Latarki DIY | Zrób to sam pochodnie | OLEJ CZY WOSK?

O tej porze roku robi się ciemniej i wcześniej i tak powstał pomysł na imprezę lub ogródek „Zbudujmy sobie pochodnie” na. Więc na YouTube i zainspiruj się. Chodziło o pochodnie z olejem lub woskiem. Podstawowym materiałem powinna być rolka papieru toaletowego. Po prostu zdecydowaliśmy się przetestować oba.

Produkujemy latarki DIY z olejem i latarki DIY z woskiem. Ponadto robimy to nie tylko za pomocą rolek papieru toaletowego, ale także ręczników papierowych.

Które latarki DIY palą się dłużej? Która latarka DIY pali się ładniej? Jakie są różnice i zalety latarki DIY z wosku i latarki DIY z OLEJU lub papieru toaletowego i ręcznika kuchennego? Przetestowaliśmy to i tutaj znajdziesz nasze doświadczenie i wskazówki dotyczące samodzielnego tworzenia latarek.

Latarki DIY | Musisz to zrobić sam

Do naszego testu mamy w sumie pliki 2,4 kg wosku do świecprzeszukiwane razem. Wosk pochodził ze starych nieużywanych świec, spalonych świec lub resztek wosku. Wosk nic w tym przypadku nie kosztował (wcześniej, ale nie za ten test 🙂). WHO Kup wosk extra musi, powinien 500g wosku / świec tanio za 1-2 € w sklepie lub Zamów tanio wosk / świece online. Kupiliśmy za olej olej słonecznikowy za 0,97 € za 1 litr w sklepie dyskontowym.

Po przetestowaniu całości, tutaj znajdziesz listę i pomiary rzeczy, których potrzebujesz i które powinny dobrze działać w stosunku.

Latarka DIY z woskiem

Papier toaletowy w rolce (3-warstwowe) lub ręcznik kuchenny
➨ ok. 400-500g wosku (Resztki wosku ze świecy lub kup)
garnek lub wysoki rondel (do stopienia wosku)
Ognisko do ogrzewania (Płyta grzejna, grill itp.)
dokument (Gazeta, karton itp.)
Chochla kuchenna (do mieszania i polewania woskiem)
szczypce (obracać się i obracać)

Latarka DIY z olejem

Papier toaletowy w rolce (3-warstwowe) lub ręcznik kuchenny
➨ ok. 500ml OLEJU (Olej słonecznikowy lub inny)
Pojemnik lub talerz (do zasysania i namaczania oleju)
szczypce (obracać się i obracać)

Zrób to sam pochodnie z woskiem

Do latarki woskowej DIY będziesz oczywiście potrzebować wosku, im więcej, tym lepiej! Łącznie mamy 2,4 kg. Moglibyśmy się z tego wydostać 5 rolek papieru toaletowego i 1 rolka kuchenna 6 palników woskowych zrób to sam.

Na jedną latarkę wykonaną z wosku ok. 400g przy ok. 500g naprawdę wystarczy jedna latarka. Zależy to również zawsze od tego, ile woskujesz lub zanurzasz. Przy 400g wchłonęliśmy tylko najważniejszy wosk, więcej nie zaszkodzi.

,de grill elektryczny wystarczyło, aby uzyskać wosk od 40 stopni topnieć. Stary stół jako podstawa. Chochla do mieszania. Szczypce do grilla były świetne do obracania rolek toaletowych i usuwania gorących pochodni za pomocą wosku.

Wosk jest całkowicie stopiony, teraz możesz namoczyć rolkę papieru toaletowego pełną wosku. Od połowy skręć go.

Zagrożenie! Proszę uważać na dzieci! GORĄCO! Nie pozwól, aby cokolwiek do niego wpadło, może się rozpryskać!

Latarka DIY z woskiem jest gotowa i można ją wyjąć z garnka do ostygnięcia i wysuszenia. Umieść je na przygotowanej powierzchni.

Robimy to samo z ręcznikiem kuchennym. Im większa pula, tym lepiej. Szczypce do grilla bardzo pomagają.

Następnie włóż do garnka 3 rolki papieru toaletowego jednocześnie, aby działało szybciej. Tylko z dużą ilością wosku w garnku!

Uwaga: im więcej papieru ma rolka kuchenna lub papier toaletowy, tym więcej ma paliwa i może wchłonąć więcej wosku, co może wydłużyć czas palenia. Kilkakrotne polewanie woskiem w celu uzyskania grubszej warstwy wosku wpływa w ten sam sposób na czas palenia. Oznacza to oczywiście, że potrzebujesz dużo więcej wosku! Przeczytaj więcej o wosku!

Latarki zrób to sam z olejem

Papier toaletowy i ręcznik kuchenny muszą być po prostu całkowicie nasączone olejem. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest wzięcie jednego wysoki garnek. Z tym, co wzięliśmy, nie nadaje się do toczenia i odkurzania

Zgodnie z naszą wiedzą powinno 500ml wystarczy na jedną rolkę papieru toaletowegon. Uznaliśmy, że ręcznik kuchenny powinien być trochę większy, ale użyliśmy 500 ml na latarkę wykonaną z oleju do testów. Najlepiej trzymać go na talerzu, dopóki nie będziesz gotowy do użycia.

Uwaga: Czas palenia latarek DIY z woskiem może być inny! Wosk do świec zawiera parafinę, która może być inna dla każdej świecy i wpływa na czas palenia oraz proces palenia. Użyliśmy mieszanki wielu świec, które każdy mógł mieć na resztkach w gospodarstwie domowym. Wartości i wyniki mogą być różne dla każdego, dlatego ten test jest tylko rodzajem małej wskazówki, czego możesz się spodziewać, jeśli chcesz wykonać takie latarki DIY.

Latarki DIY z woskiem VS. Latarki DIY z OLEJEM

Po lewej: 2x latarka z woskiem Po prawej: 2x latarka z olejem

Teraz chcemy wiedzieć! Co spala lepiej, dłużej, ładniej? Jaka jest różnica między papierową toaletą a ręcznikiem kuchennym lub woskiem i olejem? Ustawiliśmy wszystko w jednej linii i zapaliliśmy je w tym samym czasie!

Wskazówka: Aby zapalić, wystarczy użyć kilku kropel zapalniczki do grilla lub knotów ze świec, jeśli taką masz!

4 Minuten

Po 4 minutach wszystkie latarki DIY będą miały ładny płomień. Ręcznik kuchenny z olejem oczywiście nie spala się tak szybko od góry.

Po lewej: 2x latarka z woskiem Po prawej: 2x latarka z olejem

8 Minuten

Wosk szybciej rozciąga płomień, co nie oznacza, że ​​spala się szybciej. Jest ładniejszy duży płomień. Z drugiej strony olej pali się powoli od góry, płomień wydaje się mniejszy.

Po lewej: 2x latarka z woskiem Po prawej: 2x latarka z olejem

20 Minuten

Wszystkie latarki DIY palą się jasno. Pochodnie z woskiem wyglądają na bardziej wypalone. Pochodnie z olejem jeszcze się nie paliły. Oba warianty dają obecnie dobry obraz płomienia.

Po lewej: 2x latarka z woskiem Po prawej: 2x latarka z olejem

30 Minuten

Już masz wrażenie, że pochodnie z woskiem spalają się szybciej. Najszybciej spala się latarka wykonana z papierowego ręcznika i wosku. Olejek nas nieco zadziwia.

Po lewej: 2x latarka z woskiem Po prawej: 2x latarka z olejem

40 Minuten

Nie możemy polecić latarki DIY wykonanej z ręczników papierowych z woskiem. Albo nie było wystarczającej ilości wosku, albo ze względu na strukturę w ręczniku kuchennym było więcej powietrza, które następnie spala się szybciej.

Po lewej: 2x latarka z woskiem Po prawej: 2x latarka z olejem

50 Minuten

Ponadto latarki do majsterkowania z papierem toaletowym nadal bardzo dobrze się palą. Ręcznik kuchenny z olejem nadal się pali, ale na jak długo?

60 Minuten

Minęła godzina i możesz zobaczyć, która latarka nadal działa.

Po lewej: 2x latarka z woskiem Po prawej: 2x latarka z olejem

70 Minuten

Latarka z papierem kuchennym i olejem ma tylko rodzaj płomienia palnika Bunsena i jest tak dobra, jak zgaszona. Pozostałe dwie latarki do majsterkowania wciąż się palą, a płomień tańczący z woskiem tworzy więcej.

Po lewej: 2x latarka z woskiem Po prawej: 2x latarka z olejem

80 Minuten

Zbliża się koniec. Po prawej stronie latarka z olejem ma tylko mały płomień na górze. Lewa pochodnia nadal ma większy płomień, obie prawdopodobnie wkrótce zgasną.

83 Minuten

Dwie latarki DIY wykonane z wosku i OLEJU zgasły prawie w tym samym czasie, niewiarygodne. Teraz możemy wyciągnąć wniosek.

Wyniki testu i wnioski: latarki DIY zrób to sam

TP = papier toaletowy KP = papier kuchenny w rolce

sztukaTP z woskiemTP z olejemKP z woskiemKP z olejem
HerstellungZbierz i roztop wosk, namocz i odwróćMiskę z olejem, namocz i obróćZbierz i roztop wosk, namocz i odwróćMiskę z oliwą i moczyć i obrócić
czas palenia ca. 1,5 godzinca. 1,5 godzinok. 50 min.ca. 1 godzin
wrażenieŁadny płomień, pali się jako całośćPłomień dobry, ale nie zawsze tak piękny, jak w przypadku woskuŁadny, wydłużony płomień pali się jako całość wydłużony płomień później, płonie od góry do dołu, pierwszy krótszy płomień.
korzyściPali się długim, pięknym płomieniem, czas rękodzieła z dziećmi, ciągle używaj starych świecniskie nakłady czasu, szybka produkcja i nieszkodliwepiękny płomień
, Twórz czas z dziećmi,
Ponownie użyj starych świec
niskie nakłady czasu, szybka produkcja i nieszkodliwe
WadyCzas i wysiłek związany z produkcją, bez wosku (KUP!), Ryzyko zranienia (na gorąco) wymaga wielu przyborówspala się inaczej niż wosk, ale nadal jest dobrą latarkąCzas i wysiłek w produkcji, bez wosku (KUP!), Ryzyko obrażeń (gorąco), potrzeba wielu przyborówspala się inaczej niż wosk, ale nadal dobra latarka, spala się szybciej
ocena⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐
KonkluzjaMega latarka, czasochłonna i może kosztować wosk. Wysoki wysiłekSuper latarka, czas i wysiłek bardzo niski, niski koszt, prawie żadnych przyborówŚwietna latarka, ale czas palenia jest zbyt krótki, czasochłonny i może powodować koszty wosku, duży wysiłekDobra latarka, ale krótki czas palenia, a mimo to szybko wyprodukowana, kosztuje niewiele

Samodzielne robienie latarek woskowych z dziećmi to świetna rozrywka i zabawa. Więc nadal używasz pozostałego wosku ze spalonych świec. Z olejem łatwo i szybko, pali się mniej więcej tak długo! Miłej zabawy przy robieniu pochodni.

- 6,00 €
Hussala - Diamentowe pochodnie z woskiem czas palenia 90 min Pochodnie ogrodowe...
Hussala - Diamentowe pochodnie woskowe czas palenia 90 min pochodniami ogrodowymi...*
Czas spalania w palniku: 90 min (w bezwietrznych warunkach); Stabilny, stały ogień pochodni i brak wydzielania sadzy (diament Hussala)
24,90 € - 6,00 € 18,90 €
Hussala - Diamentowe pochodnie z woskiem czas palenia 60 min Pochodnie ogrodowe...
Hussala - Diamentowe pochodnie woskowe czas palenia 60 min pochodniami ogrodowymi...*
Czas palenia pochodni: 60 min (w warunkach bezwietrznych); Stabilny, równomierny ogień pochodni i brak powstawania sadzy (Hussala Diamond)
16,90 €
- 10,59 €
Hussala - Diamentowe pochodnie z woskiem czas palenia 135 min Pochodnie ogrodowe...
Hussala - Diamentowe pochodnie woskowe czas palenia 135 min pochodniami ogrodowymi...*
Czas palenia pochodni: 135 min (w warunkach bezwietrznych); Stabilny, równomierny ogień pochodni i brak powstawania sadzy (Hussala Diamond)
34,49 € - 10,59 € 23,90 €
- 0,45 €


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 1.06.2023/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Dodaj komentarz

recenzja użytkownika
 • Obsługa
  Wysyłanie
 • przetwarzanie
  Wysyłanie
 • oczekiwanie produktu
  Wysyłanie
 • stosunek ceny do wydajności
  Wysyłanie
 • Godny polecenia
  Wysyłanie

🕹️🎮 Kup konsolę Sony PlayStation®5 🕹️🎮
🔥Konsola PS5™🔥
patrzeć na*