Ergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiem - idealne do siedzenia i pracy

Zdjęcie autora

Dirk Re.

Praca na komputerze stale rośnie, dlatego odpowiedni fotel biurowy ma ogromne znaczenie. Statystycznie około. 61% osób w Niemczech w międzyczasie na PC. Z tego powodu szczególnie ważne jest, aby użyć indywidualnie dopasowanego krzesła biurowego. Oto mały przewodnik.

ergonomiczne krzesło biurowe

W moim poradniku „Ergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiem na uczciwych testach” Mówię zwykłym tekstem i udzielam informacji o tym, co powinno mieć krzesło biurowe w dobie domowego biura, aby uniknąć bólu pleców.

Ergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiem ma sens?

W szczególności postawa statyczna powoduje jednostronne obciążenie pleców i mięśni, co może prowadzić do nieprawidłowego ustawienia lub dyskomfortu w obrębie krążka międzykręgowego i kręgów lędźwiowych.

Spięci pracownicy są również znacznie mniej skoncentrowani i bardziej nerwowi. Może to nie tylko oznaczać, że pracownicy są mniej wydajni w tym dniu, ale w nagłych wypadkach mogą również przebywać na zwolnieniu chorobowym przez dłuższy czas.

Wraz ze spadkiem produktywności wzrasta wskaźnik błędów, co prowadzi do wzrostu kosztów pracy. Prawdziwy krzesło biurowe ma zatem ogromne znaczenie nie tylko z punktu widzenia pracownika, ale także pracodawcy i rentowności firmy. 

Czym właściwie jest ergonomiczne krzesło biurowe?

Ergonomiczny fotel biurowy lepiej dopasowuje się do osoby. Z tyłu ergonomiczne krzesło biurowe wspiera kształt litery S kręgosłupa i tym samym odciąża odcinek lędźwiowy. Jeśli krzesło biurowe jest wyposażone w podłokietniki, należy je regulować na wysokość i szerokość. To odciąża obręcz barkową i zapobiega naprężeniom.

Porównanie ergonomicznego krzesła biurowego z zagłówkiem

hjh OFFICE 714606 profesjonalny fotel biurowy Ergo LINE II PRO tkanina zielony,...Ergonomiczne krzesło biurowe Umi Oddychające krzesło biurowe wykonane z...hjh OFFICE 640350 profesjonalne krzesło biurowe SPEKTER siatka czarno/szara...Krzesło gamingowe Nileco z regulacją wysokości, wysokie oparcie...Sytas ergonomiczny fotel do domowego biura, krzesło biurowe z...Ergonomiczne krzesło biurowe Logicfox, wygodne krzesło biurowe z...Ergonomiczne krzesło biurowe Steelcase Series 2 z LiveBack...SIHOO Ergonomiczne krzesło biurowe, Ergonomiczne krzesło biurowe...SIHOO ergonomiczne krzesło biurowe, krzesło obrotowe ma ...Ergotopia DalejWstecz | Ergonomiczne krzesło biurowe przeciw...
hjh OFFICE 714606 profesjonalne krzesło biurowe Ergo LINE II...*Ergonomiczne krzesło biurowe Umi Oddychające...*hjh OFFICE 640350 profesjonalne krzesło biurowe SPEKTRE siatka ...*Fotel gamingowy Nileco z regulacją wysokości, wysoki ... *Sytas Ergonomiczne krzesło do domowego biura,...*Ergonomiczne krzesło biurowe Logicfox, wygodniejsze ... *Ergonomiczne krzesło biurowe Steelcase Series 2 z...*Krzesło biurowe SIHOO ergonomiczne, ergonomiczne...*Ergonomiczne krzesło biurowe SIHOO, krzesło obrotowe ... *Ergotopia DalejWstecz | Ergonomiczny fotel biurowy...*
Amazon PrimeAmazon PrimeAmazon PrimeAmazon PrimeAmazon Prime
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!
Ostatnia aktualizacja [apn asin="B09476VMFV" typ="state" false="unknown"] Linki do Amazon.de | Źródło/zdjęcie: Amazon API

Na co muszę zwrócić szczególną uwagę przy krześle biurowym?

Teraz dowiesz się, co jest ważne w krześle biurowym i jak je odpowiednio wyregulować:

wysokość siedziska

Reguluje wysokość siedziska tak, aby udo tworzyło linię opadającą lekko w kierunku kolana. W tej pozycji siedzącej krzesło biurowe powinno mieć jeszcze możliwość regulacji w górę iw dół. Proszę zawsze na jednym Zawieszenie głębokości siedziska upewnij się, że ciężar ciała amortyzuje się, gdy siadasz.

Głębokość siedziska i powierzchnia siedziska

Na początek usiądź na krześle, mając pewny kontakt z oparciem i sprawdź, czy trzy lub cztery palce trzymane w poprzek mieszczą się między zagłębieniem pod kolanem a przednią krawędzią siedziska. Dzięki temu głębokość siedziska jest prawidłowo wyregulowana. W zależności od wzrostu i wagi są różnej wielkości siedzenia godny polecenia. Wybór opiera się na subiektywnej percepcji.

oparcie

Oparcie musi pasować do rozmiaru i kształtu, zawsze zwracaj uwagę na subiektywne odczucie. Aby móc rozciągnąć się do tyłu, górna część oparcia nie powinna być zbyt szeroka i powinna być zaokrąglona do tyłu. Zaletą jest również ruchome zawieszenie. Przetestuj to, wyciągając ręce do góry, a następnie odchylając się do tyłu. Oparcie nie powinno w tym przeszkadzać.

Każde oparcie oferuje tak zwane podparcie lędźwiowe, czyli dolną część wygiętą do przodu. To podparcie lędźwiowe można regulować niezależnie na wysokość lub poprzez regulację wysokości całego oparcia. Podparcie lędźwiowe musi zapewniać wygodne, łatwo wyczuwalne i wyprostowane podparcie.

podłokietniki

Kupując nowe krzesło biurowe, należy wybrać podłokietniki, które są w Regulowana wysokość i szerokość dzięki czemu może być optymalnie dopasowany do Ciebie. Decydujący jest również rozmiar: kiedy podsuwasz krzesło biurowe do stołu, brzuch powinien najpierw dotykać krawędzi stołu, a nie podłokietników.

Tutaj ponownie najważniejsze kryteria dotyczące podłokietników w skrócie:

Ustawienia wysokości: Ramiona muszą być odciążone bez pchania do góry.
Regulacja szerokości: Zgodnie z szerokością ramion, tak aby ramiona nie musiały być rozchylone ani skrępowane podłokietnikami.

Rozmiar: Zbyt długie podłokietniki uniemożliwiają przesuwanie się blisko krawędzi biurka. Osoby drobne muszą zwracać szczególną uwagę na krótkie lub zagłębione podłokietniki.
stabilność: Podłokietniki są często używane jako podparcie podczas wstawania.

Zalecana literatura: Przewodnik po fotelach do gier

Szyja lub zagłówek

Zagłówek lub zagłówek muszą wspierać Cię zarówno na wysokości, jak i na głębokości Dostosuj proporcje ciała i mieć wygodny kształt. W tym miejscu odradzam nieregulowane podpórki pod głowę lub szyję.

Czy krzesło biurowe powinno mieć zagłówek? - Tak, gorąco polecam!

Jakie konsekwencje mogą mieć „złe” krzesła biurowe?

Największym niebezpieczeństwem w komputerach jest to nieruchomość. Pracownicy biurowi godzinami siedzą w wymuszonej pozycji i prawie się nie ruszają. W rezultacie organizm nie jest obciążony. ten Zanik mięśni. Takie zachowanie powoduje około co czwarte zwolnienie chorobowe z powodu schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego.

Bolą łokcie lub nadgarstki, mięśnie są napięte, ścięgna w przedramieniu ulegają zapaleniu, bóle głowy są nieustanną plagą. Ale układ sercowo-naczyniowy również ma negatywny wpływ. Lista osób cierpiących na siedzący tryb życia jest długa. Jakie błędy popełnia większość ludzi?

Umierać meisten Błąd:

 • Ciągłe siedzenie
 • języki Sitzen
 • zgarbione ramiona
 • sztywna koncentracja na ekranie
 • Nieprawidłowe użycie myszy i klawiatury oraz skrzyżowane nogi podczas pracy z komputerem.

Jeśli zawsze będziesz zwracać uwagę na unikanie tych błędów, dłużej wytrzymasz w miejscu pracy i będziesz dbał o swoje ciało. Wielokrotnie lekceważy się konsekwencje „złego” siedzenia lub pracodawca zaniedbuje temat. Jeśli jesteś pracownikiem, masz nawet jednego roszczenie na dobrym krześle biurowym, ponieważ jest to aspekt opieki zdrowotnej.

YouTube Video

Lista kontrolna | Jak mogę uniknąć bólu pleców?

Aby praca biurowa nie prowadziła na dłuższą metę do utraty pracy, miejsce pracy musi być właściwe, a pracownik dbać o siebie. Obsługiwane są następujące punkty:

 • krzesło ergonomiczne z oparciem do łopatek i podłokietnikami
 • dobra pozycja siedząca i wyprostowana postawa
 • stół z regulacją wysokości lub połączenie z biurkiem stojącym
 • prawidłowe ustawienie odległości oglądania, wysokości ekranu i rozmiaru czcionki
 • korzystanie z uchwytu na dokumenty
 • drukarka w osobnym pomieszczeniu
 • zmiana na stanie i ruch co 45 minut,
 • Ćwiczenia rozciągające i rozciągające mięśnie karku i ramion
 • spacer w przerwie obiadowej

Krzesło biurowe jest odpisać od podatkuWiele osób zapomina o tym punkcie. Dlatego zawsze pamiętaj o zachowaniu faktury.

Zawsze uważaj na zdrowego Równowaga między siedzeniem a staniem. Obowiązuje zasada 60-30-10, co oznacza, że 60% siedzi w pracy, 30% stoi i 10% w ruchu Powinien być.

Ile kosztuje ergonomiczne krzesło biurowe?

W zależności od jakości użytych materiałów i tego, jak wygodne jest ustawienie, czy jest to podpórka pod szyję, podnóżek czy automatyczna, ergonomiczne krzesło biurowe może sporo kosztować.

Wniosek: ergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiem

Zobaczyliśmy teraz, co może prowadzić do bolesnego bólu pleców i jak można temu zapobiec, przynajmniej w dłuższej perspektywie. Prawidłowe ergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiem w dobie domowego biura jest zatem szczególnie ważne, szczególnie w celu ochrony okolicy lędźwiowej i pleców.

W związku z tym, że polityka nadal promuje cyfryzację, praca domowa również będzie rosła. Z tego powodu radzę wziąć pod uwagę opisane powyżej kryteria i zakupić odpowiednie krzesło biurowe. I nie zapomnij, że cena zakupu podlega odliczeniu od podatku.

Podsumowując, zdrowa praca to zdrowa relacja między siedzeniem a staniem.

Odkryj 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się ergonomicznych krzeseł biurowych z produktami z zagłówkami 2024 w uczciwych testach. Pokazujemy wybór najpopularniejszych produktów, które mają świetne recenzje klientów i stosunek jakości do ceny. Już teraz znajdź idealny, ergonomiczny fotel biurowy z zagłówkiem, odpowiadający Twoim potrzebom!

Top10🔥Oferty🔥 🆕Online
- 17,47 €oferta

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 17.04.2024/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Schreibe einen Kommentar