Ergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiem - idealne do siedzenia i pracy

Praca na komputerze stale rośnie, dlatego odpowiedni fotel biurowy ma ogromne znaczenie. Statystycznie około. 61% osób w Niemczech w międzyczasie na PC. Z tego powodu szczególnie ważne jest, aby użyć indywidualnie dopasowanego krzesła biurowego. Oto mały przewodnik.

ergonomiczne krzesło biurowe

W moim poradniku „Ergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiem na uczciwych testach” Mówię zwykłym tekstem i udzielam informacji o tym, co powinno mieć krzesło biurowe w dobie domowego biura, aby uniknąć bólu pleców.

Ergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiem ma sens?

W szczególności postawa statyczna powoduje jednostronne obciążenie pleców i mięśni, co może prowadzić do nieprawidłowego ustawienia lub dyskomfortu w obrębie krążka międzykręgowego i kręgów lędźwiowych.

Spięci pracownicy są również znacznie mniej skoncentrowani i bardziej nerwowi. Może to nie tylko oznaczać, że pracownicy są mniej wydajni w tym dniu, ale w nagłych wypadkach mogą również przebywać na zwolnieniu chorobowym przez dłuższy czas.

Wraz ze spadkiem produktywności wzrasta wskaźnik błędów, co prowadzi do wzrostu kosztów pracy. Prawdziwy krzesło biurowe ma zatem ogromne znaczenie nie tylko z punktu widzenia pracownika, ale także pracodawcy i rentowności firmy. 

Czym właściwie jest ergonomiczne krzesło biurowe?

Ergonomiczny fotel biurowy lepiej dopasowuje się do osoby. Z tyłu ergonomiczne krzesło biurowe wspiera kształt litery S kręgosłupa i tym samym odciąża odcinek lędźwiowy. Jeśli krzesło biurowe jest wyposażone w podłokietniki, należy je regulować na wysokość i szerokość. To odciąża obręcz barkową i zapobiega naprężeniom.

Porównanie ergonomicznego krzesła biurowego z zagłówkiem

hjh OFFICE 714606 profesjonalne krzesło biurowe Ergo LINE II PRO tkanina zielona...Marka Amazon - Ergonomiczne krzesło biurowe Umi Oddychające...hjh OFFICE 640350 profesjonalne krzesło biurowe SPEKTER siatka czarno/szara...Krzesło gamingowe Nileco z regulacją wysokości, wysokie oparcie...Krzesło biurowe Sytas, ergonomiczne krzesło biurowe z siatki,...Ergonomiczne krzesło biurowe Logicfox, wygodne krzesło biurowe z...Krzesło biurowe z oparciem z siatki Steelcase Series 2 z niklu i...SIHOO Ergonomiczne krzesło biurowe, Ergonomiczne krzesło biurowe...SIHOO ergonomiczne krzesło biurowe, krzesło obrotowe ma ...Ergotopia® NextBack | Ergonomiczne krzesło biurowe z ...
459,90 €239,99 €499,90 €432,99 €389,73 €Sprawdź cenę779,00 €310,00 €262,99 €399,00 €
hjh OFFICE 714606 profesjonalne krzesło biurowe Ergo LINE II...*Marka Amazon - Ergonomiczne krzesło biurowe Umi ... *hjh OFFICE 640350 profesjonalne krzesło biurowe SPEKTRE siatka ...*Fotel gamingowy Nileco z regulacją wysokości, wysoki ... *Krzesło biurowe Sytas, ergonomiczne krzesło biurowe ... *Ergonomiczne krzesło biurowe Logicfox, wygodniejsze ... *Krzesło biurowe Steelcase Series 2 z siatkowym oparciem w ... *Krzesło biurowe SIHOO ergonomiczne, ergonomiczne...*Ergonomiczne krzesło biurowe SIHOO, krzesło obrotowe ... *Ergotopia® NextBack | Ergonomiczne krzesło biurowe ... *
◼️ Profesjonalne krzesło biurowe z ergonomicznie ukształtowanym oparciem i...◼️ 【KLASYCZNE OPARCIE】 Klasyczna rama zewnętrzna ...◼️ Wysokiej jakości krzesło biurowe z wieloma indywidualnymi ...◼️ Wygodny fotel do gier: ten fotel do gier wykonany z miękkiego ...◼️ Elegancki i nowoczesny design: kolor i nowoczesny styl ...◼️ nie dotyczy◼️ Krzesło ergonomiczne - ten model ma ...◼️ REGULOWANE OPARCIE】 Oparcie naszego ...◼️ 【Wysoki standard】 Krzesła biurowe SIHOO zostały opracowane przez BIFMA i ...◼️ Oszczędzanie pleców: popularne krzesło biurowe Ergotopia „NextBack” ...
◼️ Mechanizm synchroniczny automatycznie dostosowuje się do wagi...◼️ 【ODDYCHAJĄCY I WYGODNY】 Oparcie i zagłówek ...◼️ Dzięki mechanizmowi synchronicznemu nachylenie oparcia może ...◼️ Ergonomiczny fotel do gier: ten fotel do gier z wysokim oparciem ...◼️ Ergonomiczne krzesło biurowe: ergonomiczne krzesło biurowe Sytas ...◼️ nie dotyczy◼️ Całodzienny komfort i wsparcie dla ...◼️ 【ERGONOMICZNY DESIGN】 Krzesło biurowe SIHOO ...◼️ 【Uniwersalne dopasowanie】 Wielowymiarowy swobodny obrót ...◼️ Doskonała jakość: od teraz możesz polegać na nowym ...
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
ergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiem ergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiemergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiem ergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiemergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiem ergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiemergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiem ergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiemergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiem ergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiemergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiem ergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiemergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiem ergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiemergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiem ergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiemergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiem ergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiemergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiem ergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiem
459,90 €239,99 €499,90 €432,99 €389,73 €Sprawdź cenę779,00 €310,00 €262,99 €399,00 €
do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤
Ostatnia aktualizacja 28 czerwca 2022 r. 13:57 Linki prowadzą do Amazon.de | Źródło / Zdjęcie: Amazon API

Na co muszę zwrócić szczególną uwagę przy krześle biurowym?

Teraz dowiesz się, co jest ważne w krześle biurowym i jak je odpowiednio wyregulować:

wysokość siedziska

Reguluje wysokość siedziska tak, aby udo tworzyło linię opadającą lekko w kierunku kolana. W tej pozycji siedzącej krzesło biurowe powinno mieć jeszcze możliwość regulacji w górę iw dół. Proszę zawsze na jednym Zawieszenie głębokości siedziska upewnij się, że ciężar ciała amortyzuje się, gdy siadasz.

Głębokość siedziska i powierzchnia siedziska

Na początek usiądź na krześle, mając pewny kontakt z oparciem i sprawdź, czy trzy lub cztery palce trzymane w poprzek mieszczą się między zagłębieniem pod kolanem a przednią krawędzią siedziska. Dzięki temu głębokość siedziska jest prawidłowo wyregulowana. W zależności od wzrostu i wagi są różnej wielkości siedzenia godny polecenia. Wybór opiera się na subiektywnej percepcji.

oparcie

Oparcie musi pasować do rozmiaru i kształtu, zawsze zwracaj uwagę na subiektywne odczucie. Aby móc rozciągnąć się do tyłu, górna część oparcia nie powinna być zbyt szeroka i powinna być zaokrąglona do tyłu. Zaletą jest również ruchome zawieszenie. Przetestuj to, wyciągając ręce do góry, a następnie odchylając się do tyłu. Oparcie nie powinno w tym przeszkadzać.

Każde oparcie oferuje tak zwane podparcie lędźwiowe, czyli dolną część wygiętą do przodu. To podparcie lędźwiowe można regulować niezależnie na wysokość lub poprzez regulację wysokości całego oparcia. Podparcie lędźwiowe musi zapewniać wygodne, łatwo wyczuwalne i wyprostowane podparcie.

podłokietniki

Kupując nowe krzesło biurowe, należy wybrać podłokietniki, które są w Regulowana wysokość i szerokość dzięki czemu może być optymalnie dopasowany do Ciebie. Decydujący jest również rozmiar: kiedy podsuwasz krzesło biurowe do stołu, brzuch powinien najpierw dotykać krawędzi stołu, a nie podłokietników.

Tutaj ponownie najważniejsze kryteria dotyczące podłokietników w skrócie:

Ustawienia wysokości: Ramiona muszą być odciążone bez pchania do góry.
Regulacja szerokości: Zgodnie z szerokością ramion, tak aby ramiona nie musiały być rozchylone ani skrępowane podłokietnikami.

Rozmiar: Zbyt długie podłokietniki uniemożliwiają przesuwanie się blisko krawędzi biurka. Osoby drobne muszą zwracać szczególną uwagę na krótkie lub zagłębione podłokietniki.
stabilność: Podłokietniki są często używane jako podparcie podczas wstawania.

Zalecana literatura: Przewodnik po fotelach do gier

Szyja lub zagłówek

Zagłówek lub zagłówek muszą wspierać Cię zarówno na wysokości, jak i na głębokości Dostosuj proporcje ciała i mieć wygodny kształt. W tym miejscu odradzam nieregulowane podpórki pod głowę lub szyję.

Czy krzesło biurowe powinno mieć zagłówek? - Tak, gorąco polecam!

Jakie konsekwencje mogą mieć „złe” krzesła biurowe?

Największym niebezpieczeństwem w komputerach jest to nieruchomość. Pracownicy biurowi godzinami siedzą w wymuszonej pozycji i prawie się nie ruszają. W rezultacie organizm nie jest obciążony. ten Zanik mięśni. Takie zachowanie powoduje około co czwarte zwolnienie chorobowe z powodu schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego.

Bolą łokcie lub nadgarstki, mięśnie są napięte, ścięgna w przedramieniu ulegają zapaleniu, bóle głowy są nieustanną plagą. Ale układ sercowo-naczyniowy również ma negatywny wpływ. Lista osób cierpiących na siedzący tryb życia jest długa. Jakie błędy popełnia większość ludzi?

Umierać meisten Błąd:

 • Ciągłe siedzenie
 • języki Sitzen
 • zgarbione ramiona
 • sztywna koncentracja na ekranie
 • Nieprawidłowe użycie myszy i klawiatury oraz skrzyżowane nogi podczas pracy z komputerem.

Jeśli zawsze będziesz zwracać uwagę na unikanie tych błędów, dłużej wytrzymasz w miejscu pracy i będziesz dbał o swoje ciało. Wielokrotnie lekceważy się konsekwencje „złego” siedzenia lub pracodawca zaniedbuje temat. Jeśli jesteś pracownikiem, masz nawet jednego roszczenie na dobrym krześle biurowym, ponieważ jest to aspekt opieki zdrowotnej.

Youtube

Pobierając film, akceptujesz politykę prywatności YouTube.
dowiedz się więcej

Załaduj wideo

Lista kontrolna | Jak mogę uniknąć bólu pleców?

Aby praca biurowa nie prowadziła na dłuższą metę do utraty pracy, miejsce pracy musi być właściwe, a pracownik dbać o siebie. Obsługiwane są następujące punkty:

 • krzesło ergonomiczne z oparciem do łopatek i podłokietnikami
 • dobra pozycja siedząca i wyprostowana postawa
 • stół z regulacją wysokości lub połączenie z biurkiem stojącym
 • prawidłowe ustawienie odległości oglądania, wysokości ekranu i rozmiaru czcionki
 • korzystanie z uchwytu na dokumenty
 • drukarka w osobnym pomieszczeniu
 • zmiana na stanie i ruch co 45 minut,
 • Ćwiczenia rozciągające i rozciągające mięśnie karku i ramion
 • spacer w przerwie obiadowej

Krzesło biurowe jest odpisać od podatkuWiele osób zapomina o tym punkcie. Dlatego zawsze pamiętaj o zachowaniu faktury.

Zawsze uważaj na zdrowego Równowaga między siedzeniem a staniem. Obowiązuje zasada 60-30-10, co oznacza, że 60% siedzi w pracy, 30% stoi i 10% w ruchu Powinien być.

Ile kosztuje ergonomiczne krzesło biurowe?

W zależności od jakości użytych materiałów i tego, jak wygodne jest ustawienie, czy jest to podpórka pod szyję, podnóżek czy automatyczna, ergonomiczne krzesło biurowe może sporo kosztować.

Wniosek: ergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiem

Zobaczyliśmy teraz, co może prowadzić do bolesnego bólu pleców i jak można temu zapobiec, przynajmniej w dłuższej perspektywie. Prawidłowe ergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiem w dobie domowego biura jest zatem szczególnie ważne, szczególnie w celu ochrony okolicy lędźwiowej i pleców.

W związku z tym, że polityka nadal promuje cyfryzację, praca domowa również będzie rosła. Z tego powodu radzę wziąć pod uwagę opisane powyżej kryteria i zakupić odpowiednie krzesło biurowe. I nie zapomnij, że cena zakupu podlega odliczeniu od podatku.

Podsumowując, zdrowa praca to zdrowa relacja między siedzeniem a staniem.

Znajdź w top 10 najlepiej i najlepiej sprzedające się ergonomiczne krzesło biurowe z zagłówkiem 2022 na uczciwych testach

Topseller% oszczędności % Nowe wydania
1. Najlepszy sprzedawca
Ergotopia® NextBack | Ergonomiczne krzesło biurowe z ...
Opinie 721
Ergotopia® NextBack | Ergonomiczne krzesło biurowe przeciw...*
 • Oszczędzanie pleców: popularne krzesło biurowe Ergotopia „NextBack” zapewnia rozluźnienie mięśni w całym obszarze szyi i pleców oraz...
 • Doskonała jakość: od teraz możesz polegać na nowym, markowym krześle biurowym, przetestowanym przez naszych ekspertów od ergonomii i fizjoterapeutów należących do zespołu.
2. Najlepszy sprzedawca
hjh OFFICE 714540 profesjonalne krzesło biurowe Ergo LINE II PRO tkanina czarna...*
 • Profesjonalne krzesło biurowe z ergonomicznie ukształtowanym oparciem i zintegrowanym podparciem lędźwiowym dla optymalnej pozycji siedzącej
 • Mechanizm synchroniczny automatycznie dopasowuje się do wagi użytkownika i można go ustawić w 3 stopniach
3. Najlepszy sprzedawca
Ergonomiczne krzesło biurowe Duwinson z 4-stopniową regulacją podłokietnika,...*
 • ★ Idealne ergonomiczne krzesła biurowe do codziennego siedzenia: krzesło biurowe Duwinson ma ergonomiczny kształt, dzięki czemu Twoja codzienna pozycja siedząca jest znacznie ...
 • ★ Wygodne krzesło biurowe na długie godziny pracy: krzesło Duwinson ma unikalną funkcję pochylania do przodu do pracy i ...
4. Najlepszy sprzedawca
Krzesło biurowe ergonomiczne Hbada, krzesło obrotowe z elastyczną...*
 • [Elastyczne, adaptacyjne podparcie lędźwi] Rewolucyjne krzesło biurowe Hbada po raz pierwszy ma trójstrefową konstrukcję podparcia lędźwi. ...
 • [Ergonomiczna konstrukcja] Podparcie lędźwiowe można dynamicznie dostosować do pozycji talii, aby pomieścić różne typy ciała i ...
- 5,42 €5. Najlepszy sprzedawca
Krzesło biurowe SONGMICS z podnóżkiem, ergonomiczne...*
 • Naładuj swoje baterie: praca biurowa może się ciągnąć i ciągnąć, jeśli siedzisz na niewygodnym krześle. Ta pianka o dużej gęstości...
 • Masz ochotę na małą przerwę? Skorzystaj z wysuwanego o 42 cm, wyściełanego podnóżka i odpocznij kilka minut, a potem...
6. Najlepszy sprzedawca
KCREAM ergonomiczne krzesło biurowe siatkowe krzesło biurowe z...*
 • Nazwa produktu: fotel do gier, fotel e-sportowy, fotel komputerowy PC
 • Najważniejsze cechy produktu: oparcie odchylane do 155 stopni, z funkcją blokady; Kontroluj pokrętło, aby zwolnić funkcję 15-stopniowego wahacza;...
- 38,37 €7. Najlepszy sprzedawca
Krzesło biurowe Cedric, oddychające krzesło komputerowe z siatki z...*
 • wygodne - dzięki temu nowoczesnemu krzesłu biurowemu, licznym możliwościom regulacji masz pewność wygodnej pozycji siedzącej...
 • oddychająca siatka - oddychająca siatka na tym ergonomicznym krześle biurowym zapewnia wsparcie, jednocześnie utrzymując chłodne plecy i...
8. Najlepszy sprzedawca
Krzesło biurowe SONGMICS, krzesło biurowe z pokryciem z siatki,...*
 • Ergonomiczna konstrukcja: Czy Twoja szyja często jest napięta od pracy przy komputerze? Czy bolą Cię plecy? Zafunduj sobie to...
 • Regulowane oparcie: Ustaw kąt oparcia do 90°, 105° lub 120°. Zablokuj tę, którą...
- 85,30 €9. Najlepszy sprzedawca
Krzesło biurowe NOBLEWELL Ergonomic z wyciszonymi kółkami,...
Opinie 651
Krzesło biurowe NOBLEWELL Ergonomic z wyciszonymi kółkami,...*
 • 【Nowo zmodernizowane krzesło biurowe bardziej ergonomiczne】 Po uważnym wysłuchaniu głosu klientów kompleksowo zaktualizowaliśmy krzesło biurowe. Z...
 • 【Łatwy w montażu】 Nasze ergonomiczne krzesło biurowe jest wyposażone we wszystkie akcesoria i narzędzia, których możesz potrzebować. Wraz z instrukcją...
10. Najlepszy sprzedawca
Fotel do gier, fotel wyścigowy, ergonomiczny fotel komputerowy PC...*
 • ERGONOMICZNY KRZESŁO DO GIER: Krzesło wyścigowe jest ergonomicznie zaprojektowane i ma zdejmowany zagłówek i zdejmowany ...
 • NIEZWYKLE WYGODNE: Miękka skóra PU + Wygodna siateczkowa tkanina i pogrubione przedłużenie siedziska / Rozluźnij dłoń przez ...
- 5,42 €oferta

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 28.06.2022/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Schreibe einen Kommentar