Gatunki mrówek – rozmieszczenie – występowanie

Mrówki: Podziemne Królestwo

Gatunki mrówek – rozmieszczenie – występowanie. Trochę Gatunki mrówek w Austrii czy Niemczech są świnie na żywność i zaopatrzenie, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i gospodarki, którego nie należy lekceważyć. Istnieją gatunki mrówek, które szczególnie lubią rzucać się na pokarmy bogate w cukier lub białko.

viele Gatunki mrówek szczególnie lubią wyrządzać szkody, od luźnych płytek tarasowych w ogrodzie po zgniłą i skażoną żywność w kuchni, od zniszczonych mebli w salonie po zwarcia elektryczne w urządzeniach i instalacjach elektrycznych w całym domu.

Zaczyna się wiosną.

W poszukiwaniu słodkiego lub bogatego w białko jedzenia mrówki atakują budynki i wolą atakować jedzenie w kuchni. Każdy, kto odkryje mrówki we własnym domu, powinien poważnie potraktować niebezpieczeństwo. Pokazujemy, które gatunki mrówek są niebezpieczne, czy pewne Domowe sposoby na mrówki pomoc i dlaczego ważne jest używanie pułapek na mrówki w prawdziwej pladze mrówek.

W Europie występuje około 200 różnych gatunków mrówek, w tym mrówki w Austria i Niemcy zamieszkujących około 100 gatunków mrówek żyje wyłącznie w zorganizowanych, dużych koloniach mrówek. W naturze mrówki są bardzo ważnym elementem ekosystemu i są niezwykle przydatne.

Jednak wnikanie mrówek w ludzkie budynki i domy jest uciążliwe, aw niektórych przypadkach może być również niebezpieczne. W budynkach ludzkich nie ma miejsca na wysoce zakaźne pożeracze białka i wątpliwe pod względem higienicznym szkodniki, takie jak mrówki z rodzaju faraona, ale także gatunki mrówek trawnikowych, czarnych i szarych mrówek ogrodowych czy mrówek leśnych. Przedstawiamy najważniejsze szkodliwe gatunki mrówek w Austrii i pokazujemy, dlaczego latające mrówki nie stanowią zagrożenia.

Czarno-szara mrówka ogrodowa

Robotnice czarno-szarej mrówki ogrodowej poruszają się po dobrze widocznych ścieżkach w poszukiwaniu pożywienia.
oni wolą Słodkie potrawyl, ale radzą sobie również z pokarmami bogatymi w białko. Czarno-szara mrówka ogrodowa zwykle buduje swoje gniazda w ziemi lub pod płytami chodnikowymi i tarasowymi po słonecznej stronie budynków. Lokalizację gniazd można rozpoznać po drobno rozpylonej glebie wokół otworów wylotowych. Poniżej znajdziesz zdjęcia gatunków mrówek.


⇒ WIĘCEJ NA TEMAT


Mrówka faraona

Mrówki faraona lubią pojawiać się w budynkach. Preferują wilgotne środowisko i tworzą dokładne szlaki turystyczne, często wzdłuż rur grzewczych, w toaletach, szpitalach, krytych basenach i dużych kuchniach. Mrówki faraona preferują pokarmy zawierające białko, takie jak mięso, tłuszcze, krew lub martwe owady. Siła kolonii może sięgać nawet 300.000 XNUMX mrówek.

Gatunki mrówek - mrówka zwyczajna

Mrówka zwyczajna (mrówka ogrodowa) jest wszystkożerna i może żywić się wszystkimi pokarmami, w tym karmą dla zwierząt domowych.
W poszukiwaniu pożywienia najczęściej atakuje budynki nocą. Może łatwo dostać się do wnętrza przez przewody lub kable elektryczne. Gniazda Mrówka na trawniku znajdują się głównie na trawniku, pod kamieniami i drewnem lub w pobliżu fundamentów. Kolonie tego gatunku mrówek lubią osiedlać się w pobliżu wody.

Wśród owadów tworzących kolonie mrówki odgrywają szczególną rolę, gdyż tylko u tych zwierząt można zaobserwować wiele niezwykłych zjawisk. Ich sposób życia jest pod wieloma względami wyjątkowy, a jednocześnie niezwykle różnorodny. Jaka inna rodzina owadów korzysta na przykład z hodowli bydła „lub niewolnictwa”?

Studium z książki „Droga życia środkowoeuropejskich gatunków mrówek” poświęcone jest środkowoeuropejskim gatunkom mrówek i ma na celu przybliżenie sposobu ich życia. Ponadto wyjaśnione są wszystkie ważne relacje dotyczące anatomii, rozwoju, budowania gniazd, życia społecznego, narządów zmysłów i odżywiania. Po wstępie do najważniejszych szczegółów dotyczących mrówek następuje informacja o utrzymywaniu tych zwierząt, która w ostatnim czasie stała się szczególnie popularna w Niemczech.

Oferowany jest mały rzut oka na nabycie i instalację formikariów. Ponadto wyjaśniono najważniejsze kryteria udanej hodowli mrówek odpowiedniej dla gatunku. W tym kontekście badanie zwraca również uwagę na znaczenie tematu mrówek na lekcjach biologii w szkołach ogólnokształcących.

Zachowania specyficzne dla gatunku

Badanie kończy się prezentacją niektórych gatunków mrówek popularnych wśród właścicieli mrówek oraz opisem niektórych zachowań specyficznych dla gatunku i ważnych szczegółów dotyczących żywienia. W tym kontekście omówiono znaczenie tematu „mrówki” na lekcjach biologii w szkołach ogólnokształcących. Omówiono możliwe tematy i podejścia do przygotowania lekcji oraz zilustrowano zalety formikarium z mrówkami w szkole. Praca kończy się wprowadzeniem niektórych gatunków mrówek popularnych wśród właścicieli mrówek i opisuje niektóre zachowania specyficzne dla gatunku, a także ważne szczegóły dotyczące żywienia.

Książka o mrówkach

O kim jest książka? mrówki pozyskuje przede wszystkim oczekuje wskazówek dotyczących eksmisji z domu i ogrodu. Ale z tą książką trafiłeś pod zły adres. Jest w stanie przedstawić życie energicznego sześcionożnego przyjaciela w tak ekscytujący sposób, że nie można przestać się zachwycać! Czym oni nie są wszyscy: rabusiami, ogrodnikami, właścicielami niewolników, właścicielami zwierząt gospodarskich i wreszcie przykładnymi rodzicami. Zależy to w indywidualnym przypadku od gatunku mrówek - rozmieszczenia - występowania, ponieważ istnieją nieskończenie różne gatunki mrówek. Jego książka jest naukowo poprawna, ale napisana tak ekscytująco, że – jak dobry thriller kryminalny – trudno ją odłożyć.


Czytelnik mimowolnie odczuwa chęć dowiedzenia się więcej o tych owadach. Można to zrobić na trzy sposoby. Przede wszystkim czytając, podaje się oczywiście obszerne odniesienia. Następnie przez badanie terenowe. W tym celu nie musisz jechać w tropiki. Na progu można już spotkać mrówki o różnych rozmiarach i kształtach. Ale po trzecie – o dziwo – możesz też uczyć się we własnych czterech ścianach. Pojemniki na mrówki do pielęgnacji i hodowli, tzw. formikaria, dostępne są na rynku w wielu wzorach.

Klasyczny sklep zoologiczny prawie nie odkrył tych zwierząt, ale szybko znajdziesz je w Internecie. Ale Andreas Eden ma też radę, gdy budżet jest ograniczony. Dzięki materiałom codziennego użytku możesz szybko wykonać samodzielnie formikaria według jego wskazówek. Oczywiście istnieje również szereg przepisów ochronnych dla najmłodszych, o których powinieneś wiedzieć. Dlatego w książce można znaleźć wszystkie istotne teksty. A jeśli chcesz wiedzieć więcej, odpowiednie strony internetowe są wymienione obok bibliografii. Obiecuję, że warto to przeczytać, nawet jeśli niektórym z czytających może się wydawać, że jedno z małych zwierzątek biegnie im po ramieniu.

Znajdź w Top🔟 najlepiej sprzedające się książki o mrówkach w 2022 r. w uczciwych testach

Świetnie🔟🔥Oferty🔥 🆕Online
1. Najlepszy sprzedawca
2. Najlepszy sprzedawca
3. Najlepszy sprzedawca
4. Najlepszy sprzedawca
5. Najlepszy sprzedawca
6. Najlepszy sprzedawca
7. Najlepszy sprzedawca
Moja wielka biblioteka zwierząt: Mrówka: książka non-fiction dla przedszkolaka ...
Opinie 21
8. Najlepszy sprzedawca
Mrówki - Tajemna światowa potęga*
 • Talar, Wolfgang (reżyser)
 • Ocena odbiorców: program informacyjny
9. Najlepszy sprzedawca
Jak żyją małe mrówki drzewne?: Książka obrazkowa non-fiction o środowisku,...
Opinie 88
10. Najlepszy sprzedawca
Nowość!
Plecak na co dzień dla kobiet i mężczyzn, mrówki, biedronki, ...
Plecak damski i męski, mrówki, biedronki,...*
【Idealny prezent】 idealny prezent dla rodziny, przyjaciół lub dla siebie.
46,22 €
Nowość!
Plecak na co dzień dla kobiet i mężczyzn, mrówki, biedronki, ...
Plecak damski i męski, mrówki, biedronki,...*
【Idealny prezent】 idealny prezent dla rodziny, przyjaciół lub dla siebie.
46,22 €

Wskazówki dotyczące czytania: coole DIY Projekty | Fitness | Lubisz testowanie produktów czytać?


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 4.06.2023/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Dodaj komentarz

recenzja użytkownika
 • Obsługa
  Wysyłanie
 • przetwarzanie
  Wysyłanie
 • oczekiwanie produktu
  Wysyłanie
 • stosunek ceny do wydajności
  Wysyłanie
 • Godny polecenia
  Wysyłanie

🕹️🎮 Kup konsolę Sony PlayStation®5 🕹️🎮
🔥Konsola PS5™🔥
patrzeć na*