Łyżka do lodów - stwórz własną idealną gałkę do lodów


Łyżka do lodów HUTOMO, łyżka do lodów ze stali nierdzewnej o średnicy 5 cm / 2 cale, kulka do lodu, kulka do lodów domowych z wyrzutnikiem do lodów, ciastek, ciasta na ciasto, melona, ​​22 * ​​​​5 * 3.5 CM

Łyżka do lodów jest pomocnym przyborem kuchennym i służy do porcjowania lodów. To narzędzie często można znaleźć w lodziarniach, dzięki czemu produkowane kulki lodu mają jednakowy rozmiar. Ponieważ zamrożony lód szybko przymarza do metalicznej łyżki lodów, istnieją różne metody jego rozpuszczania.

Gałki do lodów są dostępne w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach. Wielkość kulki jest ważnym czynnikiem przy ustalaniu ceny, zwłaszcza w lodziarniach. Średnice 30-70 mm są pospolite.

Najczęściej spotykane są przede wszystkim 49mm łyżka do lodów. Jeden litr lodu wystarcza na 30 półkul. Szczególnie w sektorze komercyjnym, jeśli chodzi o lody, ale oczywiście także w domu, higiena jest bardzo ważna, jeśli chodzi o czyszczenie używanych przyborów domowych.

Najlepiej odstawić na bok pojemnik z wodą, jeśli masz kilka rodzajów lodów. Czyszczenie za pomocą tej kąpieli wodnej zapobiega mieszaniu się rodzajów lodów ze sobą. Pojemnik z wodą należy regularnie wymieniać przy dłuższym użytkowaniu.

Istnieje również możliwość dodania XNUMX% kwasu cytrynowego – w trosce o higienę.

Porównanie gałki lodów

Midnight Scoop Łyżka do lodów ze stali nierdzewnej do...Fayonnir Fayomir łyżka do lodów ze stali nierdzewnej - łyżka do lodów ...Łyżka do lodów, aluminiowa łyżka do lodów Professional ...Profesjonalna łyżka do lodów BRUNNER EP-36-DB, stal 18/10Łyżka do lodów WIMAHA, łyżka do lodów ze stali nierdzewnej do owoców,...Gastronette® porcjowanie lodów Eisloeffel long ball ...SLKJDHFB Łyżka do lodów ze stali nierdzewnej Łyżka do lodów Food Dipper ...Łyżka do lodów 8 cm, łyżka do lodów polerowana ze stali nierdzewnej,...Łyżka do lodów, łyżka do lodów ze stali nierdzewnej Profesjonalne ...Love-KANKEI gałka do lodów łyżka do lodów łyżka do lodów z ...
39,95 €10,99 €8,49 €40,15 €16,99 €19,99 €Sprawdź cenęSprawdź cenę8,17 €9,99 €
Łyżka do lodów ze stali nierdzewnej Midnight Scoop do...*Fayonnir Fayomir łyżka do lodów stal nierdzewna -... *Łyżka do lodów, aluminiowa łyżka do lodów ...*Profesjonalna łyżka do lodów BRUNNER EP-36-DB, 18/10 ... *Łyżka do lodów WIMAHA, łyżka do lodów ze stali nierdzewnej ... *Gastronette® Porcjująca łyżka do lodów długa ... *Łyżka do lodów SLKIJDHFB ... *Łyżka do lodów 8 cm, stal nierdzewna polerowana ... *Łyżka do lodów, łyżka do lodów ze stali nierdzewnej ... *Love-KANKEI Łyżka do lodów Łyżka do lodów...*
◼️ CAŁY CZAS NIEPRAWIDŁOWO NABIERAJĄ LODY Zamiast ...◼️ 1. Średni rozmiar, spełniaj różne potrzeby -...◼️ WYJĄTKOWY DESIGN: Powłoka przeciw zamarzaniu wykonana z ...◼️ Z wgłębieniem na palce specjalnie dla praworęcznych◼️ 3 x łyżki do lodów, wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej.◼️ JAKOŚĆ marki od Gastronette Eisdipper ...◼️ nie dotyczy◼️ nie dotyczy◼️ Wysoka jakość: Wykonana ze zdrowej stali nierdzewnej z lustrem ...◼️ Wielofunkcyjny: ta miarka do lodów może być używana nie tylko do ...
◼️ PRZEPRASZANIE TWARDYM LODEM Z LEKKOŚCIĄ. UCHWYT ZAKRZYWIONY ...◼️ 2. Wysokiej jakości, wyselekcjonowana stal nierdzewna 18/8 - ...◼️ KUCHNIA NIEZBĘDNA: Część uchwytu służy do ...◼️ Łatwa, wygodna i przyjazna dla ramienia obsługa dzięki specjalnemu ...◼️Trzy różne rozmiary◼️ ZAKRES DOSTAWY: Otrzymasz wysokiej jakości aluminium ...◼️ nie dotyczy◼️ nie dotyczy◼️ Do deserów: idealny do domu, w restauracji lub ...◼️ Antypoślizgowy uchwyt: gumowany uchwyt zapewnia wygodny i ...
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
Łyżka do lodów Łyżka do lodówŁyżka do lodów Łyżka do lodówŁyżka do lodów Łyżka do lodówŁyżka do lodów Łyżka do lodówŁyżka do lodów Łyżka do lodówŁyżka do lodów Łyżka do lodówŁyżka do lodów Łyżka do lodówŁyżka do lodów Łyżka do lodówŁyżka do lodów Łyżka do lodówŁyżka do lodów Łyżka do lodów
42,02 €19,99 €
39,95 €10,99 €8,49 €40,15 €16,99 €19,99 €Sprawdź cenęSprawdź cenę8,17 €9,99 €
do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤do oferty ➤
Ostatnia aktualizacja 22 maja 2022 20:57. Linki bezpośrednio do Amazon.de | Źródło / zdjęcie: Amazon API

Wykończenia gałki lodów

Przejście od zwykłej łyżki stołowej, za pomocą której jedna porcja lodów, do właściwej łyżki do lodów, to mała rewolucja. Chociaż można zrobić coś w rodzaju knedla tylko łyżką stołową, łyżka do lodów pomaga uformować równą kulkę.

Tak zwane Łyżka do lodu wygląda bardziej jak futurystyczna gałka do lodów. Posiada półkuliste wgłębienie oraz uchwyt przewodzący ciepło. Temperatura ciała użytkownika rozgrzewa go i kieruje na przednią część. Oznacza to, że lody są idealnie porcjowane i można je prawie całkowicie wyjąć z gałki lodów. Ice Scoop został wynaleziony przez Shermana Kelly'ego z Ohio w 1933 roku.

Tradycyjna łyżka do lodów ma z przodu półkulę, która tworzy równą kulkę, gdy rękojeść jest ściśnięta i okrągły ruch w pojemniku na lody. Klasyczna łyżka do lodów to dłuższa łyżka, szersza z przodu. Kulki mają dość płaski kształt, ponieważ brakuje tu wgłębienia. Jednak gałki lodów nadal wyglądają atrakcyjnie.

Gałki do lodów są zwykle wykonane z metalu. Różnokolorowe uchwyty dodają kolorowego uroku raczej błyszczącym wzorom. Przy zakupie gałki do lodów ważne jest, aby zwracać uwagę na przednią część. W najlepszym przypadku ma półkuliste wgłębienie, dzięki czemu tworzenie pięknych sfer nie stanowi problemu.

Różne rozmiary mogą kształtować wszystko, od małych po ogromne kulki. Dlatego jeśli lubisz słodycze, powinieneś kupić różne rozmiary. Gałki do lodów kosztują od 9 do 20 euro, w zależności od wersji i modelu.

Struktura gałki do lodów

To ważne narzędzie kuchenne składa się z uchwytu i półkulistej części przedniej. Ten otwór nazywa się łyżką. Łyżka do lodów zeskrobuje się po powierzchni jajka i zwija ją w kulkę. Istnieją gałki do lodów z mechaniczną strukturą i bez niej.

W przypadku łyżki do lodów z mechaniką wewnątrz miski znajduje się rodzaj małej dźwigni. Lody są dozowane z łyżki za naciśnięciem przycisku. Inny wariant z mechanizmem ma wewnątrz małą łopatkę. Z uchwytem cęgowym i małą konstrukcją przekładni. Dzięki tej funkcji łyżkę można przesuwać od lewej do prawej i nabierać równą łyżkę lodów.

Nowoczesne gałki do lodów – szczególnie dla sektora gastronomicznego – wyposażone są w licznik, który zlicza, ile gałki lodów zostało wyjętych.

Różnice w urządzeniach

Klasyczna gałka do lodów tworzy raczej płaskie kulki. Ładnie udekorowane lody mogą zatem mieć różne kształty. Z drugiej strony tradycyjna łyżka do lodów ma zintegrowaną małą dźwignię wewnątrz półkulistego wybrzuszenia w przedniej części.

Ice Scoop ma tę niewątpliwą zaletę, że ma termiczny uchwyt. Ta struktura jest idealna do usuwania resztek lodu z łyżki.

Uniwersalna miarka do lodów

To oczywiste, co zrobić z gałką do lodów. Ale gałka do lodów jest również bardzo łatwa do niewłaściwego użycia. Kiedy gotujesz, pieczesz i przygotowujesz rzeczy w kuchni, czasami tworzy się prawdziwy bałagan. Łyżka do lodów może być tutaj używana jako prawdziwy mały wszechstronny. Na przykład, jeśli chcesz zrobić pyszny makaron z klopsikami, musiałbyś je mozolnie formować ręcznie.

Łopatka do lodów sprawdza się nie tylko w lodach klasycznych, ale również z mięsem mielonym, mięsem mielonym i innymi przysmakami. Otrzymujesz więc cudownie ukształtowane, a przede wszystkim okrągłe kulki, które z pewnością zachwycą gości.

Inną możliwość nadużycia można znaleźć w obszarze pieczenia. Za pomocą łyżki lub nalewaka całość szybko staje się bałaganem w kuchni. Ale nie z gałką do lodów. Można go użyć do zebrania niewielkich ilości ciasta i nakroplenia go bezpośrednio na blachę do pieczenia. Ozdoby do ciast lub ciast można również idealnie nadać w okrągły kształt za pomocą gałki do lodów.

Youtube

Pobierając film, akceptujesz politykę prywatności YouTube.
dowiedz się więcej

Załaduj wideo

Usuń resztki

Aby lody zostały uwolnione z gałki, następujące procedury są powszechne:

Proces mechaniczny

Łyżka do lodów ma zintegrowane szczypce, za pomocą których można wyjąć resztki lodu za naciśnięciem przycisku.

Proces termiczny

Proces ten jest stosowany głównie w sektorze lodów profesjonalnych, na przykład w lodziarniach. Cylindryczny uchwyt tej łyżki do lodów jest wykonany z materiału przewodzącego ciepło. Po rozgrzaniu dłoni użytkownika lody rozluźniają się z łyżki do lodów.

Metoda skrobakowa

Lody zeskrobuje się z łyżki zwykłą skrobaczką, jak to jest znane ze skrobaczki do ciasta, i można je umiejętnie drapować za pomocą rożka do lodów.

Mała historia lodowa

Kojącą świeżość lodu doceniono już w starożytnych Chinach (ok. 3000 p.n.e.). Tamtejsi władcy założyli już duże lodziarnie i przechowywali lody podobne do sorbetów. Starożytni Rzymianie wokół cesarza Nerona również uważali, że zimny przysmak jest kuszący.

Tak więc początki sięgają starożytnych Chin. Dzisiejsze lody były dostępne dla szerokiej publiczności dopiero w XIX wieku. Wraz z wynalezieniem dzisiejszej lodówki przez urządzenie chłodnicze Carla von Linde, lód zagościł w społeczeństwie. W dzisiejszych czasach lody chodzą nie tylko latem, jeżdżą cały czas. Pyszne lody w gofrach lub piękny deser lodowy w wielu smakach po prostu uszczęśliwiają.

Znajdź w top 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się produktów do lodów 2022 na uczciwych testach

Topseller% oszczędności % Nowe wydania
- 1,00 €1. Najlepszy sprzedawca
Łyżka do lodów WMF Gourmet 18 cm, łyżka do lodów z wyrzutnikiem, ... *
 • Zawartość: 1x szufelka do lodów z wyrzutnikiem (18 x 5 x 2,8 cm) - numer artykułu: 1880299990
 • Materiał: stal nierdzewna Cromargan 18/10, polerowana - można myć w zmywarce, łatwa w pielęgnacji, trwała, bez smaku i kwasoodporna
 • Bardzo szybko i łatwo porcjuj kulki lodowe z nadgarstka - nadają się również do bardzo twardych lodów. Może być używany przez osoby prawo- i leworęczne...
- 1,79 €2. Najlepszy sprzedawca
Łyżka do lodów WMF Gourmet 21 x 5,5 cm, łyżka do ryżu, ... *
 • Zawartość: 1x gałka do lodów (długość 21 cm, kulka Ø 5,5 cm) - nr art.: 1881746040
 • Materiał: stal nierdzewna Cromargan 18/10, polerowana - można myć w zmywarce, łatwa w pielęgnacji, trwała, bez smaku i kwasoodporna
 • Bardzo szybko i łatwo porcjuj kulki lodowe z nadgarstka - nadają się również do bardzo twardych lodów. Może być używany przez osoby prawo- i leworęczne...
3. Najlepszy sprzedawca
Łyżka do lodów KitchenAid, lody i gałka do ciasta z...*
 • Uniwersalna miarka: nabieraj dokładnie odmierzone kulki lodów na deser, ciasto na ciasteczka na jednolite ciasteczka lub...
 • Trwała: miarka wykonana jest z wysokiej jakości materiałów i nadaje się do codziennego użytku
 • Prosty mechanizm: dzięki mechanizmowi sprężynowemu uwolnij kulkę lodów (ok. 1 1/1 łyżek stołowych) bez wysiłku, naciskając ...
4. Najlepszy sprzedawca
Łyżka do lodów ISKM, łyżka do lodów ze stali nierdzewnej polerowanej, 3 sztuki...*
 • [Trzy różne rozmiary] Opakowanie 3 w 1 (mała średnica ostrza: 1,57 cala / 4 cm), średnia (średnica ostrza: 1.97 cala / 5 cm), ...
 • [Miarka do lodów ze stali nierdzewnej wybrana ze stali nierdzewnej 18/8] Bezpieczna dla żywności miarka do lodów z spustem ma błyszczącą powierzchnię, możesz ...
 • [Ergonomiczny spust] Dzięki nowo zaprojektowanemu systemowi zwalniania z regulatorem i kołem zębatym łyżka do lodów ze stali nierdzewnej odciąża nadgarstek ...
- 3,00 €5. Najlepszy sprzedawca
Łyżka do lodów RÖSLE, wysokiej jakości łyżka do lodów do formowania...
Opinie 618
Łyżka do lodów RÖSLE, wysokiej jakości łyżka do lodów do formowania...*
 • Łyżka do lodów RÖSLE: wysokiej jakości miarka do lodów do formowania kulek lodowych z lodów i deserów - pomocna i stabilna ...
 • Funkcjonalność: Płaska, cienka ramka ułatwia porcjowanie - jako wyjątkowo stabilna wersja ta gałka do lodów...
 • Praktyczny: ergonomiczny okrągły uchwyt jest zawsze łatwy do trzymania - praktyczna pętla do zawieszania RÖSLE ułatwia przechowywanie...
6. Najlepszy sprzedawca
Midnight Scoop Łyżka do lodów ze stali nierdzewnej do twardego lodu...*
 • PRZEZ CAŁY CZAS ŹLE WPASOWAŁEŚ LODY Zamiast zmagać się z twardymi lodami o słabych nadgarstkach, Midnight...
 • Z ŁATWOŚCIĄ PRZESUWAJ TWARDY LÓD. ZAKRZYWIONY UCHWYT jest ergonomicznie zaprojektowany, aby zgarniać lód i słabe nadgarstki...
 • MOŻNA MYĆ W ZMYWARCE. Nasza stara gałka do lodów nie nadawała się do mycia w zmywarce. Teraz nasz nowy zaktualizowany projekt wykonany ze stali nierdzewnej i...
7. Najlepszy sprzedawca
Łyżka do lodów Relaxdays ze stali nierdzewnej, z spustem, do lodów,...*
 • Na desery: Z tą zgrabną gałką do lodów możesz stworzyć własne wspaniałe lody w domu
 • Ergonomia: łyżka do lodów z łatwością współpracuje z systemem zwalniającym - Twój nadgarstek jest chroniony
 • Akcesoria kuchenne: Mechanika łyżki do lodów umożliwia uzyskanie zaokrąglonych kulek - jak profesjonalista
- 0,84 €8. Najlepszy sprzedawca
KitchenCraft Freeze Safe Łyżka do lodów z...*
 • EXCALIBUR OF ICE CREAM SERVING: Dzięki temu mitycznemu narzędziu nie będziesz miał problemu z porcjowaniem mrożonych deserów
 • JAK TO DZIAŁA: W rączce znajduje się nietoksyczny żel pochłaniający ciepło, który ułatwia przesuwanie miarki lodów przez lody ...
 • BARDZO BEZ WYSIŁKU: dzięki tej bezpiecznej do zamrażania łyżce do lodów nie będziesz mieć problemu z zanurzeniem jej w gorącej wodzie lub ...
9. Najlepszy sprzedawca
Łyżka do lodów Tarnel Stal nierdzewna 304 do melona do lodów ...
Opinie 299
Łyżka do lodów Tarnel ze stali nierdzewnej 304 do lodów melonowych...*
 • 【WYSOKA JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO】 Łyżka do lodów wykonana z bezpiecznej dla żywności stali nierdzewnej 18/8 z wygodnym gumowym uchwytem, ​​nie martw się o szkodliwe ...
 • 【SPEŁNIJ WSZYSTKIE POTRZEBY】 Łyżka do ciastek to idealne narzędzie kuchenne w domu, restauracji lub lodziarni. Nasz...
 • 【LETNI CHŁODNY ARTEFAKT】 Trzymając wiadro z lodem, siedząc na kanapie w pomieszczeniu z odżywką i kopiąc łyżką do lodów...
10. Najlepszy sprzedawca
Łyżka do lodów, stal nierdzewna, polerowana, 3 sztuki...
Opinie 3
Łyżka do lodów Łyżka do lodów stal nierdzewna polerowana 3 sztuki...*
 • 【MOŻESZ OTRZYMAĆ 3 ŁYŻKI】 Trzy gałki lodów - i nie musisz się martwić, którą gałkę kupić!...
 • 【3 RÓŻNE ROZMIARY GAPETEK DO LODÓW】 3 różne rozmiary dla różnych potrzeb, mały rozmiar ...
 • 【WYSOKA JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO】 Wykonane ze stali nierdzewnej o jakości spożywczej 18/8. Możemy go bezpiecznie wykorzystać do kopania lodów, owoców itp...
- 1,00 €oferta
Łyżka do lodów WMF Gourmet 18 cm, łyżka do lodów z wyrzutnikiem, ...
Łyżka do lodów WMF Gourmet 18 cm, łyżka do lodów z wyrzutnikiem, ... *
Zawartość: 1x szufelka do lodów z wyrzutnikiem (18 x 5 x 2,8 cm) - numer artykułu: 1880299990
10,99 € - 1,00 € 9,99 €
- 1,79 €oferta
Łyżka do lodów WMF Gourmet 21 x 5,5 cm, łyżka do ryżu, ...
Łyżka do lodów WMF Gourmet 21 x 5,5 cm, łyżka do ryżu, ... *
Zawartość: 1x gałka do lodów (długość 21 cm, kulka Ø 5,5 cm) - nr art.: 1881746040
19,99 € - 1,79 € 18,20 €

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 23.05.2022/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Schreibe einen Kommentar