Jak początkujący mogą łatwo kupić snowboard dzięki 5 wskazówkom

W poniższym artykule podsumowaliśmy najważniejsze kwestie dotyczące zakupu nowego snowboardu dla Ciebie. Ważne punkty, na które należy również zwrócić uwagę. Tutaj dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie deski snowboardowej, wiązań i butów - Deski snowboardowe: przewodnik po zakupie deski snowboardowej

Kup snowboard
Masz duży wybór, jeśli chodzi o zakup deski snowboardowej

Porady dotyczące zakupów: snowboard kupować

Oczywiście zależy to głównie od twojego Cechy ciała, takie jak wzrost, waga w. Twój Rozmiar buta również odgrywa ważną rolę. Są też takie elementy jak Długość deski (dostosowane do wagi i wzrostu), szerokości, kształtu i flexu. W przypadku butów i wiązań w grę wchodzą inne czynniki. Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym punktom:


1. Twój wzrost określa długość snowboardu

Ogólna zasada jest taka, że ​​deska powinna sięgać mniej więcej między obojczyk a podbródek. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze snowboardem, czyli jesteś początkującym, możesz również wybrać krótszy snowboard. Ułatwia to obsługę na początku. Jeśli jesteś profesjonalistą w snowboardzie i kochasz duże prędkości i długie zakręty w puchu, deska może być trochę dłuższa.

2. Masa ciała

Przy zakupie nowego snowboardu decydujące znaczenie ma masa ciała. Im większa waga deski, tym twardsza powinna być elastyczność deski. Wielu producentów oferuje różne deski snowboardowe w zależności od klasy wagowej. Możesz użyć tego zakresu wagi jako wskazówki lub zapytać na miejscu, czy chcesz kupić snowboard w sklepie sportowym.

3. Związek między rozmiarem buta a „szeroką” deską

Rozmiar buta decyduje o tym, czy powinieneś jeździć na szerszej desce, czy na węższej. Twoje buty nie powinny wystawać poza deskę, aby uniknąć utknięcia w śniegu i spowodowania wypadku. Ponieważ deski, które są zbyt wąskie z butami, które są zbyt szerokie, prowadzą do silnego hamowania lub, w najgorszym przypadku, również cię wytrącają.

Od rozmiaru buta 44 zdecydowanie powinieneś rozważyć szeroką deskę. Przy zakupie deski snowboardowej należy zabrać ze sobą wiązania i buty, aby mieć pewność, że kupujesz odpowiedni system.

Porównanie snowboardów

Zestaw snowboardowy Airtracks / Deska Breath Wide Flat Rocker 156 + ...Zestaw snowboardowy AIRTRACKS Deska Blue Drifter Wide Hybrid Rocker 160...Damski zestaw snowboardowy Airtracks Freestyle Freeride Drom Lady...Damski zestaw snowboardowy Airtracks Freestyle Freeride BWF Lady Camber...Zestaw snowboardowy RAVEN: Snowboard Aura + Wiązanie s200 Black + Buty...Zestaw snowboardowy RAVEN: snowboard Supreme Green + wiązanie s200 black...
Sprawdź cenę399,00 €439,00 €399,00 €Sprawdź cenęSprawdź cenę
Airtracks Snowboard Set / Board Breath Wide Flat ... *Deska snowboardowa AIRTRACKS Deska Blue Drifter Wide...*Damski zestaw snowboardowy Airtracks Freestyle Freeride...*Damski zestaw snowboardowy Airtracks Freestyle Freeride...*Zestaw snowboardowy RAVEN: Snowboard Aura + wiązanie s200 ... *Zestaw snowboardowy RAVEN: Snowboard Supreme Green + ... *
◼️ Deska: Snowboard Breath z Zero Camber Profile, Directional ...◼️ Męska deska snowboardowa Blue Drifter z profilem Hybrid Rocker i...◼️ Deska: Damski snowboard Drom z profilem Hybrid Rocker i...◼️ Deska: snowboard BWF damski o profilu camber, kierunkowy ...◼️ Snowboard: Allmountain / Freestyle, Sidewall / Sandwich, Kształt: ...◼️ Snowboard: Allmountain / Freestyle, Flex: miękki, Profil: ...◼️. ◼️. ◼️. ◼️.
◼️ Wiązania Master: nowa deska snowboardowa Airtracks Master Fastec ...◼️ Wiązania snowboardowe Master, nowe wiązania snowboardowe Master to...◼️ Binding Master W: Nowa deska snowboardowa Airtracks Master Fastec ...◼️ Binding Master W: Nowa deska snowboardowa Airtracks Master Fastec ...◼️ Wiązanie: Allmountain / Freestyle, rozmiar S / M (37-41), ...◼️ Wiązanie: Allmountain / Freestyle, rozmiar S / M (37-41), ...◼️. ◼️. ◼️. ◼️.
Oceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupującychOceny kupujących
Sprawdź cenę399,00 €439,00 €399,00 €Sprawdź cenęSprawdź cenę
Do zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowaniaDo zaoferowania
Ostatnia aktualizacja 31 maja 2023 14:39. Linki bezpośrednio do Amazon.de | Źródło / zdjęcie: Amazon API

4. Który snowboard jest odpowiedni dla początkujących, a który dla profesjonalistów?

Nieco krótsze i bardziej miękkie deski są lepsze dla początkujących snowboardzistów niż deski, które są zbyt długie. Są łatwiejsze do skrętu, a pierwsze skręty i triki są dla ciebie znacznie łatwiejsze.

Dla profesjonalistów lub zaawansowanych jeźdźców, jeśli należysz do tej kategorii, odpowiednie są wszystkie rodzaje desek. Zależy to od Twoich osobistych preferencji, czy wolisz system butów z miękką, czy twardą skorupą. W każdym razie powinieneś już mieć doświadczenie z Zwroty i sztuczki i osiągnęli pewien poziom bezpieczeństwa.

Nie ma nic bardziej demotywującego dla początkującego snowboardzisty niż jazda na niewłaściwym i niewłaściwym systemie oraz ciągłe upadki, w tym kontuzje.

Różne rodzaje snowboardów

Snowboard all-mountain

Deski snowboardowe All Mountain zostały opracowane w taki sposób, aby z łatwością jeździć na każdej wysokości iw każdym terenie. Te deski snowboardowe są szczególnie odpowiednie dla początkujących, ponieważ można bardzo szybko dostosować się do właściwości deski i robić szybkie postępy. W większości przypadków mają kształt kierunkowy lub kierunkowy bliźniak. Oznacza to, że wiązanie jest montowane na środku (kierunkowe twin) lub z lekkim cofnięciem (kierunkowe).

Snowboard freeride kupować

Ta deska jest bardziej polecana dla zaawansowanych jeźdźców, którzy lubią pływać w głębokim śniegu. Jeśli naprawdę chcesz uprawiać freeride, musisz wybrać dłuższą deskę o kierunkowym kształcie. Zapewnia to większą pływalność w głębokim śniegu i odciąża tylną nogę. Wysiłek jest mniejszy, aby wepchnąć ogon w śnieg. Deski freeride i powder są dostępne w różnych kształtach. To zależy od twojego osobistego gustu.

Snowboard freestyle

Deski snowboardowe Freestyle są najczęściej projektowane w kształcie bliźniaka. Wiązanie montowane jest na środku. Nos i ogon są tej samej długości. Ułatwia to przełączanie (cofanie). Zawodowi snowboardziści preferują twarde deski, które pozwalają na duże kickery i halfpipe, zapewniają większą kontrolę, ale także wymagają od sportowca większych umiejętności.

Deski freestyle są krótsze i dlatego nadają się również dla początkujących. Jednak traktuj deskę freestyle z szacunkiem i przeceniaj swoje umiejętności, szczególnie na początku kariery na snowboardzie.

Jib snowboard

Deski snowboardowe Jib są odpowiednie dla profesjonalistów, którzy potrafią więcej niż skręty do przodu i do tyłu. Są miękkie i krótkie i mają specjalne krawędzie, które umożliwiają jazdę po szynach, ale mają mniejszy chwyt krawędzi. Dla początkujących raczej nie nadają się do kupowania snowboardów. Jednak zaawansowanym kierowcom, którzy prowadzą bezpieczny styl jazdy, zapewniają mnóstwo frajdy.

Wideo | Kup snowboard

YouTube

Pobierając film, akceptujesz politykę prywatności YouTube.
dowiedz się więcej

Załaduj wideo

YouTube

Pobierając film, akceptujesz politykę prywatności YouTube.
dowiedz się więcej

Załaduj wideo

Warto wiedzieć | Sprzedam wyposażenie techniczne do snowboardów

Umierać Länge deski snowboardowej podaje się od środka nosa do połowy ogona. Jednostkę miary podaje się w centymetrach. Niektóre firmy dodają długość bezpośrednio do nazwy konkretnego snowboardu.

Umierać Szerokość Twój snowboard jest mierzony w środku. Szczególnie w przypadku butów w rozmiarze 44 i wyższych należy zwracać uwagę na szerokość deski, aby wiązania i buty nie wystawały poza deskę.

Umierać efektywna długość krawędzi Twój snowboard mówi coś o części krawędzi, która leży na śniegu podczas skrętu. Na deskach z krótką, skuteczną krawędzią masz bardzo dobry zwrot. Jednak przy wyższych prędkościach trudno je kontrolować. Ogólna zasada jest taka, że ​​im większa efektywna długość krawędzi, tym większa kontrola nad zakrętami i mniejszy wysiłek przy obracaniu deski.

,de Promień snowboardu mówi coś o zwrotności twojego snowboardu. Im mniejszy promień snowboardu, tym większa zwrotność. Deski o dużym promieniu mają tę zaletę, że są gładsze i stabilniejsze przy dużych prędkościach.

,de Flex snowboardowy Twoja tablica mówi coś o tym, jak twarda lub miękka jest twoja deska. Deski snowboardowe i jib do freestyle są bardziej miękkie i dlatego świetnie nadają się dla początkujących, ponieważ deski te są łatwiejsze do kontrolowania. Wszystkie deski górskie, snowboardy halfpipe i Deski freeride są dużo trudniejsze, ponieważ przenoszenie mocy na krawędź musi być przenoszone bezpośrednio. Ogólna zasada: im cięższy jesteś, tym twardszy powinien być twój snowboard.

Umierać Skręcenie na desce snowboardowej pokazuje sztywność Twojej deski w stosunku do bocznego skręcenia. Ta sztywność jest znana jako skręcanie. To samo dotyczy tutaj: deski snowboardowe Freestyle i jib są znacznie bardziej miękkie niż deski all-mountain i freeride.

Buty snowboardowe zawsze powinieneś kupować o jeden rozmiar większy niż mówi normalny rozmiar buta. Na pewno będziesz chciał założyć ciepłe skarpetki. Dlatego o połowę większy jest idealny jako przewodnik. Należy zapamiętać, że czubek łodzi można łatwo wyczuć podczas prostowania nóg. Jeśli zginasz kolana, palce stóp nie mogą już dotykać czubka łodzi.

Zapraszam do noszenia butów w sklepie sportowym przez kilka minut. Upewnij się, że stopa jest mocno osadzona w łodzi i zabierz ze sobą skarpety snowboardowe. Dzięki temu możesz sprawdzić idealne dopasowanie i jest to bardziej higieniczne dla nowej łodzi.

5. Zwróć uwagę na amortyzację butów snowboardowych

EVA (etylen-octan winylu)

Jest to tworzywo sztuczne, które jest szczególnie elastyczne i lekkie, dlatego jest używane na wiele sposobów do amortyzowania butów snowboardowych

PU (poliuretan)

Plastik o długim okresie trwałości, który nie traci swoich dobrych właściwości nawet w ekstremalnie niskich temperaturach.

Powietrze

Poduszki powietrzne znajdują się pod piętą, z przodu stopy lub w całej podeszwie. Po przyłożeniu siły poduszka jest dociskana i amortyzuje uderzenie.

Żel

Poduszki żelowe są podobne do poduszek powietrznych i są wbudowane podobnie jak poduszki powietrzne lub umieszczone w pierścieniu wokół pięty.

Wnioski: Kup snowboard

Kupując deski snowboardowe, pamiętaj, że idealna długość dla początkujących powinna znajdować się między obojczykiem a brodą. Dla zaawansowanych narciarzy długość może się różnić. Nie przeceniaj swoich umiejętności na początku i nie kupuj żadnego snowboardu, bo jest tani, ale zwróć uwagę na nasze porady w poradniku zakupowym.

Daj wystarczająco dużo czasu na przymierzenie butów i zawsze kupuj o pół rozmiaru do rozmiaru większego. Twoje stopy są największe po południu. Skorzystaj z tego, aby kupić buty i zamontować wiązanie na desce. Zapraszam do testowania różnych marek i modeli, a następnie wybierz model, który najbardziej Ci odpowiada.

Kup więcej sprzętu snowboardowego do jazdy na snowboardzie


* Zdjęcia produktów i linki | Źródło: Amazon PA API | Ostatnia aktualizacja 1.06.2023/XNUMX/XNUMX | * = Linki partnerskie | Ceny podane na tej stronie mogły ulec zmianie. Rzeczywistą cenę produktu można znaleźć na stronie internetowej sprzedawcy. Aktualizacje w czasie rzeczywistym nie są technicznie możliwe. Ceny zawierają podatek VAT plus koszty wysyłki


 

Dodaj komentarz

recenzja użytkownika
 • Obsługa
  Wysyłanie
 • przetwarzanie
  Wysyłanie
 • oczekiwanie produktu
  Wysyłanie
 • stosunek ceny do wydajności
  Wysyłanie
 • Godny polecenia
  Wysyłanie

🕹️🎮 Kup konsolę Sony PlayStation®5 🕹️🎮
🔥Konsola PS5™🔥
patrzeć na*