Alarm tlenku węgla

Zdjęcie autora

Niko

Dlaczego inteligentne modele są lepsze. Każdego roku w Niemczech i Austrii dochodzi do setek zgonów z powodu tlenku węgla. Większość ofiar zatruwa się we śnie, ponieważ w ich domu brakuje odpowiedniego czujnika tlenku węgla. Urządzenia te w odpowiednim czasie ostrzegają mieszkańców o ulatnianiu się tlenku węgla z instalacji grzewczych lub kotłów gazowych. Inteligentne alarmy tlenku węgla wykrywają usterki w obszarach sieciowych na wczesnym etapie i informują odpowiedzialnego specjalistę.

Miernik CO2 z akumulatorem Wyświetlacz temperatury CO2 i ...Alarm tlenku węgla Wyświetlacz LCD Alarm CO Alarm 85Db ...Czujka tlenku węgla X-Sense 10 lat dymu i ...Airthings 2930 Wave Plus - miernik radonu i jakości powietrza...Alarm czadu z wyświetlaczem LCD Detektor CO głośny 85 Db...Detektor CO X-Sense z wymienną baterią i wyświetlaczem LCD...mumbi CM100 wykrywacz tlenku węgla CO detektor gazuDetektor gazu, LPG | gaz ziemny | Detektor wycieku gazu węglowego, czujnik wtykowy...Detektor X-Sense CO z wyświetlaczem cyfrowym, detektorem tlenku węgla, ...Miernik CO3 1 w 2, detektor dwutlenku węgla w powietrzu w czasie rzeczywistym...
Miernik CO2 z akumulatorowym wyświetlaczem temperatury CO2 i ... *Alarm tlenku węgla Wyświetlacz LCD Alarm CO ... *Czujnik dymu i czadu X-Sense ... *Airthings 2930 Wave Plus – Radon i...*Alarm tlenku węgla z wyświetlaczem LCD Alarm CO ... *Detektor CO X-Sense z wymienną baterią i...*mumbi CM100 detektor tlenku węgla CO detektor gazu *Detektor gazu LPG | Gaz ziemny | Detektor wycieku gazu węglowego, ... *Detektor CO X-Sense z wyświetlaczem cyfrowym, ... *Miernik CO3 1 w 2, dwutlenek węgla w powietrzu...*
Amazon PrimeAmazon PrimeAmazon PrimeAmazon Prime
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!Patrz teraz!
Ostatnia aktualizacja: [apn asin="B094MKN199" typ="state" false="unknown"] Linki bezpośrednio do Amazon.de | Źródło/zdjęcie: Amazon API
Detektor CO ma sens? Co to jest tlenek węgla i dla kogo potrzebny jest detektor CO?

Dlaczego tlenek węgla jest tak niebezpieczny

To, co potocznie określa się jako tlenek węgla, to toksyczna mieszanina węgla i tlenu, której nie można zobaczyć, powąchać ani posmakować. Dlatego bez pomocy nie zostanie zauważony wzrost stężenia w powietrzu w pomieszczeniu. Jeśli wdychasz CO, dostaje się on do płuc, a stamtąd do krwiobiegu. Wiąże się z atomami żelaza hemoglobiny i zapobiega transportowi tlenu. Stężenie nieco ponad 0,3 procent prowadzi do zawrotów głowy i nudności u ludzi po dziesięciu minutach, ale nie jest to zauważalne podczas snu i śmierci po pół godzinie. Jeśli powietrze, którym oddychasz, zawiera 1,28% tlenku węgla, trzy oddechy wystarczą, aby spowodować śmiertelne zatrucie.

Alarmy tlenku węgla ratują życie

Urządzenie ostrzegające o emisji CO okazało się jedynym narzędziem do rozpoznawania zagrożenia tlenkiem węgla, którego stosowanie nie było jeszcze wymagane przez prawo w tym kraju. Chociaż europejska norma aplikacyjna DIN EN 50291 reguluje wartości progowe, przy których musi zostać uruchomiony alarm, a DIN EN 50292 reguluje sposób instalacji i konserwacji urządzenia, do tej pory nie uważano za konieczne jego stosowania w każdym gospodarstwie domowym . Mógł przy tym ratować życie.

Alarmy tlenku węgla są wyzwalane, gdy stężenie CO nie zagraża jeszcze życiu. Pozostawiłoby to wystarczająco dużo czasu na opuszczenie pokoju i podjęcie odpowiednich działań zaradczych.

Jak działają detektory CO

Alarmy czadu to małe urządzenia umieszczane w pomieszczeniach. W przypadku montażu jednostki spalania jest ona przykręcana do stropu lub ściany poza tzw. strefą martwego powietrza lub jest ustawiana. We wszystkich innych obszarach alarmy CO powinny być umieszczane na przybliżonej wysokości oddychania.

Wszystkie alarmy CO działają podobnie. Wyposażone są w czujnik elektrochemiczny kalibrowany w gazie, najlepiej tlenku węgla. Zwykle składa się z tlenku cyny, który ma wysoką przewodność. Jeśli powietrze otoczenia o podwyższonej zawartości CO przenika przez otwór dyfuzyjny gazu, tlenek cyny utlenia się, co zmienia przewodność czujnika.

Wszystkie zmierzone wartości są wyświetlane na wyświetlaczu detektora CO w jednostkach ppm (części na milion), przy czym jedna ppm odpowiada jednej milionowej części całości. Przy stężeniu 40 ppm, czyli na długo przed osiągnięciem szkodliwego poziomu, urządzenie ostrzegające o tlenku węgla uruchamia alarm dźwiękowy lub dźwiękowo-wizualny.

Alarmy tlenku węgla są nadal wyposażone w baterię od siedmiu do dziesięciu lat i przycisk testowy. W większości modeli sygnał dźwiękowy przypomina o konieczności wymiany baterii. Jeśli wystąpią błędy, są one pokazywane na wyświetlaczu lub na dodatkowych diodach LED. Naciśnięcie przycisku testowego dostarcza informacji o tym, czy urządzenie działa poprawnie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze

Aby detektory CO mogły wykonywać swoją pracę, muszą generować głośne wiadomości. Większość modeli ma głośność około 85 dB. Nie powinno być mniej, aby użytkownik również odczuł alarm, gdy znajduje się w sąsiednim pomieszczeniu. Ponadto obszar zastosowania powinien odpowiadać lokalizacji określonej przez producenta. Konieczne jest również sprawdzenie, jakie minimalne i maksymalne wartości toleruje urządzenie dla wilgotności i temperatury powietrza.

Im częściej alarmy CO mierzą stężenie CO, tym dokładniej podają aktualne wartości. Na przykład 10-letni sygnalizator tlenku węgla Ei208D firmy Ei Electronics sprawdza co cztery sekundy i dlatego znacznie wyprzedza wielu swoich konkurentów. Wysokiej jakości czujniki tlenku węgla rozróżniają różne poziomy alarmowe i czasami podają zalecenia dotyczące sposobu wentylacji. Zwiększa to bezpieczeństwo konsumenta.

Nie wszystkie alarmy CO nadają się do każdego pomieszczenia. Kubatura pomieszczenia musi odpowiadać urządzeniu. To, czy i ile detektorów CO zostanie zakupionych, zależy m.in. od rodzaju zasilania. Mieszkania z ogrzewaniem olejowym, gazowym, na drewno, kominami lub kotłami gazowymi powinny być wyposażone w alarmy CO. Ale przyczepy kempingowe, przyczepy mieszkalne i łodzie, które wykorzystują gaz propan do gotowania i ogrzewania, również potrzebują urządzenia ostrzegawczego. Warto również włączyć alarm CO w garażu.

Co potrafią inteligentne alarmy CO

Podczas gdy konsument zwykle musi przejść bezpośrednio do detektora CO, aby odczytać wyświetlacz, inteligentne modele przekazują wszystkie wartości do smartfona za pośrednictwem aplikacji. Samemu użytkownikowi lub instalatorowi, pod warunkiem, że ma on dostęp do urządzenia. Ma to sens, ponieważ inteligentne alarmy tlenku węgla nie tylko rozpoznają usterki, ale często mogą również określić, co je wywołało. Między innymi niewłaściwie eksploatowane lub niesprawne łaźnie termalne i piece prowadzą do wzrostu CO w powietrzu w pomieszczeniu. Alarmy CO mogą zawęzić przyczyny. W najlepszym razie specjalista udaje się do miejsca użytkowania z niezbędną częścią zamienną, gdzie właściciel domu go wpuszcza. Można to również zrobić w domu podłączonym do sieci z zewnątrz za pomocą aplikacji. W porównaniu do normalnych prac naprawczych na jednostkach spalania, cyfrowy łańcuch napraw i konserwacji oszczędza czas i pieniądze.

Odkryj 10 najlepszych i najlepiej sprzedających się produktów współdetektorów 2024 w uczciwych testach. Pokazujemy wybór najpopularniejszych produktów, które mają świetne recenzje klientów i stosunek jakości do ceny. Już teraz znajdź idealny produkt do wykrywania współzależności dla swoich potrzeb!

Top10🔥Oferty🔥 🆕Online
- 5,00 €oferta
- 19,05 €oferta
- 10,08 €oferta
Detektor czadu X-Sense z cyfrowym wyświetlaczem LCD, detektor CO...
Detektor czadu X-Sense z cyfrowym wyświetlaczem LCD, detektor CO...*
UWAGA: Nie jest kompatybilny ze stacją bazową SBS50.; NATYCHMIASTOWE OSTRZEŻENIE: Wczesne ostrzeżenie następuje za pomocą głośnego sygnału 85...
29,99 € - 10,08 € 19,91 € Amazon Prime
- 11,85 €oferta
Alarm czadu ABUS COWM510 - Detektor CO o głośności 85 dB...
Alarm czadu ABUS COWM510 - czujka CO o głośności 85 dB...*
BEZPIECZEŃSTWO: testowane i certyfikowane zgodnie z normą EN 50291 - 1:2018
52,20 € - 11,85 € 40,35 € Amazon Prime
- 4,49 €oferta
- 11,00 €oferta
Detektor tlenku węgla CO SEBSON z wyświetlaczem stanu LED,...
Detektor tlenku węgla CO SEBSON z wyświetlaczem stanu LED,...*
Detektor tlenku węgla CO firmy SEBSON Wyświetlacz LED stanu, certyfikowany i testowany zgodnie z normą EN 50291.
23,99 € - 11,00 € 12,99 € Amazon Prime
- 9,00 €oferta
Detektor tlenku węgla CO SEBSON z wyświetlaczem, na baterie,...
Detektor czadu CO SEBSON z wyświetlaczem, na baterie,...*
Zakres dostawy: 1 x czujnik CO, 3 x baterie 1,5 V DC typu AA, 2 x kołki, 2 x śruby.
24,99 € - 9,00 € 15,99 € Amazon Prime
- 13,40 €oferta
Detektor X-Sense CO z wyświetlaczem cyfrowym, detektorem tlenku węgla, ...
Detektor X-Sense CO z wyświetlaczem cyfrowym, detektor tlenku węgla, ... *
Marka: X-Sense; Rozmiar: samodzielny; Kolor: samodzielny Bez sieci bezprzewodowej
39,99 € - 13,40 € 26,59 € Amazon Prime

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY projektów | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 18.06.2024/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Schreibe einen Kommentar