oferuje te produkty jako Oferty magazynowe przy ul.

Wskazówka: Eine Geschenkidee lub Prezenty urodzinowe nigdy nie powinny być tanimi produktami, nie rozdawaj niczego, czego sam byś nie użył pod względem jakości.

Wiele pozytywów Oceny kupujących często świadczą o tym, że ludzie są zadowoleni z ręcznego podgrzewacza basenowego Flowclear o mocy 2.800 W.

Amazon.de * oferuje wiele różnych sposobów na dobrą analizę produktu. W poradniku zakupowym z pewnością znajdziesz podgrzewacz basenowy Flowclear 2.800 W ręczny-Testy lub ręczne porównanie podgrzewacza basenowego Flowclear 2.800 W.

Zawsze chcesz najpopularniejszy topowy produkt w najlepszej możliwej cenie i bez dodatkowych kosztów. Wielu tego chce. Ale jakość ma swoją cenę. Jeśli kupujesz tanio, często kupujesz ponownie dwa lub trzy razy. Wydaj trochę więcej pieniędzy i ciesz się jego jakością na dłuższą metę, na dłuższą metę będziesz cieszyć się nią bardziej niż tanie okazje. Nie zawsze łatwo jest kupić wysokiej jakości produkt w rozsądnej cenie. Jeśli trzymasz się kilku kryteriów zakupu, opinii klientów i przewodnika zakupu, na pewno znajdziesz odpowiedni produkt dla siebie. Baw się dobrze!

Zalecana literatura: pistolet do masażu, Rower do ćwiczeń, testowanie produktów

Auf honest-tests.de czy możesz zrobić dobrze? Podgrzewacz basenowy Flowclear 2.800 W instrukcja obsługi Zamawiaj produkty online w dobrych cenach – Kup podgrzewacz basenowy Flowclear 2.800 W z instrukcją obsługi przez Internet. Po prostu zamów w Internecie instrukcję obsługi podgrzewacza basenowego Flowclear 2.800 W, znajdź produkty z instrukcją obsługi podgrzewacza basenowego Flowclear 2.800 W i Podgrzewacz basenowy Flowclear 2.800 W instrukcja obsługi Kup produkty. Zawsze zwracaj uwagę jakość i ocena produktów, niezależnie od tego, czy chcesz kupić offline, czy chcesz zamówić podgrzewacz basenowy Flowclear 2.800 W z instrukcją obsługi produktów w Internecie. Kup podgrzewacz basenowy Flowclear 2.800 W ręczny: Zamów dobre produkty, takie jak Flowclear Podgrzewacz basenowy 2.800 W ręczny przez Internet - w dobrej cenie! Wyszukaj instrukcję obsługi podgrzewacza basenowego Flowclear 2.800 W – znajdź instrukcję obsługi podgrzewacza basenowego Flowclear 2.800 W – zamów instrukcję obsługi podgrzewacza basenowego Flowclear 2.800 W online!
Strona Honest Tests daje Ci możliwość porównania wielu produktów, takich jak Flowclear Podgrzewacz basenowy 2.800 W instrukcja obsługi, w dobrych cenach w internecie oraz zamówienia produktów Flowclear Basenowy podgrzewacz 2.800 W Instrukcja obsługi bezpośrednio do Twojego domu.
Jeśli chcesz zamówić podgrzewacz basenowy Flowclear 2.800 W z instrukcją obsługi przez Internet: Wyszukaj na Ehrliche-tests.de, znajdź swój produkt, a w celu złożenia zamówienia skierujemy Cię do sklepu internetowego, takiego jak Amazon. Podgrzewacz basenowy Flowclear 2.800 W instrukcja obsługi Kupowanie produktów jest takie proste! - Instrukcja obsługi super łatwego podgrzewacza basenowego Flowclear 2.800 W Zamawiaj produkty online.
Odkryj teraz uczciwe testy! Czy przeczytałeś wszystko do tej pory? WOW! Wtedy jesteś albo bardzo precyzyjny, albo wyszukiwarka, bo ten tekst jest pisany dla nich 🙂

więcej list 10 najlepszych


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 22.09.2023/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Dodaj komentarz

recenzja użytkownika
 • Obsługa
  Wysyłanie
 • przetwarzanie
  Wysyłanie
 • oczekiwanie produktu
  Wysyłanie
 • stosunek ceny do wydajności
  Wysyłanie
 • Godny polecenia
  Wysyłanie