Łyżka do lodów - stwórz własną idealną gałkę do lodów

Łyżka do lodów jest pomocnym przyborem kuchennym i służy do porcjowania lodów. To narzędzie często można znaleźć w lodziarniach, dzięki czemu produkowane kulki lodu mają jednakowy rozmiar. Ponieważ zamrożony lód szybko przymarza do metalicznej łyżki lodów, istnieją różne metody jego rozpuszczania.

Gałki do lodów są dostępne w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach. Wielkość kulki jest ważnym czynnikiem przy ustalaniu ceny, zwłaszcza w lodziarniach. Średnice 30-70 mm są pospolite.

Najczęściej spotykane są przede wszystkim 49mm łyżka do lodów. Jeden litr lodu wystarcza na 30 półkul. Szczególnie w sektorze komercyjnym, jeśli chodzi o lody, ale oczywiście także w domu, higiena jest bardzo ważna, jeśli chodzi o czyszczenie używanych przyborów domowych.

Najlepiej odstawić na bok pojemnik z wodą, jeśli masz kilka rodzajów lodów. Czyszczenie za pomocą tej kąpieli wodnej zapobiega mieszaniu się rodzajów lodów ze sobą. Pojemnik z wodą należy regularnie wymieniać przy dłuższym użytkowaniu.

Istnieje również możliwość dodania XNUMX% kwasu cytrynowego – w trosce o higienę.

Porównanie gałki lodów

Midnight Scoop Łyżka do lodów ze stali nierdzewnej do...Fayonnir Fayomir łyżka do lodów ze stali nierdzewnej - łyżka do lodów ...Łyżka do lodów, aluminiowa łyżka do lodów Professional ...Profesjonalna łyżka do lodów BRUNNER EP-36-DB, stal 18/10Łyżka do lodów WIMAHA, łyżka do lodów ze stali nierdzewnej do owoców,...Gastronette® porcjowanie lodów Eisloeffel long ball ...SLKJDHFB Łyżka do lodów ze stali nierdzewnej Łyżka do lodów Food Dipper ...Łyżka do lodów 8 cm, łyżka do lodów polerowana ze stali nierdzewnej,...Łyżka do lodów, łyżka do lodów ze stali nierdzewnej Profesjonalne ...Love-KANKEI gałka do lodów łyżka do lodów łyżka do lodów z ...
43,80 €9,99 €7,98 €Sprawdź cenęSprawdź cenęSprawdź cenęSprawdź cenę15,82 €8,61 €11,99 €
Łyżka do lodów ze stali nierdzewnej Midnight Scoop do...*Fayonnir Fayomir łyżka do lodów stal nierdzewna -... *Łyżka do lodów, aluminiowa łyżka do lodów ...*Profesjonalna łyżka do lodów BRUNNER EP-36-DB, 18/10 ... *Łyżka do lodów WIMAHA, łyżka do lodów ze stali nierdzewnej ... *Gastronette® Porcjująca łyżka do lodów długa ... *Łyżka do lodów SLKIJDHFB ... *Łyżka do lodów 8 cm, stal nierdzewna polerowana ... *Łyżka do lodów, łyżka do lodów ze stali nierdzewnej ... *Love-KANKEI Łyżka do lodów Łyżka do lodów...*
◼️ CAŁY CZAS NIEPRAWIDŁOWO NABIERAJĄ LODY Zamiast ...◼️ 1. Średni rozmiar, spełniaj różne potrzeby -...◼️ WYJĄTKOWY DESIGN: Powłoka przeciw zamarzaniu wykonana z ...◼️ nie dotyczy◼️ nie dotyczy◼️ nie dotyczy◼️ Materiał: Wykonany z zaawansowanej, wysokiej jakości ...◼️ Trwałe: łyżka do lodów jest wykonana z bezpiecznego dla żywności ...◼️ Wysoka jakość: Wykonana ze zdrowej stali nierdzewnej z lustrem ...◼️ Wielofunkcyjny: ta miarka do lodów może być używana nie tylko do ...
◼️ PRZEPRASZANIE TWARDYM LODEM Z LEKKOŚCIĄ. UCHWYT ZAKRZYWIONY ...◼️ 2. Wysokiej jakości, wyselekcjonowana stal nierdzewna 18/8 - ...◼️ KUCHNIA NIEZBĘDNA: Część uchwytu służy do ...◼️ nie dotyczy◼️ nie dotyczy◼️ nie dotyczy◼️ Prosty poziom wyzwalania: dzięki ergonomicznemu wyzwalaczowi oszczędza ...◼️ Wygodny do trzymania: kolorowy, antypoślizgowy plastikowy uchwyt, ...◼️ Można myć w zmywarce: łatwe do czyszczenia, bez deformacji, ...◼️ Antypoślizgowy uchwyt: gumowany uchwyt zapewnia wygodny i ...
Amazon PrimeAmazon PrimeAmazon PrimeAmazon PrimeAmazon PrimeAmazon PrimeAmazon Prime
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
43,80 €9,99 €7,98 €Sprawdź cenęSprawdź cenęSprawdź cenęSprawdź cenę15,82 €8,61 €11,99 €
Do zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowania
Ostatnia aktualizacja 1 czerwca 2023 r. 7:58 Linki prowadzą do Amazon.de | Źródło / Zdjęcie: Amazon API

Wykończenia gałki lodów

Przejście od zwykłej łyżki stołowej, za pomocą której jedna porcja lodów, do właściwej łyżki do lodów, to mała rewolucja. Chociaż można zrobić coś w rodzaju knedla tylko łyżką stołową, łyżka do lodów pomaga uformować równą kulkę.

Tak zwane Łyżka do lodu wygląda bardziej jak futurystyczna gałka do lodów. Posiada półkuliste wgłębienie oraz uchwyt przewodzący ciepło. Temperatura ciała użytkownika rozgrzewa go i kieruje na przednią część. Oznacza to, że lody są idealnie porcjowane i można je prawie całkowicie wyjąć z gałki lodów. Ice Scoop został wynaleziony przez Shermana Kelly'ego z Ohio w 1933 roku.

Tradycyjna łyżka do lodów ma z przodu półkulę, która tworzy równą kulkę, gdy rękojeść jest ściśnięta i okrągły ruch w pojemniku na lody. Klasyczna łyżka do lodów to dłuższa łyżka, szersza z przodu. Kulki mają dość płaski kształt, ponieważ brakuje tu wgłębienia. Jednak gałki lodów nadal wyglądają atrakcyjnie.

Gałki do lodów są zwykle wykonane z metalu. Różnokolorowe uchwyty dodają kolorowego uroku raczej błyszczącym wzorom. Przy zakupie gałki do lodów ważne jest, aby zwracać uwagę na przednią część. W najlepszym przypadku ma półkuliste wgłębienie, dzięki czemu tworzenie pięknych sfer nie stanowi problemu.

Różne rozmiary mogą kształtować wszystko, od małych po ogromne kulki. Dlatego jeśli lubisz słodycze, powinieneś kupić różne rozmiary. Gałki do lodów kosztują od 9 do 20 euro, w zależności od wersji i modelu.

Struktura gałki do lodów

To ważne narzędzie kuchenne składa się z uchwytu i półkulistej części przedniej. Ten otwór nazywa się łyżką. Łyżka do lodów zeskrobuje się po powierzchni jajka i zwija ją w kulkę. Istnieją gałki do lodów z mechaniczną strukturą i bez niej.

W przypadku łyżki do lodów z mechaniką wewnątrz miski znajduje się rodzaj małej dźwigni. Lody są dozowane z łyżki za naciśnięciem przycisku. Inny wariant z mechanizmem ma wewnątrz małą łopatkę. Z uchwytem cęgowym i małą konstrukcją przekładni. Dzięki tej funkcji łyżkę można przesuwać od lewej do prawej i nabierać równą łyżkę lodów.

Nowoczesne gałki do lodów – szczególnie dla sektora gastronomicznego – wyposażone są w licznik, który zlicza, ile gałki lodów zostało wyjętych.

Różnice w urządzeniach

Klasyczna gałka do lodów tworzy raczej płaskie kulki. Ładnie udekorowane lody mogą zatem mieć różne kształty. Z drugiej strony tradycyjna łyżka do lodów ma zintegrowaną małą dźwignię wewnątrz półkulistego wybrzuszenia w przedniej części.

Ice Scoop ma tę niewątpliwą zaletę, że ma termiczny uchwyt. Ta struktura jest idealna do usuwania resztek lodu z łyżki.

Uniwersalna miarka do lodów

To oczywiste, co zrobić z gałką do lodów. Ale gałka do lodów jest również bardzo łatwa do niewłaściwego użycia. Kiedy gotujesz, pieczesz i przygotowujesz rzeczy w kuchni, czasami tworzy się prawdziwy bałagan. Łyżka do lodów może być tutaj używana jako prawdziwy mały wszechstronny. Na przykład, jeśli chcesz zrobić pyszny makaron z klopsikami, musiałbyś je mozolnie formować ręcznie.

Łopatka do lodów sprawdza się nie tylko w lodach klasycznych, ale również z mięsem mielonym, mięsem mielonym i innymi przysmakami. Otrzymujesz więc cudownie ukształtowane, a przede wszystkim okrągłe kulki, które z pewnością zachwycą gości.

Inną możliwość nadużycia można znaleźć w obszarze pieczenia. Za pomocą łyżki lub nalewaka całość szybko staje się bałaganem w kuchni. Ale nie z gałką do lodów. Można go użyć do zebrania niewielkich ilości ciasta i nakroplenia go bezpośrednio na blachę do pieczenia. Ozdoby do ciast lub ciast można również idealnie nadać w okrągły kształt za pomocą gałki do lodów.

YouTube

Pobierając film, akceptujesz politykę prywatności YouTube.
dowiedz się więcej

Załaduj wideo

Usuń resztki

Aby lody zostały uwolnione z gałki, następujące procedury są powszechne:

Proces mechaniczny

Łyżka do lodów ma zintegrowane szczypce, za pomocą których można wyjąć resztki lodu za naciśnięciem przycisku.

Proces termiczny

Proces ten jest stosowany głównie w sektorze lodów profesjonalnych, na przykład w lodziarniach. Cylindryczny uchwyt tej łyżki do lodów jest wykonany z materiału przewodzącego ciepło. Po rozgrzaniu dłoni użytkownika lody rozluźniają się z łyżki do lodów.

Metoda skrobakowa

Lody zeskrobuje się z łyżki zwykłą skrobaczką, jak to jest znane ze skrobaczki do ciasta, i można je umiejętnie drapować za pomocą rożka do lodów.

Mała historia lodowa

Kojącą świeżość lodu doceniono już w starożytnych Chinach (ok. 3000 p.n.e.). Tamtejsi władcy założyli już duże lodziarnie i przechowywali lody podobne do sorbetów. Starożytni Rzymianie wokół cesarza Nerona również uważali, że zimny przysmak jest kuszący.

Tak więc początki sięgają starożytnych Chin. Dzisiejsze lody były dostępne dla szerokiej publiczności dopiero w XIX wieku. Wraz z wynalezieniem dzisiejszej lodówki przez urządzenie chłodnicze Carla von Linde, lód zagościł w społeczeństwie. W dzisiejszych czasach lody chodzą nie tylko latem, jeżdżą cały czas. Pyszne lody w gofrach lub piękny deser lodowy w wielu smakach po prostu uszczęśliwiają.

Znajdź w Top🔟 najlepiej sprzedające się gałki do lodów 2022 w uczciwych testach

Świetnie🔟🔥Oferty🔥 🆕Online
1. Najlepszy sprzedawca
Łyżka do lodów, stal nierdzewna, polerowana, 3 sztuki...
Opinie 2
Łyżka do lodów Łyżka do lodów stal nierdzewna polerowana 3 sztuki...*
 • 【MOŻESZ OTRZYMAĆ 3 ŁYŻKI】 Trzy gałki lodów - i nie musisz się martwić, którą gałkę kupić!...
 • 【3 RÓŻNE ROZMIARY GAPETEK DO LODÓW】 3 różne rozmiary dla różnych potrzeb, mały rozmiar ...
 • 【WYSOKA JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO】 Wykonane ze stali nierdzewnej o jakości spożywczej 18/8. Możemy go bezpiecznie wykorzystać do kopania lodów, owoców itp...
- 2,40 €2. Najlepszy sprzedawca
Łyżka do lodów WMF Gourmet 18 cm, łyżka do lodów z wyrzutnikiem, ... *
 • Zawartość: 1x szufelka do lodów z wyrzutnikiem (18 x 5 x 2,8 cm) - numer artykułu: 1880299990
 • Materiał: stal nierdzewna Cromargan 18/10, polerowana - można myć w zmywarce, łatwa w pielęgnacji, trwała, bez smaku i kwasoodporna
 • Bardzo szybko i łatwo porcjuj kulki lodowe z nadgarstka - nadają się również do bardzo twardych lodów. Może być używany przez osoby prawo- i leworęczne...
3. Najlepszy sprzedawca
Łyżka do lodów Bugucat 5cm, zestaw łyżek do ciastek polerowana stal nierdzewna...*
 • 【MATERIAŁ WYSOKIEJ JAKOŚCI】 Łyżka do lodów Bugucat wykonana jest ze stali nierdzewnej 304 o jakości spożywczej, która w 100% nadaje się do recyklingu ....
 • 【ŁATWY W UŻYCIU】 Konstrukcja uchwytu do lodów jest bardziej ergonomiczna, łyżka do lodów z spustem, każda łyżka do lodów ma zintegrowany ...
 • 【Łatwe do czyszczenia】 Łyżkę do lodów można czyścić czystą wodą na czas po użyciu. Zmywarka jest również...
4. Najlepszy sprzedawca
Łyżka do lodów Relaxdays ze stali nierdzewnej, z spustem, do lodów,...*
 • Na desery: Z tą zgrabną gałką do lodów możesz stworzyć własne wspaniałe lody w domu
 • Ergonomia: łyżka do lodów z łatwością współpracuje z systemem zwalniającym - Twój nadgarstek jest chroniony
 • Akcesoria kuchenne: Mechanika łyżki do lodów umożliwia uzyskanie zaokrąglonych kulek - jak profesjonalista
- 3,05 €5. Najlepszy sprzedawca
Łyżka do lodów KitchenAid, szufelka można myć w zmywarce...
Opinie 72
Łyżka do lodów KitchenAid, szufelka można myć w zmywarce...*
 • Niezbędne przybory kuchenne: łyżka do lodów ma solidną główkę z delikatną końcówką, idealną do łatwego nabierania twardych lodów...
 • Ergonomiczny uchwyt: uchwyt jest dobrze wyważony, wygodny w trzymaniu i zapewnia maksymalne bezpieczeństwo nawet przy intensywnym użytkowaniu...
 • TRWAŁOŚĆ: Wytrzymała łyżka do lodów z cynkową główką jest przeznaczona do codziennego użytku
6. Najlepszy sprzedawca
Łyżka do lodów WMF Gourmet 21 x 5,5 cm, łyżka do ryżu, ... *
 • Zawartość: 1x gałka do lodów (długość 21 cm, kulka Ø 5,5 cm) - nr art.: 1881746040
 • Materiał: stal nierdzewna Cromargan 18/10, polerowana - można myć w zmywarce, łatwa w pielęgnacji, trwała, bez smaku i kwasoodporna
 • Bardzo szybko i łatwo porcjuj kulki lodowe z nadgarstka - nadają się również do bardzo twardych lodów. Może być używany przez osoby prawo- i leworęczne...
7. Najlepszy sprzedawca
Łyżka do lodów, 3 sztuki kuliste łyżki do lodów ze stali nierdzewnej do...
Opinie 5
Łyżka do lodów, 3 szt. Kuliste łyżki do lodów ze stali nierdzewnej do...*
 • Wykonany jest ze stali nierdzewnej o jakości spożywczej, trwały i oszczędzający pracę.
 • Naciskając uchwyt szczypiec, kulkę można łatwo wyjąć.
 • Wysokiej jakości źródła, nawet twardy lód, nie przykleją się do gałki lodów.
8. Najlepszy sprzedawca
Łyżka do twardych lodów SveBake - czarna
Opinie 3
9. Najlepszy sprzedawca
HORRAu 3-częściowa łyżka do lodów ze stali nierdzewnej, kulka do lodów...
Opinie 3
HORRAu 3-częściowa łyżka do lodów ze stali nierdzewnej, kulka do lodów...*
 • Łyżki występują w 3 rozmiarach - Duża miarka 6 cm (70 ml, 8/3 oz), Średnia miarka 5 cm (40 ml, 4/3 oz), Mała miarka 4 cm (23 ml,...
 • Świetna pomoc w porcjowaniu - ma dokładnie odpowiedni rozmiar do napełniania różnych rodzajów ciasta do form do pieczenia lub urządzeń do pieczenia. Tłuczone ziemniaki,...
 • Wszechstronne zastosowanie - Doskonałe do robienia kulek z babeczek, lodów, owoców, melona, ​​klopsików, ...
10. Najlepszy sprzedawca
Fayonnir Fayomir łyżka do lodów stal nierdzewna - łyżka do lodów...
Opinie 258
Fayonnir Fayomir Łyżka do lodów stal nierdzewna - Łyżka do lodów...*
 • 1. Duży rozmiar, spełniaj różne potrzeby - Średnica łyżki do lodów wynosi 6 CM, a długość 22.5 CM. To jest...
 • 2. Wysokiej jakości, wyselekcjonowana stal nierdzewna 18/8 - łyżka do lodów ze stali nierdzewnej z spustem ma błyszczącą powierzchnię, wykonana jest z bezpiecznego dla żywności ...
 • 3. Z ergonomicznym spustem, łatwy w obsłudze - dzięki nowo zaprojektowanemu systemowi zwalniania z regulatorem i kołem zębatym, które odciąża łyżkę do lodów ...
- 2,40 €oferta
Łyżka do lodów WMF Gourmet 18 cm, łyżka do lodów z wyrzutnikiem, ...
Łyżka do lodów WMF Gourmet 18 cm, łyżka do lodów z wyrzutnikiem, ... *
Zawartość: 1x szufelka do lodów z wyrzutnikiem (18 x 5 x 2,8 cm) - numer artykułu: 1880299990
11,99 € - 2,40 € 9,59 € Amazon Prime
- 3,05 €oferta
Łyżka do lodów KitchenAid, szufelka można myć w zmywarce...
Łyżka do lodów KitchenAid, szufelka można myć w zmywarce...*
Można myć w zmywarce: po użyciu po prostu wyczyść łyżkę do lodów w zmywarce
14,99 € - 3,05 € 11,94 € Amazon Prime
Nowość!
Nowość!
Łyżka do lodów TYAGY ze stali nierdzewnej, żaroodporna...
Łyżka do lodów TYAGY ze stali nierdzewnej, żaroodporna...*
Szeroka konstrukcja uchwytu, ergonomia, wygoda użytkowania, łatwy dostęp.
30,86 €
Nowość!
Nicfaky 3-częściowa łyżka do lodów, łyżka do lodów ze...
Nicfaky 3-częściowa łyżka do lodów, łyżka do lodów ze stali nierdzewnej do...*
Łyżka do lodów z rączką zapobiegającą zsuwaniu się; Wykonane z wysokiej jakości materiałów
15,18 €

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 1.06.2023/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Dodaj komentarz

recenzja użytkownika
 • Obsługa
  Wysyłanie
 • przetwarzanie
  Wysyłanie
 • oczekiwanie produktu
  Wysyłanie
 • stosunek ceny do wydajności
  Wysyłanie
 • Godny polecenia
  Wysyłanie

🕹️🎮 Kup konsolę Sony PlayStation®5 🕹️🎮
🔥Konsola PS5™🔥
patrzeć na*